Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Láthatás vagy elvitel? fórum

Láthatás vagy elvitel? (beszélgetős fórum)


11. kriszta773 (válaszként erre: 10. - Szeszi22)
2014. jan. 13. 21:32
én váltam, és van gyerekem, még 3 éves sem volt, amikor váltunk. az apja azért nem merte eleinte elvinni, hogy mi lesz, ha nem boldogul :) én nyugtattam, és mondtam, ha bármilyen probléma van, csak telefonál vagy visszahozza. de nem volt semmi baj :) egy anyának a bölcsiben vagy az oviban hagyni első nap is nehéz a gyerekét, de ilyen okból nem lehet megfosztani az apjától, és a saját félelmei miatt előrángatni kifogásokat, hogy miért is ne vigye el
2014. jan. 13. 21:07

Én megkérdezném itt a válaszolókat, van e gyerkőcük, elváltak e?

Ha a válasz igen van gyerekem de nem váltam el, akkor nem tudhatják milyen nehéz egy anyának elengedni a gyereket még olyan esetben is ha tudja hogy az apja eltudja látni s megbízható. igazából ezt az tudja aki ebben a cipőben van.


Én sem merem elengedni mert nem megbízható az apa, de nem nyitok vitát nem az én topicom. :)

9. kriszta773 (válaszként erre: 7. - 1b200ad0a1)
2014. jan. 13. 20:58
és az miért baj, ha 1 óra az út? :) ő az apja, hacsak nincs vele valami nagy gond, akkor ugyanúgy vele is kell időt eltöltenie a gyereknek. nem lesz baja :) te pedig addig egy kis szabadidőhöz jutsz :)
8. Muraja (válaszként erre: 7. - 1b200ad0a1)
2014. jan. 13. 20:52

Itt nem a szulö joga a relevant itt a gyerek jogarul van szo .

Gyereknek ehuforma joga van mind ket szulöhöz.

Ezt inkab a te esetetben tamogatnam es örulnek neki .

2014. jan. 13. 20:49
a baj csak az hogy ő szeretné elvinni magához, úgy hogy az utazással kapásból elmegy 1-1 óra az oda-vissza útnál.
6. kriszta773 (válaszként erre: 5. - 1b200ad0a1)
2014. jan. 13. 20:48
mi lenne, ha először csak a közeli játszótérre vinné például, vagy ketten sétálnátok vele, hogy hozzászokjon a helyzethez?
2014. jan. 13. 20:46

Bocsi, nő vagyok, régen közös hoxánk volt de már csak én használom :)


Apuka ritkán jön mert a jelenlegi barátnőjét zavarja a jelenlétem.

Én pedig pont ezért nem örülnék az elvitelnek, mert lassan már meg sem ismeri a kislány. Ebben a helyzetben a gyermeknek jobb lenne ha apa látogatná és ha bízik s kötődik akkor vinné el. Nem tudom mire lehet számítani a bíróságon, de nem hiszem hogy jót tenne neki ha hirtelen kiszakítanák innen.


Nem egy sértett anyuka vagyok, már lassan 6 hónapja hogy az apja elment, de tudom hogy a gyereknek mi lenne jó.

4. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - 1b200ad0a1)
2014. jan. 13. 20:41
a gyerek érdekében, próbáljatok leülni elfelejteni a saját sérelmeiteket, és megbeszélni mindent ami a gyerekre vonatkozik és közösen dönteni mindenben, támogatva egymást... anyuka mit szeretne, mit tart helyesnek? te mit szeretnél? a gyerekkel kapcsolatos dolgokat mindig kérdezd meg, meséld el, lázmérő, gyógyszerek ...
2014. jan. 13. 20:04
Még annyit: én már jó pár éve alig találkozom olyan ítélettel, ahol 3 év alatti gyereket csak az otthonában láthat a másik szülő.
2014. jan. 13. 20:02

Tök változó. A jog semmi különbséget nem tesz a gyerek kora szerint. Egyedüli szempont, hogy mi a legjobb a gyereknek.


A döntés függ a gyerek-szülő kapcsolat milyenségétől, a kapcsolattartásra jogosult szülő megbízhatóságától, a körülményektől, ahová vinné a gyereket, melyik szülő tudja jobban alátámasztani, amit ő kér, az adott bíró által kialakított gyakorlattól, stb,stb, stb.

2014. jan. 13. 19:54

Egy három év alatti gyereknél láthatás van az otthonában vagy el is lehet vinni otthonról?

Még nincs meg a hivatalos végzés, de érdekelne mire lehet számítani

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook