Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lányom 2 éves koráig tejallergiásnak volt minősitve, jelenleg teszt negativ. Milyen tejet adjak neki? fórum

Lányom 2 éves koráig tejallergiásnak volt minősitve, jelenleg teszt negativ. Milyen tejet adjak neki? (tudásbázis kérdés)


8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Evakarma)
2013. jún. 11. 15:37
egyetértek
2013. jún. 11. 05:56
Szia! Nálunk is ez volt a helyzet mint nálatok. Sokáig nem itta meg a tejet gondolom nem volt hozzászokva az ízéhez. Most van így 2 év után hogy magától kér tejet kb màsfél deviza iszik meg akkor. Viszont a tejtermékeket imádja.én sima 2.8- as tejet adok annyit szoktam nézni, hogy magyar legyen.én amikor allergiás volt az alpro soya kakaót adtam neki azt szerette nagyon van hogy még bevásárláskor most is kér pedig ihatna simát is.
2013. jún. 10. 22:09
Én semmilyen tejet nem adnék. A tej nem emberi táplálék szerintem. Persze ez csak az én véleményem,nem szentirás.
5. kozmami (válaszként erre: 3. - Mfv83)
2013. jún. 10. 02:45

Szia!

Az én fiam is tejérzékeny volt és kinőtte. Nyár végén lesz 3 éves. Ő a mai napig tápszert iszik, tejet keveset engedek neki. Persze én könnyen vagyok a tápszerrel, mert van egy kistesója, akinek még felírják és osztoznak rajta.

Amúgy tényleg nem lehet túlzásba vinni a tejet, annak ellenére, hogy a teszt szerint már kinőtték. Az én fiam imádja, de ha több napon keresztül adok neki, akkor ugyanúgy előjön az ekcémája (nála ez volt az egyik tünet anno).

Próbáld ki a rizstejet. Szójatejet egyenlőre ne, arra azt mondják, hogy allergizálhatja a kisgyereket. Mondjuk én adtam a gyereknek egyszer, mert nem tudtam, utána mondták, úgyhogy

inkább hanyagoltam.

Amúgy a Milumil laktozmentes tápszer nem olyan drága, az 1100ft teljes áron, én azt adom nekik. Ezt írta fel a gasztros doki akkor is, amikor még nem kaphatott semmi tejeset.

Az a tápszer, amit Te mondasz az milyen, nem hallottam még róla?

Egyébként a nem tejérzékeny gyerekeknek sem igazán egészségs a túl sok tejfogyasztás. Mehet, de mértékkel. Én egy börgrénél többet nem adok neki, hiába nőtte ki.

2010. okt. 16. 14:10
olyat amit szívesen elfogyaszt
2010. okt. 16. 14:01

Fél éves korától 2 éves koráig gasztroenterológushoz jártunk,addig nem kaphatott tejet, alfaré speckó tápszert ivott. Jelenleg nevativ lett minden allegriateszt, tehát nem kapjuk már a tápszert, a doki szerint adjak neki rizstejet, tehéntejet ne eröltessem, viszont joghurtot, turót, kefirt, meg minden tejterméket eszik , tömi magába és semi baja,imádja.

Szerintetek milyen tejet próbáljak ki nála?Ha a teszt negativ, vérből csinálták egy hónapig tartott, akkor az azt jelenti, hogy elvileg nem lehet baja tőle, nem? A doki azt mondta azért ne eröltessem a tejet mert mondtam, hogy hiába adtam nkei kakaót pl, nem itta meg , azt mondta nem finom, merthogy hozzá van szokva a tápszerhez és nem izlik neki. Szóval ki milyen tejet és menniyt ad a 2 éves gyerekének?

2010. okt. 16. 14:00

Én még nem adnék tejet! Próbálkoznék nem túl erős ,zsíros tejtermékekkel.....


A fiam 3és fél éves és nem iszik tejet :)

2010. okt. 16. 13:56
Lányom 2 éves koráig tejallergiásnak volt minősitve, jelenleg teszt negativ. Milyen tejet adjak neki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook