Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lakossági folyószámlához nincs meg a bankkártyám, igényelhetek újat? fórum

Lakossági folyószámlához nincs meg a bankkártyám, igényelhetek újat? (tudásbázis kérdés)

2010. máj. 5. 19:59

Igen, szerintem is ez csak egy ügyfélmarasztaló fogás lehetett. És igen, tényleg nem egy túl barátságos bank.

A napokban mindenképp be fogunk menni és én tuti addig nem jövök el onnét, amíg meg nem szüntetik a folyószámlát, így vagy úgy..

Vicc ez az egész...

Köszönöm a segítséget!

16. emagdi (válaszként erre: 15. - Darth Bane)
2010. máj. 5. 19:52

nem tudom, hogy az otp-nél pontosan mi a helyzet, de az abszurd, hogy pin kód nélkül nem adhatod vissza a kártyád, vagy hogy ne szüntethetnéd meg az egész folyószámlád.

gondolj csak bele, ha elhagyod a kártyád, akkor életed végéig ügyfél maradsz az otp-nél?

mind a kártyát, mind a folyószámlát meg kell hogy szüntessék, ha kéred. (maximum annyi történhet, hogy a kártya miatt nem azonnal, hanem kb 1 hónapos "felmondási idővel" mondják fel a számlád, hogy ha esetleg időközben érkezik kártyás terhelés a számládra, azt érvényesíteni tudják). egyébként a rendszerben azonnal le tudják tiltani a kártyád.

nyugodtan menjetek, intézkedjetek, és ne hagyjátok megvezetni magatokat. (és szerintem ne legyetek az otp ügyfelei, nem túl ügyfélbarát és ráadásul drága bank)

15. Darth Bane (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2010. máj. 5. 19:30

Köszi a gyors választ!


Sajnos nem ennyire egyszerű :(

Párom folyószámlájáról lenne szó. Még tavaly kezdődött el a megszüntetés. Sajnos én nem voltam ott. Párom az anyjával ment be a bankba, hogy megszüntetik. Mivel már akkor sem tudták a pin kódot, így az ügyintéző azt mondta, hogy így nem lehet megszüntetni. Aztán egy kis huzavona után, úgy jöttek el, hogy, na jó, akkor elvileg ha lecsupaszítják a számlát, akkor megtörténik a megszüntetés, meg, majd intézkedik az ügyintéző...

Azóta el is lett felejtve az egész, míg a mai napon nem jött egy folyószámla kivonat, pár ezer forintos hiánnyal.

Én bemegyek a párommal a bankba, ha kell "ki is verem" a balhét, de jó lenne tudnom, hogy milyen lehetőségeim vannak. Azért írom, mert a megszüntetéskor kellene beütni a pin kódot, nem az ügyintézőnek megmondani. Kb ilyeneket is olvastam a neten.

Meg azt is, hogy igényelhetek új kártyát, ha elveszett a pin kódom. Ok, csak nem akarunk már újabb költségeket...

14. emagdi (válaszként erre: 13. - Darth Bane)
2010. máj. 5. 19:20

a pin kód nem kell hozzá.

bemész a bankba, beviszed a kártyád, leadod, és kéred az érvénytelenítését. ennyi:)

a pin kód csak ahhoz kellene, ha automatából szeretnél pénzt kivenni a kártyáddal, vagy ha fizetni szeretnél vele. semmi máshoz nem, és még a bank sem kérheti el tőled.

2010. máj. 5. 19:15

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy meg szeretném szüntetni az otp-s folyószámlámat, de nem találom a kártyám pin kódját. Mivel sosem használtam, fejből sem tudom. Pénz sincs rajta, csak egy kis mínusz. Szóval, meg szeretném szüntetni, de így hogyan tudom?


Előre is köszi a segítséget!

12. 1eb84e4bad (válaszként erre: 11. - Aaa82)
2009. febr. 16. 21:21
:-)) okés:-)
11. aaa82 (válaszként erre: 10. - 1eb84e4bad)
2009. febr. 16. 21:19
bukhatom, mert nincs rajta egy fillér sem, ha bukom akkor nem is lesz :))
2009. febr. 16. 21:16
nem lehet. Örökre buktad a számlád:-)
2009. febr. 16. 21:10
tudsz igenyelni uj kartyat, es ezt jobb ha letiltatod. nehogy illetektelen kezekbe keruljon.
8. dancingqueen (válaszként erre: 5. - Aaa82)
2009. febr. 16. 21:06
semmi:)
7. aaa82 (válaszként erre: 6. - Dancingqueen)
2009. febr. 16. 21:06
?
6. dancingqueen (válaszként erre: 5. - Aaa82)
2009. febr. 16. 21:05
...
5. aaa82 (válaszként erre: 4. - Dancingqueen)
2009. febr. 16. 21:04
holnap megyek be, de addig is kíváncsi voltam
2009. febr. 16. 21:03

igen

de miért nem a bankodat kérdezed meg?

2009. febr. 16. 20:56
Igen menj be a bankodhoz.
2009. febr. 16. 20:55
Egy ideig nem használtam a folyószámlát, de nem szüntettem meg, most használnám, de nincs meg a kártyám.
2009. febr. 16. 20:54
Lakossági folyószámlához nincs meg a bankkártyám, igényelhetek újat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook