Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Legrosszabb házi praktika, amit soha többet nem próbálsz ki! fórum

Legrosszabb házi praktika, amit soha többet nem próbálsz ki! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. ápr. 30. 16:02
Sokáig én sem tudtam, mitől van a migrén, sőt, h őszinte legyek azt se tudtam, h ez a migrén. Csak elkezdett fájni a fejem egyik oldalon, ahogy fokozódott, nem bírtam elviselni a zajt, a fényt, egyre sápadtabb lettem, és mikor már enyhe halványzöldes :-)) volt a színem, akkor jött a hányás (bocs) és utána gyenge voltam, majd elmúlt az egész. Aztán egy idő után rájöttem, h a krémes után mindig előjött, azt mondták, nem bírja az epém. Egyébként sose volt az epémnek baja. Meg egyéb tejjel készült krémek és tej ivása után. Volt még más étel is ami előhozta, de front és menses nem. Viszont szagokra ilyenkor érzékenyebb voltam. Mindenféle beavatkozás nélkül elmúltak ezek, és kb 30 éve nem is volt. Bocs az offolásért, de hátha van olyan info benne ami vkinek hasznos.
85. kszb (válaszként erre: 80. - Csipkerózsika)
2013. ápr. 30. 13:19

kinél mi váltja ki. Van, akinél szagok, van, akinél frontok, ételek, menses, stb...

Nála azért volt "gyomor" eredetű, mert tejtermékek váltották ki.

84. ubi pretium (válaszként erre: 80. - Csipkerózsika)
2013. ápr. 30. 13:17

mert nem is az.Én adtam több esélyt is ennek a citromos kávénak,de nem segített.

Mondjuk a neten vannak elvadult arányok,én egy normál adag kávéba egy teáskanál citromlevet tettem,de már borzasztó sok volt.Pedig ennek többszörösét ajánlják.Sztem azzal már ölni lehet.

83. kszb (válaszként erre: 74. - Gyöngyszemü)
2013. ápr. 30. 13:16
hát, a zubogtatástól biztosan kifehéredik, de az csak a mechanikus behatásnak + a nyálad enzimeinek tudható be, nem a mérgeknek....
82. kszb (válaszként erre: 72. - Csipkerózsika)
2013. ápr. 30. 13:15
na, akkor egyben lúgosít is :)))
2013. ápr. 30. 13:12
Jah, hogy tökmagolajról lenne szó. Az azért egy picit más...
80. Csipkerózsika (válaszként erre: 77. - Tejespite)
2013. ápr. 30. 13:07
Ezt én nem hallottam soha, hogy gyomor eredetű lenne a migrén. Úgy tudtam, hogy érgörcstől van és pl. a kávé pont ezért van rá jó hatással. Nekem is volt, szerintem a stressz okozta.
2013. ápr. 30. 09:40

Az olajrágás-t beírva a google-ba sok válasz megjelenik, belenézhettek, szerintem nem butaság. Logikus, h összeszedi a szájban lévő bacikat, ami aztán nem jut tovább lefele. Én kifejezetten undorodom tőle, de hányingert nem okoz ha ügyesen csinálja az ember. A férjem időnként szokott öblögetni, de ha fáj a torka v megfázás kezdődik, akkor naponta többször is, és bevált, annak is aki nekünk javasolta, de mi is továbbadtuk már mint tapasztalatot, és több visszajelzést kaptunk, h jó.

A vízcsapot én úgy oldottam meg (biztos van jobb ötlet és szívesen veszem ha írtok) h egy nylonzacskóba öntöttem ecetet és rákötöttem a csapra, otthagytam. Gyönyörűen megtisztult.

78. Tejespite (válaszként erre: 42. - Julianusyze)
2013. ápr. 30. 09:28
Ez viszont biztos jó! Terhességeim idején a friss HÁZI tyúktojásról leszedtük a belső hártyát, és a héját finomra őrölte a férjem, minden nap frisset és kiskanállal be, majd vizet rá. Próbálta nekem főzelékbe is keverni, de az tényleg nem volt jó. Orvos is mondta, sőt azóta is hallottam, és sokkal jobb mint Ca tablettát enni, az anyuka és a gyerek csontozata miatt is. A Tovita is ebből van, én sok olyannal beszéltem már, akinek használt, vagy ha nem engedhette meg magának az ára miatt, akkor idősebb emberek is ettek csontritkulásra v megelőzésére.
77. Tejespite (válaszként erre: 19. - Ubi pretium)
2013. ápr. 30. 09:24
Migrénre nem tudom, hogyan hat, mert a migrén úgy tudom, gyomor eredetű fejfájás (nekem régebben pl tejtől, vajkrémtől volt migrénem) de a 'normál' erős fejfájásra hat. Nem tudom, mi az elve, de Édesapám nagyon fejfájós volt, sokszor a nagyon erős gyógyszer se hatott, és a citromos kávé igen. Én még nem próbáltam, eleve nem bírom a kávét.
76. Tejespite (válaszként erre: 7. - C6973617d3)
2013. ápr. 30. 09:22
Én tökéletesen meg tudtam szabadulni a falon lévő penésztől tömény, 20 %-os ecettel, és semmi káros hatása nem volt, ezzel ellentétben a Szavo és a mesterséges szerek - nos több ismerősöm használta a Szavot, és nagyon nem vált be nekik, s még káros is.
75. gyöngyszemü (válaszként erre: 62. - 04bb907e55)
2013. ápr. 29. 22:30
:-D :-D
74. gyöngyszemü (válaszként erre: 60. - Csipkerózsika)
2013. ápr. 29. 22:29
Máj méregtelenítésre hallottam, bár nekem is elkerekedett a szemem hogy jön ide a máj, de állítólag 10 perc után fehér lesz az olaj a zubogtatástól... összeszedi a mérgeket.... Gondoltam egy próbát megér, olyan rossz nem lehet de tévedtem!!! Brrr!!
2013. ápr. 29. 21:49
egyre jobbakat olvasok :)..
72. Csipkerózsika (válaszként erre: 63. - Kszb)
2013. ápr. 29. 21:43
Hát, ha a hányás méregtelenítésnek számít, akkor biztos méregtelenít... :D Már a gondolattól is fordult egyet a gyomrom. Egyébként is utálom az olajat, alig használom.
71. Csipkerózsika (válaszként erre: 69. - Kszb)
2013. ápr. 29. 21:41
Én is így vízkőtelenítem a kávéfőzőt. Hát, nem vagyod oda a szagáért, de kibírom. Szerencsére ritkán kell.
70. 06718ca650 (válaszként erre: 69. - Kszb)
2013. ápr. 29. 20:42
értem én. :) mi kitesszük a kazánházba ha vízkőteleníteni kell. :) vagy hosszabbítóval az udvarra. :)
69. kszb (válaszként erre: 68. - 06718ca650)
2013. ápr. 29. 20:38

na de nálunk a párom ezt mindenkinél jobban tudja!!!! :) Nme érthet ehhez más! :))) érted.... csinálja, ha szeret "szipuzni" :) Csak én ne legyek a közelben :)

(csak ebben az a gáz, h általában én veszem észre, h ráférne egy vízkőtelenítés)

68. 06718ca650 (válaszként erre: 66. - Kszb)
2013. ápr. 29. 20:35
én a vízforralóba is citromsavat teszek. :) az nem büdös. de nálunk a kávéfőzőt "kell" ecettel vízkőtleníteni. :)))
2013. ápr. 29. 19:53
én is így szoktam a vízforralót vízkőoldózni:) a salvustól nekem elmúlt az émelygésem. a gyerekekre rovarcsípéskor szoktam kenni külsőleg, arra jó.
66. kszb (válaszként erre: 65. - 06718ca650)
2013. ápr. 29. 19:46

na, a szagáról annyit, h párom ragaszkodik hozzá, h a vízforralót csak ő vízkőtelenítheti.... (én meg hagyom, mert ebben úgyis csak ő lehet az okos, ügyes... nme veszekszek :) )

A lényeg, h nem elég h megönti ecettel, hanem még fel is forralja benne, h az ecet gőz az oldaláról is lemarja a vízkövet, ha van.... na, akkor aztán van szag!!!! kikerget vele a világból is.... :( levegőt nem lehet venni a konyhában, ha ezt a műveletet csinálja... :(

Amúgy, tényleg szépen leszedi a vízkövet belőle, meg inkább ez, mint más kemikália abban, amit nehézkes kimosni, illetve mégis abból iszunk utána, de.... ami sok, az sokk :)

2013. ápr. 29. 19:41
a szagát változatlanul nem bírom, inkább a citromsav.
64. 06718ca650 (válaszként erre: 52. - Viaszvirág)
2013. ápr. 29. 19:38
hát, ő, ecetnek ecet volt, de nem fazékon próbáltam, hanem csapon, amin ugye nagyon fent sem marad, gondolom ezért sem hatott. :) de megjegyzem, hogy fazékon tuti.
63. kszb (válaszként erre: 60. - Csipkerózsika)
2013. ápr. 29. 18:02
azt híresztelik róla, h méregtelenít... :D hát, aki kitalálta, csinálja csak! :D Hallottam róla, de mint sok minden mást, ezt is elkönyveltem, mint ordenálé baromságot...
62. 04bb907e55 (válaszként erre: 57. - Gyöngyszemü)
2013. ápr. 29. 17:57
:)) a sós fing az nagyon tuti elnevezés :)
2013. ápr. 29. 09:20

de jól szórakozom :D


én idén télen kaptam az instrukciót torokfájás ellen: mézbe fahéj, fokhagyma... persze csak az összetevők adottak, az arány nem... vagy én rontottam el valamit, vagy túl finnyás vagyok, de borzalmas lett.

persze ettem hősiesen, főként mert párom csesztetett is vele, hogy mi van, nem finom? de nagyon! nincs vele gond... alig vártam, hogy jöjjön a tavasz, mert üvegetsől a kukába :D

60. Csipkerózsika (válaszként erre: 58. - Gyöngyszemü)
2013. ápr. 29. 02:14

"Olajat zubogtatni a szájba"?! :S Ez mire (lett volna) jó? :D


Én elég tájékozott vagyok alternatív dolgokban, de olyanokat olvasok itt, hogy égnek áll az összes hajam. :D

2013. ápr. 28. 23:31

Csajok, ez nagyszerű volt, jót nevettem :D


És tanultam is belőle, hogy miket kerüljek el, vagy csináljak másképp... :)


Köszi mindenkinek!!!

2013. ápr. 28. 23:09
Jaaaa és a legrosszabb volt reggelente olajat zubogtatni a szájba, 10 percig kellett volna azt hiszem, de egy percig sem bírtam, ahogy elkezdtem, olyan hányinger kapott el, így éhgyomorra, hogy kijött belőlem még a múlt hét is. Iszonyú volt!!!
2013. ápr. 28. 23:02

Igyak Salvus vizet gyomorégésre.... olyan mintha sós fi.got innék, és egésznap bántottak a szelek.... :-(

Citromot fokhagymával összefőzni... naponta reggel egy kupicával, immunerősítő.. 2 hétig ittam is, aztán olyan beteg voltam hogy semmi értelme nem volt! :-(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook