Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lakásvásárlási illeték késedelmipótlék mentes részletfizetési kérelmünkkel kapcsolatban... fórum

Lakásvásárlási illeték késedelmipótlék mentes részletfizetési kérelmünkkel kapcsolatban... (tudásbázis kérdés)

2011. szept. 20. 20:49

A több mint 90%-os hitelre történő lakásvásárlás után mi is a vagyonosodási illetékkel küzdöttünk. Szinte az utolsó pillanatban találtam rá erre az oldalra, és úgy döntöttem, teszek velük egy próbát.

[link]

Bár pénzügyileg jócskán mínuszban voltunk, de a jóindulat nem hiányzott a cég részéről. A tanácsokon kívül, hogy számunkra melyik kérelemtípust ajánlják jobban (mérséklés, halasztás vagy részletfizetés) sok hasznos dologban kaptuk segítséget (nyilatkozatok, adatlap kitöltése, hivatkozások, stb.). Részemre 6 havi halasztást kértünk, rokkantnyugdíjas párom részére pedig 6 havi halasztást és 12 havi részletfizetést. Sajnos az ő nevét terheli még az édesapja ingatlanja is, így papíron jómódúnak tűnhetünk, de a valóság jóval a béka alatt van. Erre is kaptunk ötleteket, mit, hogyan lehetne úgy előadni, hogy ne is úgy tűnjön, hogy mi vagyunk a templom egerei, de azt se gondolják, hogy el vagyunk eresztve.Mind ezt nagyon jutányos áron megfogalmazták nekünk!

14. MrKovi
2011. jún. 19. 21:48

Szeretnék a témában segítséget nyújtani!

Kérlek, olvasd végig!


Lakásvásárlási illeték részletfizetési kérelmet, vagy törlési kérelmet, a megadott határidő betartásával lehet beadni az ügyben eljáró hatósághoz.

Lakásvásárlási illeték részletfizetési kérelmet, vagy törlési kérelmet, szociális helyzetre való tekintettel lehet kérni.

" a mai gazdasági helyzetben,az átlagemberek nagy része ide sorolható "

Szociális rászorultságot minden esetben a kérelmezőnek kell bizonyítani,ezt igazoló dokumentumokat beszereznie, és a kérelemhez csatolni.

Az eljárás díja, amennyiben nem fellebbezésként, hanem kérelemként adjuk be 2000 Ft. Ezt az összeget a kérelmen, illetékbélyeg formájában kell leróni.

Amennyiben a kérelmező,lakásvásárlási illeték részletfizetési kérelmet ad be, ebben az esetben egyidejűleg a kamatmentes részletfizetést is kérelmezni kell.

Illetve, az ingyenesen letölthető vagyonnyilatkozatot minden esetben a kérelemhez csatolni szükséges.

Lakásvásárlási illeték részletfizetési, törlési kérelem a kerelmek-beadvanyok.hu

[link] oldalon bővebben megtalálható !


Személyes véleményem a következő:

Kérelmet, a fent említett témában beadni mindig érdemes, illetve tanácsos !

DE MINDENKÉPPEN FORDULJUNK A TÉMÁBAN JÁRATOS SZEMÉLYHEZ !

Kellő körültekintés nélkül kérelmet beadni nagy felelőtlenség és butaság !

Az interneten rengeteg olyan oldal található, ahol az ügyvédi összeg töredékéjért kérelmet hozzáértő kezek megírják.

Továbbiakban, az ügyben járatos személy rengeteg olyan jó tanáccsal tud ellátni minket, amivel rengeteg idő és pénzt spórolható meg.

13. erikpipi (válaszként erre: 9. - D88030a7e1)
2008. nov. 17. 18:34
Azért mert felesben vettétek a lakást. Fele a tied fele az uradé nem? Az ő tartozását nem terhelhetik rád és fordítva is így van.:)
12. erikpipi (válaszként erre: 10. - D88030a7e1)
2008. nov. 17. 18:33

Szerintem azért jogszerű, mert amikor lakást veszel, tudnod kell, hogy van rajta illeték amit ki kell fizetned. egyébként még mindig jobb ez a kamat, és nagyon kedvező, mintha felvennél erre is banktól hitelt.

Ha pedig részletfizetésre kapsz kedvezményt, annak csak örülj ne háborogj, hisz mint az első pontban leírtam, a lakás utáni illetékkel számolni kell, ha tetszik ha nem ez egy illeték amit fizetned kell-lene.:)

11. mmanoka (válaszként erre: 10. - D88030a7e1)
2008. nov. 11. 14:26
Szerintem jobb ha egy ügyvéddel beszéled meg a dolgot.
10. d88030a7e1 (válaszként erre: 9. - D88030a7e1)
2008. nov. 6. 11:19

Ha valaki tud válaszolhatna arra, hogy jogszerűen számolnak-e fel kamatot folyamatban lévő ügyre, amit egyébként ők halogatnak akár évekig is.

Most kaptam meg az új határozatot. Lecsökkentették a kamatot miután megküldtem postán a megfelelő iratokat. De még így is felszámoltak 14 ezer forintot, arra az időre amíg elbírálták a részletfizetési kérelmemet.

2008. okt. 15. 09:46

Akkor most az megmagyarázhatná nekem valaki, hogy nekem miért számolnak fel pótlékot és a férjemnek ugyanarra az ügyre nem.

Amúgy ez komoly, hogy a folyamatban lévő ügyemre, amit ők húznak el évekig, pereg a kamat?

Én most vertem ki a hisztit, mert 2007-re felszámoltak 65.000 kamatot, holott 2008 februárjától fizetem a részleteket. De azt mondták, hogy ha bemutatom a határozatokat, akkor eltörlik.

8. Ne add fel (válaszként erre: 7. - Szeplaki 3)
2008. aug. 29. 12:35

Mikor megkaptad a fizetési meghagyást az APEH-Illetékfőosztályától, 15 napon belül írj egy méltányossági kérelmet az eljárási osztályra, vagy a Fizetési Kedvezmények Osztályára. Részletesen fejtsd ki, hogy miért nem tudsz fizetni, valamint mellékelj minden orvosi igazolás fénymásolatát.

Az illetéket lehet fizetni késedelmi pótlékmentes részletekben, illetve késedelmi pótlékkal felszámítva. A késedelmi pótlék a mindenkori jegybanki alapkamat kétszeresének a háromszázhatvanötöd része. Mindenképp kérjed a törlést!

Ennek az eljárási illetéke 2200.-Ft., amelyet a kérelem benyújtása után küldenek ki és 8 napon belül meg kell fizetni.

2008. aug. 28. 01:36
Segitsetek!Most vettem egy igantlant 8 millióért, várom az APEH levelét, hallottam, hogy lehet kérni az illeték fizetést részletre is, de én szeretném méltányoságból elengedtetni, mert a kislányom sulyos daganatos beteg, szerintetek erre van mód?
6. mandella (válaszként erre: 5. - Ec63a7fc29)
2008. ápr. 29. 18:28

Sziasztok.

Én első körben teljes eltörlést kértem az én kis 220 ezer forintos illetékemre, egyszerűen azért, mert

1. TÉNYLEG nem tudom kifizetni

2. az ügyvédem először ezt javasolta, és ha ezt nem engedi a kedves APEH, akkor foyamodnánk a részletekben történő kifizetés kérelmezéséhez


(egyébként elmennek ezek a sunyiba - és akkor nagyon finoman fogalmaztam...)

2008. ápr. 3. 03:20

Ha illetéket kell fizetned, akkor küldenek egy levelet, hogy x napon belül fizesd be...


Azt az X napot vedd nagyon komolyan, s X napon belül reagálj levélben ( ajánlott, tértivényes) hogy neked ezt nem sikerül ebben az ütemben teljesítened, de szeretnéd befizetni. Jó ha mellékelsz egy másolatot a fizetésedről, a fizetnivalókról, s hogy milyen nagyságrendben tudnád vállalni, ha adnának részletfizetési lehetőséget. Általában mindenkinek megadják, aki valóban rászorul.

2008. ápr. 2. 17:59

A késedelmi pótlék a jegybanki alapkamat kétszeresének a háromszázhatvanötöd része. A törvény szerint a késedelmi pótlék csak kívételes méltánylás igénylő esetekben adható. (Art.)

A lényeg annyi, hogy a késedelmi pótlék, még mindig kevesebb,mint bármely banknál felvett hitelnek a kamata. Érdemes késedelmi pótlék nélkül kérni a fizetéskedvezményt, mert nagyobb az esély, hogy engedélyezik az adótartozásra a részletfizetést. Régiónként változik a helyzet. Bizonyos régiókban szigorúan betartják a harmincnapos ügyintézési határidőt. Ennek az elbírálási díja 2200.-Ft. eljárási illeték, melyet 8 napon belül meg kell fizetni, különben 1100.-Ft. mulasztási bírságot szab ki az APEH.

3. 533bb4d1fe (válaszként erre: 2. - 14775640c4)
2008. márc. 15. 10:20
Nekem is volt egyszer ilyen kérelmem,de mondhatom nem éri meg,mert tételesen kiírják hónapról hónapra a pótlékot,de a késedelmi kamat nem ők,hanem a te hibádból van,mivel te fizeted be késedelmesen fél év vagy egy év alatt az adót.
2008. jan. 2. 17:06

2007 decemberben adtuk be a késedelmi pótlék mentes részletfizetési kérelmünk 200 ezer ft illetékre.

azt mondják az apeh-nél hogy lehet csak 6 hó múlva kapjuk meg a kedvezményt. addig megy rá a késedelmi pótlék. ami a jegybanki alapkamat 2-szerese ami 15% nos. mire megkapjuk kb 20 ezer lesz a késedelmi kamat rá. de ha az ő hibájukból csúszik. visszamenőleg követelhetem hogy vonják le az eddig ráterhelt kamatot?

2008. jan. 2. 17:03
Lakásvásárlási illeték késedelmipótlék mentes részletfizetési kérelmünkel kapcsolatban segitsetek!bővebben az első hozzászólásban szólok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook