Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Laktató, de nem nagyon hízlaló ételek fórum

Laktató, de nem nagyon hízlaló ételek (beszélgetős fórum)

14. locsi
2012. szept. 30. 20:13
A lányaim is ilyenek.Gyors az anyagcseréjük,hamar feldolgozza a szervezet a kalóriákat.Sokszor esznek.Kimondottan sovány testalkatúak.Bármennyit esznek,soha nem híztak.
13. sheilaa (válaszként erre: 10. - Csgybzs)
2012. szept. 30. 15:21

Napi 2-2,5 liter vizet minimum megiszok. :)

Lehet ez a gyakori éhségérzet genetikai dolog....apukám is ilyen. :)

12. sheilaa (válaszként erre: 8. - 34c48a3825)
2012. szept. 30. 15:20
A vérnyomásom és a vércukorszintem is alacsony :)
11. HnéViktória (válaszként erre: 1. - Sheilaa)
2012. szept. 28. 15:33

A házi készítésű lecsó...


de nekem az a tapasztalatom,hogy a sok szinhidráttól,cukortól vagyunk,mindig éhesek.Ha azt valamelyest megpróbálod mellőzni,elmúlik a gyakori éhség.

Én 24kilót fogytam,most próbálom megtartani....

És sok sok viz!!!

10. csgybzs (válaszként erre: 7. - Sheilaa)
2012. szept. 28. 15:26

Nekem azért ennyire nem gáz, inkább csak zúg a fejem és általánosan gyenge leszek... de azért az olyan masszív 4-5 órás "éheztetés" után... 2-3 óra után még csak enyhe gyomorkorgással küzdök.

Ivás? Arra nem válaszoltál. Iszol eleget?

2012. szept. 28. 12:41
Én most arra álltam rá, hogy nem eszem kenyeret. Egyrészt hízlal, másrészt, azóta nincs puffadás és eltüntek a gyomorpanaszaim. Nem fáj a hasam.
8. 34c48a3825 (válaszként erre: 7. - Sheilaa)
2012. szept. 28. 11:41
A vércukorszinted rendben van?
2012. szept. 27. 17:52

Örülök, hogy nem vagyok egyedül :)

Leginkább az zavar, hogy ha nem eszem 2-3 óránként, még néha szédelgek is. Valami megoldást találnom kellene, mert tornázni se tudok, csak ha ettem valamit, máskülönben nem bírnám. Torna után meg megint érzem, hogy gyenge vagyok.

Anno a suliban is mindig rajtam mosolyogtak, hogy én voltam az egyetlen, aki a 3 órás írásbeli vizsgán evett!? Éhes voltam :)

Amúgy a természetes dolgok híve vagyok, már sokan ajánlottak mindenféle táplálékkiegészítőt, de nem szükséges, akkor inkább nem :)

6. da33d8ee16 (válaszként erre: 1. - Sheilaa)
2012. szept. 27. 16:37

Turmixok!


Proteinnel (nem gyorsan, vagy azonnal felszívódó) turbósítva. Kevés szójatej, vagy rízstej, vagy light tej, gyümölcs, muesli, meg egy kanál protein!


Egész nap el tudok vele lenni. Elfelejtem, hogy éhes lennék másnap reggelig, úgy, hogy terhes vagyok!

5. csgybzs (válaszként erre: 1. - Sheilaa)
2012. szept. 27. 16:32

Pacsit! Én is ilyen "szerencsétlen" vagyok... ráadásul ha nem ehetek, akkor rosszul is érzem magam... :S


Nekem a savanyúkáposztás ételek váltak be, székelykáposztának, csak simán rétegezve egy kis burgonyával rakottan, vagy csak magában is, bármennyit ehetsz belőle.. a tészták után már 1-2 órával is éhes vagyok...

A levesek is sokáig laktatnak, legfőképp a tartalmasak: gulyás, ragulevesek, bár munkahelyre sok embernek macerás vinni.

Az evések között pedig egy-két db alma, ami nagyon jól elveszi az éhséget, főleg, ha előtte iszol egy nagy pohár vizet.

Iszol eleget? Sokszor az ember nem is éhes, csak szomjas.

4. vberni01 (válaszként erre: 1. - Sheilaa)
2012. szept. 27. 16:27
igyál étkezés között sokat! EGyébként is kell 2-3 liter folyadék, a bőröd is szebb lesz tőle! De szigorúan alkohol menteset! ;)
2012. szept. 27. 16:26
víz, tea, leves. 1 liter után amúgy sem fér már más a pocakba! :)
2. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Sheilaa)
2012. szept. 27. 16:23
Ha bekapsz pár szem diót, mogyorót vagy egy kis sajtot, esetleg pár szelet sonkát, mikor rád jön az ehetnék, akkor nem leszel éhes a következő étkezésig.
2012. szept. 27. 16:16

Sziasztok!


Gondoltam megnyitom ezt a témát, hátha van, aki hasonló helyzetben van :)

Eszem rendszeresen, normális kajákat, mégis kb.2-3 óránként éhes vagyok. Ez munkahelyen elég furcsa lehet. :)

Ötletekre, javaslatokra, receptekre lennék kíváncsi, hátha valakinek már van bevállt szokása.

Mit lehet enni, ami laktató, sokáig teltségérzetet ad, és nem nagyon hízlal? Előre is köszönöm!


Üdv

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook