Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Leesett a fényképezőm, bekapcsolni bekapcsol, de az optikája nem megy vissza és kép sincs, nagy a baj? fórum

Leesett a fényképezőm, bekapcsolni bekapcsol, de az optikája nem megy vissza és kép sincs, nagy a baj? (tudásbázis kérdés)


10. filc
2009. febr. 22. 17:30
köszi asegitséget mindenkinek .holnap elviszem a gépet egy szervizbe
9. McKenzi (válaszként erre: 8. - Filc)
2009. febr. 22. 17:25

a service manual-jára rákerestem, nem találtam. (nagyon szép kis gép:)

Vidd el szervizbe, ott majd megmondják, hogy javítható-e.

8. filc (válaszként erre: 7. - McKenzi)
2009. febr. 22. 16:46
ez egy samsung digimaster A50-es gép három éve vettem 45000ft.ért
7. McKenzi (válaszként erre: 5. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 22. 16:44

Nyilván gépfüggő. Általában azonban csavarok tartják össze ezeket a gépeket, és így szét lehet szedni és cserélni benne a mozgó alkatrészeket :)

(egyébként ha a gugliba beírod az, hogy "camera repair parts" azaz kamera szerviz alkatrészek, rengeteg helyet dob ki.

Az alábbi link egy példa, hogy milyen szinten szedhetőek szét pl. egy pentax gép ;)


[link]


Egyébként nekünk mindenhol cserét javasoltak, ám az előbb említett szervizben, megjavították a régit.

Ráadásul mindössze 15.000 Ft-ért (a gép 40.000 Ft-ba került)

2009. febr. 22. 16:15
szervíz,de szerintem olcsóbb,ha újat veszel
5. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 4. - McKenzi)
2009. febr. 22. 16:13
Mivel ez kompakt gép azon nem lehet érzékelőt vagy optikát cserélni külön a legtöbbnél mert egybe van építve a kettő. Ezért van hogy sokszor egy olyan teljesítményű új gépet kapsz a javítás áráért.
2009. febr. 22. 16:09

Igen. Valószínű, hogy optika hiba, nézz rá a kameraszerviz. hu-ra.

(mi már javíttattuk ott, sok helyen nem is vállalták, sőt, volt, ahol annyiért vállalták volna amennyiben egy új gép kerül) A szerviz amit írtam, márkafüggetlen, ingyenes az árajánlat, tehát azért nem kérnek pénzt, hogy megmondják mennyibe lesz a javítás.

2009. febr. 22. 16:06
Igen. Nem működik.
2009. febr. 22. 16:06
Bármi lehet, törés szakadás. Egyet lehet csinálni kivenni az elemeket(akkukat) és újra visszatenni. Ha akkor se javul meg akkor szervíz.
1. filc
2009. febr. 22. 15:59
Leesetta fényképezőm bekapcsolni bekapcsol de az optikája nem megy vissza és kép sincs nagy a baj?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook