Léböjt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Léböjt

1 2 3 4 5 6
114. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 90. - Druida)
2007. júl. 16. 16:28
Koszonom!
2007. júl. 16. 16:07

Természetesen értem ,hogy a mai zöldségek gyümölcsök szennyezettek,tele vannak mérgekkel és nem tartalmaznak annyi tápanyagot mint régen.De ez van,ezt kell szeretni.

A káros anyagokat böjttel,a vitamin szükségletet pedig a növények,zöldségek,gyümölcsök nagyobb arányú fogyasztásával lehet kiküszöbölni.


Druida!Nem élhet az ember kémcsövek,tudományos kísérletek,kivizsgálások közepette normális életet.Elcsesztük a földet ,a következményeit pedig tapasztaljuk.De az élet az csak élet.Nem azért kell élnünk,hogy meghosszabbítsuk,hanem azért ,hogy élvezzük,amíg lehet.

Ha böjtölök ,nem azért teszem,hogy tovább "húzzam",hanem azért ,mert jól esik,mert erőt ad,bármilyen nehéz is.Ráadásúl pont ezért okoz örömet,mert nehéz,nem könnyű.

Ne etess!Senkinek nem könnyű mellőzni az ételt,nehéz és nagyon kell akarni,átérezni és ellenállni a csábításnak.

A böjtjeim alatt valahol pont amiatt érzem magam egyre jobban,ha épp túljutok azokon a perceken ,amikor az testem követeli az ételt.

Mert mindíg követeli,minden egyes nap!Ezek azok a bizonyos "krízisek",nem rosszúl vagyok,csak a testem akar mást ,mint az agyam!

112. 0c97fbb607 (válaszként erre: 105. - Druida)
2007. júl. 16. 15:53
Nem,nem volt semmiféle diagnosztika,de nem hiszek a mai orvostudománynak.Nem érdekelnek azok a felfedezések sem,hogy miből mennyinek KELL lennie a szervezetben.Úgy érzem ,hogy nem tudhatjuk.A vitaminok ásványi anygok mizériája is egy üzleti fogás nem más.Évezredeken keresztül meg voltunk,gyártott vitamin készítmények nélkül,akkor most sincs ez másként.Csak meg kell ennünk azokat az ételeket amiket az őseink is megettek.
111. 'szti (válaszként erre: 110. - Druida)
2007. júl. 16. 15:20

ez érdekesen hangzik

minden érttségi állapotban? frissen szedve egy ideig? vagy tovább is?

110. druida
2007. júl. 16. 15:17
A nyers zöldségek, gyümölcsök tartalmazzák az emésztésükhöz szükséges enzimeket. Nem kell őket termelni. Az emésztés csak a perisztaltikára korlátozódik.
109. druida (válaszként erre: 104. - 0c97fbb607)
2007. júl. 16. 14:06
A böjt egy nagy buli! Semmiféle kellemetlen érzés nem járhat vele. Csak ha nem jól csinálod. Bármi okból. Például nem nézted meg a holdnaptárat. (Ezt szokták leginkább elfelejteni.)
108. 'szti (válaszként erre: 105. - Druida)
2007. júl. 16. 14:05
Hogy érted azt, hogy a nyers dolgokat nem kell emészteni?
107. druida (válaszként erre: 101. - 0c97fbb607)
2007. júl. 16. 14:03
Semmi okod rá! Emberből vagyunk, és a hibáinkkal együtt kell bennünket elfogadni. Amíg lehet. Utána már más a helyzet :(
106. druida (válaszként erre: 93. - Mókica)
2007. júl. 16. 14:01
Megpróbálom, de nem ígérek semmit. Még tart a szabadságos időszakom (azért néha kell dolgoznom is kell), így ritkán vagyok számítógép közelében. (Ettól függetlenül be van kapcsolva a gép.) Mert a részletes leírások részletes választ is igényelnek. Mivelhogy alapos ember lennék valamelyeset.
105. druida (válaszként erre: 91. - 0c97fbb607)
2007. júl. 16. 13:58

Azt már ismerjük, hogy mire mentél vele. És még ellenőrző diagnosztika nem is volt. Meglehetősen kíváncsi lennék az eredményére...

A böjt egyik mellékhatása a bőrtónus jelentős javulása és az összes szerzett bőrhiba kiigazítódása. Minden testrészen. Persze csak a helyesen végzett böjté. Kb. 8-10, masszázzsal segített, vagy 15-20 önállóan végzett 3 napos teljes böjt (amit már egyszer leírtam valahol) során a bőr felveszi azt a minőséget, amit úgy neveznek: "ahogy a Nagy Könyvben meg van írva"! Minden testrészen. Bizony!

A hagyományokon, évezredes megfigyeléseken alapuló böjthöz szorosan hozzátartoznak a frissen PRÉSELT zöldség és gyümölcslevek. Minden más esetben a szerezet kirablása zajlik.

A zöldség-és gyümölcskúra esetén enni kell a zöldségeket és gyümölcsöket.

Egyébként nem ugyanaz, mert a gyomorban nem csak emésztőnedvek képződnek. Bár a nyers dolgokat nem kell emészteni, de a gyomorba jutásuk beindítja egyes nedvek termelődését, olyanokét ami abban a helyzetben nem kívánatos. (Sok esetben azok az anyagok okoznak közvetetten krízishelyzetet.)

A méreganyagokat előbb fel kell lazítani, hogy kiürülhessenek. Na, annak a módszerét nem nagyon árulja el senki! Tehát amit írsz, az csak elvileg igaz. Az pedig teljes mértékben elkerülhető, hogy "egypár jó dolog" is kimosódjon. Főleg mert az "egypár jó dolog" nem pótolható egykönnyen, csak hosszú évek alatt. De mivel azonnal szüksége van rájuk a szervezetnek, így a dominó-elv alapján egy csomó olyan jelenség jön létre nagyon gyorsan, aminek nagyon nem kellene létrejönnie.

A természet ma már nem lát el mindennel, amire szükségünk van. Vagyis ellátna, de olyan dolgokat társítottak hozzá az emberek a nagyüzemi termelés miatt, amik csak nagy odafigyeléssel kerülhetők el. Olvashatsz róluk a "Halál a konyhában" c. könyvben. Tehát muszáj ellenőrzött forrásból származó bogyókat szedni, ha egy kicsit is hiányok vannak. Márpedig leginkább nagyon hányok vannak a legtöbb embernél! Nyugodtan féljél az élelmiszeripar által gyártott, vagy bármilyen vegyi anyaggal (akár permetszerrel) kezelt élelmiszertől. Minden okod megvan rá. Ha elolvasod az ajánlott könyvet, magad is rájössz. A megoldás sem bonyolult, csak meg kell hozzá néhány egyszerű dolgot tanulni. (Éppen azokat oktatjuk a bioegyetemen. Önállóan rájönni nagyon kevés esély van.) Tehát az sem mindegy, hogy miből készíted az ételt. Még a saját kert sem ad teljes garnciát. Ugyanis Magyarországon a termőföldek 99 %-a súlyosan szennyezett. A maradékon lehet organikus gazdálkodást folytatni. (Annak felén már nekünk termelnek.)

Nem feltétlenül a mértéktelenség hibája. Inkább a szervezet működésének jellemzője. Hogy azt helytelennek minősíted-e vagy sem, az a te dolgod. A következményket is te viseled. Mint mindig...

104. 0c97fbb607 (válaszként erre: 102. - Druida)
2007. júl. 16. 12:19

Szerintem meg azt mutatja,hogy valóban szükség van a böjtre.A kellemetlen érzések lehetnek jelzői annak ,hogy tisztúl a szervezet.

Ha nagyon kellemetlen,akkor meg be kell fejezni,mert túl sok a vesének,májnak megbírkóznia a feladattal.

Ha így szokott lenni abba szokam hagyni és később kezdtem újra.

103. druida (válaszként erre: 83. - 8ef78160df)
2007. júl. 16. 12:17
Nem ítélnek el. A tudatlanokból élnek nagyon sokan. Mi is :)
102. druida (válaszként erre: 80. - 0c97fbb607)
2007. júl. 16. 12:16
A helyesen végzett böjtben csak a 3. napon lehet krízishelyzet és csak egyetlen alkalommal (nagyon ritka már a kettő is). Ez is megmutatja, hogy helyesen csinálod-e, vagy sem.
101. 0c97fbb607 (válaszként erre: 100. - Druida)
2007. júl. 16. 12:13
:)...jó ,igazad van!Most szégyenlem magam,lehorgasztott fejjel:(!
100. druida (válaszként erre: 74. - 0c97fbb607)
2007. júl. 16. 12:10
Ne kísértsd már a népeket! Ez nem olyan dolog, amiben lehet versenyezni. Aki veled tart, neki fizikailag is veled kell lennie. Másként nem megy. Így van már sokezer éve. Nem véletlenül.
99. druida (válaszként erre: 73. - Tevee)
2007. júl. 16. 12:07
Semennyivel. A böjt nem arról szól. Éppenhogy az alap-anyagcsere pontos behangolása/behangolódása az egyik "mellékhatása".
98. Mókica (válaszként erre: 94. - Druida)
2007. júl. 16. 12:06
:)
97. druida (válaszként erre: 68. - Pokocska)
2007. júl. 16. 12:05
Nevezheted diétának is, de mi a bioegyetemen a céltudatos, előre látható hatású, pontosan megtervezett táplálkozási rendszereket tanítjuk. Mert azok mindenkinél a kívánt eredményt hozzák. Kb. 20 év tapasztalat és több mint 50 000 eset van, ami alapján/segítségével a táplálkozási lehetőségeket teszteltük/megfigyeltük. A * és akármiféle diéták mögött van ennyi? Mert ha nincs, akkor inkább menj ejtőernyőzni vag kötélugrani (esetleg roncsderby). A sokkal veszélytelenebb.
96. 0c97fbb607 (válaszként erre: 94. - Druida)
2007. júl. 16. 12:01

Egyetértek!:)

Az ideális súlyt egy átlag alapján meghatározni olyan,mint a képességeinket egy teszt alapján ,baromság.:)

95. druida (válaszként erre: 62. - Pokocska)
2007. júl. 16. 11:59
Mert egyre több orvos tér észhez a nagy nihilből. Rájuk van igazán szükség, de még nagy út áll előttük, amíg a helyükre kerülnek. Én drukkolok nekik.
94. druida (válaszként erre: 61. - F3f17f8210)
2007. júl. 16. 11:57

Havonta 5-6 kilónál nagyobb súlyvesztés elég durva dolgokat tud okozni. Számold ki, hogy mennyi ideig tartott felszedni. Annak a fele alatt tudod önállóan, segítség (állandó - 0-24 - nélkül leadni. Ha gyorsabban csinálod, akkor megmutatja a tested, hogy ki az úr a háznál.

Ha 30 év alatti vagy, akkor van rajtad kb. 2 kiló felesleg :)) (csak nem tudom hogy mihez képest), ha 30 év feletti, akkor éppen jók a paramétereid. Hacsak nem születtél madárcsontúnak. Nagyon egyéni kérdés az, hogy kinek mi az ideális testsúly. A számolgatós módszerek kivétel nélkül marhaságok, mert valami olyat próbálnak mérni, ami mindenkinél más. Tapasztalatok pedig nincsenek arról hogy kinek mi a megfelelő, hiszen ahhoz irdatlan mennyiségű statisztikát kellene legalább készíteni ebben a témában. Azt pedig senki sem csinálta meg, mert nem hoz bevételt. Inkább leírtak valamit, aztán sokan elfogadják, mert kényelmes. Ahelyett hogy gondolkoznának.

(Legalább 50 eset történt az elmúlt 1-2 évben a praxisomban, amikor a hölgy lefogyott kb. 10 kilót, aztán 5 perc alatt kirúgta az álompasija. Neki éppen az tetszett benne hogy van egy kis "husi", és a fogyás után már nem érzeték a fiúk azt a vonzalmat, amit előtte. Na ezt próbáld meg számokkal mérni! Hát ezért marhaság az egész kiszámolósdi.)

93. Mókica (válaszként erre: 88. - Druida)
2007. júl. 16. 11:49

Szia:)


Betettem egy leirást a böjtről a naplómba és a cikk végén van egy kúra is. Megtennéd, hogy elolvasod? Érdemes abba belevágni??

Előre is köszike!!

92. druida (válaszként erre: 60. - F3f17f8210)
2007. júl. 16. 11:43
Csak léböjttel az nem oldható meg. Ugyanis a 3. héten már hízni kezdesz.
91. 0c97fbb607 (válaszként erre: 88. - Druida)
2007. júl. 16. 11:38

Kekeckednem kell.Én könyvből "tanúltam" böjtölni.

(Paul c.Bragg:böjt csodája)

Folyamatosan éreztem a böjt jótékony hatását és egy naposakkal kezdtem,hosszú ideig ,csak ennyit csináltam,nem többet.Folyamatosan nyújtottam hosszabbra a böjtöt,most már 5-10 napos is megy.

Böjtnek csak a vizen és max ízesítetlen teát értem.

A gyümölcs és zöldség levek ivása,nekem már nem böjt,hanem inkább zöldség ,gyümölcs kúra,az pedig más tészta.Nem értem ,ha valaki leveket iszik,akkor már akár el is rágcsálhatja azokat a bizonyos gyümölcsöket vagy zöldségeket.Ugyan az!

A víznek pedig ,no meg a böjtnek is pont a szervezet átmosása a feladata,hogy a fellazult méreganyagok kimosódjanak,mint amíkor bepakolunk egy adag ruhát mosni,azt sem szárazon mossuk,hanem vízzel.Persze elkerűlhetetlen,hogy egy pár jó dolog is kimosódik,de ezeket egyszerűen lehet pótolni utánna,zöldségekkel gyümölcsökkel,ételekkel.

Mégcsak bogyókat sem szedek,ugyan régebben vettem vitamin ,meg ilyen olyan bogyókat,de pár év múlva dobtam is ki őket,mert rájöttem,hogy a természet mindennel ellát minket,nincs szükségünk semmiféle legyártott dologra.Csak épp nem kell félnünk az ételektőt,egyiktől sem.Mindegyiknek meg van a szerepe,a krumplinak is a rizsnek is,a húsnak is,meg természetesen a zöldségeknek,gyümölcsöknek is főleg.

A mértékletesség az ami hiányzik az emberekből és belőlem is(most már egyre ritkábban).

Viszont szeretek főzni,szinte soha nem adok előre gyártott ételt a családomnak,hanem főzöm a hagyományos magyar ételeket.

Eszem be sem jutna puffasztott dolgokat,norbi rudit,vagy hasonló dolgokra kényszeríteni a családomat.

Ha nem vagyunk optimális súlyban,az a mértéktelenség következménye,nem pedig az ételeink hibája.

na jól elkanyarodtam.....:)

90. druida (válaszként erre: 59. - 1a50c86bb0)
2007. júl. 16. 11:31
A kézi változat kiválóan működik. Még kempingben is :) De van elektromos is. Ne gyümölcsprésként keresd, hanem fű-présként. A Greenstar márkájúak elég megbízhatók. Kb. 4-5 évig jól bírják. Utána cserélni kell őket. Jó néhányat kirpóbáltam, és maradtam a kézi "vezérlésűnél".
89. druida (válaszként erre: 57. - Dobos)
2007. júl. 16. 11:25
Eszedbe ne jusson! Szerintem van elég bajod amúgy is. Minek még többet beszerezni?
88. druida (válaszként erre: 56. - Laraa)
2007. júl. 16. 10:47
Azért nem bírtad ki, mert a böjtöt nem lehet könyvekből és újságokból tanulni. Elvileg az Internet alkalmas rá, hiszen annak segítségével létrehozható folyamatos kétirányú videókapcsolat, és kaphatók már kibernetikus eszközök is néhány tízmillió forintért, amivel például a pulzusdiagnosztikát el lehet végezni. (Hogy ez mire kell azt már leírtam.) Ugyanis a víz csak átmosására való, a teákhoz a füvet magadnak kell szedni (vagy olyannak, aki nagyon jól ismer vagy profi a böjtölésben), a gyümölcsök-zöldségek levét pedig olyan valakinek kell elkészítenie számodra, aki nagyon pontosan tudja, hogy mit csinál. Így érhető el az, hogy a szervezeted csak azt ürítse ki magából amire tényleg nincs szüksége, és ne olyan dolgokat, amelyeket később nehéz lesz pótolni. (Általában a csontokat szokták lebontani a felületes ismeretekkel rendelkező böjtölők, aminek a vége: csontritkulás. Mellékhatásként pedig leállhat a hasnyálmirigy működése, ami ugyebár kettes típusú cukorbetegséget okoz. Akár 20 éves korban is. És akkor még jól járnak, mert tolókocsiban el lehet éldegélni kényelmesen, és az inzulint is megtanulják beadni, de ha májat vagy vesét kell bennük cserélni, az sokkal zűrösebb.)) Tehát a szervezet egy kicsit másként tisztul ki, mint gondolod. A régebbi (akár 30-40 évvel ezelőtti), böjttel kapcsolatos leírások nagy része sajnos ma már nem használható. Az újak nagy része pedig elképzeléseken alapul, a leíróik közül csak nagyon kevesen próbálták ki őket, és még kevesebben szereztek benne pontos ismereteket saját magukon, és alkalmazták őket nagyobb létszámú emberen. Rajtunk kívül egy valaki van, aki igazán ért hozzá errefelé: Váradi Tibornak hívják. Tehát a meghatározó elemek továbbra is a préselt levek és a teák. Csak vizet az egy naposnál alkalmazhatsz, azt pedig simán ki lehet bírni. Később lehet a 3 naposnál is alkalmazni. Kb. 20 év havi rendszerességgel történő böjtölés után, ha már túl vagy 5-6 alkalommal a 40 napos böjtön is. Vagy profi segítségét igénybe véve. Minden más esetben többet ártasz, mint használsz.
87. druida (válaszként erre: 55. - Laraa)
2007. júl. 16. 02:54

Fura egy ízlésed van...

Honnan szedted ezt a sok butaságot, amit elkövettél magad ellen?

A bolti levekben több a káros anyag, mint ha permetezés után azonnal ennéd mosatlanul a zöldségeket, gyümölcsöket. Nézz már utána, hogy miként készülnek! Csupa halott dolog van bennük. Ne csodálkozz, hogy fogytál tőlük. Ha voltak tartalékaid, akkor a szervezeted abból használt fel. Ha nem votak, akkor lebontott néhány dolgot magából, ami később hiányozni fog majd.

A babavíz egy újabb átverés. Nézz utána, hogy miért.

A turmixolásal és a főzéssel egy emészthetetlen és táplálkozás-élettanilag használhatatlan pépet kaptál. Ami semmire sem jó, legfeljebb a gyomor megtöltésére/átverésére. Káros hatása viszont van néhány. A növények rostjai csak akkor tudják magukba szívni a testben található salakanyagok egy részét, ha minél épebb állapotban vannak. A főzéssel és a turmixolással éppen ezt a tulajdonságukat szüntetted meg. A bolástermékeik például évekig keringenek a szervezetben, különösen a karfiolé.

A hagyományos léböjt (amit nagyon kevesen ismernek) nem véletlenül olyan amilyen. Minden dolognak csak egy megoldása van (felesleges is lenne több). A tied nem az volt. És nem is böjt volt (léböjt sem, hiszen annak is pontosan megvannak a szabályai), attól nagyon messze van.

2007. júl. 11. 20:44
Hja ,mindíg így szokott lenni....:)
2007. júl. 11. 18:47
5-re, de inkább ameddig jólesik, ez vagy kevesebb, vagy több lesz :)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook