Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Legszívesebben az összes fázó, éhező állatot befogadnám. fórum

Legszívesebben az összes fázó, éhező állatot befogadnám. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2022. okt. 24. 08:02
Nekünk van több kutyus, cicus, de sokba kerül tartani őket. Mégsem tenném ki őket, ahogy megtették mások.
2022. okt. 23. 19:13
Egyetértek, dehát ez csak ábránd:( szeretett cicáim mind befogadottak voltak, megöregedtek, elmentek itt hagyták egy kivételéve, ő még él de nagyon öreg. Annyira hiányzik a dorombolásuk, a társaságuk a rosszaságaik. És akkor nézem a tápok árát, az orvosi kezelések árait, ha megszakadok sem bírom most fizetni. A szívem meg csak fáj. Olyan jó lenne legalább két fiatal rossz cica!!! Kutyára már gondolni sem merek🙁
15. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 21. 20:23
Én néha megölelném a világot.
14. Miss Angel (válaszként erre: 11. - Dfc04c70e4)
2022. okt. 21. 19:04
nagyon becsüllek,sokan még akkor sem adnak,ha megtehetnék,úgy vannak vele,az állat,csak állat.Ez engem nagyon el tud szomorítani :((
13. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 21. 18:10
Én is, de sajnos kivitelezhetetlen. Viszont segíthetsz rajtuk. Én kiválasztottam egy szervezetet, akiknek ismerem a munkáját, nyitva áll a kapujuk, leellenőrizhetőek (sajnos korábban belefutottam olyan alapítványba, ahol "meglopták" az állatkákat) a korábbi rossz tapasztalat miatt pénzzel nem, de tárgyakkal segítek nekik, rendszeresen rendelek egy oldalon ahol szállítási címként az ő címüket adom meg, természetesen a kiszállítást velük leegyeztetem. Táp, konzerv, vitamin, fekhely, alom, fertőtlenítőszer mikor mire van a leginkább szükségük.
2022. okt. 21. 18:02
Èn is.
11. dfc04c70e4 (válaszként erre: 10. - Miss Angel)
2022. okt. 21. 17:24

Persze. Tökéletesen értem, hogy mi a mondanivalója a vallomás kiírójának. Értem azt is, hogy jó szándék vezérli. Csak ott a gond, hogy ez megvalósíthatatlan. Az összes fázó, éhező állatot befogadni - lehetetlen. Nemcsak egy magánszemélynek, de még intézményeknek is.

Azért is írtam, hogy szép gondolat, csak nem kivitelezhető.


Ebben a formában a szavak csak szavak maradnak. Nekem pedig szimpatikusabb, ha nemcsak szavak, hanem tettek is vannak.

A menhelyek nagyon nehéz helyzetben vannak. Nekik mondjuk egy kézzelfogható felajánlás sokkal többet ér. Néhány megunt, de még tökéletes pléd, kutyakonzerv, kutyatáp - ez valódi segítség.

Mi már segítettünk ilyen formában.

10. Miss Angel (válaszként erre: 4. - Dfc04c70e4)
2022. okt. 21. 15:41

tökéletesen egyetértek veled,mármint ami a felelősségteljes állattartást illeti...de ő csak annyit írt,szivesen BEFOGADNÁ! Nyilván nem teszi.

ezt még sokan leírhattuk volna,mi állatbarátok.)

9. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 21. 15:01
💓😘
8. de82bd5a12 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 21. 13:49
Rendben, persze megérdemlik ők is. Én viszont a hajléktalanság kérdését oldanám meg első körben.
2022. okt. 21. 13:46
Én meg köteleznék mindenkit aki egynél több kutyát tart otthon, az költözzön tanyára. Vagy szereljen a kutyáira hangtompítót.
2022. okt. 21. 13:41
Akkor mi nem lennénk jó szomszédok. :D
2022. okt. 21. 12:17
Én is. Ha gazdag lennék, nyitnék egy menhelyet.
4. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 21. 11:56

Szép gondolat.

De belegondoltál abba is, hogy mennyibe kerül ma a felelős állattartás?

Mert nem elég ám az éhező állatokat befogadni! Róluk gondoskodni is kell. Mai árak mellett csupán az étkeztetésük is sokba kerül, ha valóban azt kapják, amire szükségük van. Az orvosi ellátásról akkor még nem is beszéltem.


Szóval szép dolog gondolni valamire, és egészen más meg is valósítani.


Sajnos ott tartunk, hogy az emberek többsége nemhogy befogadni nem akar állatot, inkább szabadul tőlük. Szomorú. Nagyon szomorú.

2022. okt. 21. 11:53
Én pedig börtönbüntetéssel sújtanám azt aki állatot tesz ki az utcára vagy nem igényének megfelelően tartja. Túl sok rohadék szaladgál szabadlábon.
2022. okt. 21. 11:00

Ezzel én is így vagyok.

Sírhatnékom van,mikor ilyenről beszélnek a médiában, vagy én magam látok az utcán futkosó kutyusokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook