Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Légúti megbetegedések - természetes gyógymód! fórum

Légúti megbetegedések - természetes gyógymód! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Légúti megbetegedések - természetes gyógymód!

1 2
34. dogiz
2020. jún. 29. 21:08
Valaki volt mostanában Székelyföldön, Parajdon a sóbányában?
33. dogiz
2016. júl. 10. 08:27

Továbbra is nagyon ajánlom a sóbányát, főleg a parajdit. Tordán nézelődtem, az közelebb van, de szerintem az inkább turisztikai látvány, mint sem "kezelő" .

Ha valaki volt, vagy megy szívesen olvasnám a véleményét, tapasztalatát.

32. dogiz
2015. jún. 15. 12:27

Sziasztok!

2015 évben valaki megy/ ment sóbányába? Hallottam ismerősöktől, hogy a tordai (Turda) is nagyon szépen fel lett újítva és az közelebb is van, ha valaki fél a hosszú úttól.

31. dogiz
2014. dec. 31. 20:06
Minden kedves fórumozónak Boldog Új Évet kívánok !
30. rinike (válaszként erre: 29. - Dogiz)
2014. okt. 29. 06:53
Köszönöm!
29. dogiz (válaszként erre: 28. - Rinike)
2014. okt. 29. 06:05
Privi ment.
28. rinike (válaszként erre: 27. - Dogiz)
2014. okt. 27. 06:54
Köszönöm! Olvastam a cikkedet, és hogy többször is voltatok. Nagyon örülnék a privinek!
27. dogiz (válaszként erre: 26. - Rinike)
2014. okt. 27. 06:35
Szia! Mi voltunk 4-szer már, de több ismerősöm is megfordult ott. Később írok priviben, mert elég hosszú.
26. rinike
2014. okt. 26. 07:09
Sziasztok! Jár még erre valaki? 2 éves kislányomról kiderült, hogy asztmás. Ismerősök javasolták, hogy több napra utazzunk el Parajdra, mert ott van egy jó sóbarlang. Ebben a fórumban már olvastam lejjebb, hogy másoknak is tetszett, de engem bővebben is érdekelne. Hány napra érdemes menni, hogy a sóbarlangos kezelés érjen valamit? 5-7 napra már érdemes elmenni, vagy minimum két hét a javasolt? Naponta hány órát kell a barlangban tölteni? Mit lehet annyi időt ott benn csinálni? Minden érdekel, akár privátban is! Előre is nagyon köszönöm!
25. dogiz
2014. júl. 11. 10:10
Tordán a sóbányában volt - e már valaki? Tapasztalatok?
24. dogiz
2014. júl. 9. 12:41
Szerintetek a sószobák mennyire hatékonyak? Még nem próbáltuk, de az unikámnak (3,5 éves) nagyon kellene a bánya,de az idén biztos nem jutunk el vele. Ezért lehet meg kellene próbáljuk a sószobát.
2010. febr. 28. 20:16

Sziasztok!

Én a kisfiammal a sport kórházba jártam indiso sóterápiára, mer allergiás asztmája van. Egy kezelés itt is 20 alkalomból áll. De egész allergia szezonban semmi problémánk nem volt. Már úgy csináljuk, hogy minden tavasszal elmegyünk és így semmi gond.Sajnos újpestről a déli kicsit messze volt, de most hallottam, hogy megnyílt itt az sztk-ban is,úgyhogy igy már talán kicsit könnyebb lesz.

Mindenkinek jó egészséget jivánok!

2010. jan. 19. 12:00

Szia Dogiz!


Most olvastam a cikkedet és az a kérdésem, hogy hogyan lehet innen Magyarországról parajdi kezelést kérni? Van valami uniós lehetőség? Mibe kerül ez? Mert itthon is vannak sóbarlangok, sókamrák, amik nagyon jó hatással vannak a légúti problémákra.

Kisfiamnak (most 4 és fél éves) fél éve majdnem ki kellett vetetni az orrmanduláját, de a doki bácsi azt mondta, hogy ad még neki 2 hetet, addig járjunk sóbarlangba, csöpögtessük az orrát (és szívjuk). 2 hét után a fülvizsgálata majdnem tökéleteset mutatott. Mindez volt áprilisban. Azóta kisfiam jól van, szeptember óta 2x volt kicsit orrfolyós, de semmi más, holott sóbarlangban tavasszal jártunk utoljára.


A sóbarlangról. Budapesten a XVI. kerületben van ahová mi jártunk. Itt van sóhomokozó, ahol a kisebb gyerekek játszhatnak. Rudi bácsi a vezető foglalkozik a gyerekekkel, a szülőknek semmi dolguk, csak pihenni. A gyerekkel együtt is ugyanannyit fizettünk, mint 1 felnőttre. 2x10 alkalmat jártunk le (egyiket ősszel, másikat tavasszal). Bárkinek szívesen megadom az elérhetőséget, mert igazán kellemes 22 napot (bérlet esetén 10+1 alkalmat lehet menni) töltöttünk ott. Ha bármi probléma lesz újra ide megyünk.

21. dogiz
2009. júl. 23. 19:25

Sziasztok! Akit érdekel, júliusban voltunk egy kis társasággal Székelyföldön és elmentünk Parajdra is a sóbányába. (egy kis nosztalgia) Mióta nem voltunk korszerűsödött, sokkal több a "gyerek-játszókák"(hinta... mászóka...minden fából) Amit én személy szerint nem tartok jónak az , hogy a technika oda is betört, lehet mobiltelefont és internetet használni. Egy jó dolgot viszont tapasztaltam, hogy a bazárosokat kitiltották. (olyan kirakodósokat) Büfé az működik, de bazár nincs. A bánya levegője nem volt nedves (mint utoljára mikor voltunk) ez jó mert a só nem olvad.

Hát kb. ennyi, a látottakról.

20. dogiz
2009. jún. 17. 20:24
Mindenkinek jó egészséget aki a cikket olvasta vagy olvassa. Júliusban egy kisebb csoporttal megyünk Székelyországba és megmutatom nekik a bányát. Ha visszajövök megírom, hogy pár év alatt mit változott.
19. dogiz (válaszként erre: 18. - Arienne_d)
2009. márc. 10. 05:50

Szia! Itt is mondták nekünk, h. megtörténhet akár az, h. első alkalommal köhögősebb lesz, (tisztulnak a légutai) , de ettől ne féljünk, mert utána jobb lesz. Van bányaorvos, aki direkt ezzel foglalkozik, vagyis az ilyen jellegű betegekkel.

Mint már írtam, nekünk mind a két gyereknél bejött. Az elsőnél igaz légcsőhurut volt, őt hamar vittük, de a kicsit már elég előrehaladott állapotban, akkor nyílt rá alkalmunk. Én nagyon ajánlom mindenkinek. És tudni kell, hogy egyszeri alkalom nem elég csak pár hónapra, esetleg arra az 1 évre. Mi mind a 3-szor elmentünk és már most a felnőtt fiam is tutira mondja, h. neki az használt.

Gyógyuljatok meg hamar:)

2009. márc. 10. 00:04
Mi Budapesten a Sport Kórházban járunk Barlangi sóterápiára, ami állítólag mindenkinek segít, bár nekünk mégsem jött be. Kisfiam (2,5 éves) már másodszor fulladt be a kezelés alatt, egyébként 20 alkalmat fizettünk be, de le sem tudjuk járni. A Parajd-i sóbarlang miben lehet esetleg jobb, és ha ott is befullad van orvos aki kezeli?
17. dogiz
2009. febr. 19. 10:07
Itt a légúti megbetegedések ideje sajnos, ilyenkor a legtöbb szülő megoldást keres a problémákra. Akik ilyen gondal küzködnek, azoknak ajánlom továbbra is ezt a cikket.
16. dogiz
2008. szept. 10. 19:58
Sziasztok! Volt - e a nyáron valaki a parajdi sóvidéken?
15. dogiz
2008. jún. 28. 05:58

Sziasztok!

Többen priviben is érdeklődtek a sóbányáról tőlem. Van - e közetetek olyan aki el is ment, ha igen örömmel venném a tapasztalatokat, véleményeket.

14. dogiz (válaszként erre: 12. - JUL17)
2008. febr. 22. 15:54
Miskolc környékén is van valami barlang. Ha jól tudom Miskolc - Tapoloca, de nem 100%
13. gizmóka (válaszként erre: 12. - JUL17)
2007. okt. 21. 16:15

Szia!

mi a Gellért-fürdőben voltunk a sókamrában,10 alkalom azt hiszem 3600 ft volt.

12. JUL17
2007. okt. 19. 20:48
megtudja nekem írni valaki hol találhatók ilyen sóbányák ,barlangok,a nyitvatartása és az árak is érdekelnének.Mennyi ideig tart egy ilyen kúra
11. dogiz (válaszként erre: 9. - 104bdd8c43)
2007. jún. 12. 15:17

Szia!

Mikor az én gyerekeim betegek voltak, valószínű még nem igen használták ezt a kifejezést. Befulladtak, orvos.... szuri, stb.

Nekünk segített, az biztos. Légúti, kezdődő aszma.... bronhitisz akkoriban így nevezték.

De meg kell kérdezni egy szakembert.

10. Teráz
2007. jún. 8. 19:27

Miskolc -Lillafüreden a cseppkőbarlangban sok

gyereket gyógyítottak.Jót tesz a barlangi kúra.

2007. jún. 8. 19:23
A kisfiam kruppos, neki is jó a sóterápia???
8. dogiz (válaszként erre: 7. - Lola24)
2007. máj. 6. 17:19

Szia lola24!


Honnan gondolod, hogy átmeneti megoldás? Jártál már vele sóbarlangba. Nem szabad elhanyagolni a kezelését, minél hamarabb ki kell próbálnotok, annál biztrosabb, hogy eredménye lesz.

Nekem a nagyobik gyerekem mint írtam 3 éves mult amikor elvittem 2 hétre, de ő teljesen meggyógyult, pedig addig nem egyszer szaladtunk éjszajaka vele a korházba. Annyi kezelést szurit kapott addig, és szerencsére nekünk használt.

Ha a cikket elolvastad írtam, hogy a kissebbik gyerekemmel is voltunk 3 - szor is, neki is elmultak a fulladásai.

Nyáron lesz 5 éve hogy utoljára voltunk, s azóta most februárban betegedett meg. (Most is azért mert egyszer nagyon megázott, biciklivel ment haza a koleszbe, s vagy 20 percet így vizesen a hidegbe karikázott) Akkor bekerült korházba, s most sajnos még mindig eléggé köhög. Ha nem javul a vizsga időszak után mi is szeretnénk újra elmenni a sóbányába.

Szóval nálink mind a két gyereknek tutira jó volt.

2007. máj. 5. 18:28
sziasztok!az én törpém 4 éves lesz a nyáron és sajnos ő is asztmás!nekem is mindenki azt mondja hogy kinövi,de nem haladunk előre csak hátra....a só barlangrol én is halottam,de az is csak átmeneti megoldás!
2007. márc. 27. 16:38
Sziasztok nekem a 10 éves fiam asthmás már 2 éves kora óta.Mi is voltunk ilyen terápián,voltunk két egymást követő nyáron tengerparton ,hegyekben is,hátha javul reménykedtünk is benne de csak egy ideig tünetmentességet nyertünk vele.Mindennap sprézünk reggel este,nagyon sok mindenre allergiás,az ételekre hálist.nem.Ja és mindennapos úszó.Azt mondták ki növi de ennek már 8 éve.
2007. márc. 27. 11:19
az én lánykámnak állandó hörghurutja volt,mígnem az egyik dokink ajánlotta a Gellértben a sókamrát.10 alkalommal voltunk(2006 márc.).Azóta semmi légúti problémája nem volt.(gyorsan lekopogom)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook