Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lassan 5 éves gyerek alvási szokása mikor változik meg? fórum

Lassan 5 éves gyerek alvási szokása mikor változik meg? (tudásbázis kérdés)


17. cooltim (válaszként erre: 16. - Anya4005)
2014. ápr. 2. 09:19
Felebredt a lanykam, szolt nekem, bementem hozza es 5 perc vissza is aludt. Szoval, ezzel meg nincs is semmi bajom... Akkor van gond, amikor orakig nem alszik vissza...
16. anya4005 (válaszként erre: 15. - Cooltim)
2014. ápr. 2. 00:35
Megint nincs alvas,vagy csak te vagy bagoly? :-)
15. cooltim (válaszként erre: 14. - Anya4005)
2014. ápr. 2. 00:26
Koszi! Aranyos vagy nagyon!
14. anya4005 (válaszként erre: 13. - Cooltim)
2014. ápr. 1. 22:15
Hát,ez ciki :-o! Minden esetre szorítok a nyugodt éjszakátokért!
13. cooltim (válaszként erre: 12. - Anya4005)
2014. ápr. 1. 20:43

:-)

Probaltam, de masodik alkalommal kozolte velem, "uncsi ez a tema, anya!"

12. anya4005 (válaszként erre: 11. - Cooltim)
2014. ápr. 1. 20:26
Mi lenne,ha 3 naponta elbeszélgetnétek vele? Hátha nyugis lenne minden este?:-)
11. cooltim (válaszként erre: 10. - Anya4005)
2014. ápr. 1. 19:40

Koszi!

Azt mondja sokszor, az a baja, nem vagyok ott. Ennyi.

A Tesorol nagyon sokat kerdez, sokat beszelgetunk. Kerdezi mit fog enni stb. Mindent oszinten elmondok neki es megerti egyelore. Biztos lesz majd bizonytalansag es feltekenyseg a szuletes utan, se mar olyan eretten gondolkodik errol, hogy az ovonenije is azt mondja, meglepodott ezen, amikor beszeletett vele errol.

Az az erdekes, ha komolyan elbeszelgetunk ele az alvasarol, utana mapokig minden oke es vegig alszik!!! Szoval, ezt en picit tudatos hisztinek velem - talan.

10. anya4005 (válaszként erre: 9. - Cooltim)
2014. ápr. 1. 16:04

Szerintem valami történt (oviban,játszón,tőletek függetlenűl),ami megnyugtatta,és ideig-óráig sikerült felülemelkednie a félelmén.

Az én fiam csak 3,5 éves. Ő kifejezetten kifogásnak használta az "Anya félek!" mondatot. Volt,h 3 órán keresztül simiztem, nem aludt. Most mese után fogmosás, aztán 5 perc simi,amit úgy is mond,h közben mutatja az ötöt. Csontra 5 percig simizem,és kész! Sokáig felriadt éjjel. Emiatt naponta kap citromfű teát,estére pedig levendula illóolaj volt a szobában (ezt egy ideje elhagytuk már). Nálunk is van kistesó,ő alszik,mint a bunda (kevesebb inger is éri). Mondjuk,mi mindannyian 1 szobában alszunk (olykor 1 ágyban),már nem tud a nagy sem a félelemre hivatkozni. Van zenélő,világító békájuk,azt szeretik.

Amúgy az orvosunk szerint teljesen normális 6 éves korig,ha a gyerek a szülei közelségére vágyik éjjel is. Nem akarlak elkeseríteni,de ezen a kistesó megszületése nem fog segíteni,sőt! Amikor azt látja,h meghitten szoptatod, öleled, benne ez az érzés erősödhet,még akkor is,ha te mindent megteszel,h ne hanyagold a nagyot! Persze,ez is gyerekfüggő,de én vennék egy nagyobb ágyat! :-)

2014. ápr. 1. 14:08

Koszi a tanacsokat!

Meseolvasas mindig van. En olvasok neki egy meset es Apa is olvas neki egy Jo ejszakat meset. Aztan beszelgetunk ket szot kettesben a napi dolgokrol, vagy a tesorok, vagy amirol O szeretne eppen. Ejjeli feny van a szobajaban, egy solampa. En ugy erzem, pszichesen rendben van a kis lelke. Vidam, kiegyensulyozott lanyka. Mindig humorizal, viccel es nevet. Ettol fuggetlenul, elkepzelheto, hogy valami bantja es aztol van ez az ejjeli ebredes. Csak azt nem ertem, (amikor minden ugyanolyan) hogy amikor ket hetig sikerul ejjeli ebredes nelkul aludni, akkor az minek koszonheto?!...

8. manó2000 (válaszként erre: 7. - Manó2000)
2014. ápr. 1. 13:39
Ja igen, valami világító kis cuccot is be lehet kapcsolni. Nekünk van egy kis diszkrét fény, azt mondtam a kisfiamnak, hogy azért világít, hogy jelezze neked, hogy nincs semmi baj.
7. manó2000 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2014. ápr. 1. 13:36

Szia!

Hasonló korú a fiam, aki szintén elég rossz alvó. A kistesójával alszik és tényleg jobb a helyzet. Vele mert csak átmenni másik szobába. Viszont most sem az igazi a helyzet, mert hajnalban még néha átjön hozzánk. Tuti pszihés a dolog. Este valami nagyon megnyugtató dolgot nem gondoltál bevezetni? Pl meseolvasás, kifejezetten a kedvenc meséiből, arról beszélgetni amit nagyon szeret. Én most erre gondolok, ha valamitől tart, akkor a mese hátha kilendíti belőle.

2014. ápr. 1. 09:24

Az eset egyszerűbb, mint gondolnád. Nem kell semmi vészesre gondolni, az én lányom 6 éves, és ugyanezt csinálta, de ebből elegem lett.

1. Nincs semmi baja, csak nem akar egyedül lenni

2. Ne ülj mellette elalváskor, csak pl. egy mese idejére, -ezt már reggelről beszéljétek meg, többször legyen szó róla-, pont azért nem fog elaludni, mert ott vagy! (tapasztalat)

3. Csináljatok táblázatot, minden egyedül elalvásért jár egy csillag. 5 csillag=jutalom (nem nagy dolog, pl. 3db krémtúró:-D)

4. Éjszaka betakar, puszi, kijön.

5. Vegyetek valami angyalkát, tündérkét, álomcsapdát. A gyerekek hisznek ebben, hogy ezek vigyáznak rájuk.

6. Nem gyengülhetsz el, lesz ellenállás, de max. 3 napig

.

.

És sok-sok dícséret!


Működik! Tapasztalat!

Sok sikert!

2014. ápr. 1. 09:01

Koszi!

A Vandi is azt mondja, fel. Kerdezem, mitol? Azt mondja, hogy bejon valaki. En is felos voltam gyerekkoromban.

Megmondom oszinten, nem akarom most mar bevezetni azt, hogy velunk aludjon. Az agyunk 160 cm szeles, nem ferunk el. Pentekenkent velunk alszik, ez ugymond egy jutalom neki. Varja mindig a penteket. De nekem az is kinszenvedes szinte, mert a hasam mar nagyon nagy, nem ferunk el. A Vanda megy ugy alszik, hogy kozben keze-laba jar! Szoval, a kozos alvas kizarva mar.

A kineziologust meg fogom probalni, koszonom! Utana nezek.

4. azure_ (válaszként erre: 2. - Honeywald)
2014. ápr. 1. 06:16
Kiskoromban én is féltem a sötétben. Húgommal kézenfogva jártunk éjjel pisilni. Egymást ébresztgettük... Van ilyen sajnos valóban.
3. azure_ (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2014. ápr. 1. 06:16

Timi, Martinka is fél éjszaka, valamint a sötétben. Velünk alszik évek óta. Hallani sem akar arról, hogy a szobájában alszik. Azt mondja majd a kistesóval, szóval reménykedem én is, hogy majd csak átszokik végre a helyére.


Próbálj meg vele aludni. Kistesó meg hamarosan itt lesz és akkor hidd el megszűnik ez gond, mert nem fog félni. :) Rossz lehet mindkettőtöknek. Te sem tudsz pihenni,ő sem. :(

2. honeywald (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2014. ápr. 1. 03:58

Ez pszichés probléma. Vidd el párszor kineziológushoz, utána át fogja aludni az éjszakákat. A lányod fél, ez egyértelmű. Én is amikor féltem képes voltam a félelemtől napokig nem aludni éjjel, csak mikor már világosodott...sőt, valamiért most sem tudok visszaaludni, bár az is igaz, h este korán lefeküdtem.

Vidd el kineziológushoz, jót fog tenni neki. :) nekem is segített :)

2014. ápr. 1. 01:32

Kislanyom nyaron lesz 5 eves. Mindig is rossz alvo volt. Voltak jobb periodusok, (1-2 het ataludt ejszaka) de igazabol szornyu alvo. Este ugy alszik el, hogy ott vagyok mellette. Ejjel legalabb ketszer kiabal ertem. Olyankor atjovok hozza es max. 10 perc mulva visszaalszik. Vannak kirivo esetek, amikor fel ora kell neki, vissza tudjon aludni.

Ez a mostani mar igazan kiveri nalam a biztositekot. Masfel oraja varom, hogy aludjon, de nem megy neki. En mar a konnyeimmel kuszkodok, nem birok tovabb itt ucsorogni a foldon egy takaron. Jon a teso nyaron, most vagyok a 26. hetben. Azt mondja, ha megszuletik a teso, nem fog felni, nem lesz egyedul a szobajaban. Mitevo legyek?

Nem tudjuk a mi szobankba koltoztetni, nem ferne el.

Azt nem ertem, miert van az, hogy neha ket het is sikerul nyugodt ejjelekkel!?! Par honapja komolyan elbeszelgettem vele errol. Akkor ket hetig vegig aludt ejjelenkent.

Sajnos a faradtsaghoz, friss levegohoz sincs koze. Probaltam kifigyelni. Bizom benne, hogy valaki tud valami tanacsot adni, hogyan lehetne megertetni vele, nincs mitol felnie. (Attol fel, hogy bejon valaki.) Tevet, meset nem nez! Maximum hetvegen egy- ket reggeli mese.

Koszonom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook