Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakihegyi lakópark fórum

Lakihegyi lakópark (beszélgetős fórum)


1 2
15. keletkincse29 (válaszként erre: 12. - Tereteri)
2009. ápr. 8. 10:29

Szia tereteri!


Decemberben múlt 3 éves a fiam, Bendegúz.  Egy igazi rosszasság. Tervezzük mi is a második babát (ami remélem, hogy kislány lesz), de egyelőre Bendi nagyon sok figyelmet és időt igényel. Ha elkezd majd oviba járni és sikerül a beszoktatás, akkor talán belevágunk, de egyelőre nem sietünk el semmit.  És ti mit szeretnétek elsőnek? 


Kedves Sophie29 üdvözöllek a fórumon! 

2009. ápr. 7. 11:21

sziasztok!


a férjemmel mi 2008. májusában költöztünk a lakópark IV. ütemébe. jelenleg itthon vagyok a 8 hónapos kisfiammal gyeden. mi is szeretjük a lakóparkot, és bár igaz, hogy időközben lett egy autónk, addig a férjem minden reggel és este busszal közlekedett. lehet Csepelről a Szent Imre térről jönni a 679/680-as járattal, vagy a ráckevei hévvel Szigetszentmiklós egyik hévmegállójától a helyi járatok egyikével az autóbuszfordulóig. reggel 5 órakor már indul a közvetlen csepeli busz, és este úgy rémlik 8kor indul az utolsó.


a lakás műszakilag rendben van. a lakóközösség is tényleg nagyon szimpi. sajnos a közlekedés macerás, főleg hétvégén, de ha itthon van az ember, gyalog is sokminden megközelíthető. én pl. babakocsival szoktam sétálni, és nem olyan megterhelő! ;) egy kis mozgás meg úgyis kell :)


a kert nekünk is maximálisan elég. főleg, hogy mindig van társaság lent a kicsiknek is, nagyoknak is, szóval még unatkozni sem fogunk.


a csatornaszaggal kapcsolatban, 1 éve sokkal durvább volt, most valamit változtattak rajta, így egy fokkal jobb, szerencsére már nem minden este érezzük! egyébként ott, mikor eljössz a szennyvíztisztító előtt, mindig is érezni fogod, de a lakóparkig már nem jön el, csak igen ritkán.


egyébként van olyan értékesítő, aki maga is itt lakik, szóval azért sem gondolnám, hogy olyan gagyi a lakópark. hm!?


összességében pozítív a véleményem, szeretünk itt lakni! csak ajánlani tudom, főleg fiataloknak, kisbabásoknak

2009. ápr. 3. 13:01
Egyébként, nekem az is gyanús volt, hogy nem-e az értékesítőkkel beszélek, mert azoknak, akik dicsérik összesen kb. 3 hozzászólása van, és mindegyik ilyen irányban. Másrészt aki tényleg ott lakik valahol, az több élményéről is beszél és érdeklődik a többiek iránt, elvégre azért van a fórum. :)
12. tereteri (válaszként erre: 11. - Keletkincse29)
2009. ápr. 3. 10:48

Szia Keletkincse!


Örülök, hogy máris találkoztam egy gyeses kismamával, aki a környéken lakik. :) A férjem családi házban nőtt fel, neki hiányzott volna a kert. Egy egész kicsi, 100 nm-es telekrészünk lesz, azon kocsibeálló, és le is lesz egy része kövezve, úgyhogy epont elég is lesz. :)

Mekkora babád van? Mi még csak most tervezzük a projektet, remélem nyárra már elkezdem növeszteni a pocakomat!

11. keletkincse29 (válaszként erre: 8. - Tereteri)
2009. ápr. 3. 10:28

Kedves tereteri!


Én GYES-en lévő anyuka vagyok.:):)A közlekedésről csak annyit, ahogy te is írtad, a többi miklósi társasházi vagy sorházi lakásoknál is ugyanolyan olyan. Amikor mi elköltöztünk Pest-ről mi is gondolkoztunk azon, hogy érdemesebb lenne kertkapcsolatos lakást venni, de aztán a férjemmel arra jutottunk, hogy mivel napközben csak én vagyok otthon a fiammal, ő reggeltől estig bent van a városban, így a hétvégéket nem azzal akarjuk tölteni, hogy a kertet rakjuk rendbe, hanem hasznosabb programokat tudunk szervezni magunknak. Ami kertre nekünk szükségünk van azt a lakópark bőven biztosítani tudja. :):):)

2009. ápr. 2. 10:49
csak még 1 tipp, több már régebbi lakás ablakába, erkélyébe volt kiírva, hogy eladó. Ha valakit komolyabban érdekel a lakópark érdemes pár éves lakásokat is megnéznie, bizonyára valamivel olcsóbb, és még teljesen újszerű!!
9. tereteri (válaszként erre: 4. - Ancsim)
2009. ápr. 2. 09:37
Amikor nyílt napon voltunk, nekünk úgy mondták, h ezekkel a buszokkal el lehet jutni egy másik buszig, ami a hévig közlekedik.
2009. ápr. 2. 09:26

Leírom a véleményemet, mi pár hete voltunk a nyílt napon. Maga a lakópark valóban jó minőségű és gyerekbarát. Bp-hez képest sokkal olcsóbbak a lakások. Viszont mindent mérlegelve nem a lakópark mellett döntöttünk.

Ennek első oka a közlekedés. Eléggé a pusztára épült, és ha nincs kocsid, akkor elég kanossza eljutni valahová.

Második oka a csatornaszag, ami megcsapta az orrunkat közeledve.

Harmadik az ár. Mi nagyobb 60 nm körüli lakásokat néztünk. ez kb 17,5 milla. Namármost Szigetszentmiklóson 17-18 milla között már lehet 60-70 nm-es kertkapcsolatos társasházi lakást vagy sorházat is találni. A közlekedés onnan sem lesz rosszabb...

Ez volt a fő érvünk, hogy ennyiért jobbat is kapunk.


De természetesen mindenkinek megvannak a maga szempontjai.

2009. ápr. 2. 09:18

Sziasztok!

Olvastam már más fórumon is a lakóparkról véleményeket, és van egy olyan érzésem, hogy az ember az értékesítőkkel levelezik ilyenkor. :)

6. keletkincse29 (válaszként erre: 5. - Studio64)
2009. márc. 31. 14:38

Kedves Studio64,


Most találtam rá erre a fórumra. A Lakihegyi Lakóparkban lakok a családommal és a következőket mondhatom a kérdéseidre:


Bölcsőde, óvoda van-e a közelben? Számos bölcsőde, és óvoda van a városban, és tervben is van új bölcsőde, óvoda létesítése.


Helyi orvosokkal meg vagytok elégedve?

Teljes mértékben. Miután kiköltöztünk a Lakóparkba háziorvost váltottunk, és maximálisan meg vagyunk elégedve a felnőtt és gyermekorvosunkkal is.


Mindenki csak a saját elzárt játszótér részébe mehet, vagy át lehet menni másik háztömbébe is?

Ilyen fajta tiltás nincsen. Mi mindig „vándorolunk” :). Odamegyünk játszani, ahova a fiamnak éppen kedve van, vagy ahol a barátai épp játszanak. De ez jellemző a többi gyerekes családra is.

2008. dec. 8. 10:22

Sziasztok,

Remélhetőleg mi is a lakóparkba költözünk, érdeklőpdnék, hogy bölcsöde, óvoda van-e a közelben?

Helyi orvosokkal meg vagytok elégedve? Nagyjából körbe néztünk, mindenki csak a saját elzárt játszótér részébe mehet, vagy át lehet menni másik háztömbébe is?

2008. aug. 4. 12:01

Tudna valaki segíteni nekem? A 679 és 680 buszokkal kapcsolatban szeretnék bővebb infót kapni!

A párommal szeretnénk lakást venni a lakóparkban. De ha nincs normális tömegközlekedés, akkor sajnos meghiúsul az itteni lakásvásárlási tervünk. A párom Pesten dolgozik, a 9. kerületben. Reggel 8-ra megy, és ha délutános, akkor este 7-ig van.

Úgy tudjuk, hogy a 679-es és a 680-as buszok azok, amelyek a lakópark és a Csepeli hév között járnak.

Valaki tudja, hogy milyen sűrűn járnak, és reggel mikortól indulnak, és este melyik az utolsó?

Ez a kérdést szeretném feltenni a helyi járatokra is!


Előre is köszönöm a segítséget!

2008. jan. 23. 19:09

Szia Tami

Köszi szépen a választ. Közben már voltam kint személyesen is és sikerült lefoglalózni egy lakást, így remélem Én is hamarosan beköltözhetek.


Azt láttam amikor kint jártam, hogy egyre többminden elérhető a Lakóparknál (zöltséges, ABC, fodrászat...ect.) Amúgy milyen kábelszolgáltató érhető el, illetve milyen internetezési lehetőség van?


:)

Üdv

Hoshi

2. tami77 (válaszként erre: 1. - Hoshi)
2008. jan. 15. 10:57

Szia Hoshi!


Mi 2006-ban költöztünk ide, és nagyon szeretünk itt lakni.


Sok fiatal van, jó a lakóközösség... A lakások kívül-belül jó minőségi átadással készülnek, és mi saját ízlésünket is belevihettük. szóval szuper lett. A pici lányunk biztonságban játszhat az elkerített játszótéren, este is meg van világítva a park. (hú, lehet kicsit elfogult vagyok :) ) Ami még fontos, az egyedi fogyasztást mérő órák, ez nagyon jó, mert így a fenntartás is olcsó, ami a hitel törlesztése mellett nagy segítség...


A közlekedés autóval nagyon egyszerű mi Budapestre az M0-áson keresztül megyünk nap, mint nap, de van sok egérút is Csepelen keresztül, ha el akarod kerülni az autópályát

A tömegközlekedést nem igazán ismerem :( A mi értékesítőnk Nagy Mónika volt, őt nyugodtan hívd, bármilyen kérdésed van, nagyon kedves, és sokat segített nekünk is.


Sok sikert!


Üdv.

Tami

2008. jan. 4. 20:28

Sziasztok

Budapesten élek és azt tervezem, hogy kiköltözöm Szigetszentmiklósra a Lakihegyi Lakóparkba. Mi a véleményetek a lakóparkról és a környékről? Milyen gyorsan lehet onnan elérni Budapestet?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook