Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Le van tapadva a fütyije! fórum

Le van tapadva a fütyije! (beszélgetős fórum)


1 2
17. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 14. - 754c7e07c3)
2008. jan. 10. 19:15
nekem a saját bőrömre adták,valamikor perderm volt a neve,most elocom de a hatóanyag ugyanaz elvileg...nekem bevállt.egyszer a sóginőm gyereke is kapta,hígított formában,de nem nemiszervekre...oda nem merném ha doki mondja sem...nekem a kezemre csak az vált be...
16. 175c71a378 (válaszként erre: 12. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 10. 19:02
na csajok az én fiam egy éves, mennyire kell hátrajönnie a fütyijén a bőrnek? kb félig hátrajön... akkor??? ÉN most mit csináljak?
15. 984ff08d0b (válaszként erre: 14. - 754c7e07c3)
2008. jan. 10. 19:02
egyetértek (bólogatok)
2008. jan. 10. 18:54
Én utálom az elocomot. Szerintem tök veszélyes gyogyi.
2008. jan. 10. 18:52

Pfuu, ez érdekes...


Most néztem utána ennek a kenőcsnek az interneten, elvileg nem is szabad nemi szervekre kenni??? Valami ilyesmi. Gyerekeknél meg nem szabad 5 napnál tovább alkalmazni...:OOOO

2008. jan. 10. 18:50
az elocom tényleg jó?nekem van itthon de nem mertem volna próbálni,pedig egy kis segítség mindkét gyerkőnél elkell még....
2008. jan. 10. 18:47

Jaj, nálunk is csak a szenvedés van vele... Már csak egy kicsi hiányzik, hogy teljesen feljöjjön neki a bőr, de egyszerűen nem engedi hogy húzzam, én meg nem merem neki teljesen hátrahúzni. Főleg azért nem, mert hallottam olyan történeteket is, hogy kórházba kellett vinni utána egy-két gyereket, ott meg kapott olyan letolást az anyuka, hogy alig tudott megállni a lábán. Most én se tudom mit csináljak, most múlt két éves a fiam. Ha elviszem a házidokihoz, ő tutira hátrahúzza neki, de azt meg nem akarom. Egy életre nem tudnám oda többet bevonszolni a gyereket...


Ez az Elocom ez miben segít?

10. Szilvia.21 (válaszként erre: 1. - Szabotimi)
2008. jan. 10. 17:54
Szia!A kisöcsémnek is ez volt a baja(most 5 éves),tavaj voltak dokinál,nem tudták Neki ott sem hátrahúzni,felirták azt a kenőcsőt és sz nagyon bevált,Egy hét mulva minden ok volt Vele!
9. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 6. - ALLICS)
2008. jan. 10. 17:51
még semmit
8. 754c7e07c3 (válaszként erre: 6. - ALLICS)
2008. jan. 10. 17:41
Semmit.
7. Zizisicc (válaszként erre: 6. - ALLICS)
2008. jan. 10. 17:35
NE!
2008. jan. 10. 17:28
és én a 4,5 hós kisfiam fütyiével csináljak valamit???
2008. jan. 10. 17:21
Szia! A kisfiamnak egy éves státusz vizsgálaton,(helyettesítő doktornő)teljesen hátrahúzta a bőrt a kukiján. Piros volt utána, és Plogosam nevű kenőccsel kenegettem neki. Azóta rendben van, nem is tapadt vissza. bár akkor elég ilyesztő volt, és nagyon mérges voltam a dokinőre, mert én azt hallottam, hogy 2 éves kor előtt nem szabad hozzányúlni.
2008. jan. 10. 16:01

Szia!


Én úgy tudom, hogy pontosan attól tapad le, hogy piszkálva van. Nálunk azt mondják, hogy 3 éves kor akatt nem kell hozzányúlni, utána lehet próbálni hátrahúzni a bõrt, de ha nem megy nem kell erõltetni.

3. szabotimi (válaszként erre: 2. - Linn)
2008. jan. 10. 15:55
Köszönöm akkor csak keményen- már ami a lelki részét illeti.
2. Linn
2008. jan. 10. 15:53

Szia!

Nekem is van hasonló tapasztalatom, minkét kisfamnál anno megszenvedtük ezt a letapadást. Azt mondta a doktornőnk, hogy inkább én húzzam hátra otthon, talán mégis könnyebben megynugszik a kicsi, mint a rendelőben.

Szóval elmondta, mi a teendő, és én otthon (a férjem segítségével-lefogta) hátrahúztam a bőrt. Hát, mit ne mondjak, borzasztó volt, nagyon sírt, majdnem vérzett is neki.

A lényeg (nekem így jött be), hogy babaolajat tegyél rá, mielőtt elkezdenéd hátrahúzni. Nem muszály előszörre teljesen hátra, bár jobban jársz, mert borzasztó lesz a babának is, meg neked is, ha sokáig tart a dolog.

Amennyire tudod, felül fogod meg a bőrt, és húzod hátra. Ha nagyon csúszna a babaolajtól, textilpelussal is csinálhatod. Ahogy húzod hátra, a letapadt résznél nagyon piros lesz, esetleg vérezni fog, ne ijedj meg!

Utána minden csepp pisinél sírni fog, de borzasztóan. :( Naponta többször hátra kell majd neki húzni, és utána babaolajozni. Utána már tuti nem fog visszatapadni, ja és persze fürdésnél is teljesen hátrahúzni, és jól megmosni. Ez a pisilésnél sírás 1-2 napig fog tartani.

Kitartást!

2008. jan. 10. 15:29

Kisfiam 2 éves, már tavaly februárban felszakították neki, de még mindig nem elég jó. Most már a makjának is kint kéne lennie de csak félig tudom neki felhúni. Teszem hozzá biztosan nem jól ,mert mikor este húzom neki röhög, pedig aha kicsit is szakadna biztosan sírna ( Nemaz a célom, hgy megríkassam) Most írt fel neki az orvos ELOCOM nevű kenőcsöt hátha segít.

Segítsetek ti is, mit tehetek még.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook