Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásvásárlási pénzügyek fórum

Lakásvásárlási pénzügyek (beszélgetős fórum)


12. Chrissy77 (válaszként erre: 11. - Chrissy77)
2018. dec. 4. 04:23

"Haááát, ezt elk....k!"

Mondta Feri. Csak őt idéztem.


Szóval hála valakinek, nyomoroghatunk a 2 szobás házikónkban hatan. Mert nem tudunk hitelt sem felvenni....mert erre a házra is csak az értékének a 60%-át adják. Az a 4-5M meg nem elég bővítésre.

Köszönjük Emese!

11. Chrissy77 (válaszként erre: 9. - Akos30)
2018. júl. 20. 05:52

Azért, mert annak kevesebb a havi törlesztő részlete. És nem azért mert nem tudnád fizetni! Lehet hogy ki tudod fizetni a dupláját tripláját is. De miért fizetnél kamatokat? Ha van állami támogatás, akkor fizessen az állam!

És ESZEDBE NE JUSSON áthidaló kölcsönt felvenni! (legközelebb) 😉

Na figyu. Ez az én esetem.

Januárban ( mert sajnos elöbb lehetetlen számunkra) kötök 3db megtakarítási szerzödést. Magamnak első sorban, és a két gyerkőcömnek. Ha esetleg úgy állok majd anyagilag, lehet, hogy a kisebbikre is kötök. Össze vonható. Szülökre is lehet. Annál az intézménynél, amelyiknék olcsóbb a szerződés kötés összege! ( mindegyik 30%-ot ad), a végeredmény szinte ugyanaz. 4 év x hónap, ez szokott még változni. És mindenképp 20.000ft-ost. Erre kapsz 72.000ft-ot évente. Tehát fizetek 3x20.000ft-ot.(vagy 4x)

Ezzel egyidejüleg hosszúlejáratú kölcsönt veszek fel, hát nekem 8M-ra van szükségem. Mindenképpen olyat keresek, hogy az a bizonyos 4 év x hónapig én járjak jól.

Egy kicsit menjen a tőke is, meg ne legyen magas a kamat. A legolcsóbbat néztem 30.000ft havonta.

4 év után, azért már csökken az a 8M, és befordítom a 4M megtakarításomat. Vagy az 5.2M-t. Sacc/kb mennyi marad?! 1-2M? Ezt azért előre nem tudom, de azért ez ma már nem olyan nagy összeg. "Megmarad" havi 60.000ft, módosítom a szerződést, vagy végtörlesztek...

És ha sacc/kb jól számolok, 1M állami támogatás meg 1M kamat, akkor ott vagyok hogy a 8M-ból 8M-t fizetek be, és nem 10 vagy 15M-t... vagy a csillagos eget... és persze 4-5 év alatt kifizetem. Igaz kicsit kemény 4-5 év lesz, de utána jön a happy end!

10. Shadow Angel (válaszként erre: 1. - Akos30)
2018. júl. 18. 16:58

A lakástakarékkal foglalkozó pénzintézeteknél lennie kell áthidaló kölcsönnek, amikor is a lakástakarék lejáratáig csak a kamatokat kell fizetned, ha lejár az LTP, akkor abból fizeted a tőkét. Amennyiben nem fizetnéd bele, akkor átalakul annuitásos hitellé. Amelyik pénzintézet nem foglalkozik LTP-vel, szintén lehet felvenni kölcsönt, hasonló feltételek mellett, az a lényeg, hogy az LTP 66 hónapon belül kifizetésre kerüljön.

Hitelfelvételkor általában 20 % önerő a minimum, az ingatlan forgalmi értékének max. 80%-ára veszik a hitelbiztosítéki értéket. Az önerő lehet a lakástakarék is, amennyiben már kifizethetővé válik.

De ez bankonként eltérő lehet. Ha ELTP-d van, érdemes ott érdeklődnöd az áthidaló feltételeiről. OTP esetén pedig ott. De a 66 hónapos feltétel mellett a K&H is foglalkozik áthidalóval.

9. akos30 (válaszként erre: 7. - Chrissy77)
2018. júl. 17. 10:34
Miért célszerű a hosszú lejáratú? Végül is az én esetemben csak 2 évre kellene, amíg megkapom a lakástakarékot és fel tudom venni annak a hitelét, illetve ezt az áthidalót vissza tudnám fizetni belőle. Az utolsó lakástakarék hitelét pedig a nagyobb felújításra tudnám fordítani.
8. akos30 (válaszként erre: 6. - Gabbbicica)
2018. júl. 17. 10:31
Igen, vannak és igen, közel 1 órás útra a belvárostól, de valamivel el kell indulni.
7. Chrissy77 (válaszként erre: 1. - Akos30)
2018. júl. 16. 22:45

Ez jó hogy van megtakarításod. Egy kis baj van vele, hogy nem egyszerre járnak le.

Én azt a jó tanácsot kaptam, hogy minnél több megtakarítást nyissak, és egy hosszú lejáratú kölcsönt vegyek fel. Annál a banknál ahol a legkevesebb a havi törlesztés. Nem baj ha a kettö külön banknál van.

6. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Akos30)
2018. júl. 16. 22:28
Van Budapesten 6-9 millios 30 negyzetmeteres lakas????? Szerintem nincs....
5. akos30 (válaszként erre: 4. - Globus)
2018. júl. 16. 21:57
Valójában még pontosan nem látom, hogyan lehetne ezt az elképzelést megvalósítani, ezért puhatolózok. A lakástakarékok közül csak 2 van azonos pénzintézetnél, de egyik sem a Fundamentánál.
4. globus (válaszként erre: 1. - Akos30)
2018. júl. 16. 21:42
Amennyiben Fundamentára gondoltál, ilyen fórum van a portálon, keress rá.
3. akos30 (válaszként erre: 2. - Erdeig)
2018. júl. 16. 21:36
Ezt a blogot én is követem, viszont a bejegyzések között sok a "tankönyvi példa".
2018. júl. 16. 13:44

Szia,

Itt találsz a kommentekben sokféle variációt:

[link]

2018. júl. 16. 13:14
Lakásvásárlás előtt állok, pontosabban az anyagiak részletesebb tervezésén és ehhez szeretném kérni már tapasztaltabbak tanácsait. Jelenleg van 3 lakástakarékom, ami közül egy 2 év múlva jár le, egy másik pedig 3 év múlva, illetve még egy, ami 5 év múlva. Mindegyik havi 20e Ft-os befizetésű. A vágyott, budapesti, 30 nm körüli lakás megvásárlását 2-3 év múlva tervezném, az első lakástakarék lejártakor. Saját megtakarításom nagyjából 2 millió Ft lesz akkorra. A lakástakarék esetén van arra lehetőség, hogy a még megtakarítási szakaszban lévőre is kaphassak hitelt? Ha felveszek egy másik hitelt áthidalási céllal, akkor a később megkapott lakástakarék összegéből vissza tudom azt fizetni előtörlesztéssel? Mennyi önerő kell egy 6-9 millió Ft-os ingatlan megvásárlásához, illetve abba a lakástakarék összege is beleszámít?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook