Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásvásárlási kérdésben tudnátok segíteni? fórum

Lakásvásárlási kérdésben tudnátok segíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. nov. 12. 23:01
na, megoldódott? :)
30. ed88de3413 (válaszként erre: 28. - Szabianyu)
2011. jan. 14. 20:04
Igen nagyon jó tanácsokat kapok és köszönöm is!
2011. jan. 14. 18:07
lemaradt gne2-től!
28. Szabianyu (válaszként erre: 26. - Ed88de3413)
2011. jan. 14. 18:06

próbáld meg úgy kiírni a fórumot hogy banki tanácsadó segítségét kéred!

De szerintem jó tanácsokat kapsz!

27. gne2 (válaszként erre: 25. - Ed88de3413)
2011. jan. 14. 17:13

A közvetítők nem kérnek pénzt tőled, őket a bank fizeti akivel szerződést kötsz, jutalékot kapnak. De több bankban tudom, hogy az ügyintézők nem kapnak azért semmit, ha megkötik a szerződést veled! Ilyennel érdemes beszélni, végigvenni az előnyöket, hátrányokat, nem olyannal, akinek haszna származik belőle. ;)


Én most mérlegképes könyvelőnek tanulok (éppen pénzügyet), egész jó dolgokat mond a tanár, amiket a bankok nem szoktak az ügyfél orrára kötni. Így már tudom pl. hogyan tesznek zsebre a bankok a devizahitel után dupla nyereségét nulla kockázattal, vagy hogyan vágták/vágják át a használt autó beszámításnál az autókereskedők az emberkéket.

26. ed88de3413 (válaszként erre: 19. - Ed88de3413)
2011. jan. 14. 13:45

Elnézést kérek egy kicsit mérges lettem és mérgemben írtam,de azóta átgondoltam!

SAJNÁLOM!!!

25. ed88de3413 (válaszként erre: 17. - Marcsi 61)
2011. jan. 14. 13:43

Annyit szólnék még hozzá legyél szíves olvasd el mégegyszer nyugodtan és látni és érteni is fogod,hogy én nem minősítettelek le se téged se senkit.Arra akartam utalni,hogy ha van is köztünk okosabb azok pénzért adnak ilyesfajta tanácsot mert ebből élnek!

Rólad meg annyit,hogy igen jó fele jártál mert ilyesmire gondoltam én is,vagy bármi más fajta megoldás!A lényeg egy házat szeretnék szépen berendezve a másik kettőt eladni és lehetőleg egy hitelt felvenni amit még ki is tudunk fizetni.

Nagyon sokat segítettél te is csak nagyon szépen kérlek ne érts félre én senkit nem akartam megbántani és leminősíteni mert ehez nincs jogom mert én sem vagyok se jobb,se okosabb mint más.Mindenki egyforma,értékes ember ki ezért ki azért!

2011. jan. 14. 13:28

Ha tud még valaki hasonló okosságot nagyon szívesen várok minden nemű tanácsot,megoldást akár banki ügyintő,akár nem,de valamilyen jó ötlettel tud szolgálni nekem vagy akár másnak is!Ha van még valaki akinek tanács kell tegye fel itt nyugodtan hátha van megoldás az ő elképzeléseire is!!!

Kérek mindenkit ha valakit nem érdekel ez a téma legyen szíves nélkülözni minket!Köszönöm!

2011. jan. 14. 13:13

Igen nagy felelősség meg nagyon hosszú folyamat!

Nagyon sokat kell számolnunk még nekünk is!

2011. jan. 14. 13:09

Még mielőtt más is félre értené nem tikteket minősítelek le hanem a tanácsadókra gondoltam,de úgy látom ezt mindenki úgy értette ahogy én is gondoltam!

Nem ti vagytok buták csak ti sem tudtok jobb tanácsot adni!

Ez igaz mert csak olyan tud jó tanácsot adni aki már volt ilyen helyzetben vagy aki dolgozott már ilyen helyen ezt össze mérve én ehez nem értek és én szoktam mondani magamról ha nem értek valamihez én ehez hülye vagyok!

21. gne2 (válaszként erre: 20. - Ed88de3413)
2011. jan. 14. 13:00

Nem értek én sem hozzá, csak muszáj követni a pénzügyi dolgokat az ember lányának. Amikor mi vettünk fel hitelt, simán elhajtottak több helyről is, mert meg voltak az elképzeléseink, és a lehetőségeinket is reálisan felmérve kerestem a nekünk megfelelőt. Volt, ahol előszedettem az ügyintézővel az ÁSZF-et, a bank jogászától kértem állásfoglalást, és nekem volt igazam. Akkor már adtak volna boldogan hitelt, de megkötöttük máshol.


Ha nem akarsz hitelügyintézőt keresni, akkor vedd sorra te magad, de nagyon reálisan:

- mennyi önerőtök van

- mennyi pénzre lenne szükségetek. Minél kevesebbet vegyetek fel, mert az első néhány években is fizetitek a teljes futamidőre szóló kamatokat. Ezért fontos a futamidő is, mennyi időre tudjátok bevállalni minimum és maximum.

- mennyit tudtok fizetni havonta max., amit akár gond esetén is tudtok rendezni legalább 2-3 hónapig. Ez is nagyon fontos (szerintem).

- nálunk számított az előtörlesztés lehetősége: lehet-e, milyen költséggel.


Ha ez kész, akkor nézd végig a bankokat, akár neten is lehet információkat kérni. Milyen feltételekkel adnának nektek (kamat, futamidő, fedezet, kamatperiódus, előtörlesztés, stb.) Ezeket rendesen át kell olvasni, legjobb egy szakértővel, aki kívülálló, nem származik haszna belőle! Ilyenekre gondolok: Hiába kapjátok meg mondjuk 6 %-os kamatra, ha a kamatperiódusotok 1 év, és az 1 év eltelte után a bank 16%-ra is emelheti a kamatot vagy kezelési költséget! Vagy pl.az előtörlesztés lehetséges, de csak fix időpontokban, vagy éppen kezelési költség címén 30E-t kell fizetnetek. Ezek is sokat jelentenek.

Könnyebb egy hitelügyintézővel végigvenni, neki ez a munkája.


Nem könnyű és nagy felelősséggel járó döntések ezek!

20. ed88de3413 (válaszként erre: 18. - Gne2)
2011. jan. 14. 12:12

Igen én is így gondoltam látom te értesz hozzá valamicskét legalábbis tőlem jobban.Tudom,hogy nehéz lesz csak kíváncsi voltam a lehetőségeimre mert a lányom 9 hónapos és se időm se energiám feljárni a bankokat és így egyszerűbb,de minden képen szerettem volna utánna járni mindennek.Mert ha véletlenül el kelne a ház amiben lakunk,de a másik nem akkor kerülnénk csak igen nagy bajba!

Köszönöm a segítséget!

Amúgy a férjem tulajdonos egy vállalkozásban amit ő hozott létre+bevételeink is vannak ami csak annyit jelent,hogy mindenünk meg van ami kell és a számlákat is tudjuk rendezni csak ugye ezt a bank nem veszi figyelembe ezért nem félnék belevágni!

A lakás ér kb 4M.-et,de viszont a felújítása is ugyanennyibe kerülne.Mint mindenki tudja amennyit költ az ember azt soha nem kapja vissza én szerintem nem tudnám eladni 3M felett sem!Nem azért mert annyira rossz állapotban van hanem mert kicsi falu,határ mellett,eldugva,közlekedés borzalom,óvoda van,de iskola csak 4 osztály az is összevonva.Már 3 éve lakom itt és sehova nem fejlődik Ígéret van meg minden évben a hivatalt fel kell újítani.Köszönöm a segítséget!

19. ed88de3413 (válaszként erre: 17. - Marcsi 61)
2011. jan. 14. 11:54

Drága mi lenne ha nem értenéd félre te banki tanácsadó vagy? Igen,akkor okosabb vagy mert jobban értesz hozzá!Nem,akkor nem vagy okosabb egy banki tanácsadónál mert nem értesz hozzá!

Igen biztos vannak tőlem okosabbak,de az nem te lettél!Sajnálom!

Nem mindenki olyan okos mint te!!!!!!

18. gne2
2011. jan. 14. 11:52

Nem hiszem, hogy butaságokat írtak a hozzászólók. Ma már nem nagyon dobálóznak a hitelekkel, mint régen, rengeteg hitel dől be.


Legjobb lenne, ha készpénzzel rendelkeznétek, ami a vételár legalább 60-70 %-a. De még így is gond lehet, hiszen a férjed minimálbére számít csak (gyed, gyes egyéb nem), így további kezeseket és ingatlanokat fog kérni a bank fedezetként.

Tehát először el kellene adnotok a telket, fix vevőt szerezni a házra, aki vagy kp-vel fizet (és ti kifizetitek belőle a bankot), vagy átvállalja a hiteleteket, ami ma már nem is olyan egyszerű.


Vannak adósságrendező hitelek, talán erre gondolhattál, de ez nálatok nem megoldás, hiszen a jelenlegi két ingatlanotok jelenti az önerőt, azt nem írtad, hogy ezen kívül mennyi önerőtök van. A két ingatlan a te becslésed szerint ér 7,5M-t, de amíg el nem adjátok, addig nem jelent pénzt. Mi van, ha nem tudod eladni? 13M havi törlesztője 25 évre is havi 80-85E minimum. És ezt is fizetni kell, hiába van telked és 2 házad, adósságspirálba kerültök.

Át kell gondolni ezeket, hidd el!


Mi amikor megvettük a házunkat, majdnem egy évig árultuk a meglévőt, pedig azt hittük, hogy azonnal elviszik. :( A ingatlanpiacon nagy a túlkínálat, ez lenyomja az árakat. Nem is olyan egyszerű ma már eladni egy lakást, házat.

2011. jan. 14. 10:47

Ezt ugye nem komolyan írtad?, hogy okosabb ember nem adott tanácsot?? szerintem ebben az ügyben nálad mindenki okosabb volt, lehet nem kéne ilyen sértődötten írnod!!!


üdv és találd meg a kiskaput szivemből kivánom.

2011. jan. 14. 09:00

Sziasztok!

Úgy látom okosabb ember nem tud tanácsot adni vagy nem akar mert ugye itt nem fizetek érte.Akkor feljárom a bankokat mert valamelyikben tudom,hogy van olyan ahol erre tudnak megoldást adni.Mert láttam ilyen hirdetést csak nem emlékszem hol!

Köszönöm a válaszokat

Sziasztok!

15. 9f98008a3b (válaszként erre: 14. - Ed88de3413)
2011. jan. 13. 19:40

Szia!

Tudod, ha van minimálbér egy főre, meg 5-7M hitel, nem állnak szóba veletek a bankok.

Nem bántásból!

2011. jan. 13. 18:50

Sziasztok!

Azért mert én nagyon jóban voltam anyósom,de mióta itt lakunk a szomszédban egyszerűen utálom!

Azt,hogy nem tudom kifizetni azon most még nem aggódom,de ha itt maradunk nem lesz jobb mert munka lehetőségem nincs és csak a férjemre tudok támaszkodni,de ilyen feltételek mellett bele fog roppanni,se munka,se bölcsi semmi,szeretnék neki segíteni.Amit kinéztem ott van egy külön álló épület amit kitudunk adni albérletbe,szerintem ez jó nagyon.Vennék 11M-ért egy nagy lakást és egy kisebbet!Jó helyen és minimális újjítással!

13. Szabianyu (válaszként erre: 6. - Ed88de3413)
2011. jan. 13. 12:50

sziasztok!

Szia Nénje!

esetleg úgy tudnád eladni a házat hogy a vevő átvállalja a jelzálogot! és nektek ad kp-t!igaz hogy így kevesebbet kapnátok érte de törlődne a nevedről a jelzálog!de nézz utána rendesen!

Helyileg hol van?Nagyon megszigorították a hitel felvételt én úgy tudom!

12. 9f98008a3b (válaszként erre: 6. - Ed88de3413)
2011. jan. 12. 20:37
Miért akarsz elköltözni onnan?
11. marcsi 61 (válaszként erre: 9. - 9f98008a3b)
2011. jan. 12. 20:36

teljesen igazad van!!!!!!!


ha az eggyiket kifitik és ujjat vesznek fel akkor talán van remény a tisztázásra. De ilyen kevés jövedelemmel NE vegyél fell hitelt mert még ki is lakoltathatnak belöle ha nem tudsz fizetni.

2011. jan. 12. 20:31
a jelzálogott tovább viheted a másik ingatlanra, bár megint értékbecslő+banki birálat de megszokták engedni.
9. 9f98008a3b (válaszként erre: 6. - Ed88de3413)
2011. jan. 12. 20:30

Szia!

Nem akarlak elkeseríteni, de így hogy a jelzálogfedezeted nincs kb 16-18 millió, a bank nem is foglalkozik ezzel.

ráadásul a kettőtök fizetésére kell alapozni, mert egy nagyon kevés.

Ha van most is hiteled, meg lenne a másikra is, akkor a rezsire sem maradna, nemhogy a megélhetésre.

Ez így sajnos kevés a bankoknak... :(

Fizetős ügynökkel meg szóba se állj!

2011. jan. 12. 20:29
ha jól olvastam akkor szeretnél kölcsönt felvenni de ugy hogy maradjon is belöle a 11 kifizetése után? mivel a bank az eladónak utal?
7. ed88de3413 (válaszként erre: 5. - Nrzoli)
2011. jan. 12. 20:17

Szia!

Ha sikerül ezt megoldani visszatérünk a dologra!

2011. jan. 12. 20:15

Egy kis faluban lakunk kertes családi házban ha eladnám akkor 4M-et kérnék érte van rajta jelzálog hitelünk amit még 23 évig kell fizetni ami 40eft biztosítással ltp.-vel együtt.

Van egy ingatlanunk ami 3,5M-ért van meghirdetve.

Na én szeretnék elköltözni ki is néztem egy lakást 11M-ért minimálbért kap a férjem úgy lenne,jó ha maradna is pénz bebútorozni a lakást így kb 2-3M szerintem kellene csak durván ennyi.

Ha van itt valaki aki ért hozzá tudna segíteni,hogy ezt vajon hogy lehetne megoldani?

2011. jan. 12. 20:10
sziasztok!Megbízható asztalos vagyok tudok valamiben segíteni?
2011. jan. 12. 20:08

Szia Szabianyu,szia Szilvike!

Miben segíthenénk neked?

2011. jan. 12. 20:08
??????
2. Szabianyu (válaszként erre: 1. - Ed88de3413)
2011. jan. 12. 20:06
Szilvike mi a baj?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook