Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakótárs gondok... Költözés a jó megoldás? fórum

Lakótárs gondok... Költözés a jó megoldás? (beszélgetős fórum)


14. 65950e3293 (válaszként erre: 13. - Tixtina)
2013. dec. 9. 17:09
Budapesten igen :) És még mindig keresek tehát ha felszabadul akkor szívesen fogadom :)
13. tixtina (válaszként erre: 1. - 65950e3293)
2013. nov. 10. 23:35

Jajjj-ez borzasztó lehet:OO

Te kellettél volna ide hozzánk bérlőnek.

Itt is hirdettem hetekig a külön bejáratú 20 nm-es szobát 30-ért.Előszoba,zuhanyzó,vécé-minden külön-nincs közösködés.Kimondottan tanulólányt,vagy nyugdíjas hölgyet kerestünk-ehhez képest,csak férfiak hívtak:O

Hátha találsz hasonlót,nézz körül a neten-A fővárosban szeretnél?

12. Babeck
2013. nov. 10. 23:23

Ezeknél még a munkásszálló is jobb lenne talán :(

Albérlet.hu-n nézz körbe, ott azért bőven vannak 50 alatt is!

11. licsi (válaszként erre: 1. - 65950e3293)
2013. nov. 10. 22:49
Keress a neten szobát, lakótársat, ennél biztosan találsz jobb megoldást! Annyi időt biztos tudsz szakítani, hogy a neten érdeklődj, hátha hamar szerencséd lesz. :)
2013. nov. 10. 21:54
Én is költöznék, de 60+ rezsit, egy szobára nem tudok kiadni, ez árban jó lenne, de hát nem fogok hitelt felvenni... Meg nekem nem az kell, hogy mossanak, főzzenek rám, megcsinálom én magamra, csak ne b---szák el a cuccaimat, meg ne én takarítsak más után
9. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - 65950e3293)
2013. nov. 6. 10:31
Nézz körül a neten, nagyon sokan adják ki a szobájukat, sokan keresnek lakótársat. Én a helyedben költöznék, mert ennél csak jobb lakótársakat találhatsz.
2013. nov. 5. 23:56
Amit lehet azt el zárnék tölük,sose laknák olyanokal akik bár az alap dolgokat le sz.rják.mert hát ugye a rend az egy alap,sajnos minden napi vitatkozásal nem fogsz sokra menni velük.vegyetek fel egy takaritonőt:-)
2013. nov. 5. 23:35

Lehet,hogy fura,de a legjobb lakótársam egy idős néni volt,még annó lánykoromban. Baromi olcsón adta ki a szobát,a közös helységeket ő takarította,mondván,úgyis ráér! Volt,hogy a szobámat is rendbe rakta,a leszáradt cuccaimat leszedte,kivasalta (elötte sosem láttak vasalót...na jó,azóta sem),és mindig megkérdezte,ha szabadnapos voltam,hogy kérek-e ebédet! Imádtam!!! Mellesleg elég szabad felfogású volt,így akkor fogadtam vendéget,amikor akartam (na,ez nem sűrűn volt,mert sokat melóztam).

Nem lenne megoldás valami ilyesmi? Persze,nem mindenki olyan mázlista,mint én,de mindenképp kultúráltabb környezeted lehetne.

2013. nov. 5. 21:36
Keresek már... De olyan drágák :S én meg suli mellett örülök ha ezt is tudom fizetni + talán hó végéig kihúzom vmi kajával. " Nincs arra igényük amire nekem" Most komolyan ezt szinte luxusnak kéne venni, hogy tisztaság van? -.- Attól, hogy pasik szerintem minimum h elmosogatok magam után, egyik srác egy hétre haza ment, és amíg vissza nem jött ott állt a mosatlan -.- Volt olyan még az elején, hogy elmosogattam a cuccaikat elpakoltam a mosogatóból 1x köszönte meg az egyik srác a másik nem is... -.- Nem érzem itt jól magam egyáltalán
2013. nov. 5. 20:25

Én is próbálkoztam sokszor megbeszéléssel. Én 3 sráccal laktam együtt, előtte 3 csajjal. Nem segített, bármit is kértem. Ha alapjáraton nincs igényük arra, amire Neked, akkor nem fog működni a dolog.

A másik szobája, cuccai meg tabu. Elviszik az asztalod? Nanemááá'.

Az egyik lakótársam mindig elhasználta a samponom (nem ő volt, persze), aztán kicseréltem a balzsamot a samponnal (illatra ugyanaz volt), ő meg lelapult hajjal járkált. A balzsam nem tisztított... :)

De ilyenekbe nem érdemes belemenni, a helyedben én keresnék másik helyet.

2013. nov. 5. 20:23
Szerintem mindenképpen változtass. Ez így neked a legrosszab. Gondolom, haza se jársz szívesen...
2013. nov. 5. 20:21

Én is laktam ilyen emberekkel együtt. Csak a különbség az, hogy ők egy pár voltak (fiú-lány). De ugyan ez ment 8 hónapig. El nem tudom képzelni, valaki hogy lehet ennyire trehány. Főleg, ha egy nőről van szó. 23 éves nő létére az anyja járt takarítani az albérletbe, vidékről...

Mi a férjemmel 8 hónapig laktunk velük, de már 2 hó után elkezdtünk másik lakást nézni, de nem találtunk egyből. Vagy nem tetszett, vagy nagyon messze volt, vagy nagyon sok kauckiót kértek, stb. De aki keres az talál! Sok sikert nektek is! Én mindenképp lépnék a helyetekben, de addig is ordítsd le a fejüket, hogy tudják hol a helyük, mert ez nem állapot :)

2013. nov. 5. 20:07

Beszélj a tulajdonossal. Bár a leírtak alapján ezen már túl vagytok :/


Esetleg keress szobát, normálisabb arcokkal, és gyűjts kaucióra, vagy próbáld meg megbeszélni a bérbeadóval, hogy az egyik havi kauciót hadd fizessétek részletekben a barinőddel.

2013. nov. 5. 20:05
Ez lesz a harmadik hónap, hogy 2 fiú lakótársam van. Gondok: Nem takarítanak: áll a kosz, ragad a padló, mivel én dolgozok csak aludni járok oda így ha akarnám se tudom takarítani. De más szemetét meg nem vagyok hajlandó felnyalni. Áll a mosogatóba a mosatlan, a sajátot szinte el se lehet mosni, mert bele se fér. Egyikőjüknek sincs saját evőeszköze, edénye... az enyémet használják, ha hébe-hóba el van mosva, azért mégis... amit ők már végig nyaltak... meg ha jönnek hozzájuk vendégek és ők is... kinek van gusztusa utánuk enni? Bele égetik a kaját az edénybe és nincs elmosva, kiskanállal nem tudtam felkaparni a mócsingot az edényről. Akkor az én szobám a legkisebb... volt bent egy asztal, amit természetesen az egyik úr átvitt magához, mert neki nem volt... nekem most nincs asztalom pedig háziknál jó lenne -.- Elhasználták a mosószereimet... Elvitték a körszárítómat... Volt ezekről szó, hogy kicsit viszább kéne venni, de azóta se semmi... -.- Már idegesít.. de nem találok barátnőmmel 2 szobás lakást amit kitudnánk venni... ha jó árban lenni marha magas a kaució :((( 20 éves lány vagyok MINDENNAP délelőtt suli utána 8 órás meló szóval aludni járok oda...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook