Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Le kellene fogynom 10 kg-t. Tudnátok ötleteket adni? fórum

Le kellene fogynom 10 kg-t. Tudnátok ötleteket adni? (tudásbázis kérdés)


173. 2577cdcc12 (válaszként erre: 170. - Czifi)
2009. jan. 26. 08:45
Reggel kéne valamilyen teljeskiörlésű szénhidrát valamilyen sovány fehérjéves, és sok zöldség. Délelőtt mehet a gyümölcs. Ebédre szintén kell a jó szénhidrát (rizs, tk. tészta, tk. kenyére, köles, stb) és hozzá sovány hús/hal valamilyen zöldséggel (párolva, oliván sütve, salátának, stb). Délután ha lehet sovány fehérje (nem kell hús, lehet sovány/cukormentes tejtermék is). Vacsorára legideálisabb a zöldség valamilyen formában (főzelék is lehet, ha mondjuk zabkorpával főzöd). Ha ragaszkodsz hozzá, akkor mehet a sovány hús/hal/tejtermék is, ha nem, akkor hagyd el. És sok folyadék. Meg ugye az egészséges olajok, amik nem hátráltatják, hanem kimondottan segítik a fogyást...
172. 2577cdcc12 (válaszként erre: 171. - Szerencsésné)
2009. jan. 26. 08:41
Nem túlzás a kakaó, lévén 3 dl normál tejben majdnem 200 kalória van, ráadásul még ha édesítővel iszod, akkor is ott a tejcukor. Tehát sokkal több kalóriát képvisel egy tejejskávé, mint mondjuk 1-2 alma.
171. Szerencsésné (válaszként erre: 170. - Czifi)
2009. jan. 26. 08:33
Bár nem engem kérdeztél,de megpróbálok segíteni.Van egy bizonyos kalóriatáblázat,ami alapján ki tudod számolni,hogy mennyi a a napi szükségleted(Cm,Kg,Kor alapján).Ehhez még jön a mozgás.Szóval én nem mondom,hogy számolgasd a klóriákat,mert az sem egyszerű módszer,de nagyjából annyi legyen meg,amennyi kell.Ehhez találsz segítséget itt a neten.Ammennyit leírtál,az biztosan kevés.Tényleg igaza van villersnek,napi öt étkezés kell.Ezt úgy vedd,hogy étkezésnek számít az is,ha mondjuk 10 óraira megeszel egy almát!Sőt-ezt mondjuk én túlzásnak tartom,de úgy olvastam-hogy étkezésnek számít,ha csak magában megiszol mondjuk egy jó nagy bögre kakaót,vgay tejeskávét.
170. czifi (válaszként erre: 169. - 2577cdcc12)
2009. jan. 26. 07:58
Tudsz adni tanácsot? Megköszönném.
169. 2577cdcc12 (válaszként erre: 168. - Czifi)
2009. jan. 26. 07:55
Szerintem több sebből vérzik. Először is kevés. Másodszor is, ha teljesen kizárod a szénhidrátot (kivétel a reggeli gyümölcs, ami már eleve marhaság), akkor miből jöjjön össze a megfelelő kalóriamennyiség? Másodszor is, ha fogyni akarsz, fenn kell tartani az anyagcserét, ehhez meg napi 5 étkezés kell, ennél kevesebbel csak az elején megy, utána leáll...
168. czifi (válaszként erre: 167. - 2577cdcc12)
2009. jan. 26. 07:52
Először is köszi,h irtál.Napi kajám:délig csak gyümölcs,ebédre:éppen amit főzök a családnak,szénhidrát nem,vacsi:változó,vagy ami ebédre volt,de kevesebb,vagy 1 abonett szalámival,paprikával,ubival,vagy nyers zöldség,és napi 2l víz. Szerinted?
167. 2577cdcc12 (válaszként erre: 166. - Czifi)
2009. jan. 26. 07:42

Több ok is lehet... Leht, hogy túlságosan leszorítottad a bevitt kalóriát, de az is lehet, hogy egyszerűen "csak" stagnál. Ha stagnálsz, az akár több hétig/hónapig is tarthat, és tényleg ilyenkor kell a legtöbb erő a folytatáshoz :o)

Ha az étkezéssel van a gond, akkor változtass rajta valamit.

166. czifi
2009. jan. 26. 07:38
Sziasztok.Eddig 8 kg-ot fogytam,úgy,h elhagytam a kenyeret,mindenféle nasit,és minden este tornázom Norbira.Kb 3 hete ugyanott áll a mérleg,megsem mozdul.MÉRT NEM? Pedig ugyan úgy csinálok mindent mint eddig.Ilyenkor szoktam feladni.Pedig még legalább 10 kg-ot kéne leadni.valaki megtudja mondani???
165. Szerencsésné (válaszként erre: 164. - Szoszilvi81)
2009. jan. 25. 22:49
GRATULÁLOK!!!!!!!!!!Ügyes vagy!!!Látod,én mondtam.Már nincs messze a cél!KITARTÁS!!
2009. jan. 25. 17:12

Fel a fejjel csajok, én fordítva működöm, növőhold mellett fogyok, másnak ez lehet az oka, hogy nem megy a fogyás. Fel a fejjel, mindenkinek sikerülni fog, csak akarni kell. Én októbertől harcolok és már közel a cél, és nagyon boldog vagyok ettől. :D

Képzeljétek ma bevillant a 72,8 kg, igaz kétórás síóra után ;)

163. iminimi
2009. jan. 25. 15:44
Én most arra vagyok büszke, hogy menzi előtt meg tudtam nagyjából állni a nassolást. Próbálom minimálisra csökkenteni az édességbevitelt - tudom, ez az oka a súlyom stagnálásának... :(
162. Szerencsésné (válaszként erre: 161. - Pintyo577)
2009. jan. 25. 14:26
Köszi!Hogy ne lenne jobb!!!!Abba biztos lehetsz,hogy ha nekem sikerül,akkor bárkinek!Én vagyok az a típus,akinek se akaratereje,se kitartása!Ha nekem ment,neked is fog!KITARTÁS!!!!
161. pintyo577 (válaszként erre: 156. - Szerencsésné)
2009. jan. 25. 12:57

Fantasztikus amit elértél, elismerésem!!!!!!!!!!!!!

Én még csak 7 kg-nál tartok, de lesz ez jobb is.

160. Gyetani
2009. jan. 25. 10:29

Sziasztok! Itt vagyok ám, csak a netünk nem mindig enged fel. Állítólag jövő héten ideérnek a szerelők. Már nagyon jó lenne!

Nekem egyenlőre álom a 70kg körüli súly,de remélem egyszer valósággá válik!:)

Mindenkinek további szép napot!

2009. jan. 23. 21:57

Igen,az is!70 kiló is ideális lenne!

én is tudom,hogy kevés az 58 kiló nekem,de nekem vannak bizonyos önértékelési problémáim,azért akarnék az ideális súly alá menni,hátha akkor már reálisan fogom látni magam!

2009. jan. 23. 20:22
Hát ez nem semmi, nagyon ügyes vagy. a családom már most is félt, hogy a 68 Kg, túl kevés :DDD
2009. jan. 23. 19:32
Ja,88-86-ról indultam tavaly márc.-ban.
156. Szerencsésné (válaszként erre: 155. - Szoszilvi81)
2009. jan. 23. 19:32
Biztosan tetszeni fog.Én ált.sulis koromban síeltem,nagyon élveztem.Azóta sem volt léc a lábamon,de szép emlékeim vannak!Most 63 kg vagyok,58 alá semmiképp se akarok menni.Az nekem sztem pont jó lesz.A kis eredmény is eredmény!!!!Minden dekának örülni kell ám!!Gratula!KITARTÁS!!!
2009. jan. 23. 19:19

Hány kilóról indultál, most mennyi vagy? Csak ne hogy az 58 kg alá menj, mert szerintem az már nem lenne egészséges.

Örömmel jelentem: 73,4 kg vagyok. Tudom csak kis eredmény, mégis eredménynek számít, doppingoljuk egymást apró örömökkel.

Képzeljétek ma volt nyíltnap a sípályán. Az oviból jártak sítanfolyamra, bár igaz, elfogult vagyok, de szerintem egész ügyes, ahhoz képest, hogy hétfőn volt először síléc a lábán.

Vasárnap pedig én következem. :) Még sosem sieltem, kíváncsian várom a vasárnapot :)

154. Szerencsésné (válaszként erre: 153. - Szoszilvi81)
2009. jan. 23. 08:41
HÁÁÁT,akkor mikor belevágtam,megelégedtem volna 70 kilóval,de mikor azt elértem,gondoltam,legyen 60.Atán 65 körül már úgy éreztem,legyen 58,és ez a vége.Majd meglátom...
2009. jan. 22. 18:31

Hát ha nem jön közbe a karácsony, már rég elértem volna.

Te csak ne méltatlankodj! Az egyik célod már elérted, a másik szerintem egy picit túlzás, mert így is csini vagy, de persze ezt mindenki maga érzi.

152. Szerencsésné (válaszként erre: 151. - Szoszilvi81)
2009. jan. 22. 18:20
Húúú! Tök jól állsz!Gratulálok!Te már tényleg a célegyenesben vagy!!!
2009. jan. 22. 18:14

Hajrá-hajrá mindenkinek!!!

Ma sikerül betartanom a napi diétát, mostanában ez nem jött össze. Tudom nincs mivel büszkélkedni, de sajna mostanság elfogyott a lendület. Tegnap eszembejutott a fogadalmam, és ma már nem is kellett semmi csunya nasi. :P

Frissítsük fel az emlékeinket, miért is csináljuk ezt???

Célom: Február 28-ig 68-70 kg-nak lenni. ;)

Ma reggeli állás: 73.9 kg :S

150. Szerencsésné (válaszként erre: 149. - Szoszilvi81)
2009. jan. 21. 21:33
Hát hajrá,veled vagyunk!!Én tavaszra akarom elérni az 58-at,de az utóbbi dőben nem tettem érte semmit.De most gőzerővel belehúzok.Diéta+futás+Leg Trainer.Ha egyszer bevált a módszer,most is kell,hogy használjon!!
2009. jan. 21. 20:47

Sziasztok!

Kinek hogy sikerült a mai nap? Ma túrósgombóc volt a desszert, így ma kihagytam a vacsit.

Viszont a mérleg nem mozdul, no sebaj...

Márciusra tervezem az utazásunkat, addigra el kell érni a célt.

Holnaptól keményen bele kell húznom :P Februári bálra írtam ki a célt, hát bele kell húznom!!!

148. Gyetani
2009. jan. 20. 20:24
Én is bűnöztem délelőtt! Úgy látszik volt ma "valami a levegőben",hogy másra is rátört a kívánósság! Nem baj,holnap ügyesebbek leszünk!
147. Szerencsésné (válaszként erre: 146. - Szoszilvi81)
2009. jan. 20. 19:56
Na,ez ismerős!Az én lányzóm napok óta velünk alszik,és hogy apa tudjon pihenni,én húzódom össze,amennyire lehet.Annyira fáj már a hátam,és nem tudom kipihenni magam.Ez az anyuk sorsa!Délelőtt szabad bűnözni!!!
2009. jan. 20. 19:18
Hát a mai napon nem koplaltam, egész délelőtt csúnya dolgokat ettem, mint pl. puding, meg ropi..., igaz, normális kaját nem nagyon ettem. Nagyon kivagyok 4 napja nem aludtam egy jót, először az egyik gyerekkel éjszakáztam, most meg a másikkal...
2009. jan. 20. 14:34
Te csak ne "koplalj",a shakkel menni fog,ha normálisan ebédelsz!Látod,megy ez!
2009. jan. 19. 13:42
Én a tányér méretét kicsinyítettem. Így olyan mintha egy egész tányér kaját ennék, persze az adag is kisebb nem csak a tányér ;)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook