Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lakótárs keresésben mire figyeljek oda, hogy jövő évem jobb legyen az ideinél? fórum

Lakótárs keresésben mire figyeljek oda, hogy jövő évem jobb legyen az ideinél? (beszélgetős fórum)


18. e57e061615 (válaszként erre: 16. - Tavasz007)
2012. máj. 29. 00:12
Nekem szerencsém volt a baráti összeköltözéssel. Semmi konfliktus nem lett belőle, sőt, egy plusz kapoccsá lett, hogy "magamhoz vettem".
17. e57e061615 (válaszként erre: 1. - 24942a4452)
2012. máj. 29. 00:03
Ha vaktában választasz, akkor szerintem nincs biztos tipp. Ha megteheted, akkor a rossz tapasztalat ellenére is az ismerősök közül válassz szerintem.
2012. máj. 28. 20:52

akit baratnak tartasz az eletben, azzal vilagert ne koltozz ossze!! tonkremennek azok a baratsagok, es ezt nem csak en mondom!! nekem par tonkrement, igy utolag nagyon sajnalom!


en rengeteg emberrrel latkam egyutt, ami segitett, hogy leirod pontosan milyen lakotarsat keresel:


1. legyen egyedulallo, vagy lehet parja, de ha egy szobaban laktok, akkor ne lakjon o is ott, 3-an egy szobaban, kulonben alapbol part keresnel szobatarsnak.

(nekem mindig volt kulon szobam) de akkor is kikotottem, hogy senkinek a parjaval nem szeretnek pluszban egyutt lakni. volt hogy valakinek a csaja anno bekoltozott a furdombe, furdott, hajat szaritott, orakig!


2. ne hozzanak tomeget haza, foleg nem partit.


mindent meg kell beszelni, es azutan tok ecceru!

nekem a fenti ketto kikotes volt mindig a legfontosabb!!

2012. máj. 28. 19:40

jah, és én nem tudok jó receptet erre.... én mindig melléfogtam, ha nő nemű lakótársam volt.... az 1ik hisztis, depis picsa, üldözési mániával, és suicid hajlammal.... a 2. a volt évfolyamtárs bnő.... a 3. ráment a páromra..... így én inkább nme osztogatnék a témában tanácsot :))))


(és ezeket a nőket mind 1 szálig úgy vettem be az életembe, h évek óta ismertük egymást az együttélés előtt....)

14. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - 24942a4452)
2012. máj. 28. 19:37

húha, de ismerős.... én a volt fősulis bnőmmel költöztem össze mikor felköltöztünk Bp-re.... bár ne tettem volna.... lehet azóta is bnők lennénk, így viszont 4. éve, h mégcsak nme is beszéltünk..... Igaz a mondás, miszerint, lakva ismerkszik meg az ember....

Pedig amíg otthon lakott, annyira pedánsnak, rendesnek, kissé se qvának ismertem meg.... nos, azt hiszem, ez a nézőpont, már a multé vele szemben....

2012. máj. 28. 19:05

Volt szerencsém fél évre egy párhoz. Meg egy olyan fiuhoz aki egyedülálló. Előbbiekhez próbáltam kicsit közel kerülni barátkozni,de a csaj nem akarta. Elfogadtam.Mielőtt odamentem az volt,hogy takaritott,meg követelte mindenkitől pakoljon el maga után. Ez mind ok, Miután odamentem elfeledkezett,és gyakran én takarítottam. A leggázabb mikor menstrált a fürdőkádat nem mosta ki és benne maradt a lefolyószürőben a vére. Minden hónapban. ha pld nem szedtem le a vizes ruháim a frigoriról rámszólt,hogy nem tud fürdeni. Igy vettünk száritot az amugy is 10 négyzetméteres szobánkba. Vicces volt. Minden négyzetméter ki volt használva az tuti.


Egyedülálló fiuban pedig csalódtam. barátomnak,bátyámnak hittem de nagyot csalódtam. Kihasználta,hogy fözök,volt h nem kért a kajánkból és evett,ez nem baj. Az a pofátlanság ,hogy megitta pld a behütött borunkat,vagy a lefagyasztott élelmiszerünket bontotta meg. Aztán felbontotta a bankos boritékot.Aztán elköltözünk,és megint de hamarosan visszamegyünk abba a városba. Lakásunk megvan de nem kell lakótárs. Persze jó is ha van olcsóbb a rezsi meg lehet jól dumálni ha éppen ugy van. De van ,hogy wc re menne az ember és foglalt. Vagy volt,hogy vizet engedtem magamnak és 2 perc mulva kiabált a fiu h gyorsan szálljak ki mert neki fontos és tussolnia kell. Aztán másfél óráig fürdő felé se ment. Volt olyan lakótárs aki lelépett albérletfizetés elől. Kulcsait az ágyon hagyva szemetét a sarokba. Nincs bajom lakótársakkal, mert nincsenek. Azt csinálok amit akarok a lakásban nem kell tekintettel legyek senkire,max a szomszédokra. Persze vannak jó fej lakótársak is,de azok kihalóban.

12. mafalda (válaszként erre: 11. - KisManka)
2012. máj. 28. 17:06
Ez utóbbi megállapításokat megkérdőjelezem.Mert a csupa fiúból álló albérletek elég gázosak.Általában.De a vegyes az jobb lehet.
2012. máj. 28. 16:57
Rutinos albérletben lakó kolleganőm mondta, hogy csak fiúkkal hajlandó összeköltözni, mert tisztábbak , megbízhatóbbak, mint a lányok:)
2012. máj. 28. 15:53
ezévi lakótársam egyáltalán nem zuhanyzott egész héten-koszos a zuhanyzó indokkal,már érezni lehetett rajta szerdán,hogy izzadt
2012. máj. 28. 15:27

Ez sosem egyszerű helyzet! Viszont amikorra elvégzed az egyetemet, lesz ember-nőismereted :)

Beszélgess több lánnyal, mondd el, mit szeretnél és mit nem... Lehet, hogy először beválasztasz, de a következő már jobb lesz. Sok sikert!

2012. máj. 28. 15:23

Nem könnyű dolog...Nekem eddig szerencsém volt,mindig jófej lakótársaim voltak :) Volt közte olyan,aki csoporttársam,és előtte 1 évvel ismertem meg,de a mostani lakótársaim például vadidegenek voltak,amikor összeköltöztünk,mégis remekül megvagyunk. Sokat segít persze,hogy hasonló típusok vagyunk,egyikünk sem az a hajnalig bulizós és zajongós típus.

Nem elhanyagolható szempont persze az sem,hogy külön vagy közös szobátok van-e. Előbbi nyilván jobb,mert bár így is együtt kell élnetek,de jóval nagyobb a szabadságotok,a privát szférátok. A közös szobánál viszont tényleg nem árt,ha nagyjából azonos hullámhosszon vagytok.

De nem lehet sajnos tuti tippet adni,kinek mi válik be. Ahogy mondani szokás,"lakva ismerszik meg az ember". Úgyhogy jó nagy adag szerencsére van szüksége az embernek ilyen helyzetben :)

7. Hitta (válaszként erre: 4. - Dominós)
2012. máj. 28. 15:15
Együttérzek :) Nekem olyan lakótársam is volt akik azt se várták meg a fiújával, hogy elaludjak... remek volt mondhatom :D Pedig eleinte nagyon jófej lánynak tűnt, ezért is mondom, hogy óvatosan az új ismerősökkel
2012. máj. 28. 15:14
Az se mindegy,h ő szobatárs lesz-e,vagy lesz külön szobája?
5. Hitta (válaszként erre: 3. - 24942a4452)
2012. máj. 28. 15:12
De ehhez szerencse is kell, hogy olyat fogj ki akivel jól el vagy. És rendesen pórul is járhatsz, ráadásul év közben már elég nehéz új albérletet találni jó áron... de te tudod :)
2012. máj. 28. 15:11

Hú ... hogy én mennyi hülyével laktam már együtt...szerencsére jópár normálissal is.

Volt, aki csak hetente zuhanyozott, volt aki bulit szervezett, és utána vörösborban úsztak a jegyzeteim, a fiúja azután jött szexelni a szobába, hogy én elaludtam, volt aki felcserélte a nappalokat az éjszakával... de volt olyan is (vadidegen), akivel mindig megegyezhettem, mikor ki, mit, kivel stb...konfliktus nélkül.

3. 24942a4452 (válaszként erre: 2. - Hitta)
2012. máj. 28. 15:08
az említett lány is csoporttársam és barátnőm volt,mégse jött,de olyanoknak jó a viszonya a lakótarsakkal,akik öszzeköltözés előtt nem is ismerték egymást,mégis elvannak
2012. máj. 28. 15:02
Ez egy nagyon nehéz kérdés, én is megjártam már ezzel. Az a baj, hogy soha nem tudhatod előre, hogy ki milyen lesz, ha vele laksz. Szerintem semmiképp se költözz össze egy vadidegennel, vagy olyannal, akit rövid ideje ismersz. Esetleg egy csoporttársaddal is összeköltözhetnél (nekem ez vált be), legalább tudnátok együtt készülni a vizsgákra, és nincs olyan, hogy ő hajnalig zajong mert neki másnap nincs órája, neked viszont van kora reggel.
2012. máj. 28. 14:54
Elég naiv voltam,elsőéves egyetemistaként összeköltöztem egy legjobbnak hitt barátnőmmel,akit igazán csak most ismertem ki,pedig 10 éves ismerem.Egy évet kihúztam vele,de jövőre szeretnék komolyabb,értelemesebb lakótársat,mire figyeljek oda lakótárs kereséskor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook