Léböjt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Léböjt

1 2 3 4 5 6
144. Shally
2008. febr. 13. 13:16

Sziasztok!


Szerintetek miért van az, hogy lénapkor (gyümölcs, vagy zöldség), nem lehet kávét inni. Én most kezdtem újra a gyümölcsnapot kb heti egy rendszerességgel, és például ma zöldséglé napot tartok, reggel ittam egy kávét és semmi bajom, tökjól bírom. Amikor nem ittam kávét durván szenvedtem, fájt a fejem, meg nagyon kómás voltam.

Szerintetek gáz ilyenkor az a reggeli egy kávé?

143. 0c97fbb607 (válaszként erre: 142. - Fiona233)
2007. aug. 16. 15:25

Talán két éve,hogy felkerültek a divatos böjtös dolgok a palettára.Ebben kicsit vaskalapos vagyok(másban sem).A böjt nekem a vizet,meg a teafűkkel ízesített vizet jelenti.Az összes többi gyümölcslés,zöldséglés dolog,vagy a neera ,nekem nem böjt hanem valamiféle kúra.Ami persze lehet jó ,csak nem nevezem böjtnek.

De attól még jók azok a kúrák és lehetnek ugyanolyan eredményesek mint a böjt.

Én is összezavarodtam már,sokat olvastam ez ügyben,de aztán rájöttem ,hogy azt fogom tenni ami nekem jó és nekem a sima víz,meg ízesítettlen tea a jó.De ha neked az a jó ,hogy zöldséglét,vagy gyümilét iszol,akkor az a jó.

Figyelj magadra és megkapod a választ.

142. fiona233 (válaszként erre: 141. - 0c97fbb607)
2007. aug. 16. 15:02
Köszi a tanácsot. Sajna örököltem a nagymamától a rossz gyomromat, és emésztésemet. Sok cikket elolvastam a témában, és találtam egy olyat, ahol 3 napos léböjt címén oliván főzőcskéznek zöldségeket, meg turmixolnak. Akkor most ezt szabad? Azt hittem csak szűrt leveket lehet enni, és zöldségleves levét. Most megzavart ez a cikk.
141. 0c97fbb607 (válaszként erre: 140. - Fiona233)
2007. aug. 16. 14:47

Biztosan.A böjt nem csak megelőzésre méregtelenítésre jó,de másodsorban segít a gyógyulásban is ,persze ha nem olyan nagy a baj.

Nagy híve vagyok a böjtölésnek.De nem vagyok szak ember sem orvos,de ha a gyomor beteg ,akkor logikus,hogy az a megoldás ha tehermentesítve van,vagy csak óvatosan dolgoztatva.Héjában főtt krumpli,kammilla tea,vannak még gyomorra való gyógyfüvek is(nem vagyok boszi sem sajnos),szóval az indittatás jó,mert a tested is ezt akarta és te figyeltél rá.

Ha éhséget érzel,akkor viszont egyél,de semleges ételeket,mint a krumpli pl.

2007. aug. 16. 14:21
Sziasztok! Nagyon örülök, hogy felfedeztem ezt a fórumot. Már régóta kacérkodom a léböjttel, de mindig úgy gondoltam, hogy képtelen lennék rá. Próbáltam már gyümölcsnapot tartani, de délben feladtam. Augusztus elején viszont volt egy gyomorrontásom, és azóta nem tudtam enni. Két hét alatt 3 kg-ot fogytam, ami a 168 cm-es 58 kilómból ment, úgyhogy már nem szeretnék tovább fogyni. Ezért úgy döntöttem, mivel úgysem kívánom a kaját belevágok az 5 napos léböjtbe. Hétfőn tartottam egy bevezető napot és kedd óta csinálom. Nem hittem, hogy ez nekem is megy. A barátnőm tegnap megjegyezte, hogy milyen szép a bőröm. Remélem ettől a gyomrom is helyre jön.
139. 0c97fbb607 (válaszként erre: 138. - Shally)
2007. aug. 16. 11:16
Változó.Van amikor nem is készülök rá és rájövök ,hogy jé ez ez lénap volt,mert nem is voltam éhes.Van amikor meg eltervezem és nem jön össze.Nem könnyű az biztos.Igazi böjtöt még nekem sem volt alkalmam kipróbálni,amikor pihen az ember ,olvasgat,egyedül van.Ez nagyon hiányzik nekem.De hát valahogy a saját életembe kell beiktatni ezt a dolgot,nincs mese.Talán ha nagyobbak lesznek a gyerekek akkor már lesz rá lehetőség.
138. Shally
2007. aug. 16. 11:11

:)))

Ez jó! Jobban bírod a nemevést?

Volt idő, mikor rendszeresen minden héten egy nap gyümölcsnapot tartottam, nekem nagyon jó volt! Szépen letisztult az arcom,a súlyom beállt, nem kellett fogyóznom mellette. Most próbálok visszaállni erre, mert azóta feljött pár kiló. Fogyókúrákat nem szeretem, folyton figyelni, mikor mit ehetek...áááááá

Egyszer lehet megpróbálkozom a léböjtel is, de azt már tényleg pihis napon vállalnám be!

A gyerekek mellet azért neked sem lehet egyszerű tartani az ilyen napokat!

137. 0c97fbb607 (válaszként erre: 136. - Shally)
2007. aug. 16. 11:02
Én meg a gyümölcs napokhoz,nekem meg az nem megy ,egyáltalán:)Képtelen vagyok egy igazi gyüminapot tartani,megéhezem tőle nagyon.A böjt számomra sokkal könnyebb.De azért próbálkozom avval is,csak általában kudarcba fullad.
136. Shally
2007. aug. 16. 10:58
Gratulálok a kitartásodhoz! Én már annak is örülök, ha egy gyüminapot kibírok! :))) Bár olyankor általában dolgozom, legjobb lenne ezeket hétvégére tenni, csak azt meg sajnálom elböjtölni....:))
2007. aug. 16. 10:31

Átjöttem ide.

Szóval nálam is vannak ezek az érzések,de nem mindíg,olyan hullámokban jelentkeznek,akkor mindig arra gondolok,hogy a méreganyagoktól van,amik felszabadulnak.

Legjobb ,ha van lehetőséged ledőlni egy kicsit,vagy aludni ilyenkor.Ha nincs akkor is legalább ülj le és ne csinálj semmit,minden megvár:)

Csak azt tudom leírni,hogy én ,hogyan csinálok egy böjtöt.Amikor komolyan elhatározom,akkor megnézem a holdnaptárat ,hogy mikor lesz holdtölte és a fogyóhold első napjátók már bármikor jó idő a böjtre.Aztán előtt már egy vagy kéthéttel agyilag rákészülök .Ezt úgy csinálom,hogy este ha lefekszem,újra és újra végig gondolom,hogy hány napos böjtöt fogok csinálni,meg ,hogy milyen jó lesz.Ha eljön a böjt napja,akkor jó nagy 3 liter mate teát főzöm majdnem minden nap és azt iszogatom ,meg mellé másfajta gyógyteákat is,ásványvizet.Ha nagyon nem jól vagyok,akkor mindig van itthol méz,abból eszem pár kávés kanállal(isteni tud lenni).

Végül is ennyi az egész.

2007. júl. 26. 16:15

Ráadásúl a holnap is ugrott,kertiparty lesz(babazsúr,szülinapi buli).

Jövő héten velem tart valaki?:D

133. 0c97fbb607 (válaszként erre: 132. - 0c97fbb607)
2007. júl. 26. 15:49
Elrontottam,áááááá
2007. júl. 26. 09:19

Nos,eljött az idő újra,most egy kétnaposat csinálok,ma,meg holnap.

Remek lesz!:)

131. 0c97fbb607 (válaszként erre: 130. - 8ef78160df)
2007. júl. 20. 00:10

Jövő héten valamikor én is szeretnék megint egy kis párnaposat,majd meglátom.

Igen én is ,lelkileg:)Testileg kevésbé!

130. 8ef78160df (válaszként erre: 129. - 0c97fbb607)
2007. júl. 19. 23:36

nekem is:

Honap csinálok még egy napot. többet nem mert szombaton már nem tudnék csak a böjttel foglalkzni, de később még akarok több naposat is csnálni, annyira jól éreztem magam közben :)

129. 0c97fbb607 (válaszként erre: 128. - 8ef78160df)
2007. júl. 19. 14:50
Nekem megint késztetésem van......
2007. júl. 19. 14:24

végeztem, már a felépítőnapokon is túl vagyok :), de húst még nem eszek.


Jó sok mindent történ még nem léptem be ebbe a fórumba, lehet olvasni :)

2007. júl. 16. 23:10

Gondolj bele,ha elfogadnám amit te mondassz,meg elfogadtam volna amiket olvasok úton útfélen,akkor minden egyes nap görcsbe kellene rándúlnia a gyomromnak,hogy "te jó ég,miket adok a családomnak"???

Erre nekem nincs szükségem!Megteszem a tőlem telhetőt,de varázsolni én sem tudok!

126. 0c97fbb607 (válaszként erre: 120. - Druida)
2007. júl. 16. 23:05
Megállja,nem állja!A kutyafáját!Az emberek többsége bemegy a boltba és ott vásárol.Ez a mai világ!Ne szállj el!Azt kapjuk ami van,nem mást!Kb 1 % teheti meg ,hogy biztos forrásból veszi meg a zöldségeit!
125. druida (válaszként erre: 117. - 0c97fbb607)
2007. júl. 16. 23:04
Lehet így is, meg úgy is. Bárki megteheti.
124. druida (válaszként erre: 116. - 0c97fbb607)
2007. júl. 16. 23:02

Pedig buli. A "kőkemény" az egy másik műfajban szerepel :)

A böjt könnyű. Ha jól csinálod.

123. 0c97fbb607 (válaszként erre: 119. - Druida)
2007. júl. 16. 22:59

Druida,fedőneve kekec:)!

Az ,hogy a böjtölést egy könyv alapján kezdtem,vagy az elolvasása után való indíttatásból,még nem jelenti azt ,hogy könyvek szerint élem az életem.

Ettől függetlenül utánna jártam jó pár dolognak,ami viszont arra sarkallt,hogy hagyjam a csudába,az úgymond egészséges életmódot.

Pontosan azért amiket fejtegetsz.Már semmi sem olyan mint régen.Nem fogom az egész életemet arra feltenni,hogy meghosszabbítsam,inkább arra teszem fel,hogy "felébredjek".

122. druida (válaszként erre: 115. - 0c97fbb607)
2007. júl. 16. 22:59
A Holnaptár napra pontosan mondja meg, hogy melyik nap a jö a böjthöz. Nem feltétlenül csak a fogyó ág.
121. druida (válaszként erre: 114. - 1a50c86bb0)
2007. júl. 16. 22:58
Belenéztem a naplódba. Néhány karakteren kívül nem található benne semmi. Lehet hogy én csináltam valamit rosszul.
120. druida (válaszként erre: 113. - 0c97fbb607)
2007. júl. 16. 22:54

Mivel olyan durva mérgek vannak a növények többségében amit a vitamintartalmuk nem tud ellensúlyozni, így ez az elképzelésed sem állja meg a helyét.


Éppen arról van szó, hogy mindezt elkerüljék az emberek. Ez a bioegyetem fő célja. A fájdalmak és a testi bajok között nem lehet eléggé élvezni az életet. Sőt, sehogyan sem lehet. Főként ha tudjuk: lehetne ez jobb is.

Hát még ha "rendesen" böjtölnél! Nagyon éreznéd a különbséget. A hagyományokon alapuló böjt egyáltalán nem nehéz. Sőt: élvezet.

Megvannak a kipróbált módszerek, ahol a csábítás árnyéka sem jön szóba. Régen sem hülyék laktak a Földön.

Pedig nem az a csúcspont. Hanem az, amikor észreveszed: kell a fenének a kaja! Van helyette sokkal jobb. Tehát krízismentességről szól a dal!

119. druida (válaszként erre: 112. - 0c97fbb607)
2007. júl. 16. 22:47
Diagnoisztikán a pulzus, az arc és a hsonló diagnosztikai módszereket értem. Ezek már néhányezer év alatt bizonyítottak. Az, hogy miből mennyinek kell lennie a szervezetben, az teljesen egyéni. De általában szakértő segítségét szokták igénybevenni ahhoz, hogy megállapítsák ha kíváncsiak rá. (Egyedül nem megy. Többek között ez sem.) Tehát tudhatjuk, de kérdés hogy mire megyünk vele. Évezredeken keresztül megvoltunk a hozzáadott tápanyagok nélkül. Csakhogy az utóbbi 50 évben durván elszennyezték Európa termőföldjeinek 95 %-át. (Kb. 200 év, amíg kitisztul, feltéve ha abbahagyják a szennyezést. De erre kevés az esély. Gyakorlatilag nulla.) Ilyen nem fordult elő évezredeken keresztül, így hát a ma feladata, hogy mindezek ismeretében életben maradjunk. Tehát másként van, mint gondolod. Őseink is gyorsan feldobnák a bakancsot, ha megennék azt amit eddig ettek. Sajnos, de ez van. Ha annyira szereted könyvből élni az életet, hát akkor nézz utána ennek is.
118. druida (válaszként erre: 111. - 'szti)
2007. júl. 16. 22:31
Amíg a teljes erjedés be nem következik. Igaz, akkor már az alkoholizálódás is szerepet játszik, de hát attól egészséges pl. a pálinka :)
2007. júl. 16. 19:43
A böjt akkor lehet buli,ha hátrahagysz mindent és mindenkit és elutazol egy idegen helyre,ahol kényeztetheted magad,pihenhetsz amikor csak akarod,emberek közé mehetsz amikor csak akarod,gondolkodhatsz csendben,amikor csak akararod.........őszintén,hány ember teheti ezt meg?
116. 0c97fbb607 (válaszként erre: 109. - Druida)
2007. júl. 16. 17:03

Nem hinném,hogy íg kellene kifejezni,hogy a böjt "buli".

Szerintem nem buli,hanem kő kemény lemondás,kő kemény akarat és kő kemény más állapot!

Ami eredményez büszkeséget,nyugalmat,tiszta látást és tiszta tudatot.A buli ez!

De maga a böjt nem könnyű!

115. 0c97fbb607 (válaszként erre: 109. - Druida)
2007. júl. 16. 17:00

Általában megnézem a holdnaptárat!Tudom ,hogy amikor a hold fogyni kezd ,akkor "illő " böjtöt tartani.

Ilyenkor is szoktam.

De van,amikor az ösztöneim minden szabályt felrúgnak......vitatkozzak velük?:)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook