Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Legyen-e élsportoló a gyerekből? fórum

Legyen-e élsportoló a gyerekből? (beszélgetős fórum)


2011. márc. 8. 12:46

Én gyerekként sportiskolába jártam. Ez azt jelentette, hogy heti 5 tesióra és amikor sportot választottunk heti 6 edzés. Amikor reggeli edzésre mentem a 4.40-es buszra kellett felszállnom és este átlagosan 19 óra körül értem haza. Állandóan fáradt voltam, de csináltam mert az edző egyébként megalázta az embert. Hiába volt pl. begipszelve a kezem edzésre kellet menni mert futni azért még tudsz stb. Arról nem is beszélve hogy akkoriban még nem igazán nézték hogy terhelik a gyerekeket és sajnos eléggé tönkre mentek az izületeim is. Szóval nekem nincsenek jó emlékeim.

És érdekes, később más sportban ifi bajnok lettem.

Mi most állunk sport ill. zeneválasztás előtt, kisfiamat mindkettő nagyon érdekli. Én egyenlőre úgy gondolom hogy próbáljon meg mindent amihez kedve van és majd meglátjuk mit szeretne esetleg komolyabban csinálni. De azt semmiképpen nem szeretném hogy az egészsége rovására menjen a dolog.

24. hte23
2011. márc. 6. 21:35

El lehet neki mondani, hogy az edzések mennyi időt vesznek igénybe. Olyankor Te nem leszel vele. Ez az idő kiesik. Amikor pedig otthon lesz, akkor főleg a tanulással és a pihenéssel kell majd foglalkoznia.

De ezt ne ugy mond, hogy szemrehányásnak tünjön, csak tudjon róla.

Az én lányom uszik ( vidéken örülünk a heti 2 alkalomnak is) Ott vagyok végig, néha kijön egy pusziért. Triatlonhoz pedig kb. 3-an lesznek kezdő fiatalok 10 évesig. Igy tudok hozzájuk csatlakozni, velük együtt csinálni a futást, kerékpározást. Tehát a lényeg: együtt leszünk.

Itt vidéken nincs annyira kiélezve az élsport ( kivéve a görkori és a gyorskori a jégen)

2011. márc. 6. 21:11
na annyi "fejlemény" van az ügyben, hogy megbeszéltem vele, hogy tavasszal csinálhatja a szinkronúszást, majd meglátjuk mi lesz, de ősszel majd választania kell. Persze erre egyből mondta, hogy ő ezt akarja csinálni és ezt fogja választani. Ekkor beugrott nekem az, hogy legszívesebben azt mondtam volna(amit nem mondtam ki hangosan), hogy akkor alig lesz egymásra is időnk, alig foglak látni, ami totál igaz is, már így is olyan anyás, mindig velem akar lenni(mármint nagyon önálló, de ha keveset van velem, vannak ilyen periódusai), és azt sem akarom, hogy hiányt szenvedjen belőlem(na ezt szépen mondtam), mert ez a sport nem ér annyit, hogy olyan "anyanélküli" állapotban legyen. Szerintetek hülyeség lenne ezzel "zsarolni"? nem igazi zsarolás, csak olyan "szemfelnyitós" módszernek gondolnám..
22. hte23
2011. márc. 5. 13:24
Én nem is tiltakoztam a sport ellen, az enyémek is sportolnak. Mindkettő. Sőt az egyik versenyez is. Látom a következményeit. De ezt ő akarja, nem én. Én tiltakoznék ha lehetne, de nem lehet.... igy hagyom.
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - Hte23)
2011. márc. 5. 09:34

Ezért kell ésszel sportolni:)

Nem kell élsportolónak lenni, csak sportolónak:)

20. hte23
2011. márc. 4. 23:19
Kivéve a néptánc - azt idősek is nagyon szépen járják.
19. hte23
2011. márc. 4. 23:19

És néhány versenysportoló izülete kikészülve már 20 évesen. Valóban kiöregedve.

Akkor ott a lovaglás. Kitünő tartást ad, izmosit. Nincs korhoz kötve, kerékpár- nincs korhoz kötve, - futás - nincs korhoz kötve.

Uszás, tánc, balett, bizony korhatáros sport. Versenyszerüen ....

2011. márc. 4. 22:25

A sport mindenképp jó a gyerekeknek! Hasznos és egészséges elfoglaltság. Nem lesz ideje és kedve a későbbiekben sem csavarogni, drogozni, stb.

Olyan társaságba kerül, ahol mindenkinek ugyanaz a fontos, igy egymást húzzák a jó irányba.


A sport sosem megy a tanulás rovására.


Nekem az a tapasztalatom, hogy a sport kitartásra, rendszerre, fegyelemre is nevel, igy nem okoz gondot a gyerekeknek több dologra koncentrálni és ha ezt szokja meg, akkor felnőtt korában is ilyen lesz:)

17. martin3 (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2011. márc. 4. 22:10
kényszeríteni nem is akarom, semmiképp, sőt. Pont az a bajom, hogy az iskoltól veszi el majd az időt, egyszerűen nem lesz időnk tanulni..és ha már elsőben lemaradunk? bár tud már olvasni, írni, számolni...nem lesz neki kínai a suli, de akkor is...
2011. márc. 4. 22:07
Ameddig szívesen csinálja, de kényszerítve ne, mert meggyűlöli egész életre.
15. martin3 (válaszként erre: 14. - Arrival)
2011. márc. 4. 22:05
:))))
14. arrival (válaszként erre: 11. - Martin3)
2011. márc. 4. 22:04

ja, szerintem is várj egy darabig, aztán majd meglátod szereti-e bírja-e.

Nekem van egy 33 éves kissé molett ismerősöm aki most kezdett el balettozni...csodálkoztam is, de ezek szerint mindegy mikor :)

2011. márc. 4. 22:03
Persze, hogy legyen. Belőlem is azt akartak nevelni, csak aztán rájöttek, hogy fordítva van a seggembe dugva mindkét lábam.
12. martin3 (válaszként erre: 10. - Trapiti)
2011. márc. 4. 21:58
kb teljesen egyetértek, én is így gondolom, amúgy ő nem az "izgága" fajta, hogy le kelljen kötni..a szinkronúszással nekem is épp ez a gondom, hogy nem lesz belőle "komoly siker", és mégis beáldoznánk a gyerekkorát, ami szerintem nem lenne jó..
11. martin3 (válaszként erre: 9. - Arrival)
2011. márc. 4. 21:55
a héten már volt 1x, + a balettórán...ez a baj...már "belekóstolt"..és tetszik neki, na persze ez még abszolút az eleje, hiszen most csak heti 2x 1 óra+ balett, és csak szeptembertől lesz "éles" a helyzet. Már arra is gondoltam csinálja akkor most tavasszal, aztán lehet nem is tetszik majd neki, vagy addig is meglátjuk...(egyébként 6évesen még lehet elkezdeni balettozni? mert ő nem az a hajlékony típus, nekem pl fentartásaim is vannak, hogy képes-e megcsinálni dolgokat, amik ehhez szükségesek..de sajnos az órákra nem lehet bemenni, azt sem látom mit csinálnak velük..
10. trapiti (válaszként erre: 1. - Martin3)
2011. márc. 4. 21:53

Szia!

Én nem engedném 6 évesen élsportolónak. A sport fontos, de az élsporttal kapcsolatban nekem ellenérzéseim vannak. Ráadásul a szinkronúszás azok közé tartozik, amit végképp elleneznék. Komoly eredményeket nem fog elérni, még akkor sem ha országos szinten az élmezőnyben lesz. Ráadásul ez egyike azoknak a sportoknak, ahol tizenéves korban vannak a lányok fénykorukban, a huszonéves már kiöregszik. Pedig az életét még csak akkor kezdené építgetni. Amikor Ő kiöregszik, mások még a pályájuk elején járnak.

Ha már élsport, akkor mindenképp olyan sportot választanék, ami sokáig űzhető és ahol a tanulásra buzdítják a gyerekeket.

A balett megint nehéz ügy, kedvtelésből persze nagyon jó és szép tartást-mozgást ad, de aki nem olyan alkat, az sosem lesz sikeres benne.

Az én kislányom is imád mindent ami tánc, de tudatosan nem is terelgetem sem a balett sem pl. a torna-sportgimnasztika felé (amit én egyébként csináltam) mert már most látszik, hogy nem olyan alkat. Inkább néptáncra jár, jó közösség, fontosnak tartják a tanulást is, nem egy versenyistálló és akár felnőtt koráig is csinlhatja :)

Mellette nagyon jól úszik (most 3.5 éves, már önállóan úszik, nagyon vagány a vízben) de ha rajtam múlik nem nevelek úszót belőle.

Abban egyetértek, hogy jó ha egy eleven gyerek energiái le vannak kötve, mert addig sem ér rá butaságokat csinálni :) Legalábbis amikor én gyerek voltam a szüleim így csinálták, és bevált :) de versenysportolni ők sem engedtek és maximálisan igazuk volt.

2011. márc. 4. 21:52
Szerintem nézd meg, hogy mit szeret a lányod, és abban maximálisan támogasd. Írtad, hogy még el sem kezdte a szinkronúszást, honnan tudod lehet nem is fog neki tetszeni.
8. martin3 (válaszként erre: 7. - 204b456479)
2011. márc. 4. 21:51
na a buli nekem sem hiányzott anno! sosem voltam bulis fajta, és én is jobban örülök, ha a gyerkőc versenyre megy, mint bulizni. CSak valahogy pihentem volna mondjuk 1-2 hétvégén, nem mindig akkor is fél7kor kelni, hogy odaérjek a versenyre...ettől emlékszem teljesen kész voltam! és akkor kicsit úgy érzetem kimaradtam a barátokból...ami igaz is, nincs is abból a korszakomból semmilyen barátom..
2011. márc. 4. 21:48

Ha szereti amit csinál, nyugodtan lehet élsportoló, fejleszti a jellemet. Én biztosan támogatni fogom a lányomat, hogy legyen élsportoló HA szeretni fogja, ha zenélni szeretne, akkor zenéljen, de komolyan, a "tengi-lenginek" nincs értelme.

Én 6 éves korom óta sportoltam versenyszerűen, és nem bántam meg, hogy hétvégén nem bulizni mentem, hanem versenyre, suli előtt, suli után edzésem volt, ráadásul mellette zenéltem is komolyan, tehát koncerteztem, stb...emellett nem tanultam rosszul se...lehet mondani h kiéget, de okosan kell csinálni a dolgokat és akkor javára válik.

6. martin3 (válaszként erre: 3. - Hte23)
2011. márc. 4. 21:48
igen én is ezzel értek egyet, ezért is kezdtünk járni úszni, most ez a táncos torna, majd kialakul mit szeretne, meg fejleszti is, és a heti 1-2 alkalom 1órára bőven elég belőle..de itt az a bajom, hogy a szinkronúszást nem lehet csak heti 2alkalommal 1órára csinálni...itt vagy csináljuk vagy nem. sajnos...pedig még jól is hangzik...
5. martin3 (válaszként erre: 2. - E974230abd)
2011. márc. 4. 21:46

igen egyetértek, csak olyan "hülye" voltam, hogy nem néztem meg előbb a honlapot, hogy ez mit is takar, illetve talán az oktatónak kellett volna felvilágosítania, hogy ez heti 3x 2óra...ami nagyon sok szerintem egy 6évesnek, úgy hogy ráadásul most kezdjük a sulit, mert ha nem most kezdenénk, oviba még elmenne, ráérünk...nincs tanulás..de így? sehogy

ma próbáltam neki mondogatni, de igencsak csalódott volt...hát lehet inkább ezt kellene felvállani, mint, hogy "ne legyen gyerek"

2011. márc. 4. 21:45
Ezzel csak azt akartam mondani, engedd hogy próbálkozzon, de ne hajszold. Az enyémei ez mellett gyerekek, és sokat játszanak - játszottak. nem a versenyek és az edzések körül forog számukra a világ.
2011. márc. 4. 21:42

Kiváncsi vagyok ki hogyan vélekedik.


Nekem a véleményem, hogy ismerjen meg több lehetőséget. Az enyém (most 9és fél éves kislány )5 éves kora óta kipróbált: görkorit, jégkorit, kétféle küzdősportot, uszást, lovaglást és most kezdi a triatlont. Neki nem való a labda sport sem a táncos sportok. Most ért el oda, tudja mit akar. DE nem lesz élsportoló csak amatőr.

A fiam kempózik, de kicsi korában egy darabig csinálta, aztán leállt, később 15 évesen kezdte ujra, azóta világkupa ezüstérmes.

2011. márc. 4. 21:39

Szerintem ,te már megválaszoltál magadnak a kommented második felében,hiszen saját példáddal előélted a saját lányod életét...

És a másik válaszom szakeberként ugyanezt az oldalt támogatja...:D

Hagyd ,hogy gyerek legyen,ne darabold szét,és ne dobd oda az élsportnak,mert az kiégeti,és ledarálja idő előtt ha tehetséges lesz benne,ha meg nem lesz akkor kudarcélmény marad csak....

2011. márc. 4. 21:34

Kislányom most lesz 6éves(pár hét múlva) 2éve jár úszni, csak azért vittem el, hogy megtanuljon kicsit úszni, ne legyen a víztől félelme. Már nagyjából szépen megtanult háton, gyorsban és mellben is úszni, gondoltam elég lesz heti 2 alkalom helyett 1 is márciustól. Erre (mielőtt ezt még mondhattam volna) az oktatója azt mondta, hogy nagyon tehetséges, szeretné, ha jelentkezne szinkronúszásra. Viszont 1hónapja elkezdett járni táncra, ami nagyon tetszik neki, már most ütközik a szinkronúszás időpontjaival, így úgy döntöttünk(mert kislányomnak megmutattam neten, mi is az a szinkronúszás, hiszen fogalma sincs róla), hogy szeretne járni, de akkor erre csak heti 1x+ az ehhez tartozó balettóra.

Közben (már bánom, hogy nem azelőtt, hogy szóltam neki erről) megnéztem az egyesület honlapját és rádöbbentem, hogy ez szeptembertől már nem heti 2x 1óra, hanem heti 3x 2óra!!! Következő évtől pedig heti 4x 2 óra...most megy suliba is, a táncról egészen biztos le kell mondania(a 2 már végképp nem fér bele) szeretnénk, ha majd 2.-os lesz zeneiskolába is járna az heti 2 vagy 4óra szintén...mikor fogok tudni vele tanulni, mikor lesz ideje játszani, gyereknek maradni??? Ez a nagy kérdésem.(hiszen kb fél2-re hazaér, félr 3kor már indulni kellene az úszásra, azalatt az 1 óra alatt csak nem fogom nyüstölni a házival,most jött haza a suliból, fél6 lenne, mire hazaér, mi 6kor már vacsizunk, fürdés, és fél8kor ágy. (több gyerek van), mikor fogunk tanulni?!

Ráadásul úgy kérdezem ez tőletek, hogy én sportiskolába jártam(igaz csak 10éves koromtól) ami azt jelentette, hogy heti 5x 1,5órás edzésem volt, minden hétvégén versenyek, de nekem a tanulás is fontos volt, így este 8-11-ig tanultam, iszonyú fáradt voltam, ezenkívül semmi időm nem maradt kikapcsolódásra. Mivel gimibe mentem feladtam a sportot, holott tehetségesnek tartottak, de azt mondtam, nekem a tanulás a fontosabb, nem fér bele az élsport, élni is szeretnék. (most visszagondolva teljesen feleslegesen vesztegettem el a 10-14éves korom közti időszakot, persze a sport sok pluszt is adott, sok mindenre megtanította az embert, szóval nem volt hiábavaló, de ha választhatnék újra(ezzel a mostani énemmel) nem mennék sportiskolába).

Az eszem azt mondja, hogy ne menjünk a szinkronúszásra, maradjon a tánc heti 2x 1órában, amellett simán lehet még tanulni, játszani...de kislányom meg "beleszeretett" a balettórába(mert 1x már volt a héten) mindig is balettozni akart(holott nem az a kimondott balettos alkat, csak ő nagyon lányos érzésű, szóval szeret minden "csajos" dolgot)most hogyan magyarázzam ezt el neki? úgysem érti ezt meg. Ráadásul kb max az országos versenyeken 2.3.4..5 helyekért csinálnánk mindezt, hiszen tuti a fővárosiak nyernek, nekik több, jobb a lehetőségük ebben. Akkor meg minek? A táncban is mehet versenyre(fashion dance-re jár) ott is elérhetnek jó eredményeket.

szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook