Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lázas gyerekkel lehet levegőzni ha jó az idő? fórum

Lázas gyerekkel lehet levegőzni ha jó az idő? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. jún. 24. 15:35
Ha lázas a gyermek,inkább maradjon az ágyban.Ha valóban lázas a gyerek,nem is tud,vagy akar az ágyból felkelni.Az én csemetéim ilyenek voltak,de az unokám sem akar az ágyból felkelni,ha lázas.
2007. jún. 24. 14:05
lázat lecsillapitom és nyomás ki.Nem biztos hogy a lakás levegője jobb mint kint.Fiamnak/3éves/ gyakran volt orrmandulagyulladása /TÉLEN/amire a legjobb kint,a hideg összeszükiti a mandulát,"jót" tesz a baciknak is,az orvosom szerint.Feküdni képtelen,megpróbáltam mégtöbbet olvasni,rajzolni csak ne futkozzon.Szükség esetén a tévé se rossz.
2007. jún. 5. 14:12
Nem is kell erőszakkal ágyban tartani, de azért pihentetni nem árt! Ilyenkor én mindig leülök mellé és nem érdekel, hogy szalad a lakás, nincs kaja, de annyi időre csak vele foglalkozom míg pihen, és így hipp hopp el is tűnik a láz és akkor akár ki is lehet menni. Egyébként, a nagyobbik fiam (4)ő ilyenkor szokott mesefilmet nézni, a kicsi (22 hónap) meg ha már kicsit is lázas magától mledől vagy el is alszik!
2007. jún. 5. 13:08
Én nem tudom elképzelni,hogy hogy lehet fektetni,csak mert lázas.Az én lányom épp oly mozgékony akkor is.Nemhogy fektetni nem tudnám,(nem is akarnám)de 5 percet ülni sem hajlandó.
2007. jún. 5. 13:06
Az én orvosom szerint kifejezetten javasolta,kivéve erős szél,vagy eső.
2007. máj. 24. 17:06
Én nem vinném ki...
2007. máj. 24. 14:50
Szerintem lázas gyereket fektetni kell,mert úgy sincs kedve sétálgatni.
2007. máj. 24. 12:42
A friss levegő mindég jót tesz.
25. DODICA
2007. ápr. 6. 09:02

Szerintem ritka az a gyerek, aki egy "egyszerű" láz miatt fekszik. Ha arra van kedve, akkor persze véletlenül se rángatnám ki sétálni, de, ha "csak" láza van, s különben ugyanúgy rohangál, mint egyébként, akkor a változatosság, a jó levegő még akár tetszhet is neki. Akkor kiviszem, persze csak addig, amíg neki jólesik.

Gyereket erőszakkal úgyse lehet ágyban tartani. ;)

2007. ápr. 5. 15:42
A lázas betegnak szerintem jobb feküdni. Úgy sincs sem ereje, sem kedve kimenni. Aztán, ha már lement a láz, ki kell rángatni, hogy ne hagyja el magát!
2007. márc. 23. 15:44
Én nem szoktam kivinni csak akkor esetleg ha hőemelkedése van. A dokink is azt mondja, hogy ne vigyük ki.
2007. márc. 23. 14:31
Szerintem azt a betegséget mi lázzal jár ,jobb ágybafekvéssel kipihenni.Nem lehet tudni késöbb milyen szövödmények lépnek fel ,ha nem piheni ki a betegséget teljesen.Persze kivétel van ha épp már orvoshoz kell vinni ,és nincsen lehetöség házhoz hivni orvost.
2007. márc. 8. 13:06
Nem igazán, nálunk ha lázasak akkor csak fekszenek. Ablakot nyitok többször.
2007. márc. 8. 12:31
nem, lázas gyereket nem ajánlatos kivinni, mert jönnek a szövődmények
2007. jan. 16. 20:02
ha lement a láza, vagy csak hőemelkedése van a kórházban ezt szoktuk javasolni
18. enikö
2007. jan. 12. 12:46
levegözni_miért ne?
17. DODICA (válaszként erre: 13. - PIROS35)
2007. jan. 12. 11:26

Ez fura.... Vagy én értettelek most félre, de akkor előre is bocsi!

Kruppnál kifejezetten levegőre kell vinni a gyereket, legalábbis nekünk csak ez vált be.

16. DODICA (válaszként erre: 11. - PIROS35)
2007. jan. 12. 11:25

Láz és láz között is van különbség. Persze, ha annyira levert, nem kell sétáltatni. Viszont a gyerekeket nem szokta maga a láz annyira megviselni, s, ha jobb a közérzete, a friss levegő nem árt. Na jó, nem órákon át tartó sétára gondolok! S nem is feltétlen sétára. :)


Egyébként melyik az a gyerek, aki szépen kifekszi a betegséget? :)) Mihelyst talpra tudnak állni, már rohannak is szerintem!

Antibiotikum meg minek lázra??? Az csak bakteriális fertőzésre hasznos. Vírusra hatástalan.

2007. jan. 11. 09:09
És sem a férjem,sem én nem dohányzunk (soha nem cigarettáztunk),állítólag a szennyezett,szmogos városi levegő és az erre való hajlam okozza a fulladásos tüneteket.A gégehurutot állítólag vírus is kiválthatja.
14. PIROS35 (válaszként erre: 13. - PIROS35)
2007. jan. 11. 09:05
Úgy akartam írni,hogy a radiátor oldalára kell rakni vízzel teli párásítót,vagy akár a tetejére egy kis vízzel teli edényt.
13. PIROS35 (válaszként erre: 9. - Gkreka)
2007. jan. 11. 09:02

Én úgy tudom,hogy nem mindegyik légúti megbetegedésnél tesz jót.Például a laryngitisnél (gégehurut)igen,mivel megduzzadnak a nyálkahártyák,beszűkülnek a légutak.Ilyenkor kifejezetten jó a hideg pára,sőt a lakásban is sok-sok vizes ruhával,vagy elektromos párásítóval,radiátorra rakott edényben stb.kell párásítani,vagy kivinni a levegőre.Legjobb persze ilyenkor az elektromos inhaláló,amibe sóoldatot vagy desztillált vizet kell párologtatni,ha van ilyen készülék.

Viszont úgy tudom,hogy már tüdőgyulladásnál és bronchitisnél nem javasolt a levegőztetés.(Vagyis olyankor,mikor váladékos köpetet ürít,slájmos,akkor nem.)Bár én csak annyit tudhatok,amit három fulladós gyermek mellett kitapasztaltam.(A nagyobbik hörgőszűkülettel születtt,amit már kinőtt,a középső asztmás,ami már szerencsére egyre ritkábban okoz fulladásos tüneteket,légszomjat,a kicsi pedig néha-néha szokott "befulladni".A száraz köhögéssel,ugató hanggal,sípolással járó gégehurut (krupp)sajnos mindháromnál nagyon gyakran előfordult.A lányomnál,aki asztmás,minden apróbb kis megfázás "sípolással" zajlik.

2007. jan. 11. 08:54
Egy kis időre ki lehet vinni.
2007. jan. 11. 08:53
Szerintem lázas gyermeket nem szabad kivinni a levegőre,kivéve ha ez elkerülhetetlen (ha orvoshoz viszed,vagy épp iskolában lesz beteg,és haza kell hoznod...stb.).Ilyenkor jobb,ha a gyerek ágyban van,"kipiheni" a betegséget,sok folyadékot fogyaszt,szedi a kiírt antibiotikumot.Elllenkező esetben meggyőződésem,hogy komolyabbra fordulhat a betegsége.(Úgy értem kis megfázásból (ha lázas),is lehet akár tüdőgyulladás,mellhártyagyulladás,bronchitis stb.mivel aki lázas,az hidegrázással,majd izzadással jár.)
10. DODICA
2007. jan. 6. 17:49
Én ki merem őket vinni, a levegő nem árt. Viszont a láz mellett figyelem a közérzetüket is! Ha nagyon ramaty, akkor természetesen nem kínzom őket, hanem dunna alá vágom, s úgy nyitok rájuk ablakot. :) Szerencsére a gyerekeket közel se viseli meg úgy a magas láz se, mint a felnőtteket, velük könnyebben lehet levegőzni.
2007. jan. 6. 03:59
mi most vagyunk túl egy lázzal, köhögéssel járó betegségen. a négy hónapos kisfiamnál kfejezetten azt tanácsolta a gyerekorvos, hogy 38 fokos lázig vigyem ki sétálni a gyereket és próbáljam kint altatni egy-két órát, mert a friss levegő jót tesz a légúti megbetegedéseknél. ugyanez az orvos a háromévesnél már nem tanácsolta ezt, mert egy járni-futni tudó gyerekkel már semmi esély a nyugodt, lassú andalgásra.
2007. jan. 5. 20:41
Ha lázas a gyerek nem tanácsos ki vinni.Nekűnk van egy nagyon jo gyerekgyogyászunk és mindig azt tanácsolja,hogy csak ugy menjen ki a gyerek ha nincs láza.Ha kőhőg az nem baj csak láza ne legyen.
2007. jan. 4. 08:11
Kell is ha 38 -nál nem magasabb. A friss levegő még nekünk is jót tesz max. fél órára.
2006. ápr. 26. 15:27
Vegul csak kivittem. :) 37.5 volt delben mikor ebredt, es egy jo orat setaltunk az erdoben, arnyekban. Megneztuk a bekakat a tavon, meg a kishalakat. Megint alszik, ugy tunik jol elfaradt a levegon, pedig csak ucsorgott. A jatszoternel persze kicsit aktivabb volt, de hamar beletorodott hogy most nem mehetunk gyerekek koze.
5. Angela (válaszként erre: 3. - _kleo_)
2006. ápr. 26. 12:44
Szerintem nem tanácsos kivinni amíg lázas, mert az egyébként is legyengült szervezetét könnyebben támadja meg egy újabb vírus.
4. Tacus (válaszként erre: 3. - _kleo_)
2006. ápr. 26. 12:20
Ha babakocsival mentek, akkor semmi baja ne lesz ha sétáltok kint. Legföbb elalszik a levegön.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook