Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lebbentsd fel a fátylat, mi a kockás has titka? fórum

Lebbentsd fel a fátylat, mi a kockás has titka? (tudásbázis kérdés)


19. 2577cdcc12 (válaszként erre: 18. - Dancingqueen)
2008. nov. 11. 11:47

A normális szerintem nagyon relatív, ugyanúgy, mint a BMI. Használd a tükröt, és látod, hogy normális-e vagy sem. Egyébként vannak kézi zsírmérők, de csak a komolyabbak adnak viszonylagosn reális értéket. A ráállós mérlegel szerintem elég változatos értéket mutatnak :o).

A test víztartalékáról beszélsz? Szerintem azzal ne foglalkozz, amíg nem látszik, hogy túl vagy vizesedve. A vízhajtó kimondottan nem ajánlott, csak indokolt esetben, mert onnan is kihajtja a folyadékot, ahonnan nem kéne, pl az izületekből...

A kangoo egyébként nagyon jó, ha szereted a pörgős, jó hangulatú órákat, akkor biztos tetszeni fog. Az első pár alkalommal ugyan szét fogod magad röhögni, de jó :o)

18. dancingqueen (válaszként erre: 17. - 2577cdcc12)
2008. nov. 11. 11:28

köszönöm,már ezzel is sokat segítetttél:)igen,ezt nem tudtam,hogy mit kell,vagy érdemes elhagyni...sajnos féltem,hogy a szénhidrátokat fogod említeni:Smivel függő vagyok:(ha azt mondtad volna,hogy a husit,akkor sokkal jobban örültem volna:)))))A kangoo-t szeretném kipróbálni,heti 1-2 alkalommal...

ls hogy tudom megmérni a zsirszázalékot?és mennyi, a normális,és mennyi a nagyon sok?ÉS a vízzel mi újság?


ne haragudj,ogy ilyen sokat kérdezek,csak sehol nem találtam erre váalszokat,vagy pont,hogy túl sokat,és egy szót sem értettem belőlük:S

17. 2577cdcc12 (válaszként erre: 16. - Dancingqueen)
2008. nov. 11. 11:21

A diéta alatt egy életmódot értettem, és nem ezeket 1-2-3... hetes csodákat. Az egyszerű szénhidrátok mellőzése az alap, valamint a délutáni-esti szénhidrátfogyasztás elhagyása...

Minden olyan mozgás, ami megemeli a pulzusodat, és hosszabb ideig ott tudod vele tartani, az mind aerob. Pl futás, taposás, gyaloglás, stb... de bármilyen mozgás jó, akkor is, ha az nem sportmozgás. Ha valakinek az is megemeli a pulzusát, hogy a könyveket pakolja az alsó polcról a felsőre, akkor az is tökéletesen megfelel :o)

2008. nov. 11. 11:17
lehet buta kérdés...de melyik,milyen diétát ajánlanál?és mi tartozik az aerob mozgások közé?
15. 2577cdcc12 (válaszként erre: 13. - Dancingqueen)
2008. nov. 11. 10:40
A legfontosabb a diéta, ez a 70 %, a maradék 30 % pedig az aerob mozgás. Viszont a mozgás önmagában nagyon kevés...
2008. nov. 11. 10:26
valójában fogalmam sincs,hogy nekem pontosan mennyi,és hogy lehetne rajta változtatni,csak sok helyen már sok számot olvastam,és nem nagyon tudtam összerakni a dolgokat...
2008. nov. 11. 10:25
éééés...abbant udtok segíteni,hogy hogy lehet a testzsír százalékot csökkenteni?:)
12. d606bc0fd7 (válaszként erre: 11. - Cukilany)
2008. febr. 9. 21:17
köszi :)
11. cukilany (válaszként erre: 10. - D606bc0fd7)
2008. febr. 8. 14:11
Köszönöm... (elpirulós smájli) De szépen haladsz, grat!
10. d606bc0fd7 (válaszként erre: 8. - Cukilany)
2008. febr. 7. 22:21
off. különben szuperül nézel ki, Te voltál az egyik aki inspirált még a diétám elején :)))
9. d606bc0fd7 (válaszként erre: 8. - Cukilany)
2008. febr. 7. 22:11
Gondolom nem törvényszerű, hogy kimarad vagy problémákat okoz, de megtörténhet :) Egyébként úgy tudom 30%-ig normális a nőknél.
8. cukilany (válaszként erre: 5. - D606bc0fd7)
2008. febr. 7. 11:24
Nekem már jó ideje 20 alatt van a testzsír%-om, még nem maradt ki soha...
2008. febr. 7. 11:21
Az is igaz, hogy a nőknek többet kell szenvedniük azért, hogy kockás legyen a hasuk. De különben is, szerintem az izomagyú nők nem szépek, teljesen eltűnik belőlük a nőiesség. Tehát csajok, inkább lapos legyen a hasatok, mint kockás... :)
2008. febr. 7. 11:18
Valóban érdekes amit írtál.Akkor kínlódhatok tovább.
2008. febr. 7. 11:16
Viszont nőknél ha kb. 20% alá esik a testzsír, akkor kimarad a menstruáció, csökken az ösztrogénszint és ez meddőségi problémákhoz vezet!
4. cukilany (válaszként erre: 2. - Cicumaci)
2008. febr. 7. 11:05
A 8% inkább férfiakra vonatkozik, a nőknél már 15 körül is elég szépen látszik sztem... bár az is nagyon-nagyon kevés!
2008. febr. 7. 11:04
Hát ez tényleg érdekes... A hétvégén okvetlen megméretem a testzsírszázalékomat:-)
2008. febr. 7. 11:01

Olvastam ezt a kérdést,mivel nem tudtam mi a kockás has,megnéztem a neten,és gondoltam hátha mást is érdekel ez a téma:),remélem nem én vagyok az egyedüli,aki nem tudta hogy mi az a kockás has...


A hasa mindenkinek kockás, ilyen az izom anatómiai felépítése. Azt az állapotot elérni, hogy az izom közeli anatómiája, a rostok, a szeparációk (az izomcsoportok és izom fejek elválasztódásának látványa), a kockák látszódjanak, már nem is olyan könnyű. Ehhez ugye az kell, hogy maga az izom és a bőr között minimális legyen a takaró réteg, tehát a bőr alatti zsírréteget csökkenteni kell. Már alacsony testzsírszázalék mellett a víz és az izom szénhidrát töltöttsége még manipulálja a vizuális élményt, de ez már csak időszakos dolog, a versenyzők csúcsforma időzítésének játéka (persze aki csak le akarja fotózni magát, az is megteheti ezt). Egyszóval kb. 8% testzsír alá kell menni a láthatóan kockás hasakért. Hadd sarkítsak, gyakorlatilag nincs összefüggés a hasizom gyakorlatok végzése és a kockák között! Maximum annyi, hogy akinek nagyobb az izomtömege a hasán, annak mélyebbek az árkok a kockák között, és amikor már látszik az izom, akkor jobban fog kinézni.

2008. febr. 7. 10:58
Lebbentsd fel a fátylat, mi a kockás has titka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook