Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Legyen chorionbiopszia vagy ne legyen? fórum

Legyen chorionbiopszia vagy ne legyen? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. pompom1980 (válaszként erre: 30. - Waldorfka)
2012. szept. 3. 11:22

szia!

Sajnos kb 3 hét az átlagos várakozási idő..Ha magánúton mész úgy 3 nap és 65 000 FT (Istenhegyi géndiagnosztika)..Viszont a Bajcsyban sokkal tapasztaltabbak..

Azt tudnod kell, hogy a 13. héttől az eljárás sajnos ugyanaz..vagyis a betöltött 13. héttől meg kell szülni a babát.

Menj el a genetikai tanácsadásra a Bajcsyba, mert már hallottam olyanról, hogy 3 nap alatt meg volt az eredmény, ha nyomós idok van rá (előző beteg baba stb..)

31. epresfank76 (válaszként erre: 30. - Waldorfka)
2012. aug. 28. 21:38
Szia!Én végül nem mentem el,de nekem azt mondta a nő,h egy hét,de ha sok a minta eltarthat 3 hétig is akkor azt mondták.De ha beteg a baba nemcsak a 12.hétig veszik el,nem akarok hülyeséget mondani de asszem 19.hétig.Menj bátran a Bajcsyba nagyon kedves mindenki.
2012. aug. 28. 18:50
Sziasztok nem tudja valaki, hogy manapság a Bajcsyban mennyit kell várni a chorionbiopszia eredményére? most vagyok a 9. héten, minél előbb meg szeretném csináltatni, de ha heteket kell várni, akkor a végén megszülhetem a beteg babát, mert túl nagy lesz az abortuszhoz:((( persze ne legyen semmi baj, de azért választanám épp ezt a módszert és nem az amniót, hogy hamar meglegyen az eredmény...
29. epresfank76 (válaszként erre: 27. - Dina68)
2011. máj. 8. 15:50
Én már voltam a tanácsadáson,a papírokat kitöltöttük.Azt mondta ha úgy döntök megyek csak telefonálnom kell.Közben most voltunk 4 d-s uh-n,átnézte a nő alaposan a szívét is.Ismerős szonográfushoz mentünk.Semmi nem indokolja hogy szúrni kellene.A kombinált tesztem jó lett.Úgy döntöttünknem szúrunk.Ha pedig valami később felmerülne, a gentikai uh-nál vagyb bármikor,akkor még mindig küldhetnek magzatvízvételre.
28. epresfank76 (válaszként erre: 26. - Gagababi)
2011. máj. 8. 15:46
Mert azt hamarabb csinálják,azért.Nekem mondjuk ez a szimpatikusabb ha lehet ilyet mondani.
27. Dina68 (válaszként erre: 25. - Epresfank76)
2011. máj. 8. 14:58
időben dönts,2hétre rá adnak legkorább időpontotés azt mondta a genetikus,kb3hét az eredmény.
2011. máj. 4. 00:17

Sziasztok!


Én is épp,hogy elmúltam 35, amikor voltam..csak a korom indokolta, minden vizsgálatom jó lett...igaz,én amniocentézisen voltam,ami a magzatvíz-mintavétel,de a vizsgálat eredménye szempontjából ugyanaz...

Az elején komoly viták voltak otthon, mert én akartam, a férjem meg nem..aztán a nőgyógyász megnyugtatott minket, illetőleg beszéltem pár szakmabelivel..többek között a genetikán az orvossal, aki a szúrást csinálta, hogy még nem hallottak vetélést, amióta ez a vizsgálat létezik..nyilván előfordulhat, nem zárják ki..maga a szúrás nem fáj, picit kellemetlen..többnyire azt tapasztaltam,hogy azoknak fájt "rettenetesen",akik pszichésen nehezebben élték meg...én bíztam az orvosokban...futószalagon csinálták, voltunk kb 7en...sokat kellett feküdni,de pl..sokat lépcsőztem sajna,mert a toilett a földszinten van, a háló meg az emeleten, így muszáj volt, de csak óvatosban.


Egyáltalán nem bántam meg, ha újra arra kerül a sor, megint megcsináltatnám...


Miért a chorionbiopsziát javasolja a dokit,miért nem az amniocentézist? nekem az amnio szimpatikusabb, ha lehet így fogalmazni,mert nem a méhlepényt szúrják meg. Ja igen, és az amniot a 16 héttől végzik..

25. epresfank76 (válaszként erre: 24. - Dina68)
2011. máj. 3. 21:40
Hát igen,de én 35 vagyok az már ajánlott,de még nem kötelező!!!!!37 től nagyon ajánlott.Már kéne döntenem a héten,mert 14 hetes vagyok,nem sok idő van még.
24. Dina68
2011. máj. 3. 20:51
Sziasztok!nekem csak az életkorom miatt javasolták.A Bajcsyban voltam ma tanácsadáson meg ultrahangon.19-én csinálják.én nem is gondolkodtam azon,hogy kihagyom.Tutira szeretnék menni és nem görcsölni még 6hónapig.A szúrástól félek,de mások is túlélték.
23. epresfank76 (válaszként erre: 21. - Szöszcilla)
2011. ápr. 26. 18:09
Mennyi volt a kombinált teszten az arányszámod?
22. epresfank76 (válaszként erre: 21. - Szöszcilla)
2011. ápr. 26. 17:30
Jaj köszönöm........annyira nehéz dönteni!Nekem csak a vetélési kockázat a bajom.Semmi más.
21. Szöszcilla (válaszként erre: 1. - Epresfank76)
2011. ápr. 26. 08:09

Szia! Én is megcsináltattam. Akkor nagyon izgultam, én is féltem a vetéléstől. Aztán tök nagy nyugodtság volt bennem végig! A dokim azt mondta a kombináltra, hogy az 20% -ot tévedhet oda-vissza. Tehát nem megnyugtató ne arra menjek. Mikor megszültem, ott volt az újszülött osztályon egy dawn-os baba. Elég szörnyű volt szegényt látni, és nagyon sajnáltam a szüleit.

Ha lesz még egy babám, biztos megint megcsináltatom a coriont! Én is a Bajcsyban csináltattam és akkor még 30 ezret fizettem is érte. Egyébként 10 perc telt el onnan,hogy bementem az ajtón- és kijöttem. ( levettem a köntösöm, fölfeküdtem, megvizsgáltak előtte, majd még egy hasi UH-n is megnézték, és aztán egy kis szuri a fájdalomcsillapító,majd a szúrás, pár másodperc, és már föl is segítették rám a köntöst és jött a következő kismama.) 1 óra alatt hatunkat csinálták meg! Az orvosom előtte és utána pár napig javasolt emelt magnézium fogyasztást ( hogy ellazuljanak az izmok, ne legyen görcs). Ott még senki nem vetélt el! Persze érdemes 2 napig szigorúan pihenni, nem emelgetni, és kímélni magad, stb. Azért kell 3-4 heteket az eredményre várni, mert baromi sokan megcsináltatják,és a genetikus nem győzi a mintákat vizsgálni!!! Remélem tudtam segíteni!

2011. ápr. 23. 16:49
Szia!Nekem is megcsinálták a 3.babámmal,ha jól emlékszem a 17-18-dik héten járhattam!Ha kételyek gyötörnek vagy az orvos tanácsolja akkor szerintem csináltasd meg!Nem szokott semmi baj lenni,fájni nem fáj(inkább csak mi félünk az ismeretlentől)!A várakozás hosszú utána
2011. ápr. 22. 23:24
igen, nem volt vészes, csak 4 hetet kellett az eredményig várni, ami piszok hosszú.
18. judit8103 (válaszként erre: 17. - Malkata)
2011. ápr. 22. 20:45
és voltál amnion?
17. malkata (válaszként erre: 13. - Epresfank76)
2011. ápr. 22. 17:52

én a SOTE I-en voltam.

a kombinált teszt down kockázata 1:210 volt.

16. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 14. - Epresfank76)
2011. ápr. 22. 17:52
Nálam mindkettő miatt. Én már akkor 36 elmúltam, és az eredmény is rossz lett. de már meg nem mondom, mennyi.
15. mimmo33 (válaszként erre: 11. - Epresfank76)
2011. ápr. 22. 17:32

Én 33 voltam a második terhességemnél.Integrált tesztet csináltak.

Down 1:1200

Edwards <1:100000

Velőcső záródási r.szám.kockázat:1:5300

Ezek az eredmények egyébként mind negatívok!

Nekem szóba sem került a további vizsgálat lehetősége;)

Ma meg már lassan 14 hónapos;)


Ha nem nyugtat meg, akkor is neked kell eldöntened, hogy megcsináltatod e vagy sem.

14. epresfank76 (válaszként erre: 7. - 57aa4ea1e8)
2011. ápr. 22. 17:13
Megkérdezhetem,hogy miért volt?Rossz eredmények miatt,vagy csak kor miatt?
13. epresfank76 (válaszként erre: 9. - Malkata)
2011. ápr. 22. 17:12
Nem tudom merre laksz,de Pesten a Bajcsyban van a genetikai központ,mióta aschöpf-Mérery bezárt,és ingyen van.
12. epresfank76 (válaszként erre: 8. - Judit8103)
2011. ápr. 22. 17:11
Szia Judit:)))
11. epresfank76 (válaszként erre: 7. - 57aa4ea1e8)
2011. ápr. 22. 17:11

Hát nekem a kombinálton a down 1:5000 az Edwards kevesebb,mint 1:50000 let.A gentikus úgy fordította le,eszeritn 1000 ből 3 downos születik.a vizsgálat vetélési kockázata 1000 ből 5.Mégis javasolja,mert a statisztika csalóka játéka is lehet ez az arány.Mondta tegyem mérlegre

mennyire fogok izgulni végig a terhesség alatt,és ha baj van mennyire fogom vádolni magam.Ezér tvárom a véleményeket.Hátha van aki ilyenkockázat mellett is bevállalta.

2011. ápr. 22. 17:08

Szia.

Én 34 éves vagyok és én se csináltattam meg.

Mondjuk minden tesz eredményem jó volt de a kor miatt ajánlották,de én nem mertem.

2011. ápr. 22. 17:05
Nekem 2 éve rossz lett a kombinált teszt, voltam amniocentézisen, izgultam egy hónapig az eredmény miatt:S Szerencsére egészséges kislányunk született. Következő terhességnél valószínű valami fizetős helyen a chorionbiopsziát választom, hogy hamar megtörténjen a vizsgálat és gyorsan legyen eredmény.
2011. ápr. 22. 17:03
majd írok még, most mennem kell.
7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 4. - Epresfank76)
2011. ápr. 22. 17:03

Nekem volt. Semmit nem éreztem, aztán egész nap feküdni kellett, másnap mehettem haza. Én megint megcsináltatnám, az a biztos.

Amúgy azt mondják, hogyha nagyobb a százalékos esély a beteg gyerekre a tesztek szerint, mint a vetélés kockázata, akkor érdemes megcsináltatni.

2011. ápr. 22. 17:03
nekem alacsony érték ellenére sem csináltattuk meg
2011. ápr. 22. 17:02

sziasztok

látom sikerült fórumtémát kiírnod.ügyes vagy

2011. ápr. 22. 17:00
Sziasztok!Tapasztalatokat várok chorionbiopsziával kapcsolatban.35 éves vagyok,és elmentem genetikai tanácsadásra,ahol javasolják a vizsgálatot.A kombinált tesztem alacsony kockázatot mutatott.De az orvosok szerint ez statisztika.Ezuek ellenére javasolják a korom miatt.Megcsináltatnám meg nem is....Köszönöm,ha írtok!
2011. ápr. 22. 17:00
Ezt az orvos tudja...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook