Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Legálisan szeretném kiadni a házam fórum

Legálisan szeretném kiadni a házam (beszélgetős fórum)


7. 3c8d5fc874 (válaszként erre: 2. - Babeck)
2013. ápr. 4. 20:36

Az sincs ingyen...


A teljes bizonyító erejű magánokirat bőven elegendő, mert ha gond van akkor majd költhetsz - ha nincs gond akkor spóroltál.


A közjegyző vagy ügyvéd által hitelesített "egyszerű" szerződés, csak azt tanúsítja, hogy a felek azt előtte írták alá.


A közokiratba foglalt szerződés valóban azonnal végrehajtható, de azt a végrehajtást a végrehajtó foganatosítja. Magyarul nem mehetsz ode két "szívönszigállal" és kidobni őket sajna.


A közjokiratba foglalás díja kiegészül a tulajdoni lap díjával is, amely 6250.- Ft.


Ezen felül megilleti a közjegyzőt a díj alapját képező munkadíj+ennek 40 %-a, mint költségátalány, valamint+ a hiteles kiadmányok vagy másolatok díja + a készkiadások. A munkadíj 50 %-kal csökkenthető, ha olyan tervezetet bocsátanak a közjegyző rendelkezésére, amelyet az változtatás nélkül alkalmaz a közokirat elkészítésénél. Lásd a 14/1991.IM rendelet.

A végrehajtás költségeit pedig ingatlan kiürítése esetnén a vh.kérő előlegezi...

Lásd a 14/1994.IM rendelet!


Ne bonyolítsátok, szerződők+két tanú, oszt' jónapot:)

6. michelle.r (válaszként erre: 4. - Ff920fcc3b)
2013. ápr. 4. 18:54
Nemrég kötöttünk biztosítást, az allianz és az aegon volt a két meggyőzőbb, végül az aegont válaszotottuk
5. michelle.r (válaszként erre: 3. - Ff920fcc3b)
2013. ápr. 4. 18:53

Nem hiszem, hogy ennek van egységes díja, de drágább a közjegyző, mint az ügyvéd. A különbség annyi, hogy a közjegyzői okirat alapján külön eljárás nélkül azonnal végrehajtható. Gondolkodj, hogy megéri-e ez neked.


Amit feltétlenül javaslok, hogy írasd át az órákat a bérlő nevére a bérleti időtartam idejére. Ha nem teszed, akkor minden hónapban a bérleti díjjal együtt kérd el a befizetett csekkeket, vagy szedd be tőlük a pénzt és te fizesd be, így nem tudnak tartozást felhalmozni.


A bérleti szerződés mellé készüljön egy jegyzék az átadott tárgyakról, azok állapotáról, lehetőleg fotók is. És egészen pontosan határozzátok meg, hogy milyen költségeket viselnek ők és mit te. A rendeltetésszerű használat során bekövetkezett kopásokat, romlásokat nem illik a bérlővel fizettetni, de mindenféle szándékos, vagy véletlen rongálásból eredőt igen.

Ha tisztán, kifestve adod át, úgy is kell visszakapnod. Legyen benne a szerződésben, hogy ha pl. ők festik ki a lakást, beszámítod a bérleti díjba, stb.


Ha szükséged van rá, küldök neked szerződésmintát, írj priviben e-mail címet, ha kérded.

2013. ápr. 4. 18:11
Biztosítást is szeretnék kötni az ingatlanra biztos ami biztos alapon,de nem tudom melyik biztosítót válasszam.
2013. ápr. 4. 18:09
Mennyiért lehet csináltatni közjegyzői okiratot,És abba mindent bele kell foglalni pl. mikor fizet lakbért Hogyan számoljuk el a közüzemi díjat,és ha kárt tesz a házban kötelezhetem a kár megtérítésére?
2. Babeck (válaszként erre: 1. - Ff920fcc3b)
2013. ápr. 4. 17:59
Szerződésmintát sokat találhatsz a neten, viszont a lakásból kirakni csak akkor tudod, ha közjegyzői okiratba (ami azonnal végrehajtható) foglaljátok a feltételeket.
2013. ápr. 4. 17:54
Sziasztok!Legálisan szeretném kiadni a családi házamat.Kérem annak a segítségét aki tapasztalt ebe a témába,tudom az adózás részét az apeh-nál érdeklődjem meg,de igazán az érdekel hogy hogyan lehet lehet hivatalos szerződést írni amivel nem fizetés esetén be tudom hajtani a pénzt vagy ki bírom rakni az albérlőt a lakásból.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook