Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Legfontosabb a hozzáállás! fórum

Legfontosabb a hozzáállás! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

19. cel (válaszként erre: 18. - 2bc7365ec9)
2009. aug. 12. 15:37

Úgy gondolom, hogy nem csupán hozzáállás kérdése, van amikor a genetika is belejátszik a dologba, vagy épp a hormonok. Ilyen esetekben tehet a fogyni vágyó amit csak akar. Alkati kérdés, hogy kinek hogyan dolgozza fel a szervezete a bevitt tápanyagot. Van aki ehet bármit, bármilyen mennyiségben, karcsú marad, míg mások a normál vegyes táplálkozás mellett is túlsúlyosak.

Persze az is igaz, hogy a gálya rabok között kevés kövér volt és mostanság illik ezzel példálózni. De tegyük hozzá nem is vált az egészségükre.

2008. febr. 20. 13:40

Háromfajta hozzáálás van szerintem:

egy: aki magyarázz, hogy miért nem tudja csinálni(rajta kívül álló okok "természetesen"), és nem csinálja

kettő: aki nem magyaráz, és csinálja úgy, amennyire a pénze, ideje, stb engedi

három: aki nem magyaráz, és nem csinálja, de pontosan tudja, hogy csak rajta múlik a dolog

2006. nov. 30. 22:54

Az elmúlt három hónapban fogytam 15 kilót. Én is azt éreztem, hogy a diétás kaják drágábbak. De, ha nehezen is, én ki tudtam és remélem tudom is gazdálkodni ezeket a dolgokat.

Margitnéni! El tudom képzelni, hogy milyen nehéz a mozgás, de először próbáld meg a vacsora idejét mindig korábbra és korábbra húzni, addig míg teljesen kihagyható nem lesz számodra. Az embernek muszáj tenni valamit, mert a szomszéd nem tud helyettünk fogyni.

16. 7130b15964 (válaszként erre: 13. - Margitnéni)
2006. nov. 1. 18:01

A kenyeret hanyagolni kellene, illetve keveset enni, de azt a jobb minőségűből, még ha drágább is. De nem az, mert veszel egy fél kilót a másfél kilós fehér helyett, akkor nem drágább.


Sok zöldséget kell használni az ételek készítése során.


Ha tésztát főzöl, akkor pedig nem szabad teljesen szétfőzni, mert az felviszi hirtelen vércukorszintet. Az "al dente" (félkeményre) főzött tészták glikémiás indexe jobb, mint a szétfőzötteké. Igaz ez a rizsre is.


Szóval már azzal is jót tesz az ember, ha nem főz mindent agyon. Nem feltétlenül csak a drága dolgok az egészségesek, lehet az elkészítés módjával is befolyásolni a minőséget.

15. 7130b15964 (válaszként erre: 14. - AAnyUU)
2006. nov. 1. 17:55
Minek panírozni, az csak szívja magába az olajat? Fűszerezni, grillezni, párolni ... A fűszerek nem drágák (illetve kevés kell belőlük), a grillezés, párolán nem vagy kevés olajat igényel, akár még a drágábbat is megéri használni.
14. AAnyUU
2006. nov. 1. 17:25

Drága...???

Tegnap láttam a szupermarketben NORBI Up date panírmorzsát,400g 749-Ft. (!!!). Vajon miből van?

13. Margitnéni (válaszként erre: 10. - 7130b15964)
2006. okt. 30. 22:10

Amikor azt írtam, hogy drága nem is a tornára gondoltam, hanem az evésre. Az egészségesebb élelmiszerek drágábbak. Pl. a teljeskiörlésű kenyérféle sokkal drágább, vagy egy kisebb kalóriájú sonkaféle sokszorosa mondjuk a bundáskenyérnek stb. ami jó reggelire, vacsorára, esetleg még ebédre is.

Azt nem tehetem meg, hogy én drága és egészséges cuccot eszem, míg a család, 4-en vagyunk, esetleg csak zsíroskenyeret, mert nekik már nem jut.

A mozgást meg tudnám oldani itthon, van egy Norbi duci tréning kazim, amit 150 kilósok is csinálhatnak. De még ezt sem megy, úgyhogy teljesen felesleges magam kínozni.

Arról, hogy valahova elmenjek szó sem lehet, minden lépés fájdalmas, úgyhogy kétszer meggondolom.Vízben lehet, hogy nem fájnának az ízületeim, de valahogy el kellene odáig jutni, az meg nem megy.

12. 7130b15964 (válaszként erre: 11. - Gyopár)
2006. okt. 30. 21:40
Kétszer annyit ebédel, nem sportol, mégis vékony. Hát kérem, erre mondom én, hogy az élet igazságtalan! :P
11. gyopár (válaszként erre: 9. - Margitnéni)
2006. okt. 30. 21:39

Én szerencsére imádok enni. Egyébként úszni szoktam, s megfigyeltem, ha rendszeresen úszom, akkor többet ehetek hízás nélkül, és valahogy tudok is többet enni. (Na, ez most hatalmas megfigyelés volt.)


Egyébként érdekes dolog ez az evés-kérdés: van olyan barátnőm, aki átlagban kétszer annyit ebédel mint én (bár nem tudom, egyébként hogy eszik), mégis vékonyabb nálam. És nem sportol. Ennyit erről.

10. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - Margitnéni)
2006. okt. 30. 16:15

Látod, Margitnéni, mégse pénz kérdése, mert kevesebbet enni, nem kerül többe. Sétálni, pontosabban dinamikusan gyalogolni, megintcsak nem pénz kérdése (hacsak valakinek egyáltalán nincs kényelmes cipője, mert akkor vennie kell). Aztán ott vannak a mindenféle otthoni gyakorlatok, ha éppen nem a legfrissebb dvd-t akarod megvenni, akkor az 1-2 éve megjelent tornagyakorlatokat tartalmazó dvd-ket már 990 forintért (dvd lejátszó tavaly karácsonykor 5ezer forintért volt akciósan).


A tornastúdiókban már általában 4-500 Ft/alkalomért lehet tornázni. Statikus edzésekre egy kényelmes nadrág, egy kinyúlt póló és egy pár frotír zokni kell. Decathlon 3/4-es fekete pamut alsó 1900 Ft, póló 450 Ft, zokni 400 forint.


Ha ennél egy picit divatosabbat választ az ember, akkor is 8-9 ezerből kijön (persze, nem a Nike, Adidas stb., azok tényleg drágábbak, ahhoz kell legalább 15-20 egy alsóra és felsőre).


Szóval, ha valaki szerényebbre veszi a figurát és semmilye sincs otthon, akkor 3 ezerből megvan a ruha, 4 ezerért pedig 10 alkalmas bérlettel, akár minden másnap mehet tornázni. 7 ezer forintot pedig sokan mindenféle csodateára és fogyitablettára elköltenek egy hónapban.


Csak azért voltam ennyire hosszadalmas és részletes, hátha sikerül meggyőzni, hogy tényleg nem jelent horribilis költekezést, sőt, amennyivel kevesebb üdítőt, csokit, sütit, fogyiteát stb. vesz az ember, annyiból még az új hobbit, a testedzést is lehet finanszírozni.

9. Margitnéni (válaszként erre: 7. - Gyopár)
2006. okt. 30. 14:34

Megfigyeltem, hogy bár én úgy érzem, nem eszem sokat, már csak azért is, mert nem eszem degeszre magam, vagyis még kb. kétszer annyit is be tudnék általában falni, mint amennyit megeszek, mégis sokkal többet eszem, mint a volt kolléganőm, aki 50 kiló. (na ezt jól körbekerítettem, de nincs kedvem mégegyszer nekifutni!)

Ráadásul ez a kolléganő, még azt a kicsit is fanyalogva eszi, hogy jaj, nem kívánja, de valamit enni kell. Persze néha bevág hatalmas sütiket, és minden nap nagy fincsi csokikat.

2006. okt. 30. 13:39

Hello!


Sokminden igaz a cikkben..DE: lúdlábat lehet enni, müzliszeletet nem??? Na eddig olvastam el!


Judit

2006. okt. 30. 12:12

Nekem alapvetően tetszett a cikk. Tetszik a cikkíró elszántsága, kitartása, "gazdaságossága", humora, s ha tényleg meg is tudja ezt csinálni, akkor le a kalappal!


Margitnéni! A fogyókúrához, életmódváltáshoz tényleg kell pénz. Ha az ember egészséges nassolnivalókat tart otthon, ha télen is több zöldséget-gyümölcsöt akar enni, az bizony többe kerül, mint a krumpli, tészta, rizs stb. És ez már nem fogyókúra hanem tényleg életmódváltás.


Másrészről én úgy tapasztalom, hogy az étkezésben gyakran a mennyiségekkel van a gond. Pl. ismerősöm fogyókúrázik (20 kilóval több mint én), s még így is nagyobb mennyiség van a tányérján mint nekem. És megeszi... Rajtam ha van egy-két kiló fölösleg, elsősorban erre figyelek: fele annyi krumpli/rizsköret, fele annyi csokoládé, fele annyi zsíros/cukros stb. Sajnos nem bírnám ki, hogy egy hétig nem eszem csokoládét. (Persze ez csak egy-két kilónál működik. Nem tudom, mi van azután...)

2006. okt. 30. 11:09

Valami kell meg. A fogyassal egyidoben tudatosuljon bennem, az eletmodvaltozas.

Nem eleg a kilokat leszenvedni. Tudatositani kell magamban, hogy en akarom a valltozast. Hosszu tavra akarom. Az agy csodas dolgokra kepes. Ha akarom, nem vagyok ehes. Bar eleg hosszu ideig tart amig rahangolom magam.

Soha nem hittem volna, hogy egyszeruen elfelejtek enni.Vagy hogy idegesit, ha magamra szedek par kilot, es alig birok megmozdulni.

Sajnos en ugy gondolom, hogy nincs semmi csodaszer. Egyedul az en akaratom, hogy nem adom fel, ebben kivulallo hogy segithet? Csak tamogatni tud lelkileg vagy megdicserget.

Ez olyan mint amikor nagyon nagy baleset er, es nem erez fajdalmat a beteg. Az endorfinok( az emberi szervezet belso kabitoszere )szintje megugrik, es ez tobb szazszor erosebb, mint a szintetikus kabszerek. Es nem faj, aminek fajni kellene.

Biztos van valami hasonlo az ehseggel, vagy evesi vaggyal kapcsolatban is, mert nem jut eszedbe enni, ha koncenralsz, vagy eppen rosszul leszel a kajalasoktol egy ido utan. A szervezet megszokja a valtozasr, reagal az en tudatos koncentralasomra , es kialakul egy tudatalatti szabajozas.

Mondjuk ez az en sajat tapasztalatom. De kell hogy mukodjon.

Es tenyleg szeretem a brokkolit!

2006. okt. 30. 11:09

Arra én is nagyon kíváncsi lennék, hogy mi az az orvosi segítség, amit mindig emlegetnek. Ha sok az ember túlsúlya, akkor mindig hozzáteszik, hogy csak orvosi segítséggel. Bár én rendszeresen járok dokihoz, kórházban is elég gyakran megfordulok sajna, de az a segítség, hogy diétázzak, és kerüljem a szénhidrátokat, ennyi. Ez kb. 10 másodperc, ennél többet még soha nem kaptam, pedig mindig kérem.

Egyébként a cikk több pontjával nem értek egyet, vagyis az a tapasztalatom, hogy van akinek a leírtak nagyon hasznosak, de nem mindenkinek.

Az első és leglényegesebb szerintem, hogy a fogyókúrához elsősorban pénz kell, ha az nincs, akkor lehet bármilyen vasakaratom, meg egyebek, nem ér semmit. Az életmódváltás meg még több pénzt kíván, bár ha jól belegondolok, nem is tudom, mi az az életmódváltás úgy konkrétan. Lehet,hogy ezt egy topicban ki kellene vesézni.

4. Hoxa
2006. okt. 30. 10:46
Ez a baj az orvosok hozzáállásával is... nekem is mindig mondják, hogy fogyjak le, de itt ki is merül a segítőkészségük. Csak azt hajtogatják, amit amúgy is tudok. Bosszantó!
2006. okt. 30. 08:56

Az én Dokim azt mondta, hogy oldjam meg a problémát magam. Ismeri az adataimat,tudja,hogy régóta kinlódok a fogyókúrákkal. Egyszer fogadtam vele,hogy lefogyok 8 kg-t kb.3 hónap alatt.A nevezetes időpont az Ő szülinapja volt. Akkor sikerült, azóta nem segít, mondván "orvosi segítség nélkül" is meg tudtam csinálni, akkor meg minek.

Sokmindent kipróbáltam már, előbb-utóbb mindig visszajöttek a kilók.

Az viszont tényleg igaz, hogy csak magad miatt fogyhatsz le és ezt FEJBEN KELL ELKEZDENI...!

2006. okt. 29. 14:48

:)))


Ez nekem nagyon tetszett:)))

Kicsit brutál a megfogalmazás, de pont ezért elgondolkoztató is!

Na de azért jókat mosolyogtam is rajta...:P


Köszike!

2006. okt. 29. 13:40
Ha orvosilag vagy kövér (EÜ papírod van a túlsúlyról, esetleg a kóros túlsúlyról), MIELŐTT belekezdenél, BESZÉLD MEG A DOKIVAL, Ő hogy gondolja, mit szabad és mit nem. (A legjobb, ha kinyomtatod az oldalt, és magaddal viszed. Az orvosnak mondd meg, hogy nem egy másik doki írta, ezért a szakmai hibákért elnézést...).

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook