Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lázas a kisfiam fórum

Lázas a kisfiam (beszélgetős fórum)


2013. febr. 28. 08:21
Köszönöm Mindenkinek a kedves biztató szavakat, most már kifelé jövünk a szörnyűségekből végre!!
19. kismackó2006 (válaszként erre: 17. - Bébinyuszi)
2013. febr. 28. 08:21
Mi is így fogunk tenni legközelebb, 4 nap a max. láz terén, utána követelem az antibiotikumot! A mi dokink nem észlelt tüdőgyulladást, bár mi az elején erre gyanakodtunk. Másodszori vizsgálatnál is megerősítette,hogy nincs. De más van/volt :(
18. moonlight13 (válaszként erre: 14. - Kismackó2006)
2013. febr. 27. 18:31
Jaj szegény! Még szerencse, hogy kiderült! Jobbulást kívánok!
2013. febr. 27. 18:04
Az én orvosom már rutinos,egyből felírja az antibiotikumot,és ha 3-4 napig nem szűnik a láz akkor váltom ki és kezdjük el szedni.1 éve mi is belefutottunk egy ilyen szövődménybe,tüdőgyulladás lett a vége 40 fokos lázzal,félájult gyerekkel:(Akkor még másik orvoshoz jártunk, azóta orvot is váltottunk... Az első nem vette észre a tüdőgyulladást 4 napláz után:((
16. kismackó2006 (válaszként erre: 15. - Bébinyuszi)
2013. febr. 27. 16:53
Ó, köszönöm, most hogy megvan az oka, így már tudjuk,hogy mi az, amitől nem szűnik a láza. Igen, nekünk is ezt mondtá az orvos,hogy a Nurofen, lázcsillapító, amit kapott, az fájdalomcsillapító is, ezért nem fájlalhatta a fülét. Közben kiderült,hogy bronchitise is van, merthogy a sürgősségin mellkasröngtent is csináltak, s ma lett meg az eredmény. Szóval szövődmény szövődmény hátán :( Ez az antibiotikum már nagyon kellett.
15. Bébinyuszi (válaszként erre: 14. - Kismackó2006)
2013. febr. 27. 09:50

Nekünk is fülgyulladás lett, csak nekünk szerencsére 3. nap után a doki észrevette, de az én fiam sem fájlalta a fülét egyáltalán.. Talán azért mert a lázcsillapítóban van fájdalomcsillapító! Én ezért elfogadom a dokink véleményét miszerint 4 lázas nap után kell az antibiotikum, mert biztos hogy jön a vírusnak szövődménye, amit már nem tud legyőzni a kicsi szervezete:(

Nyugodj meg, mostmár napról-napra jobb lesz!

Jobbulást a picinek!

14. kismackó2006 (válaszként erre: 13. - Moonlight13)
2013. febr. 26. 21:30
Most jöttünk haza a Heim Pál sürgősségiről, mert a 40 fok közelében 5 és fél nap lázas állapot után a kétségbeesés határán elvesztettük a türelmünket. Ott derült ki,hogy középfüllgyulladás (fül-orr-gégész is vizsgálta). Nem is fájlalta a fülét...erre nem annyira gondoltunk,de a háziorvos se említette,hogy talán fülészhez kellene menni. A vírus szövődménye ez. MIndegy. Duomaxot kapott, remélem,most már rendeződik minden.
13. moonlight13 (válaszként erre: 12. - Moonlight13)
2013. febr. 26. 19:16
Ja, most olvasom,mennyi idős.
12. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Kismackó2006)
2013. febr. 26. 19:16
Mennyi idős a gyermek? Nekünk többször is volt ilyen! Sajnos néha a hűtőfürdő is csak rövid időre viszi le a magas lázat, de sokat ezzel nem tudsz csinálni. A sok folyadékbevitel fontos addig is! Jobbulást kívánok!
11. kismackó2006 (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2013. febr. 26. 10:22
Köszönöm, megnyugodok lassan, talán nincs komolyabb baja a gyereknek! Ez a hosszú ideig tartó magas láz nagyon megviselte, nem láttam még ilyennek :((
10. moonlight13 (válaszként erre: 9. - Kismackó2006)
2013. febr. 25. 18:44
Ez a nagyon magas láz tipikusan a vírusra jellemző. Nyugodj meg, csillapítsd hűtőfürdővel+lázcsillapítóval!
2013. febr. 25. 15:13
Voltunk a dokinál. Újra megvizsgálta a gyermeket, nem talált semmi kirívót.Első körben teljes labor, aztán meglátjuk. Szegény gyereket sajnálom, a hosszú lázas állapottól teljesen kivan :(
8. kismackó2006 (válaszként erre: 6. - Bébinyuszi)
2013. febr. 25. 12:02
Mi csillapítjuk, tart egy darabig, majd újra jön a láz. 14 órától rendel az orvos. A mi orvosunk nem antibiotikum párti, de ha kell, akkor kell. Ilyen hosszú ideig tartó láza még nem volt.
2013. febr. 25. 09:32
Egyébbként nekünk azt mondta az orvos hogy 38,5 felett már mindenképp csillapítani kell.
2013. febr. 25. 09:29

Az én 3,5 éves kisfiam is 5 napig volt lázas, influenzás volt.3 napig nem adtam gyógyszert csak lázat csillapítottunk plusz vitaminok, de sajnos ráment a fülére és a szeme is begyulladt, úgyhogy sajnos el kellett kezdeni az antibiotikumot:(

Azután másnap már csak hőemelkedése volt. Mi mindíg várunk 4 napot az antibio elött hátha legyőzi a kis szervezete és ez sok esetben így is van szerencsére.

5. kismackó2006 (válaszként erre: 4. - Katinkaboszi)
2013. febr. 25. 09:00
Az rendben,hogy az immunrendszert segíti, mi is úgy vagyunk vele, hogy nem csillapítunk egyből lázat. Csak az a bajunk,hogy 39, 39,5 körül már elég aggasztó ennyi napon keresztül (persze hol 38,1 hol pedig 39 fok felett van. Alig afebrilis, tulajdonképpen váltakozóan magas értékek vannak 4 napja.
4. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Kismackó2006)
2013. febr. 25. 08:28

Gyereknél és felnőttnél a láz egyaránt az immunrendszert segíti, hogy erősödjön a későbbi évekre.

Szükségées rossz tulajdonképpen, ahogy az én orvos barátom elmesélte annak idején.

Nem kell megíjedni tőle, hagyni kell a szervezetben lévő bacikat, vírusokat, mielőbb legyőzze.

Ha magasabb a láza 39-nél, akkor érdemes hűtőfürdőt adni, az mindig használ.

Felnőttnél is.


Ami viszont nem tesz jót, ha kicibáljuk a lázas gyereket az ágyból és a többi beteg közzé visszük.

Ahol természetesen összeszedhet bármi mást, amitől hosszabbodik majd a gyógyuláis időszak.

Inkább telefonon kell megbeszélni az orvossal, szívesen adnak felvilágosítást.


A 38 fok még nem igazán láz, de inkább a Germicid C-t kell adni, és bizony a karjára, lábára egy kis vizes ruhát is lehet rakni.

Természetesen szárazat rá és úgy ágyba tenni a kicsit, akit nem kell engedni ilyenkor ugrálni.

Olvasni kell neki, nem a tv-t nézni.

3. kismackó2006 (válaszként erre: 2. - Zsüly18)
2013. febr. 25. 08:13
Szia! Lehet, hogy nekünk is gyógyszer kell, sőt. Remélem, az orvos ma mond valami érdemlegest, mert nagyon aggódok!
2013. febr. 25. 08:04
szia..nekem kisfiam 3 éves,és neki 5 napig tartott a magas láz..39,6..voltunk dokinál,írt fel gyógyszert..5 napig adtam neki de nem javult..ő még csúnyán köhögött is plusz náthás lett..egyik nap adtam neki germicid cét,de még 2 fokott emelkedett a láza..nem vártam tovább kihívtuk az ügyeletet..adott neki szurit,és megszűnt a láz..írt fel egy másik gyógyszert,ceclor volt a neve,kedd reggel kezdtem neki adni,és péntekre már semmi baja nem volt
2013. febr. 25. 07:57
6 éves kisfiam 4. napja lázas. Voltunk orvosnál, megvizsgálta, de vírusos betegségnél nem mondott többet. Az 1-2 napos lázat jelent, de nálunk már több. Ma megyünk vissza a gyermekorvoshoz,mert ez nem oké. Férjem szerint lehet talán a foga is. Most jön a hatos, nagyon nehezen akar kijönni. De az nem hiszem,hogy ennyi napos lázas állapotot produkál. Vagy mégis? Esetleg volt már más gyermekének is ilyen hosszú ideig tartó láz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook