Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lányos anyukák fórum

Lányos anyukák (beszélgetős fórum)


12. Guruljka (válaszként erre: 10. - Nikletty)
2017. nov. 20. 13:38

Arra kellene nagyon figyelni, hogy (bármilyen nemű is) a nagyobb ne hallja folyton azt, hogy "te vagy a nagyobb, több eszed lehetne." Mert ez utálatos kis békává is teheti a szemében a kisebb tesót.

A kicsi meg idővel röhög a markába, mert bármit csinál, a nagyobbat szidják.

11. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Ikebana3)
2017. nov. 20. 13:26
Rivalizálás fiúk között is van. Sőt,még ellenkező neműek között is. Barátnők között is. Ellenségek között is. A rivalizálást az életből kiiktatni nem lehet. Egy fiút meg csak akkor lehet lecsapni valaki kezéről, ha hagyja magát. Ha bamba. Akkor meg nem kár érte.
2017. nov. 20. 12:20

Én azt gondolom, ha tesók egyneműek, akkor az mellett hogy kicsiként eljátszhatnak együtt mint kicsiként a fiú is a lánnyal, de nagyként jobban marad közös téma, érdeklődés, ami tesónál idővel kiveszik szerintem.


Az utóbbi, hogy rivalizáltak a lánytesók, ez a szülői viselkedésből is jöhetett, ha folyton hasonlítgatták őket... de persze nem feltétlenül, ha viszont nagyobb a kor különbség mint 1-2 év, akkor ez már nem állhat fenn úgy (rivalizálás)

9. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Zsuviki)
2017. nov. 20. 10:48
Nekem ismerősi körben van olyan család, ahol lányok vannak, de nem igazán jók a tapasztalataim. Serdülőként egymás riválisai lettek és állandóan az ment, ki a szebb, kapósabb, ki a soványabb, csinosabb. Volt, hogy egymástól irigyeltek el vagy csaptak le fiúkat. Pusztán azért, hogy maguknak és persze a másiknak valamit bizonyítsanak. Szóval az állandó vetélkedés később is megvolt, kinek milyen lett a férje, mire vitték. Szóval felnőttként sem igen volt másképp a 4 lány között. Nekem fiú testvéreim vannak, a gyerekeim is lány és fiú, szóval igazából nincs saját tapasztalatom, de a nevelésen nagyon sok múlik. Ehhez jön még a saját természetük :)
2017. nov. 20. 08:36
Nekem is 2 lányom van. Kicsi 4, nagy 6 20 hónap a különbség. Amikor vártuk a tesót a a nagy nagyon rá volt készülve, mindenben segített amikor meg lett a kicsi. Most néha nagyon jól kijönnek, néha meg nem. A szerencse az hogy a kicsi inkább enged minthogy vitázzon. Többször nagyon jól eljátszanak. De sajnos ez a csibészségben is így van, leszidom őket ők meg csak egymásra néznek és röhögnek. :)
2017. nov. 20. 06:33

Nálunk 9 év van nővérem és köztem, nagyon jó testvérek vagyunk, sosem volt gond, sőt inkább volt anyám helyett anyám.

Nekem a nagy és a kicsi közt aki februárban érkezik és úgy fest ő is lány alig 3 év lesz 2 hónap híján.

Szerintem 2 egynemű könnyebben kijön és össze csiszolódik mint 2 másnemű, persze ez is inkább nevelés kérdése és habitus.

Nincs erre szabály milyen lesz a 2. A lényeg, hogy a nagy ne érezze magát mellőzve, mert megutálja a kicsit.

6. epervirág (válaszként erre: 1. - Zsuviki)
2017. nov. 19. 21:18
szia! Nekem is 2 lányom van.A nagy 13 éves a kicsi 4.Nekem a nagy leginkább a szüleimnél van.Nem rossz a kapscolatuk,de nem is tul jó,Amugy én mind a kettőnél lányt szerettem volna.
2017. nov. 19. 20:55
Aranyosak ezek a pici kis előítéletek. Láttam olyan fórumot is, ahol a kismama attól félt, hogy fiú lesz a kisebbik, hát mit fog ő kezdeni vele? Amikor folyton ordítani és rohangálni fog? :D
4. zsuviki (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2017. nov. 19. 19:36
Köszi :)
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Zsuviki)
2017. nov. 19. 19:23

Csatlakozom Gribeldihez.


Erre semmi szabály nincs, hogy milyen tulajdonságokkal rendelkezik a gyerek.


Milyen 2 lánnyal? ....rajtad (is) múlik, szerintem olyan, mint egyek, kettővel, vagy hárommal,esetleg többel, nemtől függetlenül.

Majd meglátod, ha a kezedben tartod. Boldog babavárást!

2. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Zsuviki)
2017. nov. 19. 18:43
Két lány közül a kisebb gyakran utánozza a nagyobbat mindenben, én úgy vettem észre a sajátjaimon. De minden gyereknek van saját egyénisége, nincs erre szabály.
2017. nov. 19. 18:35
Sziasztok!Van egy 6 éves lányom.Kiderült megint lányom fog születni.Én fiút vártam.Milyen ket lánnyal az élet? A második fiúsabb vagy ugyanugy lanyos tulajdonsagokkal rendelkezik?Mennyire jonnek ki egymassal?Akinek van tapasztalata irja le!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook