Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Legjobb óvoda és iskola fórum

Legjobb óvoda és iskola (beszélgetős fórum)


2012. júl. 12. 15:21
nézz körül az egyházi sulikba/ovikba általában jók
24. Greeny85 (válaszként erre: 22. - Cooltim)
2012. jún. 12. 06:57
Köszönöm neked is az infót.
23. Greeny85 (válaszként erre: 21. - E28c748947)
2012. jún. 12. 06:56
Köszönöm szépen!
2012. jún. 11. 21:57

Mi az I. ker.- ben lakunk, itt is kezdi az ovit a kislanyom szeptemberben. Mi ket ovit neztunk meg. Az egyik onkormanyzati. Hat, nem kertem belole. Szornyu kosz volt es folyamatos negativitas a nyilt napon a vezeto ovono szemelyeben. Kifordultunk onnan. A masik egy alapitvanyi, katolikus kolping ovi. Hozzateszem, az onkormanyzatinal havonta 5.000 ft- al tobb. Viszont semmit nem kell vinni egesz evben, csak fogkefet es fogmoso poharat. A nevelesi elveik megegyeztek a mi elveinkkel, tehat nalunk adott volt a dolog!!! Iskolarol meg nem tudok nyilatkozni a sajat talasztalatombol, de az itteni alt. iskolat dicserik.

En nem koltoznek mondjuk aszerint, hogy hol van "jo" ovi. De pl. mi innen mar elkoltoznenk csaladi hazba, ha a lanyunk nem most kezdene az ovit!!!

Sok sikert!

2012. jún. 11. 21:19

Székesfehérvár:Alma Óvoda

Iskolát még nem tudok mondani, tapasztalathiány miatt.

20. Greeny85 (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2012. jún. 11. 08:41
Nem csak és kizárólag. Nyilván ilyen nem létezik. Értsd úgy, hogy többnyire.. nagyobb arányban, mint máshol. Én nagyon sok mindenkit tolerálok, de azt nem tudom elviselni, ha a gyerekeimet bántanának, ráadásul rendszeresen.. és úgy, hogy a gondozók "túlterheltek" lennének foglalkozni ezzel. Keresem a jobb lehetőségeket! A jelenleginél jobbat!
19. Greeny85 (válaszként erre: 16. - 57aa4ea1e8)
2012. jún. 11. 08:38
Köszönöm szépen!
2012. jún. 11. 08:36
Egyébként tudok egy jó óvodát Maglódon, és egy jó iskolát Gyömrőn (nincs távolság a kettő között). Ezek az én igényeimnek tökéletesen megfelelnek.
17. andi6020 (válaszként erre: 14. - Greeny85)
2012. jún. 11. 08:35

"hol van az a körzet, ahol elfogadó, toleráns, intelligens emberek laknak?"


Csak és kizárólag?

Szerinted tényleg van ilyen?

Ráadásul mihez képest?


Amúgy nekem furcsa, hogy elfogadó, toleráns embereket keresel, holott te vagy az, aki sok mindent és sok mindenkit nem tolerál. :DD

2012. jún. 11. 08:32
Nyíregyháza hétszínvirág óvoda, békéscsaba, szigligeti utcai óvoda, békéscsaba, petőfi utcai ált. isk, budapest, méhecske óvoda, weöres sándor ált. isk.
15. Greeny85 (válaszként erre: 10. - Virgilius)
2012. jún. 11. 08:31
KÖSZÖNÖM! IMÁDLAK! Tudod, volt egy teóriám és te igazolod (ezt inkább priviben osztom meg veled)! Józan paraszti ésszel is erre gondoltam. Mindenesetre köszönöm az információt!
14. Greeny85 (válaszként erre: 8. - Vaczila)
2012. jún. 11. 08:29
Teljesen igazad van, ezt megerősítem! Akkor kérdezem máshogy: hol van az a körzet, ahol elfogadó, toleráns, intelligens emberek laknak? De sok minden múlik az óvó néniken/ tanítónéniken is. Akár MINDEN. Neveket is várok priviben, akit majd személyesen is megkeresnénk! Vagy ennyire titkosak azok az adatok, akivel elégedettek voltatok? Vagy ennyire féltitek ezeket az infókat?
13. Greeny85 (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2012. jún. 11. 08:24
Igen, bajos, de megpróbálom!
12. Greeny85 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2012. jún. 11. 08:24
Remélem nem! Eddig mindig találtam az igényeimnek megfelelőt, szerintem most sem lesz ez másképp.
11. Greeny85 (válaszként erre: 4. - 57aa4ea1e8)
2012. jún. 11. 08:23
Válaszoltam priviben!
10. virgilius (válaszként erre: 1. - Greeny85)
2012. jún. 11. 08:10

Bár itt mindenki hülyeségnek tartja, lényegében anno mi is figyelembe vettük ezt a szempontot a költözésnél. :) A 2. kerületben lakunk, de végül úgy hozta a sors, hogy a gyerekeink az elsőbe járnak suliba. Az 1. kerületet eléggé tudom ajánlani, ha a költségvetésetekbe belefér. Ha nem, akkor a 17-et, csak az meg eléggé kint van már.

Az én szempontjaim hasonlóak egyébként, és az egyházi suli sem felelt meg nekik...

2012. jún. 11. 08:08
Hát, én azt mondom, tökéletes nincs. Még alapítványi ovikban, iskolákban sincs. Aki a tökéletest keresi, az nagyot fog csalódni, nem mellesleg, ilyen szinten óvni a gyereket butaság, mert ha kis korában nem tanulja meg, hogy léteznek nem csak rózsaszín dolgok, mindig is elveszett lesz az életben. És egy idő után a szülő úgysem tudja minden lépését figyelni.
2012. jún. 11. 08:04
Az óvoda is kapott "anyaggal " dolgozik. Hogy a gyerekek milyenek az nemcsak a dolgozóktól, hanem a családi neveléstől is nagymértékben függ. Főleg hogy mire óvodába kerül egy gyermek, már van valamilyen személyisége. Ezt alapjában megváltoztatni nem lehet, esetleg bizonyos idő elteltével tanul majd más viselkedési formákat is jó esetben. Csúfolódnak? Verekednek? Csúnyán beszélnek? Egrecírozzák a társaikat? Ez nagyon szomorú, de közösségben sajnos időnként előfordul. Azért vannak ott a felnőttek, hogy amennyire lehet kezeljék ezeket a dolgokat, és azt gondolom meg is tesznek minden tőlük telhetőt. Persze ők is csak akkor tudnak "intézkedni" egy dologban, ha az már megtörtént, vagyis utólag. Ennél fogva az ilyen kellemetlenségeket megelőzni nem igazán lehet. Na de emiatt ide oda költözni? Honnan tudod hogy másik helyen jobb lesz e? Lehet hogy ott is lesz rossz gyerek, meg a harmadik, stb.. helyen is. Akkor mindig tovább költözöl?
7. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2012. jún. 11. 08:01
Hát ja, nem akartam én mondani.
6. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Greeny85)
2012. jún. 11. 07:59

minden kerületben találsz ilyen gyereket....gondolod, bárki tud olyan kerületet mondani, ahol egyik iskolában sincs ilyen?

:O


nem beszélve arról, hogy hiába választod az egyik kerület egyik iskoláját, nem biztos, hogy fel is veszik oda a gyermeked.

SZóval szerintem így iskolát/óvodát keresni elég bajos...

5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Greeny85)
2012. jún. 11. 07:57
Nem karlak megbántani, de tapasztalatom szerint aki ennyire igényes (aggódó, túlbonyolító), az úgyis talál hibát minden intézményben.
4. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 3. - Greeny85)
2012. jún. 11. 07:48

Ezeket amúgy saját szemeddel láttad, és hallottad a saját füleddel? és hány iskolát néztetek meg?

Amúgy olvasom, hogy még kisbabád van. Vagy van másik is, aki már iskolás lesz?

Én fenntartásokkal fogadom ezeket a dolgokat, mert mondom, elég sok oviba, iskolába jártak a gyerekeim, költözések miatt, de soha, sehol nem hallottam ilyenről, még ismerősöktől sem!

2012. jún. 11. 07:45

Szia Murila!


Tudom, hogy állami/ önkormányzati óvoda és iskolaválasztás NINCS (csak néhány kivételes esetben). Mi költöznénk a gyerekekért! Tudnék még mesélni... óvodában lepisilte az egyik gyerek a többit és a gondozók úgy hagyták egész nap.. tehát biztosan van állami és állami között is különbség. Ezért költöznénk!

2012. jún. 11. 07:40

Hát, én nem tudom, te hol laksz, de mi pl nem is tudtunk sulit választani, mert adott volt, nem volt válogatási lehetőség, az ovit is azért választottuk, mert jobb volt a játszótere, mint a körzetesnek. De ezek szerint nagy mákom volt, mert nálunk sem az iskolában, sem az óvodában nincs ilyen gond.

Mondjuk a gyerekek a legritkább esetben elfogadók egymással általában, régen is volt szemétkedés, most sincs több sztem. A gyerek már csak ilyen. Nyilván, nem szép dolog, ha eldurvul, de 14. éve járom az iskolákat, ovikat, ilyen még sosem volt.

Három oviba járt a három gyerekem, és ott is mindenki normális volt. Szóval én nem tudom, hogy te hol, és miket láttál, de lehet, én kifogtam a legjobb oktatási intézményeket full véletlenül.

2012. jún. 11. 07:24

Kedves anyukák!


Sohasem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz egy jó ovit és iskolát találni ugyanabban a budapesti körzetben. Két elvárásunk van:

1. legyenek elfogadóak a gyerekek egymással

2. az óvónénik/ gondozók és tanítónénik legyenek türelmesek, kedvesek.

Nálunk a suliban a gyerekek egymást állandóan csúfolják, kiközösítik... (csak néhány példa: a roma a romát "lecigányozza", a kövér a kevésbé kövéret "ledagadtozza"...)

Létezik ilyen körzet vagy el kell költöznünk a világ végére.. avagy több milliót kivesznek a zsebünkből egy alapellátásért? Én egyházi iskolába jártam, az mindkét feltételemnek megfelelt. Államiba/ önkormányzatiba nincs ilyen? Segítsetek a tapasztalataitokkal, mert ötletem sincs hova lehetne költözni! Ha valaki nem akar konkrétumot írni ide, az kérem, írjon privibe!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook