Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lego tortához ötletek!! Segítség! :) fórum

Lego tortához ötletek!! Segítség! :) (beszélgetős fórum)


22. Tartcherry (válaszként erre: 21. - Mamcili)
2011. jún. 23. 17:22
köszi! :)
2011. jún. 23. 16:44

Nekem Tetszik :D

És én is elfogadnám :D

2011. jún. 22. 16:25

Raktam fel két képet, nagyjából látszik a torta.

De le a kalappal a cukrászok előtt, akik úgy bűvészkednek ezekkel a marcipános-fondantos dolgokkal!

2011. jún. 22. 15:27

Nos, elkészült a mű, az első legótömb bevonata ne mlett annyira tökéletes, mert kicsit bénáztam vele, de a másik kettő szép lett :) Zöld, málnapiros, sárga téglácskák lettek, meg egy kicsit embertelen formájú legóemberke :) Mindjárt rakok fel fotót :)


Közi mindenkinek a segítséget, mindjárt megkapja a szülinapos :) majd leírom a reakciót (22 éves fiú mit szól egy kb 3 éveseknek való tortához?? :)))

18. Tartcherry (válaszként erre: 17. - Mamcili)
2011. jún. 22. 01:20

Köszi, nagyon jók ezek a képek is, nekem van egy konkrét elképzelésem, kicsit lejjebb belinkeltem :)

Most egyelőre csak egyféle krémes lesz, nem akarok hatalmas tortát, ha elkészül majd rakok fel képet :)


Köszi a tippet, kár, hogy nagyon messze van tőlünk lid. de még kutatok, csak van egy hely, ahol édesszájúak kedvére is akarnak tenni :)

2011. jún. 22. 00:53

Lehet kapni Szamos boltba Gyúrmarcit :) ez színes

De próbálkozhatsz a gyümölcs ízű karamellel is...van köztük olyan ami nyújtható formázható...

Most volt a travel & livingen a tortatúra...Legolandnak építettek tortát...

itt egy-két tortaötlet :)


[link]


[link]


[link]


de írd be hogy legotorta...

kidob egy csomót....

étcsokikrém receptem is van ha nagyon szeretnél....


pillecukor a lid. be mindig van olcsón...

2011. jún. 22. 00:40

Nos, megsütöttem a piskótát és megcsináltam a krémet, a krém biztosan jó lett, mert a lakótárs fiaim állandóan rájártak míg el nem rejtettem előlük a hűtőbe :D a piskóta is szépen feljött. A fondantot holnap fogom megcsinálni, ma 3 boltban sem kaptam pillecukrot :( de talán holnap :)


Köszi az ötletet Quenthel! Tényleg fincsi a krém! :)

2011. jún. 17. 23:18

1 csomag tejszínízű pudingport 4 deci tejben és 3-4 evőkanál cukorral megfőzöl, és hagyod langyosra hűlni. Míg hűl a túrót nagy lyukú szitán átpasszírozod(nem muszáj, csak a krém állaga szebb és jobb lesz) , majd add hozzá 2 db citrom héját(csak a sárga részt)-levét. Majd a citromos túrós masszát keverd el a langyos pudingporral adj hozzá 1 fél csomag zselatin fixet. Verd fel a tejszínhabot a maradék zselatinfixxel és óvatosan keverd el a pudingos-túrós krémmel.

Tehát leírom az összetevők mennyiségét is, mert kicsit össze vissza írtam (kóma vagyok már:D)

1 cs tejszínízű pudingpor

4 dl tej

4 ek kristálycukor

25 dkg túró

2,5 dl tejszín

ízlés szerint porcukor

2 db citrom

1 cs Zselatin fix

A sima zselatin is jó, de akkor azt kicsi meleg vízben kell feloldani és a krémhez vegyíteni.

Az ízlés szerinti porcukor az kb 10-15 deka, én nem szoktam nagyon édesre, hisz a fondant az elég cukros. Ha valami nem tiszta kérdezz nyugodtan.:-D

Ez egy kb 26 centi átmérőjú torta betöltésére elegendő.

14. Tartcherry (válaszként erre: 13. - Abcd85b849)
2011. jún. 17. 23:05

Hú ez nagyon jól hangzik, hogy citromos krém, leírnád azt is? jövő héten fogom megcsinálni, akkor lesz időm pepecselni vele. Már nagyon várom!! :)

Köszi a tippet!! :)

2011. jún. 17. 22:57
Én cukrásznak készülök, általában fondanttal dolgozom. Vegyél marshmallow pillecukorkát. Fogj egy magas falú edényt alaposan vajazd/margarinozd ki(ez fontos) és tedd be a mikróba maximumra 1-2 percre. Néha keverd át előre bemargarinozott fakanállal, és ha elolvadt, adj hozzá annyi porcukrot, hogy gyúrható legyen. Porcukros/keményítős deszkán gyúrd akárcsak a kelt tésztát, majd nyújtsd ki vékonyra és terítsd be vele a tortát. Ezzel nagyon jó dolgozni, párféle fondandtot már próbáltam, de ez alegjobb. Nem szakad, nyújtható, nem kell pihentetni mint a többi félét, és ha megkeményedik kicsit, akkor csak beteszed a mikróba és már jó is. Nekem most pl kőkemények azok amik megmaradtak a legutóbbi tortából, de pár pillanat alatt a mikróban újra nyújtható lesz. Ezt a masszát annyi felé veszed ahány színt szeretnél, és bele kell gyúrni az ételfestéket. Bonyolultnak tűnik, de tényleg nagyon könnyű. Ha beteszed a hűtőbe a maradékot, az vígan eláll ott. Nekem van egy jó féle citromos-túrós-pudingos (nem vajad) krémem, ha érdekel leírom azt is. Szeretem a fondantos tortákat ezzel tölteni, mert így a máz édességét a citromos krém ellensúlyozza.
12. ujlany
2011. jún. 17. 22:23
ah, azt hiszem a fondan jobb otlet :-)
11. ujlany (válaszként erre: 1. - Tartcherry)
2011. jún. 17. 22:19

ha van meg par napod, azert lehet, hogy erdemes lenne bevini a kepet egy cukraszdaba es megkerdezni mennyiert csinaljak meg.

foleg ha tobbszinbol akarod.

Ez egy szakembernek nagyon egyszeru, es nem tul anyagigenyes, de lehet, hog neked mar az anyagkoltseg tobb lesz.

Egyebkent en azt mondanam, hogy marcipan es etelfestekek, de a legoelem "aljat" kulon huzd be marcipannal, es a pontokat pedig ugy teddra hogy egy kivagysz egy vekony hegernyi piskotat, azt felszeleteled e beboritod.

nagyon jol nez ki a kep kulonben, es tok jo otlet. De azert kell vele babralni.

2011. jún. 17. 21:58
Úgy tudom, lehet félkészen is venni, de nem vagyok benne biztos. Az tuti, hogy folyékony, mint a csokimáz, és utána szilárdul meg.
9. Tartcherry (válaszként erre: 7. - Annaluca)
2011. jún. 17. 20:48

a mignont érdekes módon szereti, de nem tudtam eddig mit takar a fondant bevonat, de ezek szerint a mignon külsejét :))


megpróbálkozom azzal, nem nehéz?

2011. jún. 17. 20:19
Én próbálkoztam már marcipánnal, nem egyszerű dolog, főleg ilyen formánál!
2011. jún. 17. 20:18
Valami fondan bevonat, mint a mignonnak nem lenne jó? Bár az is elég édes, de jól színezhető ízesíthető.
6. 91d4989ab9 (válaszként erre: 5. - Tartcherry)
2011. jún. 17. 20:17
én vennék szines marcipánt intersprokban láttam azt porcukron sodrófával nagyon vékonyra kinyujtanám és azt teriteném rá és ráigazgatnám
5. Tartcherry (válaszként erre: 4. - 91d4989ab9)
2011. jún. 17. 20:11
én is valahogy így gondoltam, de a mázat miből csináljam meg? :)
2011. jún. 17. 20:09
ja ez jó:d sütsz két tortalapot szögleteset felvagdosod közé a turókrém, kis köröket kivágsz rárakod a tetejére, aztán jöhet a szines mázD:
3. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Tartcherry)
2011. jún. 17. 20:07
marcipánból csinálhatnál rá legokat, és egy sima peskótás turotortára ráteszed
2011. jún. 17. 20:07
Ilyesmire gondoltam, tehát mondjuk néhány kockából állna: [link]
2011. jún. 17. 20:06

Párom születésnapjára szeretnék lego formájú tortát készíteni. Igaz, hogy 22 éves, de rajong a legokért, ezért ez lenne a legalkalmasabb édesség! :)


Neten sehol sem találtam receptet hozzá, viszont költséghatékonyság szempontjából én szeretném megcsinálni. A fontos az, hogy nem szereti a nagyon krémes, túl édes vagy túl száraz dolgokat (hát igen sütiben válogatós..), szóval valamilyen túrós-piskótás ilyesmi dologra gondolnék, csak lego formában, és valamiféle bevonóval vagy ételszínezékkel...


Gyakorlottabb sütögetőket kérdeznék, össze tudunk hozni valami jó kis receptet ezügyben? :) Köszi a segítséget!!!


(marcipánnal még sosem "játszottam", és olvastam pillecukros bevonatokról de még azt sem nagyon tudom az olyan hogy is néz ki... ezt leszámítva viszont egész jól mozgok a konyhában, szóval nem okoz gondot megsütni egy sütit :))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook