Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Le szeretnék fogyni és ehhez támogatásra van szükségem!!! fórum

Le szeretnék fogyni és ehhez támogatásra van szükségem!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. febr. 4. 19:35

Sziasztok!

Szerintem nem gond, ha valakinek eleinte! támogatásra és társakra van szüksége, főleg, ha pl otthon nem kapja meg a kellő támogatást a céljai eléréshez. Én is azért vezetek naplót, hogy kiírjak magamból mindent, hogy vissza tudjam olvasni mikor mit ettem, hogy éreztem magam. Én is azt a formát követem amit cukoj leírt és próbálok tornázni is.

Szerintem mindenkinek meg kell találni azt a forrást, ami őt motiválja, mert lehet mondani hogy fejben dől el, meg magadért csináld, azért valljuk be hogy a 70% nem magának csinálja, hanem a környezetnek az egész k***tt társadalomnak, ami ezt a képet diktálja, hogy vékony legyél. Persze legjobb, ha magadért csinálod, de én pl bevallom, hogy csak részben magamnak csinálom. Részben meg a páromnak...szeretném lenyűgözni. Ahogy az egész környezetemet is. Engem most ez motivál és szerintem ha megvan az inspirációd akkor félig már nyertél :)

AlBundy: Igazából arra a szintre kell eljutni, hogy szeresd az edzést. Szeress versenyezni magaddal. Érezd magad jobb embernek, ha lemész edzeni --> ez nagyon igaz. Sajnos sokan feladjuk mielőtt megszeretnénk és itt a baj. Mindenki találjon egy olyan mozgást amit szeret és akkor nem lenne itt semmi gond.

36. AlBundy (válaszként erre: 33. - Cukoj)
2013. febr. 4. 17:55
Na a korpovit és a teljes kiörlésű abonett már más tészta mint a sima kifli, zsömle..:)
35. AlBundy (válaszként erre: 29. - Bd5e718401)
2013. febr. 4. 17:54
Én magammal versenyzek. Igazából arra a szintre kell eljutni, hogy szeresd az edzést. Szeress versenyezni magaddal. Érezd magad jobb embernek, ha lemész edzeni akkor is ha 0 fok van kint és esik és ha 35 fok van. Erre a szintre sikerül "felfejlesztened" az akaratodat onnantól nagyon könnyű...
34. Guruljka (válaszként erre: 33. - Cukoj)
2013. febr. 4. 17:27

Én kerestem dietetikust, de nem sikerült a közeli rendelőitnézetben találnom. Jó, hogy szóba került, megpróbálommajd még egyszer.


Én az almát lerszelve is szoktam enni, ilyenkor zabpelyhet vagy zabkorpát keverek hozzá.

Kóstold meg egyszer az almát zellerrel együtt, lereszelve megenni, még sárgarépa is mehet bele. Nagyon finom!

Zabkorpával, szezámmaggal is finom a gyümölcs, és laktató is. Ha megiszol utána egy jó teát, még jobban laktat. (Én évewk óta cukor nélkül szoktam inni, ez nem gond nálam.)

33. cukoj (válaszként erre: 22. - AlBundy)
2013. febr. 4. 17:20
Nekem ezt a dietetikus mondta...hát nem tudom mi az igazság! Én minden esetre nem eszek önmagában gyümölcsöt, mindig eszek hozzá egy korpovitet, vagy teljes kiőrlésű abonett szerűséget, stb...
32. Guruljka (válaszként erre: 20. - Mariann63)
2013. febr. 4. 17:11

Ezt a kifigurázós, kicsit fensőbbséges, enyhén lekezelő magatartást most vagy a paleós étrend alakítja ki, vagy az ilyen baállítottságú emberek azok, akik paleóznak. Mármint az eddigi tapasztalataim szerint.


Egy-egy meghatározott étrend az egyik embernek szimpatikus, a másiknak nem. Soha nem ítélnék meg egy másik embert annak alapján, hogy mit eszik. Én úgy nagyjából nem bírnám megenni a zsírt kenyér nélkül, de mondhatnám úgy is, hogy beledöglenék, ha ennyi húst kellene megennem, éveken át vega is voltam. De ez kizárólag én vagyok, és ezt a saját gusztusomat nem tartom általános érvényűnek.

A Kalóriabázis nem közli, hogy még mit egyél, legfeljebb javasol...és a tápanyagok egymáshoz való arányát is be lehet állítani. Akár paleózhatsz is a használatával.

31. Guruljka (válaszként erre: 30. - Icuska538)
2013. febr. 4. 16:34

Tőled kérdeztem!

Tegnap egy Icussal maileztem. De akkor az nem Te voltál, ezek szerint! :D

30. Icuska538 (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2013. febr. 4. 16:29
Tőlem kérded? Nem mi régen váltottunk egy üzit magánban , puszi !
29. bd5e718401 (válaszként erre: 23. - AlBundy)
2013. febr. 4. 16:29

Ha jó a páros vagy a társaság, akkor az egyik fenéken billenti a másikat, mikor az inkább bliccelne. Mikor a másik gyengülne, akkor fordítva. Én még általánosban jártam így össze egy osztálytársammal tanulni, innentől kezdve hiszek benne.

Vagy ha edzeni együtt megyünk a férjemmel, akkor meg van bennem egy kis versenyszellem. Természetesen nem úgy, jobban akarok nála teljesíteni, mert férfi, így erősebb fizikumú. Viszont ha ő javít a teljesítményén, én nem akarok lemaradni.

Ilyesmiket bármilyen jó közösségen el lehet érni. Ha rossz hatással vannak egymásra, akkor meg meg fogják egymást nyugtatni, hogy nem számít ez a kis ez, ez a kis az.

2013. febr. 4. 16:25

A Bázison a Guruljka nem én vagyok!

Veled maileztem tegnap?

27. Icuska538 (válaszként erre: 26. - Guruljka)
2013. febr. 4. 16:23
Ez is nagy igazság , szia !!!
26. Guruljka (válaszként erre: 23. - AlBundy)
2013. febr. 4. 16:22

Tudod...

Ha felülsz egy vonatra, és látod, ahogy szaladnak a villanyoszlopok...

Jól esik esetleg szót váltani valakivel, aki Veled együtt nézi, ahogy szaladnak. :-)

25. Icuska538 (válaszként erre: 21. - AlBundy)
2013. febr. 4. 16:22
Ez az igazság kevés bevitel mármint kcal és mozgás több , gratula!!!!!
2013. febr. 4. 16:01

Sajnos most mennem kell és csak holnap délután tudok jönni , de én tényleg komolyan gondolom ezt az együtt fogyjunk dolgot és remélem holnap is itt lesz aki komolyan gondolja!!!

Szép estét mindenkinek!!! :)

23. AlBundy (válaszként erre: 1. - Zsanzi88)
2013. febr. 4. 16:01

Kedvesek ezek a fórumok, de amúgy egyszer valaki mondja el nekem, hogy miért van szükség külső támogatásra, hogy megcsinálja az ember ezeket a dolgokat? Most ez nem bántás, őszintén érdekel.

Én is szoktam bizonyos időközönként diétázni, nem sokára megint belekezdek. Nem érzem, hogy szükség van külső megerősítésre, látom én hogy haladok..

22. AlBundy (válaszként erre: 11. - Cukoj)
2013. febr. 4. 15:58

Uzsi: 1 naprancs, vagy alma, stb... és egy kifli csücsök, vagy valami lassan felszívódó kersz, mert önmagában a gyümölcs hamar emeli a vércukrot, de szénhidráttal lassal felszívódóvá teszed!


Ez nem igaz. A kifli gyors szénhidrát akkor, viszont a narancs és alma inkább lassú felszívódású. Amúgy egyetértek, csak én más étrendet követnék.

21. AlBundy (válaszként erre: 16. - Zsanzi88)
2013. febr. 4. 15:55

Mikor fogjuk fel, hogy nincs olyan hogy kinek mi válik be?:) Van egy képlet ami fogyáshoz vezet. Azt hogy ezt milyen formában csinálod tökmindegy..

A titkos képlet:

bevitt kalória<felhasznált kalória

2013. febr. 4. 15:53

Jól mulattam a kalóriabázison, mikor este közölte velem, hogy még egyek 240 gr Ch-t.Viszont a zsírt meghaladtam 70 g-al:)))

Tettem is be egy naplót, tényleg csak szórakozásból, hogy miket ettem és mit ír ki.

Én nem szeretném örök számolgatásra kárhoztatni magam.

19. Lidércke35 (válaszként erre: 16. - Zsanzi88)
2013. febr. 4. 15:50
Így van!
18. Mariann63 (válaszként erre: 10. - Zsanzi88)
2013. febr. 4. 15:49

Hús, tojás, zsír, zöldségek, gyümölcsök, amikből eszem.Ami tilos: gabonafélék, krumpli, hüvelyesek, tejtermékek, cukor.

Mindent lehet szinte helyettesíteni, így eszem pl. bolognait, de nem tésztával, hanem" sárgarépa vagy cukkinispagettivel."

17. Mariann63 (válaszként erre: 5. - Bódiné Anikó)
2013. febr. 4. 15:45
Direkt nem írom, amíg nem kérdezik, már annyi bántást kaptam miatta. Én 1 éve paleozom, most leszek 50 éves 14-én. Sok évig atkinsesztem, le is fogytam 8-10 kilókat, de ahogy vége lett, visszajöttek ezek a fránya kilók. Most 1 éve nem kell számolgatnom semmit,lement rólam 20 kg és végre nem vagyok állandóan éhes.Nem a kaja tízest ledobni, most 72 kg vagyok.(175cm magas)
16. zsanzi88 (válaszként erre: 14. - Lidércke35)
2013. febr. 4. 15:44
Kinek mi válik be az a lényeg , hogy hinni kell , hogy sikerül és el érjük a céljainkat!!!
15. zsanzi88 (válaszként erre: 13. - Nyuszimókus)
2013. febr. 4. 15:38

De jó!!! Nagyon örülök neked!!! Te mennyit szeretnél fogyni?

Mennyire ismered a kalóriaszámlálást?

14. Lidércke35 (válaszként erre: 9. - Zsanzi88)
2013. febr. 4. 15:37
Nem, csak próbálok minél kevesebb szénhidrátot bevinni, és tornázom is.
13. nyuszimókus (válaszként erre: 8. - Zsanzi88)
2013. febr. 4. 15:36
naná! főleg, hogy néha rámfér egy kis noszogatás, hogy mozogjak, vagy épp biztatás, hogy legyek erős és mondjak nemet a csokira:)
12. zsanzi88 (válaszként erre: 11. - Cukoj)
2013. febr. 4. 15:35

Szia! Köszi szépen a segítséget és a biztatást!!!

Nagyon jól esik , hogy próbálsz segíteni és meg fontolom amiket írtál!!! :)

Köszönöm még egyszer és Örülnék , ha be kukkantanál , ha van időd!!! Ja , és nagyon gratulálok neked a fogyásodhoz!!!

11. cukoj
2013. febr. 4. 15:28

Szia! Én is sokszor próbáltam már fogyókúrázni, de mindig visszajött, ami előtte lemet, sőt legtöbbször több jött vissza...

A terhességem alatt több, mint 20 kg-t híztam, és sajnos magát a terhességet is többletsúllyal kezdtem. Aztán 2011-ben diagnosztizálták nálam a PCO szindrómát, és diétát javasoltak. 2012 tavaszán kezdtem intenzíven az életmódváltást. Mert sajnos máshogy nem megy!!! Itt tényleg életmódot, szokásokat, és berögződéseket kell változtatni!

Fél év alatt 20 kg-t fogytam! Sajnos az ünnepek miatt visszaestem 2-3-at, de most ismét kezdem összeszedni magamat!

Ahogy én csináltam:

1. menj el egy dietetikushoz! Általában minden Sztk-ban van, ingyenesen igénybe vehető. Ha esetleg kell beutaló, tuti ad a házi orvosod.

Sok jó tanáccsal tud ellátni, és én pl. tőle haptam egy több hetet lefedő mintaétrend sorozatot. Amire építem azóta is a napi evést.

2. Minimum 4x egyél 1 nap!!! Ha tudsz inkább 5x! Felezd le az adagokat. Mindent ehetsz, amit csak akarsz, csak nem mindegy mikor, milyen menyiségben, és hogy mit mivel párosítasz!!!!

Pl. ha rántotthús van vasárnap, egyél belőle, de csak egy felet, és hozzá ne sült krumplit egyél, hanem rizst, vagy salátát, esetleg ha belefér mindkettőt! Én imádom pl a joghurtos káposzta salátát, célka salátát, stb... millió recept van a neten!

3. Fontos a reggeli! Minden reggel egyél, és ha lehet olyan szénhidrát legyen benne, ami lassan szívódik fel. Ne egyél fehér kenyeret, inkább vásárolj teljes kiórlésűt, bakonyi toast kenyeret, rozs kenyeret, stb...

Én lassan egy éve csak ilyeneket eszek, és imádom őket!

4. Az étkezések között kb. 3 óra teljen el. Vacsizhatsz akár 9-kor is, csak keveset, és lehetőleg ne szénhidrátot és ne gyümölcsöt!

A fogyás egyik lényege a vércukorszint szintentartása. Ha betartod, minden ok lesz, és olvadnak le a kilók:)

Mire észbe kapod magad nem is kívánsz márt, fittebb leszel, és jobban fogod magadat érezni!


Írok Neked mintaétrendet, hogy kb. mire gondoltam!


Reggeli: 1 natúr joghurt vagy kefír, 1 korpás zsemle, margarin, 1 szelet sajt, 1 alma


10 órai:1 abonett vajjal és paprikával, vagy retekkel, 1 kivi, vagy 1 mandarin, stb...


Ebéd:zöldségleves, spenót tükörtojással, esetleg 1 szem krumplival


Uzsi: 1 naprancs, vagy alma, stb... és egy kifli csücsök, vagy valami lassan felszívódó kersz, mert önmagában a gyümölcs hamar emeli a vércukrot, de szénhidráttal lassal felszívódóvá teszed!


Vacsi: 1 szelet rozskenyér, virslisaláta, vagy simán őtt virsli!


Ez kb. 1450 kalória, aminek elégnek kell lenni!:)

Néha nem az, de hát, valami valamiért!


És persze ne feledd a sok vizet! Nekem az is bejött, hogy ha két evés közben éhes voltam, meghúztam a vizes üveget:)


Véleményem szerint a kalória számlálás nem egy hosszan tartó megoldás, mert az ember belefárad...

1x-2x számold ki, aztán próbáld meg megjegyezni, hogy mi mennyi kb. Egy idő után ránézésre tudni fogod mennyi az adagot, és persze a pocakod is érezni fogja, hogy hol a határ.

Ja, és még egy: Felejtsd el azt, hogy "á ezt a pár falatot még megeszem, ne maradjon már ott"!!! DE MARADJON!!! :D Ha már a hasad szól, hogy elég ne tömd tovább, mert csak tágabb és tágabb lesz:)


SOK SIKERT:) Ha tudok majd még jövök:)

10. zsanzi88 (válaszként erre: 4. - Mariann63)
2013. febr. 4. 15:28

Szia! Mesélnél a "módszerről" ami neked bevált?

Előre is köszi!!!

9. zsanzi88 (válaszként erre: 7. - Lidércke35)
2013. febr. 4. 15:26

Szia! Nagyon örülnék , ha csatlakoznál!!! :)

Te is kalóriát számolsz?

8. zsanzi88 (válaszként erre: 3. - Nyuszimókus)
2013. febr. 4. 15:25

Szia!!!

Akkor van kedved velem együtt fogyizni?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook