Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Leépítéskor kit rúgnak ki? fórum

Leépítéskor kit rúgnak ki? (beszélgetős fórum)


2016. márc. 8. 11:28
Én úgy tudom, hogy dolgozókat.
2016. márc. 8. 10:20

Általában a feláldozhatókat rúgják ki elsőnek, sokszor alamuszi kétszínű teljesítménytesztekkel.


Persze mindenkinek más az érdeke, és lehet hogy ahonnan kirúgnak annál pont találsz jobbat.


Így nem szabad az embernek a szívére venni az ilyet, de én azt mondom jobb korrektnek lenni mint beállni a sorba és megadni magad a felső tíznek.

2015. szept. 19. 08:50

Nálunk is lesz majd. Ha a főnökünk megmarad, akkor a következőket próbálja majd követni, ha rajta múlik: a legújabbat küldi el, majd azt akinek nagyobb esélye van munkát találni (ez lehet megfordítja a sorrendet), mert ugye a legújabb kolléga 2 gyerekes az aki legjobban el tud helyezkedni még nem házas, nincs gyerek és ha kell haza cuccol a szülőkhöz.

Mindenki más szempontokat vesz figyelembe....

18. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Hair care)
2015. szept. 18. 22:33
Passz! Reménykedj, hogy mindketten maradtok!
17. Hair care (válaszként erre: 16. - Moonlight13)
2015. szept. 18. 22:32
Esetünkben 5-6 év a korkülönbség.
16. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Hair care)
2015. szept. 18. 22:30
Te is tudhatod, hogy a fiatalabbnak nagyobb az esélye. Engem szerintem utoljára azért választottak be, mert én voltam a fiatalabb, a kolleganőmnek nem sok volt a nyugdíjig, tehát neki esélytelen lett volna már elhelyezkedni. (Bár lehet, hogy csak én gondolom így.)
15. Hair care (válaszként erre: 14. - Moonlight13)
2015. szept. 18. 22:28

Igen, ez is idetartozik. Ez nekem is eszembe volt, hogy lehet ez is mérlegre kerül.

Jóindulatú a főnököm.


Nem tudom, kinek lenne akár kettőnk közül nagyobb esélye...

14. moonlight13 (válaszként erre: 13. - Hair care)
2015. szept. 18. 22:25
Ha a főnök "jóindulatú", még azt is figyelembe veheti, hogy kinek van nagyobb esélye egy másik helyen elhelyezkedni, és azt rúgja ki.
13. Hair care (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2015. szept. 18. 22:20

Ha csak a közvetlen kolléganőmmel hasonlítom össze magam:

-a munkámmal jobban meg van elégedve a főnököm (mondta)

-én vagyok az újabb ember

-talán kolléganőmmel jobb a főnököm kapcsolata, mert régóta dolgoznak együtt illetve az iroda kialakításából adódóan is többet tudnak beszélgetni

-önállóbban dolgozom

-magasabb a bérem

-képzettebb vagyok

-fiatalabb vagyok

-kolléganőm a tapasztaltabb

-terhelhetőbb vagyok


Szóval nem tudom.

Valószínűleg nem kettőnk közül lesz a választás, hanem nagyobb csoportból. Remélem mindketten maradunk!

12. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Hair care)
2015. szept. 18. 22:19
Általában figyelembe veszik, van-e, akit nyugdíjazni lehet, annyival is csökken a kirúgandók száma.
11. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Hair care)
2015. szept. 18. 22:17
Gondolom, lesz végkielégítésed és felmondási időd, ha mégis belekerülsz. Addig is állítsd be az álláskeresőt a neten, és nézelődj!
10. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Hair care)
2015. szept. 18. 22:15
Te ismered a jelenlegi körülményeidet legjobban. Lett-e új főnököd, vagy a régi fog leépíteni. Aki a leépítést intézi, milyen viszonyban van Veled? Meg van-e elégedve a munkáddal? Emberileg kedvel-e?
9. Hair care (válaszként erre: 8. - Moonlight13)
2015. szept. 18. 22:15

Azt úgy értettem: hogy MÉG :) :) :(


Mert ha elküldenek táppénz, meg mit tudom én milyen mizéria, önéletrajzozás következik. Ettől a mostani helyzet jobb, mert benn van a "hátha én maradhatok" dolog.

8. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Hair care)
2015. szept. 18. 22:12
Ha van hová menni, akkor semmi gond!
7. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Da16da8965)
2015. szept. 18. 22:11
És van, hogy semmi nem érdekli őket. Engem beletettek leépítésbe úgy, hogy én voltam a családfenntartó, egyedülállóan, egy gyerekkel.
2015. szept. 18. 22:09

Ettől tartok én is, hogy nincs erre semmilyen bevált "módszer". Lehet nézni ezer féle szögből, mindig más és más az eredménye.

Rossz ez a kilátástalanság de még mindig jobb mert legalább van hova menni.

5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Hair care)
2015. szept. 18. 22:08
Rossz hírem van: bármilyen szempont alapján!
4. da16da8965 (válaszként erre: 1. - Hair care)
2015. szept. 18. 22:07
Van hogy a családosokat tartják meg.
2015. szept. 18. 22:03
Szerintem a cég érdeke szerint.Engem elküldtek már azért,mert én voltam a legrégebben ott,így a legmagasabb a fizetésem.2 hónap múlva a friss kollégámat küldték el,a két közepső azóta is ott van
2. Csodálatos_Amy (válaszként erre: 1. - Hair care)
2015. szept. 18. 22:02
Azt rúgják ki legelsőnek, akit valamilyen érdek/vélekedés/tény alapján a legkevésbé tart használható munkaerőnek a munkáltató. Az, hogy ez milyen megítélés/szempontrendszer szerint zajlik az eltérő, nincs erre klisé vagy rögzült szokás.
2015. szept. 18. 21:55

Sajnos a munkahelyemen úgy alakul, hogy leépítések várhatóak. Nem csoportos.

Ilyenkor milyen szempontokat vesznek figyelembe, ahhoz hogy ki maradjon?

-szakmai tapasztalat

-szimpátia

-bér

-terhelhetőség

-nyelvtudás

-kivel vannak jobban megelégedve

-végzettség

-hosszútávon kivel járnak jobban

Ha esetleg van itt HR-es vagy ilyen témában jártas illető kérem segítsen mert nem tudom, mennyire kell tartanom ettől.

Köszönöm


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook