Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lakásvásárlási illeték megfizetésére mekkora részletfizetést kérhetek? fórum

Lakásvásárlási illeték megfizetésére mekkora részletfizetést kérhetek? (tudásbázis kérdés)

1 2
2012. máj. 3. 10:55

36, 38: ti is mindketten csak erről az oldalról írtok...


hozzátenném, h én még anno felhívtam a honlapon megadott számot. hát, nem volt túl bizalomgerjesztő a férfihang...főleg, miután kvázi "figyelmeztetett", h máshogy nincs sok esélyünk...

38. Erzsébet50 (válaszként erre: 36. - Mokusmama66)
2012. máj. 3. 10:36

Ezzel nem vagy egyedül!!

Sajnos sokan esnek abba a hibába, amibe én is, hogy ismerősök tanácsait követve, baráti segítséggel megírtuk a méltányossági kérelmet.

Persze, hogy nem sikerült!

Hiába van diplomám, ha más a szakirányultsága akkor tapasztalatlanság hiányában csak kísérletezgetés lesz !!

A törvények folyamatosan változnak, van úgy, hogy havonta két módosítást is kiadnak.

Kevés az, hogy a formanyomtatványt kitöltöd!

Rengeteg tényező van,"amit most nem sorolok" amin elúszhatsz.

37. Bcicus (válaszként erre: 36. - Mokusmama66)
2012. máj. 3. 10:23
Ez kamu. SImán meglehet egyedül írni, semmi nem kell hozzá.
2012. máj. 3. 10:16

Én először a kérelmem én is egyedül próbáltam megírni, az APEH oldalairól és egyéb tanácsok alapján.

De miután többször is elutasították a kérelmem " ami azzal is jár, hogy búsás kamatot számolnak " rá kellet jönnöm, hogy érdemes segítséget kérnem.

Nem érdemes innen-onnan összeszedett infó után menni,amennyit pluszban rárakott késedelmi pótlék és fellebbezési költség gyanánt az APEH, sokkal több, mintha egyből szakértőhöz fordultam volna.

A spórolás és a tapasztalatlanság ára drágább volt!!!

35. CsillagTM (válaszként erre: 32. - MrKovi)
2012. márc. 23. 17:04
te is csak erről az odlalról írsz...
34. CsillagTM (válaszként erre: 29. - P.marianna)
2012. márc. 23. 16:54
bakker, én bedőltem...pedig nem szoktam...na mindegy, ha visszaírnak, max. nem reagálok, vagy csak annyit, h már tárgytalan...
2011. okt. 18. 01:04

Fizetési kedvezmény engedélyezése kizárólag kérelemre történhet.

Magánszemélyek részére a fizetési könnyítés, ha a kérelmező igazolja vagy valószínűsíti, hogy az adó azonnali vagy egyösszegű megfizetése családi, jövedelmi, vagyoni és szociális körülményeire is tekintettel aránytalanul súlyos megterhelést jelent.

A fizetési könnyítés engedélyezése tehát nem jogosultság, az nem jár automatikusan, arra csak a törvényben meghatározott feltételek fennállásakor van lehetősége az adóhatóságnak.

Ezért ha kérelmet írunk érdemes előtte körültekintően tájékozódni !

Nem érdemes városi legendák, szomszéd, kolléga tanácsait követni.

A NAV/APEH az aktuális törvényeket és nem a szóbeszédet követi !

32. MrKovi
2011. okt. 18. 00:26

Én 42 vagyok és kaptam részletfizetést, persze én is megírattam egy hasonló céggel.

[link]

Az előttem író oldaláról is jókat hallottam.

De arra tisztán emlékszem, hogy előtte ügyvédnél és könyvelőnél is jártam,persze feleslegesen.

Az ügyvéd megírta volna nem is drágán, de ha elutasítják a fellebbezésre olyan összeget mondott......!

Arról nem is beszélve,felhívni soha nem lehet, ha beszéltem vele válasz helyett időpontot ad.

Hát köszönöm de minden kérdésért nem tudok fizetni!

Felhívtam egy internetes céget" ilyesmit amiről itt említést már tettek "

UGYANAZT ELMONDTA MINT AZ ÜGYVÉD ! CSAK ANNYISZOR HÍVTAM AHÁNYSZOR AKARTAM INGYEN!

És a legjobb, hogy megkaptam a részletet!

2011. okt. 18. 00:18

Először is szeretném leszögezni,hogy van, igen van rá mód és lehetőség, hogy elengedjék, csökkentsék vagy részletfizetést engedélyezzenek !!

A lakásvásárlásra kiszabott illetékre, több lehetőség is van.


- első körben a szociális helyzetedre való tekintettel kérheted, az illeték elengedését, csökkentését.

A szociális helyzetre hivatkozhatsz : kevés jövedelem,gyermekek száma, munkanélküliség,betegségek,közüzemi tartozás...stb.

- kérheted a részlet fizetést, ez általában 24 hó.

- ha már megkaptad a részletfizetést, ismételten a rosz anyagi helyzetre tekintettel, ennek is az idéglenes felfüggesztését.

Általában, illeték elengedése csak szociális alapon lehetséges.

Viszont a mostani helyzetre tekintettel, majdnem minden átlag keresetből élő, gyerekes család ide vonatkozik.

Egy jól megfogalmazott kérelemben mindezek össze foglalhatóak.

A legfontosabb, hogy a hivatal azt lássa, nem zárkózol el a megoldástól.

Nem győzöm hangoztatni, hogy mindig időben válaszolni,válaszolni,és valósat állítani.

Senki ne essen abba a hibába, hogy hetet havat össze hord, és kérincselő siránkozó levelet ír.

Csak olyan írja meg a levelet, akinek van már tapasztalata. Precíz, jól összeszedett,tömör levélre van szükség.

A hivatalok felé megírt levelekben, csak egy dobásunk van.

Ajánlom mindenkinek ezt az oldat,


[link]


A tanácsok menüben, összeszedett segítséget kapsz.

Ha esetleg úgy döntesz, itt meg is írják !

Sok sikert mindenkinek!

2011. okt. 18. 00:11

Illeték részletfizetési kérelmet, vagy törlési kérelmet, a megadott határidő betartásával lehet beadni az ügyben eljáró hatósághoz.

Illeték részletfizetési kérelmet, vagy törlési kérelmet, szociális helyzetre való tekintettel lehet kérni.

" a mai gazdasági helyzetben,az átlagemberek nagy része ide sorolható "

Szociális rászorultságot minden esetben a kérelmezőnek kell bizonyítani,ezt igazoló dokumentumokat beszereznie, és a kérelemhez csatolni.

Az eljárás díja, amennyiben nem fellebbezésként, hanem kérelemként adjuk be 2200 Ft. Ezt az összeget a kérelmen, illetékbélyeg formájában kell leróni.

Amennyiben a kérelmező, illeték részletfizetési kérelmet ad be, ebben az esetben egyidejűleg a kamatmentes részletfizetést is kérelmezni kell.

Illetve, az ingyenesen letölthető vagyonnyilatkozatot minden esetben a kérelemhez csatolni.

Nagyon fontos, hogy ezeket a kérelmeket PÓTLÉK MENTESEN kell kérni, különben ha meg is adják pl. a részletfizetést, a tartozásra eső késedelmi pótlékot ki fogják vetni. A beadott kérelemnek halasztó hatálya van, vagyis a határozat meghozataláig nem kell fizetni.

Illeték részletfizetési, törlési kérelem


Személyes véleményem a következő:

Kérelmet, a fent említett témában beadni mindig érdemes, illetve tanácsos !

DE MINDENKÉPPEN FORDULJUNK A TÉMÁBAN JÁRATOS SZEMÉLYHEZ !

Kellő körültekintés nélkül kérelmet beadni nagy felelőtlenség és butaság !

Az interneten rengeteg olyan oldal található, ahol az ügyvédi összeg töredékéjért kérelmet hozzáértő kezek megírják.

Továbbiakban, az ügyben járatos személy rengeteg olyan jó tanáccsal tud ellátni minket, amivel rengeteg idő és pénzt spórolható meg.

A Magyar Köztársaság Alkotmányában deklarált jogok és kötelezettségek közé tartozik, hogy „országunk minden állampolgára köteles jövedelmi és vagyoni viszonyainak megfelelően a közterhekhez hozzájárulni”. Az adózás és adóztatás elsődleges szerepe, hogy érvényt szerezzen az alkotmányban foglaltaknak. Az adójogszabályok általános jellegű szabályozásából adódóan azonban lehetetlen a kivételes, egyedi esetek, körülmények figyelembevétele, így előállhat olyan helyzet, amikor – a jogalkotói szándék ellenére – az arányos adózás alapelve csorbát szenved.


Az adózás rendjéről szóló törvény (Art.) ezért meghatározott feltételek mellett kifejezett méltányossági jogkört biztosít az adóhatóság számára, mely egyedi esetekben enyhítési lehetőséget ad a törvény szigorával szemben. Alapelvként írja elő, hogy „az adóhatóság köteles méltányosan eljárni, és ha a törvényben meghatározott feltételek fennállnak, az adótartozást mérsékli, illetve fizetési könnyítést engedélyez.”


Az adóhatóság méltányossági jogkörében csak akkor járhat el, ha ezt a törvény lehetővé teszi, de egyben köteles is a méltányosság jogával élni, amennyiben az adózó bizonyítja, hogy körülményei a méltányosság feltételeinek megfelelnek.


A törvény méltányossági lehetőséget biztosít azon adózók részére, akik (amelyek) az adójogszabályokban meghatározott, bevallott vagy az adóhatóság által jogerős határozatban előírt fizetési kötelezettségeiket valamilyen méltányolható gazdasági vagy személyes okból az esedékesség időpontjáig nem vagy csak részben tudják teljesíteni. Ezen eljárások alapja a végrehajtható okiraton (bevallás, fizetési kötelezettséget megállapító jogerős adóhatósági határozat) alapuló fizetési kötelezettség halasztására, részletekben történő megfizetésére, mérséklésére illetve elengedésére, összefoglaló néven: fizetési kedvezményre irányuló kérelem. A mérséklés iránti kérelmek elbírálása során fel sem merül a késedelmi pótlék felszámításakor és a bírság kiszabásakor értékelhető körülmények vizsgálata (az adóhiány keletkezési körülményei, a bírság kiszabására okot adó cselekmény, mulasztás súlya, gyakorisága), mivel ezek mérlegelése a jogkövetkezményt megállapító alapeljárásban már megtörtént. A fizetési kedvezmények elbírálása során tehát csak az bír jelentőséggel, hogy a konkrét esetben a méltányosság gyakorlásának törvényi feltételei fennállnak-e avagy sem.


A fizetési kedvezményi méltányossági jogkört alapvetően az APEH területi szervei fizetési kedvezmények (fő) osztályai, másodfokon a Központi Hivatal Hatósági főosztálya gyakorolja. Kivételt képeznek ez alól a 273/2006. (XII. 23.) Kormány rendelet 2. § (1) bekezdésében foglalt, a Kiemelt Adózók Igazgatóságának a kizárólagos illetékességi körébe rendelt adózók.


Az állami adóhatóság fizetési kedvezményre irányuló eljárása az állami adóhatóság által nyilvántartott adók és járulékok vonatkozásában benyújtott


fizetési halasztás és részletfizetés iránti kérelmek, illetve

29. P.marianna (válaszként erre: 28. - Csillik)
2011. okt. 7. 20:29

Igen, tudjuk, az általad hozzászólt összes, azaz 4 témában minden hozzászólásodban csináltad magamnak az önreklámot.

1, NEM KELL ügyvédet megfizetni egy illeték részletfizetési kérelemhez.

2, Aki nem retardált, az ki tudja tölteni és csatolni tudja magától is a saját papírjait, bankszámlakivonatát, munkáltatóiját stb.

3, Rémesen gyökér módon reklámozod ezt a vacak kis oldalacskát.

2011. okt. 7. 19:49

A mi lakásunkra 24 hónapra-havonként egyenlő részletekben teljesítendő pótlékmentes részletfizetést engedélyeztek.

Vagyis nem kellett kamatot fizetni.


Persze nekünk nagyon nagy segítség volt, hogy az interneten talált weboldalról segítséget kaptunk !


[link]


Nagyon jutányos áron megírták nekünk a kérelmünket, és mindenben segítettek.

Persze nem is kell mondanom, hogy az ügyvédi költség töredékéjért !

Mi úgy döntöttünk,nem éri meg rizikózni azzal, hogy kísérletezzünk vajon mit is írjunk bele.

Annyi mindent hallottunk arról, mikkel lehet érvelni.

Utólag derült ki mennyire jó, hogy olyanhoz fordultunk aki ért hozzá, és nem a pletykákra hallgattunk.

Rengeteg törvényre és körülményre kell oda figyelni.

Van-e bankszámlám

Kocsim

Apu lakása a nevemen

Mennyiből élünk

stb.......

Már nem elég az, hogy úgynevezett síró levelet írunk !

27. Dominika33 (válaszként erre: 26. - Panni58)
2011. szept. 13. 22:20
köszönöm
26. Panni58 (válaszként erre: 25. - Dominika33)
2011. szept. 13. 19:29
2 év a leghosszabb.
2011. szept. 13. 15:36
Tudja esetleg valaki konkrétan,hogy mi az a lehosszabb idő (Pl: 2 év, vagy 18 hónap) amire meg lehet kérni a részletet?
24. Panni58 (válaszként erre: 21. - Bcicus)
2011. szept. 13. 13:33

mi két évig fizettük, nem mondom, hogy jelentős, talán 2-3%-os kamattal, amit lehet kezelési költségnek vagy másnak is nevezni...


érdemes ezt is elolvasni:

[link]


és valóban nem azonnal reagálnak a kérésre...

2011. szept. 13. 13:29

egy dologra figyelj nagyon! megírod a kérvényt, kéred engedjék el vagy a maximális időre részletezzék. NAV ül rajta, kiküld egy formanyomtatványt amin részletezni kell mid van. Mindent írj bele és ami hiteles azokról minden igazolás csatolj. Pl én beírtam, hogy kocsim van de hiteles, nem küldtem hitelszerződést, visszajött, hogy adjam el a kocsit és fizessem be az illetéket!

Mivel nem fellebbezel, hanem csak kérvényt írsz ezért (elvileg) ketyeg a kiszabástól a késedelmi kamat.

Mi is így jártunk.

Levelezgettünk az (akkori) Apeh csigatempójával, kijött, hogy nekem nem adják meg a részletfizetést, befizettem, mondván b@xxk meg, erre kövi évben kijött még 80ezer késedelmi kamat...

22. r-iett
2011. szept. 13. 13:28
Nekünk még a nevünkön se volt még a ház,de már kiküldték 2 hetes befizetési határidővel az illeték első felét amit egybe ki is kellet fizetnünk.Majd kicsit később jött a második fele amire már kérhettünk volna részletfizetést.
21. Bcicus (válaszként erre: 20. - Panni58)
2011. szept. 13. 13:18
Én környezetemben senki nem kellett csak eloszották az összeget annyi hónapra amennyire megkapta a részletfizetést, legtöbbször 1 vagy 2 év és annyitt kellett fizetnie.
20. Panni58 (válaszként erre: 15. - Bcicus)
2011. szept. 13. 13:14
nekünk kellett :)
19. P.marianna (válaszként erre: 18. - Bcicus)
2011. szept. 13. 13:14
Én is erre tippeltem.
18. Bcicus (válaszként erre: 16. - P.marianna)
2011. szept. 13. 13:13
Hát az nem valami magas fizu. Szerintem ennyire simán megadják.
2011. szept. 13. 13:13

Mi is most kaptuk meg a csekket! :(

Szép kis adatlapot kell kitölteni a kérvényhez!Még munkáltatói igazolás is kell! :(

Én úgy tudom,csak akkor kamatmentes ha max.6 hónapra kéri valaki.

2011. szept. 13. 13:10

Világos.Náluk gyerek nincs, a jövedelmük pedig kb. 410 havonta. Az soknak számít?

Csak azért kérdezem, mert annak idején mi simán kifizettük, amit kiszabtak és eben a témában abszolút zöld vagyok :-)

15. Bcicus (válaszként erre: 14. - Panni58)
2011. szept. 13. 13:09
nem kell kamatot fizetni.
14. Panni58 (válaszként erre: 12. - P.marianna)
2011. szept. 13. 13:08

Az már jelentős. És ha a jövedelmük nincs az egekben, meg mondjuk kisgyereket nevelnek, stb., nyugodtan kérhetik, és meg is kapják.

Ha két évre kéri, de csak egy évre kapja meg, már az is valami. De kamatot kell fizetni utána.

2011. szept. 13. 13:07

szia

elég szép adatlapot kell majd kitöltened. nem csak a jövedelmedtől függ, hanem vagyoni helyzetedtől is.

van-e másik ingatlanod, autód.

12. P.marianna (válaszként erre: 11. - Panni58)
2011. szept. 13. 13:04

Értem. A barátnőmék vettek most házat, 400 ezer az illeték és ő is ezen gondolkodik, hogy benyújt egy kérelmet.

Azért 400 ezer ft már nem kevés, azért kérdezem.

11. Panni58 (válaszként erre: 7. - P.marianna)
2011. szept. 13. 13:02
Inkább az illeték nagysága a meghatározó. 50ezer forintra biztos nem adnak 2 évet, max. 3 hónapot.
10. Bcicus
2011. szept. 13. 13:02
Nagyjából az ügyintézőn múlik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook