Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Látszatfeleség fórum

Látszatfeleség (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
104. 00dfb24292 (válaszként erre: 1. - 71ddaa07fa)
2021. aug. 18. 15:21
Anyagi javakért, ismertségért vállalja. Mi másért? Gyerek nincs, igaz? Valamiért jobban megéri neki így élni, mint egy igazi férjjel, gyerekkel. Talán nem lehet saját gyereke, vagy nem is akar, nem jött el a nagy szerelem, és úgy döntött, hogy akkor inkább szórakozik, nagy lábon él, és szeretőket tart.
103. Aurelie
2020. nov. 12. 23:42

Érdekes kérdés!

Szerintem a fő probléma az, hogy még a mai világban is fennállhat egy ilyen helyzet. Régen, főként arisztokratáéknál elég gyakori volt tudtommal: közismert tény volt, hogy a ghóf akáhkicsoda vagy a máhki vagy a thónöhökös, izé, soha életében nem érdeklődött a nők iránt, mégis hozzáadtak valami rangban hozzáillő báhókisasszonyt vagy valakit. A látszat kedvéért. Az úhi szalonokban meg mindenki azon pletykálkodott, hogy az újszülött nemesi sarjnak ki is valójában az apja, mert a törvényes férj biztosan nem...

Szóval, nem újkeletű dolog ez. Látszatházasságok, érdekházasságok - szerintem elég szomorú módon - mindig is voltak, és nem örülök annak, hogy 2020-ban erről még vitafórum indul.


Nem lenne jobb egy olyan világban élni, ahol az embereknek nem kell ennyire félteniük az imázsukat? Nem lenne jobb, ha egyáltalán nem volna arra szükség, hogy az ember - ha nem akar búcsút mondani a karrierjének - nős heterónak hazudja magát, gondosan elrendezve a színfalakat maga körül?


Ugyanilyen szomorúnak találom a kérdést a látszatfeleség nézőpontjából tekintve. Én nem tudnék látszathozzámenni egy híres, gazdag meleg hapsihoz, még ha egyébként jó haverok is volnánk és még ha - régi főúhi szokás szerint - egyikünk sem törődne azzal, kivel kavar a másikunk.

Igen, tudom, egy számító nőnek ez esetleg azért érheti meg, mert így Bizonyos Körökben Foroghat és érdekismeretségeket köthet... de akkor is.

102. f.frezia (válaszként erre: 14. - 71ddaa07fa)
2020. nov. 12. 22:37

Úgy mehet bele, hogy barátok.

Túl van 1-2-50 sz@r randin, magányos, megbeszélik..

Szeretőt pedig csak szex miatt tartanak.


A kollégám meleg. Pont ezt találták ki 1,5 éve a barátnőjével. A kollégám simán belement volna, de ő mindenhez lazán viszonyul.. a furcsa csak az volt, hogy a csaj elgondolkodott rajta.

Aztán bumm.. megismerkedett egy sráccal és szerelem lett belőle.

101. töprengő (válaszként erre: 89. - D7ba7bf7ff)
2020. szept. 12. 13:32
👍
100. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 99. - 16b5d6ae34)
2020. szept. 4. 16:10
a 99-es hozzszólásom is a "nagyon kedves" Amaunetnek szól! :)
2020. szept. 4. 16:04

Nem vagy egy értelmiségi észlény :D


...és lehet több időm van, mint neked! :D

98. Amaunet (válaszként erre: 97. - 16b5d6ae34)
2020. szept. 4. 02:23
A te világodban ezt így látod. De erre a kis időre már nem érdemes pallérozni.
97. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 96. - Amaunet)
2020. szept. 3. 19:27
te vagy a legokosabb a világon... vagyis úgy csinálsz! :)
96. Amaunet (válaszként erre: 95. - 16b5d6ae34)
2020. szept. 3. 13:57
Nekem nem úgy tűnik. 👮‍♀️🤓😜
95. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 63. - Amaunet)
2020. szept. 3. 11:49

Képzeld, tudom mit beszélek, tudom, mit írok!

A politikáról való beszélgetés előbb-utóbb vitába fog átmenni!...már látni is .. :)

94. 184481d874 (válaszként erre: 93. - D7ba7bf7ff)
2020. szept. 3. 06:58
Vagyunk igy ezzel...néhányan,igaz a valóság azaz az élet sok szor figyelmeztet bennünket: ébresztő!
93. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 90. - 184481d874)
2020. szept. 2. 22:46
Mivel az életem kezdete is egy nagy ideálból (vagy ideából) fakad, ezért hajlamos vagyok az efféle gondolkodásra. Ez nem azt jelenti, hogy nem látom, hogy hol tartanak az emberek a valóságban. Egyszerre látom mind a kettőt. Ha nem is álomvilágba, de egy ideálba mindenképpen érdemes menekülni, ha az ember valamilyen módon ismeri azt. Olyan mint a térkép vagy a műszaki rajz. Pontosan le van fektetve, hogy hogy hogyan kell(ene) megközelíteni az adott helyzetet, ennek ellenére sokan mégis az ellenkezőjét valósítják meg. Nem naivitás, ha reális az idea, és ha mindemellett összevetik azt a valósággal.
92. Miss Sárika (válaszként erre: 89. - D7ba7bf7ff)
2020. szept. 2. 10:53
Egyetértek!
91. semleges (válaszként erre: 1. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 2. 08:56
Van az a pénz, kényelem, luxus. Biztos a feleség is félrejár és ez meg van beszélve köztük. Érdek házasság, van ilyen. Akinek gusztusa van hozzá, csinálja. Ő dolguk.
90. 184481d874 (válaszként erre: 89. - D7ba7bf7ff)
2020. szept. 2. 07:24
Zolcsika! Te tökéletes idealista vagy.Leírtad azt ami a "nagykönyvben" van megírva,de az élet és az emberek ezeket felülírja.A magam példája alapján írom: bizonyos fajta idealista házasságképpel mentem férjhez és rájöttem a gyakorlatban nem egészen így működik a dolog.Természetesen ez nem azt jelenti ,hogy helyeslem vagy sem a "látszat" párkapcsolatot.Ez sokkal nehezebb téma,minthogy elítéljek valakit emiatt.De tény az ideális házasság,párkapcsolat olyan,mint amit írtál.
89. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 2. 01:40

Mi az hogy "látszatfeleség" meg "látszatférj"?


Már a nevük is taszító!


Most vagy a FÉRJEM vagy a FELESÉGEM! (nagybetűs)


Így viszont az anyagi érdekek, a reprezentáció, a titkolózás silány eszköze.


Persze lehetnek ordas nagy BARÁTOK, csakhogy a férfi-női kapcsolatok nem éppen erről szólnak!


Egy egészséges férfi-női kapcsolatot 3 dolog tart össze: (IGAZÁN!)


- SZELLEMI INTIMITÁS (szellemi kontaktus, hit, világkép, önismeret, gondolatok, kommunikáció, stb.)

- LELKI INTIMITÁS (lelki kontaktus, lelki vonzódás, rokonszenv, érzelmek, közös hajtóerő, szeretet, stb.)

- TESTI INTIMITÁS (testi kontaktus(ok), szexualitás [fokozatainak megélése])


Olyan mint a háromlábú szék. Egyik lába hiányzik és borul az egész!

88. 184481d874 (válaszként erre: 87. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 1. 22:16
A "megmaradó" őszinte baráti "házastárs kapcsolatot" ritkán láttam ,én legalábbis.Sajnos amiket leírtam a valóság és bizony a valóság nem rózsaszin "leányálom".De ha mégis van olyan,amit te írtál,szerintem ebben is van egy kis fájdalom,sok belenyugvás és sok sok alkalmazkodás és belátás.Milyen jó lenne ha egy már testileg eltávolodott házaspár ilyen harmónikusan tudna élni egymás mellett.De vajon megelégszenek ennyivel?Valószinüleg: már igen.Szerencsére egyik változattal sem találkoztam életemben,bár elváltam,de így láttam a legjobbnak mindannyiunk számára.Üdv.neked.
87. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 86. - 184481d874)
2020. szept. 1. 21:54
Ennél számomra akkor sokkal szebb egy baráti látszat kapcsolat, mert abban lehetnek szépségek is, netán egy őszinte barátság, és szeretet, ha nem is szerelemmel. Utóbbiban, amit te leírtál abban pedig, a fájdalom, a béka kötelező lenyelése.
2020. szept. 1. 21:37
Többféleképpen reagáltak a hozzászólók,leírom,amire én gondolok most.Akár írhatta volna úgy is ,hogy "látszatférj".Nem sokat változott volna a lényegen.Ismerek olyan házaspárokat akik a látszatra adnak inkább,de hosszú évek óta nincs testi kapcsolat közöttük és gyakorlatilag "szabad házasságban" élnek,egy két kötöttséggel.Nem akarnak elválni,mert a felépitett egzisztenciát,közös vagyont és a gyerekek jövőjét illetően biztositani akarják az alapokat.Természetesen abszulut önző módon,jusson is és maradjon is...De a háttérben lelki és testi elnyomott feszültségek dolgoznak.No és itt jön a látszat...A másik fajta látszat amikor több évi házasság után már nincs igazi kötődés a pár között,csakis a gyerekek,de ez sok drámát takar vagy belefásulnak és netán másfelé kacsingatnak és a pár szemet huny fölötte.Minősiteni nem szeretném egyiket sem.
85. 71ddaa07fa (válaszként erre: 84. - Luijza)
2020. szept. 1. 21:22
Te aztán konkrét vagy! Csak ebben az időpontban tudnád elképzelni magad ilyen helyzetben? :))))
84. Luijza
2020. szept. 1. 21:18
Fél hétkor
83. 71ddaa07fa (válaszként erre: 82. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 1. 21:05
Legtöbb embernek a szex az egyik legfontosabb dolog egy kapcsolatban. Mindig meglepődöm, mikor valaki azt írja, hogy a kevés szex miatt otthagyná a párját, aki egyébként egy remek és szeretni való ember. Én biztos nem cserélném el csak azért, hogy többet gyűrjük a lepedőt, de összességében nem kapok annyit tőle.
82. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 1. 20:51

Mindig akkor tudja az ember, hogy vállalná-e, amikor elébe hoz az élet egy ilyen 'lehetőséget'.

Itt is vannak a Hoxa-n olyan nők, akiknek valamiért nincs társuk, nincs barátjuk és itt keresnek valakit.

Lehet, ha egyedül élnék, netán magányosnak is érezném magam egy igazi társ a magány ellen jól jönne. És teljesen mindegy, hogy annak milyen az identitása. Ha nem a szex a legfontosabb, hanem egy jó fej társ akire egyébként mindenben számíthatok , nem lenne ördögtől való.

Nagyon okos szép emberek is lehetnek magányosak, mert sokszor gondolják róluk, hogy kevesek hozzájuk, kezdeményezni sem mernek feléjük.

Lehet anyagilag támasz, lehet általa szeretne felkapaszkodni, a jó ég tudja 1001 oka lehet.

Azt viszont, nem értem miért nem vállalja valaki fel magát manapság? Én sokkal többre becsülöm, aki meri vállalni önmagát. Én nyitott ember vagyok vannak olyan ismerőseim, nők és férfiak is. akik a saját nemükhöz vonzódnak, ha jó emberek, helyesebben számomra jó emberek, engem nem zavarnak.

81. Amaunet (válaszként erre: 75. - New(l))
2020. szept. 1. 19:00
Azt szokták mondani, hogy lásson benne valami szépet. (a sajátját)
2020. szept. 1. 18:52

Zsa Zsa Gábor hozzászólását hiányolom.....

Vagy legalább Éváét.

79. New(l) (válaszként erre: 78. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 1. 18:06
Eh, mindegy, nem ragozom, mert szerintem ezt tök másképp gondolom és férfi sem vagyok. Én nőként tudok olyan ocsmány példányt mondani, aki ha az egyetlen férfike lenne a földön, inkább a nőkre fanyalodnék. :))
78. 71ddaa07fa (válaszként erre: 75. - New(l))
2020. szept. 1. 17:51

Mármint a hetero férfiak?


Érdekes dolog a kémia. Néha egy-egy nő is megszépül, ha van benne valami egyéni, ami megfoghatja a férfit.


Mondjuk igénytelenség esetén bennem is felmerül a kérdés.

77. Amaunet (válaszként erre: 73. - 16b5d6ae34)
2020. szept. 1. 17:43

Te ezt támadásként értelmezted?:D


Hát, nincs mit mondanom...

76. globus (válaszként erre: 72. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 1. 17:28
Lehet, hogy akkor még biszexek voltak. Ki tudja, hogyan működik efféle pálfordulás...
75. New(l) (válaszként erre: 72. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 1. 17:23

Olyan ronda, elhanyagolt, kiábrándítő nőknek csinálnak gyereket, hogy elképzelésem sincs, hogyan léphetett működésbe a szerszám. Csak azért mert végtére is nő?

Enyébként be lehet azt az anyagot juttatni máshogy is. Gondoljunk csak a szarvasmarhákra. :D

1 2 3 4

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook