Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lányok, tanács kellene!! Intim gyantázás. Segítsetek!! fórum

Lányok, tanács kellene!! Intim gyantázás. Segítsetek!! (beszélgetős fórum)


13. Bibuba
2013. jún. 20. 10:59
Köszönöm! :)
2013. jún. 8. 01:03
Én évek óta magamnak gyantázom ott lent : totál simára,100 %-os eredménnyel. Sok évig borotváltam,erős szőrzet alakúlt ki,tehát az első maga volt a pokol,de nem adtam fel. A titándioxidos gyantára esküszöm,kilós kiszerelésben lehet kapni, és (állítólag-én nem próbáltam) le is lehet szűrni,így többször használható. Nekem még a második-harmadik alkalomnál is vérzett picit,de ez nem ügyetlenség (terhesség alatt borotváltam,csak a 9.hónapban mentem kozmetikushoz,akkor is vérzett),és megszokja a bőr a "kiképzést". Arra számíts,ha magadnak csinálod,kész tornagyakorlat,de szerintem nyugodtan vágj bele!
11. Anthico (válaszként erre: 10. - Bibuba)
2013. jún. 7. 15:03

Akkor valószínűleg vagy a cukorgyanta nem volt jó, vagy valamit rosszul csinálhattál. Legtöbbször az szokott a baj lenni, hogy testhő hatására nagyon képlékeny lesz. Intim tájékra én borotválás után mindenképp azt ajánlanám. Csak a szőrt szedi, nem tépi a bőrt, és kevésbé fáj. Persze azért fáj :D


Én semmi pénzért nem váltanék "ott" sima gyantára. De az is biztos, hogy én magamnak nem értem el a lentebbi, hátsóbb részeket, szóval a kozmetikusról se mondanék le :)

10. Bibuba
2013. jún. 7. 13:16

Köszi, lányok a válaszokat! :)Leveleket is kaptam. Tanácsolták például, hogy a párom csinálja, és akkor a bőr feszítésével sem lesz probléma. Meg fogom próbálni, de még nem most. :) Ősz tájékán. Addigra minden infót, és eszközt begyűjtök.


Cukorgyantát egyszer próbáltam csinálni a lábamra, minden jól is ment(színe, állaga), egészen addig, amíg kézben nem kellett gyúrogatni egy kicsit. Addigra kőkemény lett. :(

A gyöngy gyantának is utána nézek.:)

2013. jún. 7. 05:00
Én próbáltam magamnak gyantázni... nem volt lelkierőm letépni, meg ki se tudtam feszíteni a bőrt rendesen. Én többszöri próbálkozás után az epillátornál maradtam... bár néha a mai napig sikerül néha kisebb sérüléseket okoznom magamnak vele :-)
2013. jún. 6. 23:29
gyöngygyanta. ezzel csinálta egy ismerősöm. kifejezetten érzékeny bőrűekre, érzékeny tterületekre van :)
2013. jún. 6. 23:25
Ha borotváltad, az első gyantázás a legrosszabb, mivel megvan erősödve a szőr! A második gyantázásnál vékonyabb puhább szőr nő vissza, igy nem fog annyira fájni . :)
6. Anthico (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2013. jún. 6. 22:07

Ha ajánlhatok egy kicsit másabb gyantát: cukorgyanta.

Sokáig magamnak próbáltam, kb 70%-osra tudtam összehozni. Már ha azzal hasonlítom össze, ahogy most a kozmetikus megcsinálja. A sima gyantát nem bírnám ki, de ezt simán. Igaz, sok évi borotválás után azért akármilyen tépéses módszer fájdalmas. Így jó pár gyantázás után se kevésbé fájdalmas, csak megszokja az ember. :D

2013. jún. 6. 22:01
Szia! Én kozmetikus vagyok, szerintem nem fog menni! Én le tudom magam gyantázni, ott lennt, de mivel 10 éves gyakorlatom van, igy más a helyzet! Emlékszem amikor elsőre szedtem le magamnak, hát azt kell mondjam nem fog menni.... Ja, és nálam 1800 a fazon! Nem mindenütt 2-3 ezer! Nem mindegy hogy spatulás vagy patronossal szeded, szedik le, szerintem a spatulás jobb, nem fáj annyira, de van olyan vendégem aki a másikat szereti!
4. Cippora (válaszként erre: 1. - Bibuba)
2013. jún. 6. 21:21
Nem fog menni.Egyrészt baromira fog fájni ha magadnak csinálod,másrészt ha nem feszíted jól ki a megfelelő szögből akkor véraláfutásos lehet,illetve a lágyabb részeknél,még kozmetikusnál is kellhet a vendég segítsége (kifeszíteni azt a részt ugye) szerintem nem fog menni,de ha mégis megpróbálod sok sikert!
2013. jún. 6. 13:45

Anyum régen gyantáztatta kozmetikussal,azóta magának epilálja.

Nem tudom hogy csinálja,mert nem együtt lakunk,de én tuti nem vállalnám be,iszonyatos fájdalom lehet!

Inkább maradok a borotvánál,igaz kellemetlen ha már szúr...

2013. jún. 6. 13:24
hát én otthon egyszer kipróbáltam meleg gyantával. és a sírás kerülgetett annyira fájt. azóta se. inkább borotválom
2013. jún. 6. 13:16

Szóval. Úgy döntöttem, hogy borotváról átváltok gyantára mindenhol(bikinivonal, szeméremdomb, stb.)Bikinivonalon kívül mondjuk mindig is szemöldökcsipesszel szedtem ki, hogy ne erősödjön. :)) De a lényeg. Mindenkitől csak azt hallom, hogy kozmetikus így, kozmetikus úgy, mert hogy csak 2-3000 forint, meg hogy saját magának az ember nem tudja megcsinálni. stb. De az egyik, hogy én még ezt sem engedhetem meg magamnak, meg jobban szeretném itthon elintézni, meg beszéltem én még régebben olyan nőkkel, akik maguknak csinálták, de akkor még nem érintett a téma.:))

Tehát van valaki, aki otthon csinálja magának? Tudnátok tanácsot adni, hogy hogyan csináljam? Kérlek, segítsetek! Nem szeretnék 3 naponta borotválni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook