Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Laporoszkópia terhesség alatt, volt már vkinek? fórum

Laporoszkópia terhesség alatt, volt már vkinek? (beszélgetős fórum)


12. hungarita (válaszként erre: 11. - Hedi13)
2012. ápr. 18. 16:38
Egyetertek!!! :)
11. Hedi13 (válaszként erre: 1. - Gamelcsi)
2012. ápr. 18. 13:33

Szia, nekem is volt cisztám a terhesség elején és nem küldtek műtétre! A dokim mondta, hogy ez normális, nem kell vele foglalkozni.

Nem is hallottam ilyet, hogy egy ekkora ciszta miatt halaszthatatlan lenne a műtét terhesség alatt. Ha jót akarsz magatoknak, nézesd meg magad egy másik orvossal, mert kicsit kontárnak tűnik ez a doki!

Volt petefészek ciszta műtétem pár hónapja és nagyon legyengültem, hetekig tartott, amíg felépültem. Terhesen biztos nem engedtem volna ilyen beavatkozást!

Remélem megoldódik a dolog és nem lesz műtét belőle!

2012. ápr. 18. 09:45
Sziasztok. Nekem két laparaszkópiám is volt, bár nem kismamakoromban. Az elsőnél leszívtak egy cisztát, a másodiknál már nem,és ez azóta is megvan. Most viszont 14 hetes kismama vagyok és az orvosom azt mondta nem kell vele foglalkozni, fel kellene szívódnia, de az enyém nem akar. Többször rákérdeztem, tuti nem-e lesz gond és mindig megnyugtatott hogy ne foglalkozzak vele.
9. zsoka1984 (válaszként erre: 1. - Gamelcsi)
2012. ápr. 18. 08:38
Engem 26 hetes terhesen műtöttek, bár nem ez volt a probléma, de altatásban és nagyon vigyáztak rám. Egyértelműen minden gyógyszerből kevesebbet kaptam és utánna még a szülés is simán ment. Én is féltem, de így azt mondanám ,hogy ha súlyosabb probléma lehet ebből akkor inkább a műtét.
8. hungarita (válaszként erre: 7. - Hungarita)
2012. ápr. 18. 08:16
En most vagyok a 31. hetben, de az biztos, hogy senkinek sem engednem, hogy belem vagjanak, amig a baba meg nem szuletett! Foleg egy kis ciszta miatt... Egyebkent, pedig par honap alatt meg sem tud noni akkorara, hogy bajt okozzon esetleg. Azt nem tudod, hogy vizzel vagy verrel teli a ciszta?
7. hungarita (válaszként erre: 1. - Gamelcsi)
2012. ápr. 18. 08:10

Szia!


Bar nekem 4 evvel ezelott volt a mutet, es nem is voltam akkor terhes, de en a mutet utan nagyon szenvedtem (igaz nekem a jobb petefeszkem is kivettek, es a cisztam 17cm atmeroju volt). En a helyedben megkerdeznek tobb orvost is, mert szerintem terhesseg alatt semmifele mutet, altatas stb nem tul jo...az az 5-6 cm-es ciszta siman felszivodhat, vagy lekicsinyulhet... en meg mindenkeppen varnek a mutettel, hatha elmulik magatol!

2012. ápr. 18. 08:05
Kedves Rinike! Mindenkepp irni fogok, ne aggodj neked meg boven van idod, hatha felszivodik addig. Nekem is azert javasolta a doki mert pont most volt 2 kismamaja akinel megcsavarodott, az egyiknek az egyik oetefeszke ment ra, a masiknak meg csaszarmetszessel a babat is ki kellett venni, hal Istennek mar a 36. het volt. szoval azt mondta hogy en dontom el csak legyek tisztaba vele hogy ilyen elofordulhat, persze volt aki megszulte egeszsegesen a babat, semmi baja nem lett a cisztatol. na hat ettol sem vagyok boldogabb hogy most donteni kell :-(
2012. ápr. 18. 08:00
Kedves Hajni80! koszonom az infot, en is ugy szamolok vele hogy utana 1-2hetig takarekra kell tenni magam...csakhat ugye ezt egy 2 eves baba mellett nehez dolog lesz betartani :-):-)
4. rinike (válaszként erre: 1. - Gamelcsi)
2012. ápr. 17. 21:12

Én 8 hetes terhes vagyok, és bár még sohanem volt cisztám, a dokim szerint most van, és a terhesség tartja fenn. Nekem azt mondta az orvosom, hogy ha nem pukkan ki magától, akkor le kell szívni a terhesség alatt is.

Ha már megnyitottad ezt a fórumot, kérlek szépen, hogy számolj be a fejleményekről is, szeretném tudni, hogy mi van.

Szorítok, hogy minden rendben legyen!

3. Bcicus (válaszként erre: 1. - Gamelcsi)
2012. ápr. 17. 20:59
Szerintem kérdezz rá egy másik dokinál is.
2012. ápr. 17. 19:26
Szia, Nekem volt, de sajnos csak az utolsó kérdésedre tudok válaszolni. A műtét után 1-2 napig Nekem nehéz volt a pisilés, és a mozgással is gondjaim voltak. De ahogy mentek a napok, egyre jobb lett. A hegek nagyon picik voltak, és szinte már nem is látszódik. A bemenet egyáltalán nem fájt.Én akkor két hétig voltam táppénzen, sokat pihentem, és egyáltalán nem emeltem. Szerintem ez a két hét kellett is.
2012. ápr. 17. 19:14

14 hetes terhes vagyok, a bal oldali petefészkemen van egy 5-6 cm-es ciszta. A doki a laporoszkópiát javasolta, nehogy később legyen baj. Volt vkinek terhesség alatt laporoszkópiája?

Aggódom. A babának nem lehet baja, ugye?? A hegek utána elmúlanak, kinek meddig fájt utána a bemenetek hely?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook