Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Láz - csillapítani kell vagy sem? fórum

Láz - csillapítani kell vagy sem? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. nov. 11. 21:24
Akkor minden ok. Jó egészséget!
2008. nov. 11. 18:38
Ma már csúszdázott a kádban:-)))
2008. nov. 11. 16:23
A panadol azt hiszem paracetamol tartalmú. Én ált. kúpot szoktam adni, mert a kanalasat rendszerint kihányja. És úgy vettem észre, hogy a kúp gyorsabban is hat. Persze mindenkinek más jön be. A lényeg, hogy jobban van a gyerkőc. :)
35. kostyi79 (válaszként erre: 34. - Bb630e4e9d)
2008. nov. 11. 16:19
Azért szerintem nem baj, ha megmutatod egy dokinak. Mond el, hogy ha lehet, akkor nem szeretnéd antibiotikummal tömni a gyereket, de hallgasd meg az ő véleményét is, mert azért van, amikor kell a gyógyszer. Ha pedig nem bízol a saját orvosotokban, próbálj meg egy másikat. (Akár az ügyeleti is megteszi, ha nem akarsz váltani.)
34. bb630e4e9d (válaszként erre: 33. - Kostyi79)
2008. nov. 11. 09:16

Nagyon sok gyógyszernél tapasztaltam, hogy külföldön létezik és hatásos, Magyarországon be van tiltva (mert hatásos). És vannak olyanok is amik külföldön vannak betiltva, itt meg nagy előszeretettel írják ki a dokik.

Egész jó ez a módszer, amit írtál.


A panadoltól tegnap este lement a Gergő láza, úgyhogy nem is adtam neki kúpot. Csak hőemelkedése van. Bár a gyagya férjem még így is elakarta vinni az ügyeletre. Nagyon Be van ijedve.

2008. nov. 10. 18:39

Sziasztok!

Bocsi, hogy mostanában hanyagoltam egy kicsit ezt a weboldalt, de 2 2 év alattival, a harmadikkal terhesen szerintem ez érthető.

Szóval. Ismét új dokink van. A fiam természetesen még mindig havonta egy hetet lázas, nagyon magas, sokszor 40 fok feletti láza van. Ez az új orvos azt mondta, hogy ne aggódjunk a láz miatt. Ha beteg, adjuk neki naponta 4X a paracetamol kúpot, de ezt nem a láz miatt mondja, hanem azért, hogy a közérzete jó legyen. Angliában gyerekeknél nem megengedett a diklofenák (Magyarországon Cataflamnak a hatóanyaga) használata, ezt ő semmi képpen sem javasolja.

Azt mondta, hogy a legújabb kutatások szerint nincs semmi összefüggés a lázgörcs és a láz között, és a lázgörcs semmi féle károsodást nem okoz. A legtöbb gyerekkel előfordul két éves kor körül, de még soha senkinél nem tapasztaltak károsodást. Azt mondta, hogy ált. egyszer szokott előfordulni, így több mint v.színű, hogy soha többet nem fordul elő. De ha mégis, akkor sem kell aggódni, várjuk meg amíg elmúlik a görcsös állapot, és kész. Azt mondta, ha nagyon rémisztőnek találjuk, hívjuk ki a mentőt, de ő biztosan várna a saját gyerekével.

Így is tettünk, a leutóbbi betegség alkalmával adtuk a kúpot, a gyerek nyugodt volt, nem keltette beteg gyerek benyomását, láza volt folyamatosan, de ez alkalommal 2 nap alatt rendbejött. Nekünk ez így bevált, úgyhogy ezentúl is így járunk el.

2008. nov. 10. 14:30
Sziasztok! A mi gyerekorvosunk 38,5 felett javasolja csak a lázcsillapítást. Ezalatt a hőmérséklet alatt hasznos dolog a láz. A lázgörcsöt pedig nem váltja ki automatikusan a magas hőmérséklet, hajlam kell hozzá. Az én kislányomnak 2-3 éves korában sokszor volt 40-40,5 fokos láza, de soha nem volt lázgörcse.
31. bb630e4e9d (válaszként erre: 30. - Pmjudit)
2008. nov. 10. 12:11

Nem hiszem el!Találtam egy "rokonlelket":-)))))

Mi is sokat vártunk Evelinre is és Gergőre is. Szintén orvostól-orvosig...

A többit később... felébredt a picurkám.

30. pmjudit (válaszként erre: 29. - Bb630e4e9d)
2008. nov. 10. 11:10

Az nem kifejezés.Kimondhatalanul. :)))

De ez normális szülőknél így van - nálatok is.


Eszterkére 3 évet vártunk -orvostól-orvosig.

Szabi is idősebb lenne, ha egyből összejön.:))

De azt mondják, hogy mindig úgy jó, ahogy van. )))

2008. nov. 10. 11:03

Most már én is megnéztem:-))) De jóóó.

A fényképeidről ítélve te is imádod őket:-)

28. pmjudit (válaszként erre: 27. - Bb630e4e9d)
2008. nov. 10. 10:54

Megnéztem az adatlapodat, a gyerekeink majdnem egyidősek:

Eszterkém 2002. 10. 02.

Szabolcska: 2007. 03. 09.

:)))

2008. nov. 10. 10:51
Köszi:-)
26. pmjudit (válaszként erre: 25. - Bb630e4e9d)
2008. nov. 10. 10:16
Az alvás jó, sőt a legjobb, jobbulást!
2008. nov. 10. 10:15

Na szegénykém ide jött hozzám és láttam, hogy menet közben csukódik a szeme és rogynak a lábai. Még jó, hogy közben nem aludt el teljesen. Le tudtam fektetni az ágyikóba. Most már alszik.

Köszi a jó tanácsokat:-)

24. pmjudit (válaszként erre: 23. - Bb630e4e9d)
2008. nov. 10. 10:01

Szerintem most ne is borogsd, hagyad dolgozni a pici szervezetét, a panadol segít.

Igen, ha nem ugrik fel éjszakára adj csak kúpot, hogy aludni tudjon.

Bő folyadékot próbálj adni neki.

Mi ilyenkor szoktunk olyan üdítőket inni, amit egyébként nem adok nekik :)))

2008. nov. 10. 09:54

Köszi.

Közben hónaljban még feljebb ment 38.2-re, úgyhogy adtam neki panadol szirupot meg Kalcimuscot (meg limonádét). Ezek vannak itthon. A germicidet estére tartogatom. Addig is borogatom.


Nem szeretjük a popsiban mérni a lázat. Ő szenved, én meg attól szenvedek, hogy ő szenved...

22. pmjudit (válaszként erre: 21. - Bb630e4e9d)
2008. nov. 10. 09:43

A kettő közötti. A popsiban mértből 5-öt kell leszámolni. Nem szabad közvetlenül ébredés után mérni, várni kell kb. negyedórát, hogy pontos legyen.


Én hónaljban mérem, ill. fülhőmérővel.


Ha más tünete nincs adj neki bő folyadékot, és Nurofent, ha 38,5 felett van a hőmérsklete.

2008. nov. 10. 09:39

Sziasztok!

Jó látni, hogy még vannak akik nem rögtön a gyógyszerhez nyúlnak. A kisfiam most lázas (20hónapos) betekertem hideg vizes lepedőbe. A popsiba mértem 39.2-őt, hónaljban (sikerült) 37.8-at. Melyik hiteles?? Tudja valaki?? S.o.s. Nálunk a doki csak az antibiotikumokat "ismeri". Nem akarom bevinni, mert tuti felírja, ha meg nem váltom ki...na legközelebb mehetek a ...

2008. jún. 14. 19:20
Fiam eleteben eddig 1x volt lazas. Eppen korhazban voltunk, szoltam a novernek, hogy lazasak vagyunk. Popsijaban volt 39,3. Nem hiszitek el, de az volt a valasz, hogy ebben a korhazban 39fokig (popsi 39,5)nem csillapitanak lazat. Ekkor 6 honapos volt az en kicsikem. Azt hittem almodom! 20 perc sem kellett, elertuk a "limitet". Akkor vegre kapott lazcsillapitot a kisfiam. Bezzeg az ejszakas nover mar a popsis 38,5-re is adott kupot es nem is ertette, mirol beszelek, hogy korabban nem kaptunk arra a magas lazra. Maig felhuzom magam ezen a dolgon! De nagyon!
19. 5arany9 (válaszként erre: 18. - Amanda28)
2008. jún. 14. 19:14
elírtad, 38 fokon felül, de én is így tudom
2008. jún. 14. 19:07
Csak 28 fokonn felül mert a lázz leküzdi a betegséget.
2008. jún. 14. 16:21
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Közben beszéltem a saját háziorvosunkkal, aki szintén azt mondta, hogy ha már volt lázgörcs, akkor már hőemelkedés esetén is kezdjem el csillapítani a testhőmérsékletet. Úgy látszik, hogy az angol orvosok sincsenek egy véleményen.:)
2008. jún. 12. 14:18
Igen, csillapítani kell, de nem feltétlen gyógyszerrel, azt csak akkor, ha nagyon nem megy le. Hideg borogatás, priznic, fürdő, olyan ételek, italok, amik hűtenek (pl. mandarin)... Gyógynövények, amik adhatók gyereknek (nem tudom, hogy a réti legyezőfű vagy a fehér fűz adható-e a szalicilsavtartalma miatt)...
15. o.andi
2008. jún. 12. 14:11

kell bizony...hideg-meleg fürdő..szerintem ez a legjobb

ja és vizes ruha,váltogatva elég sürün!

14. lufi (válaszként erre: 13. - Kostyi79)
2008. jún. 12. 09:25
Pont ezért írtam, hogy időben kell elkezdeni. Nem úgy mint más gyerekeknél, mert az alattomos módon hirtelen jön.
2008. jún. 11. 22:14

Hát igen, ezek szerint a magyar orvosok és anyák a láz csillapításával értenek egyet.

De kapaszkodjatok meg, az itteni orvos azt mondta, hogy nincs összefüggés a nagyon magas láz és a lázgörcs között. Azt mondta, hogy akinek hajlama van a lázgörcs kialakulására, annál alacsonyabb testhőmérséklet esetén is kialakul. Ezzel az állításával teljesen megzavart, mert én is úgy tudtam, hogy van összefüggés a két dolog között.

12. lufi
2008. jún. 11. 09:48
Szerintem ez is gyerek függő. Az én fiam 3 éves és még csak egyszer volt lázas, de akkor elég volt neki a hűtőfürdő, gyógyszer nem is kellett. Az egyik ismerősöm kisfia hajlamos volt belázasodni, az első lázgörcsnél azt mondta a doki, hogy nála időben el kell kezdeni a hűtőfürdőt ezzel is csökkentve az esélyt a lázgörcsre.
11. supin
2008. jún. 11. 08:04
Mindenképpen csillapítani kell!
2008. jún. 11. 06:48

Nekem azt mondta a doktornőnk hogy a hőmérő ha 38,5-öt mutat akkor kell kezdeni a lázcsillapítást,tehát 38foktól!Ugyanis a végbélben mért értékből fél fokot le kell vonni és az adja a pontos értéket!Tehát 38-tól már kell a lázcsillapító!!!

Ha nincs 38fok akkor az enyhe hűtőfürdő nem árt,de nem ekll túlzásba vinni,és sok folyadékot kapjon!

2008. jún. 11. 06:45
Még annyit mikor baba volt a fiam 38,2 foknál a combja majdnem begörcsölt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook