Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lázmérős cumi / Fülhőmérő tényleg nem jó? fórum

Lázmérős cumi / Fülhőmérő tényleg nem jó? (beszélgetős fórum)


28. HegPet (válaszként erre: 7. - Diana80)
2011. dec. 31. 14:06

Nekünk Beurer márkájú van, barátunktól kaptuk, ők gyártják, fülbe a pici 6 hónapos korától ajánlják, a homlokot meg bármeddig. Nekünk bevált a homlokon, egyszerű, gyors és megbízható.

Jah, ez olyan lázmérő, aminek az elejét le lehet venni, hogy a fülbe is be lehessen dugni.

2011. dec. 13. 07:26

Nekünk volt fülhőmérőnk, sajnos nagyon sokminden befolyásolja a mért eredményt. Pl. ha hallójárat vagy középfül gyulladása van, már nem ahsználható, vagy ha kicsit több a fülzsír akkor sem. Nálunk ahányszor mértünk vele annyi eredményt mutatott.


Én a flexibilis végű digitálisra szavazok, nem nagyon kellett más nálunk...

2011. dec. 13. 06:56
a cumi hőmérő nem mér pontos eredményt, a normál digitális nem szeretik, én is homlokmérőre pályázok
2011. dec. 12. 21:46
de sosem az elso csippanasnal meri a legmagasabbat, szoval en meg szoktam varni amig a harmadik csipogason is tul van.
2011. dec. 12. 21:43

sziasztok, nekunk cumis van, az van rairva, h vizallo... en siman forro vizzel lemostam, hasznalat utan. nekem bevalt, pedig masfele cumit hasznalunk, azt is ritkan, es ennek eleg nagy a cumi resze, megis, siman elfogadta.

fel fokot kell levonni az eredmenybol, ugyanugy, mint a popos meresnel :)

hogy mennyire pontos, azt nem tudom, de kenyelmes. (a babanak is, godnolom :))

2011. dec. 12. 21:11
szia mi szettbe vettük a flexibilis végű lázmérőt a cumis lázmérővel jó márka mégse jó egyik sem. Most homlok pár hónapja még nem használtuk élesben. Amit lent olvastam ragasztosat 2évig használtam:) nagyon jó volt:) lehet kapni olyasmi matricásat de nagyon drága és tényleg 1szer használatos.
2011. dec. 12. 20:52
Nekünk is fülhőmérős van. én nagyon szeretem sajna mostanában nagyon sokat használtuk.ha odafigyelsz hogy pontosan a fül belsőjáratához teszed akkor pontosan mér.
2011. dec. 12. 20:48
Nekem homloklázmérőm van. Nagyon szeretem. Végig kell húzni a gyerek homlokán, hármat csippant és megvan az eredmény. Nem igazán értem, az imént miért nem ajánlotta egy hozzászóló. Tapasztalatom szerint teljesen pontosan és megbízhatóan mér.
20. babszibobó (válaszként erre: 1. - Bettiletti)
2011. dec. 12. 20:46

SZia!

Nekünk kombinált fül és homlok lázmérőnk van (ha a homlok részt használom, NEM kell húzgálni, csak a homlok közepére rakni és mér, van húzgálós is, de nem mind olyan, meg kell nézni)(Én inkább a homokmérőt használom, mert álmában is minden gond nélkül megmérhetem, sőt színes kijelzős, még le sem olvasom már a színből tudom, van e láz)


Mindkettő maximálisan bevált, mármint a fül és a homlok is (magunkon is teszteltük:)

19. mkriszti81 (válaszként erre: 12. - Bettiletti)
2011. dec. 12. 20:37

nekünk Graco márkájú van


de én azt tapasztaltam, hogy pár tizeddel kevesebbet mér, mint a popsiban mért adat (levonva a fél fokot abból), szóval ehhez meg hozzá kell adni valamennyit

de javaslom próbáld először ki egymás után mindkét módszert és állapítsd meg, a fülhőmérőd mennyire pontos


ja és fülhőmérőzni mindig ugyanabban a fülben kell, mert a 2 fülben eltérő a hőmérséklet (ezért sem pontos az így mért hő)

2011. dec. 12. 20:37
még várom azért a tapasztalatokat, véleményeket :)
2011. dec. 12. 20:37
nem odatartani, hanem homlokhoz érintve tartani:), bocsi
16. 2f7db3f503 (válaszként erre: 14. - 1d97508455)
2011. dec. 12. 20:36
akkor mégsem ugyanarról van szó...az enyém egy fóliaszerüü csík volt és oda kellett tartani...aztán színváltott a hööre, azt hiszem.
2011. dec. 12. 20:36

értem :) köszi

majd napközben lehet kipróbáljuk holnap :)

14. 1d97508455 (válaszként erre: 12. - Bettiletti)
2011. dec. 12. 20:34

Én kíváncsiságból felraktam, és szegényemnek több napig volt egy piros szív a homloka közepén, ahonnan letéptem.:)

Akkor jót mutatott, nem volt lázas... De kitudja, h mennyire megbízható. :)

2011. dec. 12. 20:30
Először lázas, beteg szegénykém :(
2011. dec. 12. 20:30

Mi is kaptunk matricát, még nem próbáltam. Most komolyan jó??? :)



Köszi :)

Akkor inkább a fülhőmérőt javasoljátok?

Melyik márka vált be?

11. édesmandula (válaszként erre: 6. - Hoxa)
2011. dec. 12. 20:25
nem ,ma nem fürdenek ,max zuhany, nem bírok felkelni :S kidőőőtem mint a fa, lehet ma este én fülhőmérem majd magam :P :D
10. 2f7db3f503 (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2011. dec. 12. 20:24

ilyen nekünk is vooolt:)


de Anyu kitapasztalta anno, hogy nekem a nyakam melegszik és ahogy telt az idöö, elég volt a nyakamat megérintenie.

9. Diana80 (válaszként erre: 7. - Diana80)
2011. dec. 12. 20:24
Olyanra ertem amit a homlokon vegig kell huzni.
8. 1d97508455 (válaszként erre: 5. - Hoxa)
2011. dec. 12. 20:23
Ilyet mi is kaptunk a kórházban. Valódi képet mutat a lázról?
2011. dec. 12. 20:22
Jo a fulhomero, csak nagyon pontosan kell betenni. Sokat kell probalkozni mire sikerul. SOHA, DE SOHA NE VEGYEL HOMLOKRA VALOT!!!
6. Hoxa (válaszként erre: 4. - Édesmandula)
2011. dec. 12. 20:21
off: nálad is a kádban vannak, mi? :P
5. Hoxa
2011. dec. 12. 20:20
Én legjobban azt szerettem, amit ajándékba kaptam. Egy kis "matrica" volt, amit a homlokára kellett tapasztani. Amikor lázas napjai voltak, folyamatosan mutatta, ha felment a hője.
2011. dec. 12. 20:20

fülhőmérőnk van, ki kell venni az elemet ha nem használod, ne merüljön magában, így elég pontos képet ad azért a lázról. adnak olyan műanyag fólia-kupakot amit le-rápattintva tudsz cserélni és úgy használni.

arra jó hogy halál kómásan megállapítsam éjjel hogy csak 38 fokos a láza, vagy már 39 felett van? :P

3. Hoxa
2011. dec. 12. 20:18

Én a cumit próbáltam. Mivel más formája volt, mint az eredeti cuminak, nem tudtunk vele mérni, mert kiköpte. Nem tudtuk használni egyetlen alkalommal sem.


A fülhőmérőt kórházakban is használják, nem hiszem, hogy pontatlan lenne.

2011. dec. 12. 20:18

Szia!

én ha alszik, egyszerűen berakom a hónaljába, és beszorítom. Elvégre mi is így mérjük... :)

2011. dec. 12. 20:15

Olvastam, hogy pl. nem lehet sehogy sterilizálni, sem lemosni, nem érheti víz a cumit.

Meg hogy pontatlan, ahogy írják ezt néhol a fülhőmérőről is.


Viszont azért jutott eszembe, amúgy nem akartam ilyesmit venni, mert éjjel, vagy mikor alszik a baba, olyan nem szívesen keltem fel, hogy lázat mérjünk ugye popsiban.

Ilyenkor praktikus lenne.


Szerintetek? Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook