Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Leánykori név visszavétele válás után? fórum

Leánykori név visszavétele válás után? (tudásbázis kérdés)

2010. júl. 9. 07:22
A Tb,és az Adókártya az ingyenes volt!
16. 448f1a930a (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2010. júl. 9. 07:21
Sajna,válás miatt is mindenért fizetni kell!
2010. júl. 8. 21:39
A jogerős végzést be kell vinni az okmányirodába, valamint a házassági anyakönyvi kivonat másolatát és hivatkozni kell ezekre. Kitöltesz egy formanyomtatványt, azaz hivatalosan is lemondasz az asszonynevedről. Válás miatt lehet, hogy nem kell fizetni, ha igen, akkor néhány ezer illetéket le kell róni. Szerencsés esetben megcsinálják az új személyit is. Utána ezzel kell mindent végigzongorázni a víz-gáz-villany-kktsg-biztosító-apeh-taj, kommunális, stb. intézményeket. Hetente egyet-kettőt el lehet intézni.
2010. júl. 6. 11:47

Sziasztok!


Pár hónapja elváltam most szeretném visszakapni a lánykori nevemet, de ugy látom ez nagy procedúrával jár.Ki tud segíteni,hogy pontosan mit kell csinálni?

2009. ápr. 24. 14:13
Köszi mindenkinek a segítséget! Elég bonyolult lesz,mert jelenleg az ország másik végén lakom ahhoz ahol házasságot kötöttünk. :-(
12. HLivia (válaszként erre: 7. - Ada12)
2009. ápr. 24. 11:16
név illetve adatváltozáskor a lakcímkártya taj és adókártya ingyenes!!!
11. HLivia
2009. ápr. 24. 11:14

én nemrég vettem vissza lánykori nevem még a válás alatt!

Az illetékes anyakönyvvezetőt kell megkeresni. Ő csinálja . 5000 az illeték! megvan 10 perc alatt! másnapra felfut rendszerben és mehetsz személyit csinááltatni! Ami 1500 ft. meg a jogsi fizetős aztán minden más( Tb kártya adókártya lakcímkártya) ingyenes!


Kell vinned a személyidet lakcimmel együtt és a házassági anyakönyvi kivonatot!

10. Tidike (válaszként erre: 8. - 9242a6388c)
2009. ápr. 24. 10:51
Ezzel én is így voltam.
9. m.gery (válaszként erre: 2. - Children)
2009. ápr. 24. 10:47

Meg kell várni, hogy a hivatalos bírósági értesítés megérkezzen az okmányirodába.

Ekkor kérheted a neved visszavételét. Fizetni kell érte, a szokásos igazolványkészítési díjat.

Elég sokára érkezik meg ez az értesítés, úgyhogy nekem úgy csinálták, hogy sima névváltozást kértem. Így a bejegyzésben még az van: férjezett név

De azt modnta a nő, hogy mihelyst megérkezik a papír hozzájuk, a gépben javítva lesz.

2009. ápr. 24. 10:46
Igen nem olcsó, de én annyira örültem ,amikor újra a lánykori nevemet használhattam!
2009. ápr. 24. 10:43

Ezt találtam Neked:


be kell menni ahhoz az anyakönyvi hivatalhoz, ahol köttetett a házasság. bevinni a hivatalos bírósági végzést a házasságról (bár, sok esetben ez náluk megvan, tehát nem szükséges). Ott elmondjuk, hogy mit szeretnénk. fizetünk 5.000,– azaz ötezer forint illetéket.

ennek ellenében ők kiállítanak egy anyakönyvi kivonatot, melyen az áll, hogy a válás után gipsz juliska az elváltasszony neve.

ezzel a kivonattal aztán lehet menni tovább mindenfelé, mindenféle hivatalos okiratot módosíttatni:

jogosítvány: 4.000,–

tb, adókártya: 1.500,–/db

személyi igazolvány: 1.500,–

útlevél: 6.000,–

lakcímigazoló kárty: 500,–

tehát.. úgy ungefer 20.000,– forint …


egyéb hivataloknál (bankok, biztosítók, stb) a meglévő módosított okiratokkal átiratni a nevet.

végeredmény: 20.000,– forint, és körülbelül 4–6 hónap, mire mindenhol a lánykori név szerepel :)

2009. ápr. 24. 10:41

2007-ben csináltam, nem volt egyszerű, mert ahol házasságot kötöttem, abban a kerületben kellett az anyakönyvvezetőnek egy olyan papírt kiállítania, hogy elváltam és ezt és ezt a nevet akarom viselni,( lánykori nevem) ez a papír olyan mint a házassági anyakönyvi kivonat.

Nem tudom mennyibe került, mert az anyakönyvi kívonatért is fizettem meg az okmányirodában is. A taj kártya viszont ingyenes volt.

2009. ápr. 24. 10:34
Az állandó lakhely szerinti okmányirodánál,vagy ahol a házassági anyakönyvi kivonat készült?
2009. ápr. 24. 10:30
Sztem okmányirodába kell kezdeni.személyi 1500.-(Nekem annyi volt a névváltoztatás)Lakcímkártya,APEH,TAJ ingyenes azonnal kicserélték.
2009. ápr. 24. 10:27
Szerintem egy sima névváltoztatás. A jogsin az biztos, hogy 5000 forint, a személyinél nem tudom mennyibe kerül, a többi helyen meg asszem csak sorbaállás kérdése a dolog.
2009. ápr. 24. 10:26
Ha valaki csinált ilyet mostanában,örülnék ha elmesélné,hol kell elindítani,mennyibe kerül?
2009. ápr. 24. 10:24
Leánykori név vissza vétele válás után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook