Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lapos has rövid időn belül. Lehetséges? fórum

Lapos has rövid időn belül. Lehetséges? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
107. Panna!! (válaszként erre: 106. - Cepheus)
2009. jún. 16. 10:21

jajj hát én nem olyan nagyon laposat szeretnék:)nekem ami ma reggel pl van, az részben megfelelne, ha nem lenne plötyi egy kicsit:D


Meg mondjuk én az egész testemet inkább úgy szeretném fogyasztani hogy izmos, formás csaj legyek:)bár azt hiszem az adottságaim miatt másra nem is lenne esélyem:D

106. Cepheus
2009. jún. 16. 10:02

Egész felnőtt életemben úgy láttam, hogy nagy a hasam, még 50 kilósan is. Tehát mindig tornáztam rá, de sose lett lapos, csak izmos :-P


Most terhesen őszintén örülök a gömbölyödésnek. :-)


A lapos has szerintem részben soványság, részben koplalás, részben szerencsés anatómia.

105. Tidike
2009. jún. 16. 09:36
Nagyon igaz, hogy az étkezést változtatni kell hozzá. A több hasizom gyakorlat is hasznos lehet.
104. Majome22 (válaszként erre: 103. - Kijózanító)
2009. jún. 16. 00:28
Köszönöm! :)
2009. jún. 15. 22:52

A feszes has titka


Ha nagyon szeretnénk megszabadulni pocakunktól, de a krémek és a csodagépek, tabletták nem hozzák meg a várva várt a hatást akkor itt az idő, hogy változtassunk táplálkozási szokásainkon.


A pocaknak is van több fajtája van:

- mások számára is szemmel látható, a nadrágból valóban kibuggyan a hurka,

- mások számára nem látható, csak mi érzékeljük a pocakunkat.


Amennyiben csak mi érezzük úgy, hogy pocakunk van és mások számára ez nem érzékelhető sőt csak nevetnek rajtunk, akkor bizony fejlesztenünk kell énképünket, végezzük hasizom erősítő gyakorlatokat, figyeljünk a testtartásunkra hogy a gerincünk szép egyenes legyen, mert ez is sokat segíthet már a problémánkon, hiszen ha kihúzzuk a gerincünket, hátunkat, akkor a hasunk is megfeszül, így lehet hogy a pocaknak csak a hanyag testtartás a fő oka. Ha mindezek ellenére is fennáll vélt vagy valós problémánk akkor itt az ideje a táplálkozási szokások megváltoztatásának. Illetve nézzük meg ruhatárunkban a ruhák méreteit, olykor az úszógumi nincs is, csak a szűk ruhák hatására elszorítjuk azt a testrészt így bukkannak elő az úszógumik.


Viszont nincsenek könnyű helyzetben azok akiknél valóban van látványos úszógumi. Rajtuk valóban a tartós életmódváltás segíthet. Hasizomerősítő gyakorlatok, puffasztó ételek, cukor és zsírtartalmú ételek kerülése.


Fontos: néhány alatt a hasizom gyakorlatok nem fogják meghozni a várva várt eredményeket, így azokat folytatni kell a nem látszó gyors hatás ellenére is.


Érdemes vezetni egy kis füzetet is a táplálkozások során, melyben különféle összefüggésekre is fény derülhet, pl, hogy melyek azok az ételek melyek puffasztanak, és melyek azok az ételek ahol a telítettséget és puffadást nem érezzük.


Vészmegoldások alkalmakra:

- egy két gyümölcsnap beiktatása bőséges folyadékfogyasztás mellett,

- egy pár szem aszalt szilva, egy doboz kefír zabkorpával és/vagy lenmaggal-jó sok vízzel fogyasztva-felgyorsíthatja a salakanyagok távozását.


Ezen módszerek végzése alatt ha a mérleg nyelve kevesebbet mutat, az nem a zsírveszteségből származik, hanem a bélműködés felgyorsításából és a salakanyagok távozásától.

Ezeket a trükköket azonban nem szabad hosszú távon végezni, mert így nem jutnak a szervezetünkbe a szükséges tápanyagok, nyomelemek, ásványi anyagok, és ha mégis akkor azok nem tudnak eléggé felszívódni a felgyorsított bélműködés miatt.


Hosszú távon érdemes ezt az alábbi táblázatot jól megnézni, hogy melyek azok az ételek, melyek puffasztanak és melyek azok amiktől hasunk szép lapos marad.


HASLAPOSÍTÓ ÉTELEK

Keserű élelmiszerek: a keserű anyagok elősegítik az emésztést.

Probiotikus tejtermékek: a bennük lévő baktériumok a bélflórát bizonyíthatóan pozitívan befolyásolják, és megelőzik a székrekedést.

Párolt zöldség: a párolás emészthetőbbé teszik a zöldségekben lévő keményítőt és a ballasztanyagokat.

Ánizs, bazsalikom, kamilla, koriander, kömény, menta, kakukkfű: kíméletes emésztésserkentők.

Teljes kiőrlésű kenyér: magas ballasztanyag tartalma segíti az emésztést.

Répa, paprika, paradicsom, saláta, spenót: vitaminokban gazdagok, és optimálisan támogatják az emésztést.

Friss gyümölcsök: magas a víztartalmuk, és sok bennük a vízhajtó kálium. Sokaknál viszont a nagyobb mennyiségű fruktóz a tejcukorhoz hasonlóan puffadást, hasmenést idézhet elő.

Édesköménytea: segíti az emésztést, és megnyugtatja a gyomrot

Buborékmentes víz: elengedhetetlen a jó emésztéshez.



PUFFASZTÓ ÉTELEK

Cukor: nemcsak kövérít, hanem hosszú távon a bélflórát is károsan befolyásolja.

Tejtermékek: a tejcukor még enyhe laktózérzékenység esetén is puffadást okozhat.

Nagy adag nyers zöldség: a nehezen emészthető rostokat csak a vastagbél baktériumai emésztik meg, ami gázképződéshez vezet.

Hagyma, hagymafélék: a kéntartalmú anyagok puffadást idézhetnek elő.

Friss, kelesztett sütemény gyümölcsökkel: az élesztő/gyümölcs kombináció gázképző páros.

Hüvelyesek: a bennük lévő szénhidrát és ballasztanyag gázképzésre készteti a bélbaktériumokat.

Rágógumik: rágás közben sok levegőt nyelünk le, az édesítőszerek már kis mennyiségben is puffasztó hatásúak.

Szénsavas üditők: a légbuborékok a bélben landolnak, különösen kellemetlen lehet a sör az élesztő miatt, és a kóla a magas cukortartalma miatt.

102. c19f5f79fa (válaszként erre: 101. - Majome22)
2009. jún. 15. 21:36
Akkor tanulj:)Jó éjt!
2009. jún. 15. 21:32
zsebi2! jó grillezést! :D További szép estét mindenkinek, sajnos engem zsírégetés helyett agyégetés vár ma éjszaka :S A holnapi viszont látásra! :)
100. Panna!!
2009. jún. 15. 21:01

Szép estét mindenkinek!

Én mentem zsírt égetni:D:D

99. c19f5f79fa (válaszként erre: 96. - Panna!!)
2009. jún. 15. 20:55
:-))
98. c19f5f79fa (válaszként erre: 97. - Okina)
2009. jún. 15. 20:54
:-)Kösz a nyugtató szavakat:)Az alkohol..háát buliba sajnos folyik.:-D,de letáncoljuk:)))
97. okina (válaszként erre: 95. - C19f5f79fa)
2009. jún. 15. 20:50
A grill party is tökéletes. Estére natúr hús salátával vagy grillezett zöldséggel az egyik legjobb, csak a mennyiségre kell ügyelni. Meg az alkoholt visszafogni :)
96. Panna!! (válaszként erre: 95. - C19f5f79fa)
2009. jún. 15. 20:48

de már az is tök jó ha odafigyelsz hogy mit eszel a grill partin:)

mi is szoktunk csinálni, de nekem pl a grill party nagyon tökéletes a diétámhoz:D

95. c19f5f79fa (válaszként erre: 92. - Okina)
2009. jún. 15. 20:46
Ohh,grill partik hegye van kilátásba...:-)) Most nem tudnám elkezdeni:-P
94. trublu (válaszként erre: 90. - Panna!!)
2009. jún. 15. 20:46
Szerintem egy percre, igen!
93. trublu
2009. jún. 15. 20:45
Én a fogyni akarok kicsit mindig pár napig ZAF( zabáld a felét)diétát tartok...
92. okina (válaszként erre: 88. - C19f5f79fa)
2009. jún. 15. 20:45
Béres Alexandra féle súlykontroll. Az év elején végigcsináltam a szigorított 21 napot és azóta tartom a leadott 4 kilót.
91. Panna!! (válaszként erre: 89. - Okina)
2009. jún. 15. 20:45
ezen is van lépés számláló, meg kalória számláló, meg hoyg hány perce csinálom, és van egy másik, ami ha ugyanolyan tempóban nyomom, akkor nem változik, de ha gyorsítok lassítok akkor nő vagy csökken...
90. Panna!! (válaszként erre: 86. - Trublu)
2009. jún. 15. 20:44
lehet de vajon hány egységnyi idő alatt?:Dmert azt már nem írja ki...de olyan 70-80között ugrál:D,huh, lehet 1 percre bontja le...na ezt meg is tudom nézni most este majd:D
89. okina (válaszként erre: 84. - Panna!!)
2009. jún. 15. 20:43
Az én sztepperemen lépésszámláló van, szerintem ez is az lehet.
88. c19f5f79fa (válaszként erre: 85. - Okina)
2009. jún. 15. 20:43
mi a diétád?
87. Panna!! (válaszként erre: 85. - Okina)
2009. jún. 15. 20:43
igen, ezt mondják is az "okosok", hogy 30-40% torna, 60-70% táplálkozás a biztos fogyás titka
86. trublu (válaszként erre: 84. - Panna!!)
2009. jún. 15. 20:43

Nem lehet, hogy egy egységnyi idő alatt hány lépést teszel meg?!Gyorsabban csinálod, nő és fordítva, nem?

Bevallom kardiózni nem annyira szeretek, nekem a torna meg a tenisz a mindenem:)

85. okina
2009. jún. 15. 20:41

Sziasztok!

Szerintem a has kérdésben a legfontosabb a diéta. Ha 1 hétig tartom, már nagyon látszik. Én a súlykontrollt követem, nekem nagyon bevált. Meg mellette hetente 3x spinning. De szerintem diéta nélkül nincs eredmény.

84. Panna!! (válaszként erre: 79. - Trublu)
2009. jún. 15. 20:40

huh, akkor meg van rá az esélyem hogy a jó pulzuszónában vagyok:D

most már 2 hónapja sztepperezem, heti kb minimum 5ször 30-45percet, és nagyon élvezem...

van olyan számláló rész ami olyan mintha valami "sebességet" mérne....sajnos nem tom mi az:D nincs ötleted? mert a leírásban nem találtam:O

van egy szám, ami változik ha gyorsabban lassabban csinálom...alatta meg hogy hány perce:D

83. Majome22 (válaszként erre: 82. - C19f5f79fa)
2009. jún. 15. 20:40
Bizony ám! Legalább egyértelműbbé válik számodra a siker! XD
82. c19f5f79fa (válaszként erre: 80. - Majome22)
2009. jún. 15. 20:38
Ne persze aztán futhatok a pasik elől is:-D
81. Panna!! (válaszként erre: 73. - Moncsicsi83)
2009. jún. 15. 20:37

az elején én sem csináltam amúgy azt a gyakorlatot és akkor sem kezdett el vastagodni, csak fogyott 1 centit...

Meg azt mondta egy fittnes edző csaj, hogy ne izguljak ha az elején vastagabbnak látszik a combom, vádlim, az csak azért van mert fejlődik az izom, de még a zsír is ott van, de ha közben "diétázom" is akkor ugye a zsír is jobban olvad és elkezd fogyni és alatta már az izmos szép lábam van:D

na ezt olyan szépen megfogalmaztam:D de amúgy nálam tényleg ez lett...először mintha még durungabb lábaim lettek volna aztán most már vékonyodik:D

80. Majome22 (válaszként erre: 77. - C19f5f79fa)
2009. jún. 15. 20:36
ja értem:) akkor javaslom a könnyed szellős viseletet. Szerintem minél többet izzadsz(akár a meleg miatt is) annál több méreganyag távozik :)
79. trublu (válaszként erre: 76. - Panna!!)
2009. jún. 15. 20:35
Stepperen én sosem tudom veszélyesen feltornázni a pulzusom, sztem Te sem, ha rendszeresen csinálod:D
78. trublu
2009. jún. 15. 20:34
Betonon ne fussatok, mert tönkreteszi az ízületeiteket! Aki a II. kerületben lakik, annak mondom, hogy a Szépvölgyiről nyílik egy sportpálya futószőnyeggel, és sosincsenek :)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook