Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakókocsis nyaralás Horvátországban fórum

Lakókocsis nyaralás Horvátországban (beszélgetős fórum)


21. seisei
2011. jan. 22. 17:33

Sziasztok!


Szerintem egyszerűbb telepített lakókocsit bérelni valamelyik horvátországi kempingben. Mi többször jártunk a rab-szigeti San Marino kempingben. 1,5 kilométeres homokos, sekély tengerpartja van, szuper! Szabadabb a nyaralás, mint egy zárt szállodában és olcsóbb is. Keressetek rá a kempingre,vagy a tematikus oldalakon,rab-island.

2010. márc. 16. 10:05

Köszönöm!

Akkor mindenre fel kell készülni! :-) Volt olyan, hogy este 11-kor még az utcai mulatságon ropta a táncot, aztán nyakba kellett visszacipelnem a kempingig, mert már nem állt a lábán. Azóta is azt emlegeti, hogy oda menjünk vissza. :-)

wellness hétvégére is elvittük már. Azt mondták van gyermekfelügyelet játszószoba stb, gondoltuk így legalább tudunk majd szaunázni és masszázsra menni, de kiderült hogy pont azon a hétvégén szünetel a gyermekfelügyelet, úgyhogy ültem a játszótéren, a játszóházban és csak álmodoztam a masszázsról és a szaunáról. A párom meg egyedül nem ment. Ennek ellenére azért jól éreztük magunkat.

Biztos, hogy a gyerekeknek is óriási élmény lesz! :-)

2010. márc. 15. 20:56
Gratulálok, mi még sosem voltunk nyaralni, ill. egyszer nászúton voltunk és egyszer egy wellness hétvégén. A gyerekekkel még sosem voltunk nyaralni, ez lesz az első. :)
2010. márc. 15. 19:30

És jó nyaralást!

Nekünk ez most kimarad, nyáron fogok szülni és veszélyeztetett vagyok,úgyhogy csücselhetek a fenekemen. :-)

2010. márc. 15. 19:30
igazán nincs mit. De mondom menj rá a vacansoleil oldalára ott biztos találsz olyat, ami kedvetekre való. Kifejezetten lakókocsis, sátras üdüléseket kínálnak.
2010. márc. 15. 17:38

Az szuper. Nekünk nincs üdülési csekkünk, úgyhogy ebből a szempontból nem vagyunk megkötve. :D

Bíztam benne, hogy többen fognak írni, de nektek is hálás vagyok, köszönöm.

2010. márc. 15. 16:21
keress rá a neten. Kicsit időigényes, de megéri. Nekünk még az üdülési csekket is elfogadták, ami ugye nem mindegy.
2010. márc. 15. 16:16

Hát igen, nem mindig olcsóbb a vitt holmi. :P

Nem hiszem hogy nagyon felpakolunk majd. CSak egy pár dolgot, amit frissen megeszünk. Igaz csak pár napra készülünk. Remélem találunk pár napra is lakókocsit. :)

2010. márc. 14. 19:59
Ami megdöbbentő volt, hogy a tengerparton olcsóbban vettem bikinit, mint itthon. A kaja is olcsóbb volt. Igaz, sokmindent vittünk, mert ijeszgettek az árakkal, de rá kellett döbbennünk, hogy ha bemegyek egy közértbe olcsóbban bevásárolok, mint itthon. Ennek ellenére a tengerparton húslevest és csirkepörit főzettek velem. :-)
2010. márc. 14. 19:20

Lakókocsit bérelni sokkal olcsóbb, mint lakóautót. Csak nálunk úgy kellett számolni, hogy 6 felnőtt és egy gyerek. Így nem fértünk volna be ennyien egy személyautóba és ezért olcsóbb volt így. Gyakorlatilag mindennel együtt (benzin, autópálymatrica) 75-85 ezer/főből megúsztuk az egészet és akkor a gyereket még nem számoltuk bele és nem spóroltunk. Horváthországban még nem voltam, így nem tudom ott mire kell figyelni. Ha lakóautóval indultok útnak arra mindenképp figyelni kell a parkolások alkalmával, hogy semmit nem szabad elől hagyni, az ablakot úgy kell hagyni, hogy belássanak, mert ha minden el van sötétítve, akkor egyből feltörik a könnyű zsákmány reményében. Ha belátnak és látják, hogy nem hagytok ott kamerát, stb, akkor nincs gond. A lakóautóhoz páncélszekrény is volt, amit csak a jármű aljával tudtak volna kivágni, így oda tettük a pénztárcákat, személyiket. Őszintén szólva mi úgy indultunk útnak, hogy tényleg nem volt célállomás. Ahol helyet találunk és kész. De szerencsénk volt, mert főszezonban is a második kempinge simán beparkolhattunk. Végülis ott a kempingek egymás hegyén-hátán voltak. Kint hagytuk az autót, a párommal ketten bementünk, ő beszél egy kicsit németül és pár szót olaszul, úgyhogy a portán elmontuk mit szeretnénk, hátra küldtek megnézni a helyeket és kiválasztva visszamentünk. Távozáskor fizettünk.

Viszont a vacansoleil oldalán ingyen igényelhesz prospektust és ott az árak is benne vannak és nagyon sok lakókocsis nyaralást kínálnak.

2010. márc. 14. 18:02

Az jó. A párom vágya az, hogy egyszer lakókocsival menjünk nyaralni.

Omis közelében láttam egy "olcsó" lakókocsit-árban nem, csak az, hogy itt nincs turnus, de a Rab szigete megfogott. :P

Mi csak 3-4 napra szeretnénk menni, egy hét nagyon sokba lenne.

Hogyan zajlik, mire kell figyelni az ilyen utazásoknál?

Arra is gondoltam, hogy helyben kéne keresni szállást, csak 2 gyerekkel kóborolni, hol fogunk majd aludni, elég kockázatos lenne.

2010. márc. 14. 14:26

Egy szuper lakóautót béreltünk egy hétre 230 ezerért, ebben a biztosítás, 2 franciaágy, tv, dvd, szekrények,konyha, hűtő fagyasztó résszel, wc, zuhanyzó és egy étkező volt, ami szintén franciaággyá alakítható.Az utastér egyben van a vezetőfülkével és így menet közben se kellett megállni pisilni. Mikor elindultunk még nem tudtuk hol is kötünk ki. Végül Bibione-ben találtunk egy kempinget, ahol 2 percre voltunk a tengertől, a hely ahová beálltunk fenyőfák árnyékában volt. Úgy tudom ha előre lefoglaljuk a szállást, akkor 1 hetet ki kell fizetni főszezonban, még akkor is ha nem maradunk annyi ideig (egy utazási irodás ismerősöm mondta), de így hogy oda mentünk és a második kempingben volt is hely csak annyit kellett fizetnünk, amennyit valójában ott töltöttünk. Ha jól emlékszem 13 euró környékén volt egy éjszaka/ fő autóval együtt. A kempingben volt egy olyan wc-zuhanyzó box, aminek a padlójáról akár enni is lehetett volna olyan tiszta volt, a lakóautóhoz volt áram és a vízkészletet is fel lehetett tölteni. Mikor már jól leégett mindenünk, akkor átmentünk velencébe stb. Jó volt, mert akkor töltötte a lányom 4. évét és ekkora utat személyautóban nem bírt volna ki. Nem voltunk helyhez kötve, sokkal többet láttunk így.

Ha lakóautó mellett döntötök, akkor érdemes már most szétnézni a neten. Van olcsóbban is, mint amennyiért mi béreltük, csak az az ország másik végén volt, így ha azt vesszük, hogy nyaralás után még 1 nap rámegy arra, hogy visszaszállítsuk nekünk már nem érte meg. Ja és jóelőre lefoglalják. Én mindenkinek csak ajánlani tudom, aki gyerekkel akar nekivágni, mert csodálatos élmény!

9. szoszilvi81 (válaszként erre: 7. - Szitaszivárvány)
2010. márc. 14. 13:47
Nektek mennyibe került tavaly az olasz nyaralás?
2010. márc. 14. 13:46

Én nem tudom egyenlőre. Úgynéztem főszezonban egy telepített lakókocsi 17 ezer/per éj.

Nagyon tetszik amit átküldtek, szivesen mennék oda, de ott 10 napos turnusok vannak, mi csak 3-4 napra szeretnénk menni.

2010. márc. 14. 13:33
Azt megkérdezhetem, hogy egy 4 tagú családnak így kb. mennyiből jön ki a nyaralás, ha költőpénzt nem számolok? Mi tavaly lakóautót béreltünk azzal indultunk útra, igaz 7-en voltunk és Olaszország volt a cél.
2010. márc. 14. 13:13

Köszönöm a segítséget.

Doxikri, tudnál linkelni konkrét lakókocsit, hogy ti itt voltatok. Mi a menete, előre kell utalni, hogyan működik?

Mondhatni ez lesz első nyaralásunk, nem tudom mire kell odafigyelni, mit kell vinni stb.

5. doxikri (válaszként erre: 4. - E642ac5487)
2010. márc. 14. 11:06
Én voltam itt, 4x is, lakókocsiban. csodálatos hely, nagyon klassz gyerekekkel is. Tiszta, rendezett, nyugodt...a lakókocsik is nagyon klasszak. A tengerpart pont ideális gyerekeknek. Tényleg csak ajánlani tudom, menjetek ide, nyugodtan!!!
2010. márc. 14. 09:20
Egyébként a Rab szigeten, Loparon van :)
2010. márc. 14. 09:20

kekadria-nyaralas pont mindenkilapja pont hu/

Ajánlom!

2010. márc. 14. 09:18

[link]


Ezen a honlapon található egy ilyen camping. A campinget nem ismerem, de mi is voltunk itt, csak szállodában. A hely nagyon szép, a part gyerekkel ideális, lassan mélyülő, finom homokos.

2010. márc. 14. 09:01

A nyáron szeretnénk elmenni a családommal (7 és 3 éves gyerekekekkel) Horvátországba. Kitelepített lakókocsis szállásra gondoltunk. Hova érdemes menni?

Ha valakinek van tapasztalata szivesen fogadnám a tanácsaitokat. Konkrét címeket is szivesen fogadnék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook