Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakossági bejelentés fórum

Lakossági bejelentés (beszélgetős fórum)


16. moonlight13 (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2015. szept. 26. 16:32

Tudtommal létezik ilyen, hogy "egységes városkép" kialakítása.

Persze, ha a szomszéd háza is ilyen, akkor nem értem. Vagy akkor az övét is át kell festeni?

2015. szept. 26. 12:18
Ha leég a házam, a biztosító nem határozza meg azt, hogy kivel és milyen színűre fessem a házam. Az Önkormányzat miért teheti ezt meg?
2015. szept. 25. 15:13

Akinek a háza kettővel arrébb szinte ugyanilyen színű, ... annak nézz utána, "kinek a kije"!


Volt egy ismerősöm, aki halvány lilára festette a házát kívülről, és amikor a következő évben a közvetlen szomszédja is ugyanolyanra csináltatta a sajátját, ... szó szerint infarktust akart kapni az ismerősöm... két hónap múlva nekiállt, és egészen más színre, ismét csak átfestette a sajátját...

... vannak még ilyen emberek! Meglehet hogy a szomszéd is valami hasonló beállítottságú, és ráadásul valakinek a valakije...


Szerintem erre törvény nincs!!!!

13. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Júlia*)
2015. szept. 25. 14:55
Egy hivatalban ezt kellene mondani? Jó tanácsokat adsz!
12. 3d787b167a (válaszként erre: 11. - Júlia*)
2015. szept. 25. 10:00

"Közterületesektől jött a papír hogy mennyünk be az önkormányzahthoz...és ott mondta a főépítész."


Tehát hivatalból jött, nem pofára ment.


A településrendezési tervet x időnként meg kell csinálni, gondolom, ebbe ez a szín nem fér bele...


Miért lenne zaklatás?


ha a piroson átmész, és megbüntetnek, azt is zaklatásnak veszed?


Szavaznak a lakók a lehetőségek közül....

2015. szept. 25. 09:53

Ki küldte az értesítőt?

Őt keresd meg személyesen, mond meg neki,hogy egyrészt zaklatásnak veszed,

2. Akinek nem tetszik a szín, az saját költségén fesse át, de a színkeverésnél ott akarsz lenni, és közösen válasszatok színt.

Még a társasház színét is a lakók szavazzák meg, ha a szomszéd háznak nem tetszik, akkor ne nézzen arra.

10. andi6020 (válaszként erre: 8. - 3716f68b4c)
2015. szept. 25. 09:03
Nyilván van. Menj be ahova küldtek, és kérd el az erre vonatkozó előírást!
9. 3d787b167a (válaszként erre: 8. - 3716f68b4c)
2015. szept. 25. 08:58

Bizonyára van településrendezési terv, és ott vannak erre vonatkozó utasítások.


Menj be az építészhez, és kérdezd meg!


Itt mi ez honnan tudhatnánk?


Van, ahol épületet se lehet bontani, mert műemlékké van nyilvánítva.

2015. szept. 25. 08:56
De kihez fordulhatnánk? Valahol csak le van ez írva törvénybe vagy akármibe. nyilván van erre valami szabályozás... én semmit nem találok
7. Kangaroo Island (válaszként erre: 5. - 3716f68b4c)
2015. szept. 25. 08:55
mennyetek?
6. Flóra76 (válaszként erre: 1. - 3716f68b4c)
2015. szept. 25. 08:54
Szerintem ilyen nincs.Ez csak valami szivatás lehet....
2015. szept. 25. 08:54
Közterületesektől jött a papír hogy mennyünk be az önkormányzahthoz...és ott mondta a főépítész.
2015. szept. 25. 08:53
Pont ezért vagyok elkeseredve. Szépen igényesen lett megcsinálva. És tegnap mondták hogy így nem fogadják el és át kell festenünk. NEM ÉRTJÜK! Oké hogy le kellet volna jelenteni mert a város látványtervébe nyilván ne fessen az ember babarózsaszínt. DE ez igényes és szolid. Mellettünk két házzal ugyan ilyen a szín. Talán kicsit barnásabb... de akkor se értjük.
2015. szept. 25. 08:52
Egyébként milyen szervtől jött az "ítélet", hogy át kell festeni? Szerintem ez baromság.
2015. szept. 25. 08:51
Ilyenről még nem is hallottam. Nálunk szabad vakolatszínválasztás van.
2015. szept. 25. 08:36

Válallkozásunk van, és a bérelt épületet átfestettük narancssárgára. Nem tudtuk hogy be kell jelenteni így küldtek egy értesítőt hogy utólag intézzük el, büntetés se jár nincs semmi gond. Csakhogy közben jött egy lakossági bejelentés (vélhetően az egyik konkurenciától) hogy nem tetszik nekik a narancsárga szín, és így közölték velünk hogy át kell festeni. Érdeklődni szeretnék hogy járt-e valaki hasonló cipőben? Egy ember miatt át kell festeni a házat? Hogy lehet hogy nem lehet narancssárga a fal mikor arréb két házzal is narancssárga illetve szemben levő ház meg rikító citromsárga?? Azt hozzá tenném hogy eddig tégláig volt omolva az épület, mi hoztuk rendbe. Eddig az senkit nem zavart??

El vagyok keseredve hogy magyarországon nem hogy támogatnák a vállalkozókat, hanem még hátráltatják is. Ez az átfesté nagyon nagy kiadás lenne és semmi alapja nincs. Gyakorlatilag nem tudták meg indikolni, csak annyit mondtak hogy valakinek nem tetszik.

Valaki tud mondani egy kiskaput? Kihez forduljunk mit csináljunk? Van erre valami előírás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook