Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Laktózérzékeny vagyok! fórum

Laktózérzékeny vagyok! (beszélgetős fórum)


1 2
32. varganikolett01 (válaszként erre: 30. - Pahet a vadász)
2011. dec. 22. 10:15
tejcsokit eszel? én a balaton szeletet,a 3bitet,meg a milkát egyáltalán nem bírom! érdekes,mert az étcsokit sem bírom. abban nem tudom,hogy mi van.:-) a másik dolog,amitől még rosszul szoktam lenni az a szója. az ecetes dolgoknál valószínű a sav miatt vagy rosszul.Az nekem is sok van,igaz akkor a gyomorszájam fáj.
2011. dec. 22. 07:25
ja és ami érdekes, hogy a reggeli kávétól sincs baj, pedig tej van benne... ám amint napközben innék még egyet, már gondot okoz...rosszul vagyok összerakva azt hiszem :D
30. Pahet a vadász (válaszként erre: 28. - Mendy)
2011. dec. 22. 07:24

Ezt nem értem... mármint a csokis dolgot.. nekem soha nem volt vele bajom. ehetek akár milyet. Sütikkel sincs baj. csak és kizárólag tej, tejtermékek, és ecetes dolgok.

de pl tegnap este a párom müzlit evett, és megkívántam..semmi bajom nem volt... nem értem én ezt.

29. Lexibaba (válaszként erre: 28. - Mendy)
2011. dec. 22. 00:36
Szerintem nem történik vele semmi. Lehet hogy egy része a hőtől roncsolódik. De nem hiszem hogy nagyon módosul. Valszeg te a tejfehérjét sem bírod. Megesik. Anyum mesélte hogy hugomnak csecsemőkorában volt vele baja. Állandóan ordított, mert fájt a hasa az anyatejtől. Az is lehet hogy te is úgy kezdted mint én. Nálam is a laktózérzékenységem túlnyomó többségében az van, hogy ha ritkán eszek keveset, akkor jó minden. Viszont a laktáz enzimem termelődése úgy tűnik csak lassan történik. Így ha nem várok egy picit akkor nagyon rosszul vagyok tőle.
28. Mendy
2011. dec. 21. 22:02

Na egyszer én a hulalától nagyon beteg lettem, aztán néztem az összetételét, hogy nem teljesen növényi. Tejfehérjét tartalmaz azt hiszem. Sajnos én a laktózmentes tejjel úgy vagyok, hogy első nap ihatom, vagy készíthetek belőle akármit, másnap már nem tolerálom. Szerintem felhalmozódik a szervezetben. A csokikkal is bajban vagyok. Van olyan fehér csoki, amitől érdekes semmi bajom, pedig tele van mindenféle tejes dologgal. Bocit, milkát nem tudok enni. Sütiket sem merek enni. Nagyon érdekes, mert egyszer ettem anyósomnál palacsintát, ő rendes tejből készítette, igaz csak egyet ettem meg, de nem voltam beteg tőle, semmi tünetem nem jelentkezett.

Főzéssel, sütéssel a laktóz is roncsolódhat? Tud erről valaki valamit?

27. Lexibaba (válaszként erre: 25. - Pahet a vadász)
2011. dec. 21. 21:00

Én mikor nem mertem a rendes tejet, akkor laktózmentes tejjel készítettem fagyiporból fagyit :) Nagyon finom :) Parfét is könnyű belőle készíteni :) A tejszínhabot is meg lehet csinálni habporból és laktózmentes tejből :) A Hulala tejszín márka pedig azért jó, mert növényi zsírból készül, nem tehéntejből :)

Pudingot mindent lehet vele készíteni :) Sőt a habporból készült hab szerintem még finomabb is, mint a fújókás :)

26. varganikolett01 (válaszként erre: 25. - Pahet a vadász)
2011. dec. 21. 17:37
én annyival könyebb helyzetbe vagyok,hogy nem szeretem a tejet.a házi tejet meg kifejezetten rühellem. a dobozos tejek,nem is tejek. a laktóz mentes tej egy sz.r, nekem.:-)én főzéshez használok tejet,meg sajtot,tejfőlt. max szenvedek utána,vagy nagyon keveset eszek belőle. azért néha becsúszik egy kis csoki,főleg milka.na akkor fetrengek tőle:-) Én már megszoktam.
2011. dec. 21. 10:03

csatlakoznék én is a csapathoz... én ugyan nem voltam még orvosnál ezzel, de nagyon valószínűnek tartom, hogy ez a problémám... nálam olyan 3 éve kezdődött, és azóta nagyon változóan jelentkezik.

Amennyiben tejes dolgot eszem, az esetek 90%-ban 10 perc múlva már hasgörcsökkel kísérve dolgom is van, nem fúj fel, egész egyszerűen csak hasmenést okoz. Ami érdekes, hogy néha, nagyon ritkán, eszem v iszom tejes dolgot, és semmi bajom.

Viszont amiért nem vagyok száz százalékig biztos abban, hogy laktózérzékeny vagyok, az az, hogy volt számtalanszor, amikor semmi tejes dolog nem volt az ételben, ellenben ecetes igen, mint savanyúság, és ugyan úgy hasmenés volt 10 percen belül... ez étteremben a legkellemetlenebb.

Nagyon szeretem a tejet :( és mindent ami ebből készül... lehet h hülye vagyok, de ha itthon vagyok, és megkívánom, akkor mindennek ellenére eszem... aztán szenvedek ugyan... na mindegy.

Milyen már a nyár fagyi nélkül??? :D

Ehh valóban nincs semmi megoldás erre, csak az a tabletta? vagy h váltsam ki a tejet mással?

2011. dec. 21. 01:31

A laktózérzékenység az annyit tesz, hog y a beleidben nincs meg a laktáz enzim ami lebontja, így melléktermékként az éreékenység mértékétől főggően kisebb-nagyobb mennyiíégű hidrogén gáz termelődik. Ez valamilyen úton ki akar jönni. Hányás, hasmenés, szelek, fejfájás, szédülés is előfordulhat. Nekem most 4 évig volt. Jelenleg is vigyáznom kell a mennyiséggel. Nekem nagyon durva volt. És hirtelen jelent meg. A laktózzal az a baj, hogy sok helyen előfordul ezért jó a felesleges tejtermékeket megvonni magunktól. Csak étcsoki, Én sok kesz hátulján is olvastam anno. (Győri édes). Én kiváltattam egy Calcimucs(ampullás kalcium) -ot is. Mivel nálam az arcom is elkezdett feldagadni régen.

Minden ilyesmit kerülni kell, mert van amikor nem lehet elkerülni hogy laktóz jusson a szervezetbe. Pl rengeteg gyógyszer szerkezeti összetartója, vagy külső ízesítése. Jobb a gyógyszertárban is mondani és a patikus keres ha van olyat ami cellulóz vagy szacharóz-t tartalmaz.


Az ember az egyetlen olyan emlős amelyik tejet iszik felnőtt korában. Természetes folyamatnak mondható a laktáz enzim csökkenése eltűnése. Nálam 18 éves koromban jött elő ez a probléma. Teljesen megvontam magamtól a tejes dolgokat. Nem kísérleteztem vele. Valószínűnek tartom, hogy nálam még csak az enzim alul működése áll fenn, mivel következő nyáron néha egy gombóc fagyit meg tudtam enni, utána viszont a nyár végére megint rosszul lettem.

Jelenleg 21 vagyok. Egyetlen problémám a tejjel csak az, hogyha megiszok 1 litert, akkor pukizni kell :)

van aki kijön belőle, van akinél a genetika működik :)

Én csak ajánlani tudom azt hogy vegyétek ki az étrendetekből. A laktózmentes tejtől mellesleg vagy az lesz rosszul aki nagyon érzékeny, vagy akinek a tejfehérjével, tejzsír lebontásával vannak problémái. A laktózmentes tejben az a varázslat, hogy a laktáz enzimmel előre bontják a lektózcukrot és ezért van ilyen barnás édeskés íze:)

23. varganikolett01 (válaszként erre: 19. - Sajert)
2011. dec. 20. 22:21
de jó,köszi.majd megsasolom!:-)
22. varganikolett01 (válaszként erre: 20. - Mendy)
2011. dec. 20. 22:20
nekem az a fújós cuccos vizsgálat volt,de már vagy 15 éve. na annak a sz-rnak ízére még ma is emlékszem és felfordul a gyomrom tőle.
21. Orsy27
2011. dec. 20. 22:14
Én is laktózérzékeny vagyok. Régebben sokat fájt a hasam, hol hasmenésem volt, hol székrekedésem, sokat kínlódtam vele. Elmentem dokihoz, aki csinált helicobakter-vizsgálatot, ami negatív lett, aztán pedig mondta, hogy 1 hétig ne fogyasszak tejeset. Megszűntek a panaszaim azon a héten, így derült ki a problémám. Laktáztablettát szoktam bevenni ha tejeset szeretnék enni-inni, ez jó megoldás számomra. Feliratom dokival, így olcsóbb is.
20. Mendy
2011. dec. 20. 22:09
Nekem még vizsgálat nem állapította meg, de már évek óta van ez a problémám, csak nem foglalkoztam vele, mert bírhatóak voltak a tüneteim. Ez egyre fokozódott, ma már tejtermék fogyasztását követően fejgörcsöm van, olyan érzés, mintha leállna az egész emésztésem, dolgozik a sav is, savat hányok, hányási rohamok jönnek rám. Szóval szörnyen vagyok ilyenkor és ez csakis tejes cucc elfogyasztása után van. Érdekes a császárszalonától már voltam egyszer beteg. Igen, van amelyikre rá is van írva a laktóz és a legtöbbb szalámiban is van és párizsiban is. Azt figyeltem meg, hogy bizonyos mennyiség után jön elő, tehát ha összegyűlik. Kilégzéses tesztre nem is merek menni, mert nem akarom, hogy rosszul legyek a laktóztartalmú löttytől. Viszont hallottam a genetikai vizsgálatról, ahol pontosan megállapítják, csak a szájból vesznek nyálkahártya mintát.
19. sajert
2011. dec. 20. 22:06
Lifeplan Laktáz enzim kapszula - megtaláltam a neten :-)).
18. varganikolett01 (válaszként erre: 17. - Sajert)
2011. dec. 20. 22:04
köszi!:-)
17. sajert (válaszként erre: 16. - Varganikolett01)
2011. dec. 20. 22:03
Nevére nem emlékszem, ha veszek a patikába, akkor megírom, mi a neve.
16. varganikolett01 (válaszként erre: 14. - Sajert)
2011. dec. 20. 22:00
megírod,hogy melyik volt,ami jó volt?:-)
15. varganikolett01 (válaszként erre: 12. - Mendy)
2011. dec. 20. 21:59
nem próbáltam,pont az miatt,amit írtál.
14. sajert
2011. dec. 20. 21:57

Nekem hasgörcsöt, hasmenést, derékfájást generál a laktózérzékenységem. Ha tudom, hogy elmegyek valahova, akkor csak laktózmentes tejet iszok/nem iszok.

A császárszalonnában mióta van laktóz??

Ki is vizsgáltak, vagy csak te gondolod hogy laktózérzékeny vagy? Nekem a fújós teszttel állapították meg, hogy nem is kicsit vagyok laktózérzékeny. Együtt lehet vele élni, csak ki kell tapasztalni, hogy mennyi laktózt tudsz feldolgozni. Nálam a határ egy dl tej/2-3 naponta, vagy két evőkanál tejföl. Túró, sajt nem okoz tünetet (legalábbis olyan mennyiségben, amennyit megeszek belőle egyszerre). Laktóz rágótablettát nem próbáltam, valamilyen laktóz-tablettát ettem, azt is étkezést előtt kellett bevennem hideg folyadékkal. Ez pl. jó volt. Elfogyott, vennem kell megint.

13. Mendy
2011. dec. 20. 21:52
Érdekes én a 20%-os tejfölt jól bírom, ha süteményt csinálok tej helyett mindig tejfölt teszek bele, kis vízzel higgítva.
12. Mendy (válaszként erre: 10. - Varganikolett01)
2011. dec. 20. 21:52
Laktáztablettával mi a tapasztalatod? Te is hánysz?
2011. dec. 20. 21:49

Én kókusztejet és kókusztejszínt használok a tehéntej helyett.

Eleinte furcsa volt ezzel a puding, és még sok más egyéb, de aztán megszoktam.

2011. dec. 20. 21:46
ja,fáj. leginkább szenvedek!és anyázok saját magamra,hogy minek ettem tejes cuccot!!:-)semmit nem tudok csinálni.görcsoldót nem tudok bevenni,mert abban is van. a legtöbb gyógyszerbe van laktóz. változó,hogy meddig tart.
9. Mendy (válaszként erre: 7. - Varganikolett01)
2011. dec. 20. 21:43
Ilyenkor mit szoktál csinálni? A fejed is fáj? Meddig tart a rosszulléted?
2011. dec. 20. 21:42
Azt hallottam, a laktóztabletta is csak előtte segít. Ha már a tünetek jelentkezésekor veszed be, nem segít. Vagy lehet hogy mégis segít lebontani? Mert engem egész nap képes kínozni.
2011. dec. 20. 21:42
én is laktóz érzékeny vagyok! hasmenésem nincs.van helyette hasfájás,baromi erős,hányinger meg minden ilyen "fincsi" dolog:-(
2011. dec. 20. 21:40
Nekem már a laktózmentes tej is panaszt okoz. A laktózmentes túrónak is nagyon megörültem , vettem is 4 csomaggal. Először körözöttet ettem, másnap túróstésztát, de már akkor előjöttek a tüneteim. Szörnyű, hogy semmi gyógymód nincs rá, ha már egyszer bevittük a szervezetbe a laktózt?
2011. dec. 20. 21:40

nem nagyon tudsz semmit sem tenni, maximum azt a laktáztartalmú tablettát rágcsálhatod, de az sem válik be mindenkinél. [link] hátha segít

de mindenképpen konzultálj egy orvossal előtte szerintem.

2011. dec. 20. 21:38
Nekem nem fáj a hasam....pont ez az, hogy sokkal rosszabb tüneteim vannak....nem is eszek szándékosan tejes dolgokat. Most sikerült császárszalonát ennem és franciadrazsét, ami kiválthatta. Hasmenést azoknál okoz a laktóz elsősorban, akik nem székrekedésre hajlamosak. Nálam nincs hasmenés, viszont van helyette irtó erős lüktető fejfájásom és hányinger, hányás.
3. 1c92396beb (válaszként erre: 1. - Mendy)
2011. dec. 20. 21:38

Szia!

Én is laktózérzékeny vagyok, de nekem hasmenést okozott, ezért hagytam abba.

Bár nagyon érdekes, hogy a terhességem elején nagyon kívántam, meg is tudtam inni a házi tejet, de a terhesség közepétől visszatért a hasmenés, úgyhogy újra nem tudom fogyasztani.:)

Meg lehet szokni a laktózmentes életet, és akkor nincs fejfájás, hasmenés stb.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook