Léböjt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Léböjt

1 2 3 4 5 6
24. Droma
2006. jún. 26. 15:04

Igen!

Én mondjuk zöld teát szoktam!

De ha valaki nagyon nem birja ki,vagy pedig több napon keresztül csinálja,akkor lehet pl gyümölcsturmixot is!

23. moxy
2006. jún. 26. 14:58

bocsi:-)

tehat ilyenkor barmit lehet inni,amiben nincs ch es cukor?

22. Droma (válaszként erre: 21. - Moxy)
2006. jún. 26. 14:51
huhh,ha ez kérdés akkor én nem igazán értem!
21. moxy
2006. jún. 26. 14:47
ilenkor akarmit ihatok,csak a legyek ,hogy diet legyen.no ch,no cukor?
20. Droma
2006. jún. 26. 11:34

Én is szoktam léböjt napot tartani!

De nem úgy hogy egyik nap jól beeszek aztán a másik nap meg csak iszok:)

Hanem fokozatosan,kevesebbet eszek,és aztán már egyáltalán nem nehéz kibirni!

Jól lehet vele fogyni is,aki birja tartani,és sokkal egészségesebb sok más kúránál ahol alig ehetsz!Legalábbis szerintem!

19. sonja
2006. jún. 2. 10:39

Tegnap estig nem volt problem, de utána jöttek szomszédék,

lecsúszott 1 muffin

meg némi röpi is sós keksz

igyekeztem visszafogni magam, sok vizet is ittam, ennek az lett a vége, hogy a sok sós cucc miatt visszatartom a sót meg a vízet, kapásból + 0,5 kg reggel (67,2) mert hogy este 66,7 voltam, de most a körülmények miatt ezt írom be, majd meglátjuk mi lesz ma este :)

18. Gigi...26 (válaszként erre: 17. - Venes)
2006. máj. 23. 18:56

Én minden hónapban tartok egy 3napos léböjt-kúrát,és a fennmaradó részben pedig odafigyelek a táplálkozásra. Az első nap simán megy, a második kínkeserves, a harmadik nap után azt gondolod menne ez tovább is..:)

Nincs kimondott diétareceptem, próbálok a leginkább szénhidrátmentesen étkezni. Tuti siker!

Aki egyszer életében elkezd fogyózni, az örök életében már fogyózni fog (ha nem is kimondottan akar fogyni, akkor is odafigyel rá mit eszik, szerintem).

17. Venes
2006. máj. 23. 08:14
Én is elszántam magam erre. Most nem is a fogyás izgat, mert szerintem ez vissza fog jönni, amint eszik az ember. Inkább az utána lévő érzet. Hogy milyen lehet.
16. Catta
2006. máj. 19. 02:11
Elolvastam és nekem nagyon teszik, ki si fogom próbálni. Egyszer már egy jó hosszú 2 napos kúrát csinéltam és tök jó volt utána!!
15. sonja
2006. máj. 8. 15:27

<i>Több könyv lényegét írom le ide nektek, hogy aki érez magában erőt és EGÉSZSÉGES, továbbá gyorsan szeretne megszabadulni 1-4 kg-tól és testileg, lelkileg megtisztulni, az próbálja ki. A naplómban folyamatosan leírom a saját tapasztalatomat!</i>


<u> FONTOS</u>

<i>Csak egészségesek végezhetik, ha bármilyen problémád van és/vagy 30%-nál nagyobb túlsúlyod, akkor csak orvosi kontrollal szabad végezni! </i>


Gyümölcs és zöldséglevek, valamint böjti zöldséglevesek fogyasztása. Továbbá teák (zöld, gyümölcs, gyógynövény) és ásványvíz (ajánlott a szénsavmentes)

14. 549be03e80 (válaszként erre: 13. - Mókica)
2005. dec. 20. 00:44

Szia Mokica:-)


1 kilot dobtam le masnap!Ige fogom folytatni minden heten, mert masnap kulonosen jo volt a kozerzetem, kulonosen WC utan:-),hogy meddig nem tudom, de ugye a shakek utan nem olyen borzaszto,hiszen vegsosoron az is csak folyadek:-)

Pusza:-))))))))

13. Mókica (válaszként erre: 12. - 549be03e80)
2005. dec. 19. 22:38

Szia Bizzy!:)


Örülök, hogy te is sikeresen végigcsináltad a böjtöt! Ugye, hogy nem is olyen vészes???

Mennyit sikerült ledobni???Persze tudom, hogy ez nagyrészt vízz, de legalább a méreganyagok is távázoznak! ...

Amúgy én is inkább teát iszom mindig, most vasárnap 2 liter csalánteát nyomtam le :)

Na meg nálam is beficcent a sennatea ám :))))

Folytatod te is tovább minden héten? Vagy hogy tervezted???

Puszika

:)))))

12. 549be03e80 (válaszként erre: 2. - Mókica)
2005. dec. 17. 02:33

Na Mokica,

tegnap en is beleveagtam ebbe az egy napos lebojtbe, gondoltam kiprobalom.Szoval minden uaz, volt a mellekhatasok, masnap az amulas a merlegen:-),ugyan en ugy kombinaltam, hogy viz helyett gyumolcsteat ittam persze cukor nelkul es almaecettel, es persze este 1 pohar malyvateaes sennatea kevereket, a hatas frenetikus volt a WC-n!!:-)Szoval koszi a leirast en is egy fan leszek a lebojtnek, jol mukodik.

11. kisgé (válaszként erre: 10. - Brigitte)
2005. dec. 16. 15:21

Szia!


Az edzésre csak 1 hónapig nehéz rávenned magad, aztán már imádni fogod csinálni, csak hajrá! Cibáld le magad minden alkalommal, amikor van időd és nemsokára már imádni fogod az ott létet.

2005. dec. 16. 13:59

Zsibi,

akkor neked is hajrá! :)

És igen, igazad van, nem is tudok húst enni, sőt mást sem nagyon. Nincs étvágyam, a húsra rá sem bírok nézni. Fehérjeturmixot iszom vízzel és zsírmentes tejjel fele-fele arányban és 3 Graham pirítóst ettem vacsira. (Tudom ez utóbbi nem éppen SBD-s, de nem tudtam mást enni.)

Karácsonykor meg annyira figylek, arra, hogy mit eszem, emiatt fogyni szoktam ilyenkor, mióta 6 kg-ot híztam egyszer a nagy karácsonyi zaba miatt.


kisgé, zsibi, köszi a bíztatást, rámfér. :)

Éppen most veszem rá magam, hogy majdnem fél év kihagyás után menjek edzésre. Jaj, de nincs kedvem! :)

Jó hétvégét nektek!

9. Zsibi (válaszként erre: 7. - Brigitte)
2005. dec. 16. 10:47

halihó!


na akkor sok sikert a SB-hez. De azért óvatosan a husival, mert úgy tudom böjt után még pár napig kímélni kell a gyomrot.

Én mától jöv.péntekig atkinsezem, aztán egy óvatos 3napos kari (sajna beiglei lesz), aztán következik egy hosszabb életmódváltás :)

8. kisgé (válaszként erre: 7. - Brigitte)
2005. dec. 15. 14:56

Szia!


Nagyon megtisztelő, hopgy tőlem idézel.:))))))

Menni fog, nem olyan vészes ez, márciusra már meg is lehet az álomsúlyod!!!!


HAJRÁ!!

2005. dec. 15. 12:20

Sziasztok!


Köszönöm a drukkolást és az érdeklődést! :)

6 napot böjtöltem eddig, ez idő alatt az összes fogyásom 3,5 kg. A végére megállt fogyás, de ez így szokott lenni és nem is probléma, a lényeg, hogy érzem a tisztulást. Tegnap este megéheztem, ma abba akarom hagyni, bár még ma nem ettem, csak kicsit tanácstalan vagyok a hogyan továbbal kapcsolatban. Kb. 62-65 kg szeretnék lenni, min. 13 kg-ot kell fogynom. A lelkesedés most megvan és a lelki nyugalom, harmónia is, úgy érzem. :) Nagyon helyesen írta kisgé a másik fórumon, hogy:

„Nem könnyű ám a fogyi, senki nem mondta. Ha az embernek nehéz időszaka van, akkor meg szinte lehetetlen. Akkor könnyű, ha van energiád az elhatározáshoz, aztán már minden megy a maga útján!:))))” Pont most tartok itt, egy nehéz 4 hónap után, sok kg felesleggel, mert a feszültségemet sajnos csak így tudtam levezetni és jutalmaztam is magam. Most viszont vége lett a nehézségeknek és nagyon zavarnak a fölös kilóim, nem érzem jól magam így és változtatni szeretnék. És hát, eléggé ijesztő volt meglátni, hogy 8-assal kezdődik a szám a mérlegen. Tavasszal voltam többször is 65 kg. Elég ciki már az emberek előtt is és magam előtt is.

Nagyon vágyom újra fitnessbe menni, talán ma vagy holnap össze is jön. Szeretném az SBD-vel folytatni, nyáron bejött.

Ha lesz időm, a naplómat összerakom a régiből és írom újra, engem motivál és jó visszanézni, hogy mik történtek.

Szóval, hajrá! :)

zsibi, drukkolok neked is!

kisgé, Mókica, köszönöm! :)

6. Zsibi (válaszként erre: 3. - Brigitte)
2005. dec. 14. 08:40

Szia Brigitte,


Igen, rég hallottunk felőled! Mizújság?

Nekem is kéne böjtölni egyet, mert már megint elszaladt a ló velem. Tegnap a vendégségben (mostanában napi szinten megy :) nem tudtam ellenállni a poginak, és megint beleestem a "most már úgy is mindegy" hibába. 7 kilót kéne leadnom, amit 16-án kezdek el, mert akkor lesz vége ennek a vendégség sorozatnak. Bár most nem a léböjtre gondoltam, hanem szigorú atkins bevezető szakaszra dec.24-ig, aztán 27-től meg lehet, hogy elkezdem a 90 naposat, kicsit szorosabb gyeplővel.


Ja! Hoxának és Seedznek nagyon köszönöm a képeslapot, tök ari!!!

5. kisgé (válaszként erre: 3. - Brigitte)
2005. dec. 13. 14:23

Szia Brigitte!


De rég hallottam felőled! Remélem jól vagy és nagyon drukkolok a sikeredhez és eddig nagyon ügyi vagy!


g

4. Mókica (válaszként erre: 3. - Brigitte)
2005. dec. 13. 03:00

SZia Brigitte!


Nagyon sok gratula az eddigi fogyásodhoz, nagyon ügyike vagy :) Csak így tovább! Kiváncsi vagyok, hogy mennyit sikerül majd ledobnod! :) Csak vigyázz majd a visszaépítéssel, nem szabad rögtön visszaállni a régi kerékvágásba, csak szépen lassan, de szerintem ezt te is tudod :)))

Ha abbahagyod milyen diétát fogsz választani???

Puszika

3. Brigitte (válaszként erre: 2. - Mókica)
2005. dec. 12. 23:00

Szia Mókica!


Tetszik a böjtöd, ez léböjtnek számít, a kefír, író, natúr joghurt belefér, ezt egy előadáson hallottam.

3 napja kezdtem bele a böjtbe, eddig fogytam 3,1 kg-ot. Vettem egy gyümölcscentrifugát, így tudok frissen facsrt leveket inni és néha iszom kaukázusi kefírt, pedig nem is szeretem, de most jól esik. Sokkal jobb a közérzetem, nagyobb az erőm mióta böjtölök, pedig már ez a 4. nap. Addig csinálom, amíg jól esik, utána majd diétázni fogok. Van mit leadnom, sajnos, mert 15 kg-ot sikerült híznom május óta...

Valaki böjtöl még rajtam kívül?


Brigitte

2. Mókica (válaszként erre: 1. - 8ef78160df)
2005. nov. 27. 21:38

Szia Fogyika!:)


Én már lassan 5 hónapja minden héten egyszer böjtölök, nem tudom, hogy ez kimondottan lébnöjtnek számít vagy nem, de azért leírom a tapasztalataimat! :)

Megállt a fogyásom, és mások javasolták, hogy tartsak 1 vagy 2 napos író vagy kefír napot, mert ez átzökkenthet a stagnálásból!:P

Meg is fogattam a tánácsát, első alkalomra 2 napos írókúrát tartottam,ami abból áll, hogy egész nap meg kell innod 2 liter írót vagy kefírt 10×2dl-eket és még mellé 2 liter gyógyteát vagy vizet. Mikor megtartottam ezt a 2 napos böjtöt, a mérleg újra megmozdult, pedig előtte már legalább 2 hétig se föl..se le nem akart mocorogni.

És azóta is minden héten vasárnap szépen megtartom a kis böjtömet, már nem azért, hogy fogyjak, mert elértem a kívánt súlyomat. Egyszerűen tehermentesíteni szeretném a szervezetem legalább 1 napra. Sokkal szebb a bőröm, teljesen eltűnt a narancsbőröm. Tele vagyok energiával. Hálás a szervezetem érte!:)

Csak mindenkinek ajánlani tudom!

Az első pár alkalom nem mondom,hogy könnyű, mert szédelegtem, éhes voltam és kicsit ingerültebb is...de ez már a már teljesen elmúlt! Sőt most már eljutottam odáig, hogy a szervezetem vasárnap semmilyen kaját nem is kíván, nem vagyok éhes...elém tehetnek akármit, sose eszem belőle...

Múlkor még étterembe is elmentünk, de én vizen kívül nem ittam és ettem semmit ;)

Nagyon szeretem ezt a napot, teljesen fellélegzik a szerezetem. Elősször munkanapon tartottam, de az valahogy nem volt sikeres, fáradt voltam, nem tudtam dolgozni se,még az ingerültség mellé..de amióta olyan napon csinálom mikor itthon vagyok, semmi bajom. Észre se lehet rajtam venni, hogy nem eszem semmiszilárdod egész nap ! :)

Na meg ugye folyamatosan WC közelébe is kell lenni ezen a napom, mert kb 10 percenként,de maximum fél óránkét rohanás van :D!


Bármilyen módszert is válsztotok, biztos vagyok benne, hogy hálás lesz érte a szervezetetek!

Sok sikert!


Mokika :)

2005. nov. 27. 20:53
Kíváncsi lennék ki milyen tapasztalatokkal rendelkezik ezzel kapcsolatban.

Ugrás a teljes írásra: Léböjt
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook