Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Léböjtkúra fórum

Léböjtkúra (beszélgetős fórum)


2011. márc. 21. 10:46

Na igen, de nem mindegy, hogy valaki kiiktatja a zsíros-fűszeres ételeket vagy egy hétig csak folyadékot vesz magához. Ráadásul minden szervezet más és más. Én orvosi ellenőrzés nélkül nem javaslom a léböjt kúrát (hosszabbat - több, mint 2 napost- semmiképp nem is csinálnám). Még a nagyon brutális fogyókúrák is csak klinikai körülmények között ajánlatosak, nemhogy a szilárd táplálék teljes elvonása.

Nem mondom, hogy nem létezik, hogy bárkinek is jót tenne, de nagyon kell vigyázni.

28. gica66
2011. márc. 21. 10:44

Kedves Lányok ,Fiuk!

Eröl a témárol sokat tudnék irni,már többször is megcsináltam.Volt mikor észnélkül,mikor még nemtudtam milyen veszélyeket rejt.Volt mikor ésszel mikor már tudtam a veszélyeiröl!Leirnám az ésszel végigcsinált verziomat.

3hetes kurát ajánlanám.Ami 3 hetes elökészitést igényel és 3 hetes uto kezelést,EZ NAGYON FONTOS ÉS NEMSZABAD KIHAGYNI!Elötte 3héten keresztül fokozatossan kell leszokni a szilárd ételröl.A3.héten már csak leveseket és fözelékeket ettem,természetessen kenyér nélkül!Nekem nem mindig volt lehetöségem saját készitésü levet innom,de az a legjobb.Tartositoszer és izfokozo mentes,könnyebb követni hogy mennyi rostanyagot és vitamint viszbe az ember.Én 2oránként 2dl ittam,24 ora alatt 4,8litert.Ez igen nagy mennyiség,ami a vesét igen megdolgoztatja.Ezért gondoskodni kell vizhajto gyogytea bevitelröl is!!Ami nálam napi 8dl volta 4,8liter folyadékbol!Meglepödve tapasztaltam hogy még 14 nap elteltével is szilárd székletem volt és minden nap,aztán 2 naponként és egyre higult.3hét léböjt kura után jön az utokezelés!Mikor fokozatossan kell visszatérni a szilárd ételre!A 9.hét végére lehet már mindet enni.Hát ennyi remélem tudtam segiteni.A legtöbb amit fogytam a 9 hét alatt az 15-kg volt,ilyen kurát évente max 2szer ajánlom és 6honap legyen a 2 kura között.

Sok sikert mindenkinek!

Üdvözlet:gica

27. Etke75 (válaszként erre: 26. - 6b006fc769)
2011. márc. 21. 10:21
Nekem a háziorvosom javasolta a rövid változatot méregtelenítés miatt. Sőt még az egy napos hashajtást is megemlítette.
2011. márc. 21. 09:40

Az egy napos léböjttel vagy gyümölcsnappal hetente egyszer én még talán egyet is értenék, ha az emésztőrendszert akarja valaki valami miatt tehermentesíteni. A hosszabb - a műsor szerint - eléggé igénybe vette a kísérleti alanyok szervezetét, nagyon leromlott a májfunkciójuk és a rossz koleszterin szint is megnőtt. Az inzulin és vércukorszint nem változott.

Mivel az agynak a működéshez cukorra van szüksége a szervezet az izmot kezdi lebontani ha nem viszel be elég mennyiségű szénhidrátot.

Szóval az alanyok vizet és izmot vesztettek és nyertek egy egy hónapig tartó szenvedést a májuknak az egy hét léböjt alatt.

25. Jana2009 (válaszként erre: 24. - Etke75)
2011. márc. 21. 09:19
Persze nem egyik napról a másikra kell nekiállni csinálni, m akkor tényleg lehet ájulás. hanem szépen ráállítani a szervezetedet. Pár napig elötte csökkentsd a kaja adagot, elötte nap meg már csak gyümölcsöket egyél meg könnyű kajákat. Úgy nem lesz baj.
24. Etke75 (válaszként erre: 21. - Gaby76)
2011. márc. 21. 09:14
A böjttől lettél rosszul?
23. Jana2009 (válaszként erre: 19. - Manópofi)
2011. márc. 21. 09:14
nálam nem jöttek vissza a kilók. nagyon jól tudom tartani, amit leadtam, úgy látszik minden szervezet más. meg hát nyilván nem mértéktelenül kell kajálni utána.
22. Jana2009 (válaszként erre: 20. - Etke75)
2011. márc. 21. 09:13
A gyümi leveket én facsartam, főleg narancsot, meg citromlevet is ittam. Meg a grapefruit is nagyon fini. A zöldségléből meg vettem biot, céklalevet és répát. de nem nagyon ízlett, úgy ittam, h befogtam az orrom.
21. Gaby76
2011. márc. 21. 09:06
Én is próbáltam, soha többé :-) A 3. napon majdnem mentő vitt el :-)
20. Etke75 (válaszként erre: 18. - Jana2009)
2011. márc. 21. 09:03
Én most egy 3 naposban gondolkodom így elsőre. Többet nem merek bevállalni. És a zöldség és gyümölcsleveket Te csináltad, vagy vetted?
2011. márc. 21. 09:02
A hosszú léböjttel csak az a gond, hogy abbahagyásával duplája jön vissza, mert a szervezet elkezd tartalékolni. Inkább egyetek okosan és keveset.
18. Jana2009 (válaszként erre: 17. - Etke75)
2011. márc. 21. 08:51

Hát elég sok, 2-4 liter között. főleg az elején, amikor még érzek éhségérzetet, akkor folyton iszok, én már csak vizet és teát szoktam, már gyümi leveket nem, de bio italokat is lehet szerintem, én anno olyan zöldség levet ittam. Ja és hát sajna van rossz szájíz, ugyh én néha elszopogatok egy két szem orbit drops-ot, meg rágózni is szoktam.

Első héten 5-6 kgtól szabadultam meg, igaz rajtam volt is fölösleg, Amikor két heteset tartottam első héten 6 kg ment le , másodikon pedig 2. Összesen 8.


Most pedig , hogy közben eszek is így 10 nap alatt fogytam 5 kgt kb, kicsit többet, bár én msot a fogyi miatt csinálom, ugyhan is böjtel is lehet fogyni, már egyszer csináltam ilyen, akkor 10 kg ment le, és nem híztam vissza, most ismét 10 a cél. De az ilyen egy hetesnél vissza fog jönni a leadott kiló.


Mikor megszakítod a böjtöt, keveset egyél, érdemes gyümölcsöt, én egy két szem főtt krumplit is szoktam, leveseket és főzeléket.


Ja igen, és érdemes elkezdeni hétvégén, mert az első két nap nem a legjobb, harmadik már szupi, akkor már éhes sem vagy. max nagyon picikét. minimálisan.

17. Etke75 (válaszként erre: 13. - Jana2009)
2011. márc. 21. 08:43
És mennyi naponta a folyadék beviteled?
16. Jana2009 (válaszként erre: 14. - 6b006fc769)
2011. márc. 21. 08:40
Igen, nagyon megoszlanak a vélemények, én saját tapasztalatomat írtam le, nekem bevált, ki kell próbálni, szerintem nagyon jó dolog. :) Én csak ajánlani tudom. Hiszen elmúlt a betegségem, kell ennél több? :D
2011. márc. 21. 08:38
Hetente egy napon szoktam csak folyadékot, azaz teát, gyümölcslét (gyümölcsöt) fogyasztani. Nyáron szőlő, őszibarack- vagy dinnyekúrát tartani a forrásvíz mellett.
2011. márc. 21. 08:36
A Spektrumon láttam egy műsort, "Egészségünk. Tények és tévhitek." valahányadik részét. Volt benne szó a léböjtről is. Nem pozitív, ha érdekel leírom.
2011. márc. 21. 08:33

szia! Én már két éve léböjtölök. Első évben egy heteset tartottam, kb napi egy deci gyümi levet ittam és két deci zöldség levet. Aminek elég szar íze van sajna :) de amúgy a böjt nagyon jó, nekem volt allergiám, az arcomon mindíg furcsa kiütések jelentek meg, ráadásul olyan, ami álítólag nem gyügyítható, legalább is börgyógyász ezt mondta, nem lehetett volna ennem semmit, sós, fűszeres, mű kajákat, se édesség, csak a természetes cuccokat. Ugyh akkor vágtam bele a diétába, mikor már nagyon elviselhetetlennél váltak a tüneteim. És már egy hét böjt után elmúltak a tünetek, utána pár héttel még kijött egy minimális arcpír a kiütések helyén, azóta semmi. Én kb fél évente böjtölök, túl vagyok már egy két hetesen is és most 5 heteset csinálok, persze nem folyamatos böjt, hanem megszakításokkal. inkább többször pár napos böjtnek nevezném. nagyon jó, megéri, hiszen kitisztítja a szervezetet, és elmúlasztja a betegségeket. ha még kezdő vagy csak pár napos böjtöt tarts, utána mehet az egy hetes is. Később, meg ha akarod, tovább is lehet csinálni.

Az első napokban számíts erős fejfájásra, pihenj sokat, és igyál rengeteg vizet, teát.

12. Etke75
2011. márc. 21. 08:24

Sziasztok!

Annyi jót olvastam már a lébőjtkúra jótékony hatásairól. De még csak olvastam. Valakinek vannak már tapasztalatai?

11. manocska73 (válaszként erre: 8. - Timot)
2010. dec. 3. 08:58
Ez a fejgörcs szerintem elég figyelmeztető jel!!!! Én csináltam léböjt kúrát és tapasztalatból mondom nem veszélytelen!!!! Nagyon drasztikus fogyókúra és így utólag visszagondolva az egészre még egyszer nem csinálnám végig, főleg nem orvosi ellenőrzés nélkül. Szerintem ezt fontold meg alaposan!!!
2010. jan. 26. 22:31

Paul C. Bragg, Patricia Bragg - A böjt csodája


*****


Ezen az oldalon megtaláljátok..........



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. ápr. 12. 19:49

szia !

sajnálom, hogy nem sikerült, talán jobban fel kell készülnöd rá, lehet, hogy előbb valamilyen

diétát kellene elkezdened, s utána a lékúrát :(

azért drukkolok neked :)

2009. ápr. 5. 22:10
Hát sajnálom,h nem jelentkezett senki!Egyedül kevés vagyok én is ehhez,már az első nap fejgörcsöm volt!Azért holnap újult erővel neki vágok!
2009. ápr. 4. 08:16
Szia!Lehet kicsit hülyén írtam,nem 5 kg hanem 1.5kg!Mától én elkezdem,ha van kedved csatlakozzál!Most elszánt vagyok,remélem így is marad.
6. csillagocska (válaszként erre: 4. - Timot)
2009. ápr. 3. 21:26

szia !

engem is nagyon foglalkoztat a dolog, de még nem tudtam ráhangolódni, 5 kg gyümölcs ?....nem sok az egy kicsit ? én a 90 naposban a 40. napnál tartok, de gyümölcsnapon szerintem még 1 kg gyümölcsöt sem tudok elfogyasztani.

2009. ápr. 3. 17:46
Hahó!lányok!Itt tavasz!Ki tart még velem?
2009. ápr. 3. 15:33
Szia!Jaj de jó!Holnaphoz mit szólnál?1.5 kiló gyümölcs a bevezető nap,rá kell állítólag hangolódni a diétára!A cikkek között találsz egy 7-8 naposat,(lehet,hogy az sok lesz kezdetnek?)sonja írta a cikket!
3. helmo7 (válaszként erre: 2. - Timot)
2009. ápr. 3. 15:27

Szia!

Szivesen veled tartok! Mikor kezdjük?? Körülöttem a kolleganőim most csinálták. Háromnapos volt a kúra,és lement nekik pár kiló! Annyi gáz van benne, hogy kiragyásodtak rendesen! Állítólag a tisztulás miatt!..ja, én is kezdő vagyok!:)

2. timot (válaszként erre: 1. - Timot)
2009. ápr. 3. 15:00
Olyan jó lenne,ha nem egyedül kellene csinálnom !Már régóta tervezem,egyrészt méregtelenítés miatt másrészt jó lenne pár kilót fogyni!Kezdő vagyok,szívesen veszek jó tanácsokat!
2009. ápr. 3. 14:56
Holnaptól léböjtkúrába kezdek!Nem tart velem valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook