Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásvásárlás, tulajdonjog fórum

Lakásvásárlás, tulajdonjog (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
38. Mezei Virág (válaszként erre: 31. - 80ef20b7b0)
2019. jún. 21. 11:15

Ebbe nem menj bele! Ez a te saját magánvagyonod! Manapság már ez teljesen elfogadott dolog. Én bizony nem engednék ebből!

Nem költöznék össze vele. Lehet, hogy úgy gondolja, ha szétmentek, megtart mindent, amit csak tud. Kisemmizne, és röhögne a markába. Ha te ebbe belemész, igaza is van!

Biztos, hogy vele akarsz élni? Nem bíznék meg benne.


Ami nincs írásba foglalva, az nincs!


Most légy észnél, mert sokat veszíthetsz a rossz döntésen.

Vajon mi oka lehet rá, hogy nem ismeri el, te bizonyos összeget egyedül fizetsz be. Gondolkodj el ezen!

37. f8db0709b8 (válaszként erre: 35. - F8db0709b8)
2019. jún. 21. 08:16

Mivel élettársak vagytok,te adóstárs leszel...

Ha az adás-vételibe nem akarja párod hogy szerepeljél,ints neki búcsút!Ilyet nem csinálhat meg,hogy te sehol sem vagy...az önerőt is igazolni kell...

36. LadyBird 2015 (válaszként erre: 33. - 80ef20b7b0)
2019. jún. 21. 08:15
Akkor ez tulajdonképpen úgy néz ki, hogy a banknál 1600000 Ft. önrésszel vesz fel hitelt, Te sehol és sehogy nem fogsz szerepelni. Szép dolog a bizalom, de nem ajánlott...
2019. jún. 21. 08:14
Én véleményem szerint,m
34. Amaunet (válaszként erre: 33. - 80ef20b7b0)
2019. jún. 21. 08:13
És ki lenne az adóstársa? Ki nyújtaná a fedezetet? Miért lenne olyan nagy titok a jövedelmed a bank előtt?
33. 80ef20b7b0 (válaszként erre: 32. - Amaunet)
2019. jún. 21. 07:43
Hitelfelvetelkent srhogy sem szereplek. Alapbol ugy kezdtuk rl h o veszu a hitelt fel. Csak azt hittem h akkor a haz fele adásvételikor a nevemre kerul. De szte ez megbonyolitana a Hitelfelvetelt h en is tulajdonos vagyok mert h az en jövedelmem is bekernek stb.
32. Amaunet (válaszként erre: 31. - 80ef20b7b0)
2019. jún. 21. 01:51

Ebbe nem szabad belemenned.

Te majdnem a felét előteremtetted a vételárnak. Az, hogy a párod ezt hitelből fogja megfizetni, az az ő dolga. A lakás adásvételi szerződésébe mindenképp ragaszkodj az 1/2 tulajdonhoz!

A hitelfelvételnél gondolom adós- és tulajdonostársként szerepelsz majd.

Egyébként csak adóstárs leszel és ha lelép fizetheted az ő lakásának részleteit.

Azt a kitételt nem is értem, "h majf ha lrjar a hitele akkor a haz fele automatikusan az enyém lesz". A banki hitelezési eljárás során nincs ilyen. Abban pedig ne bízz, hogy ő most ezt szóban megfogadja.


De ha már a közös tulajdonszerzés ilyen nehéz megegyezésekkel zajlik, ilyen bizalmatlansággal, akkor tényleg vele akarsz költözni?

31. 80ef20b7b0 (válaszként erre: 29. - Mezei Virág)
2019. jún. 21. 01:18
Na itt a baj. O nem szeretne ezt szerződésbe foglalni. Marmint en 1.600.000 belefizetek. Kifizetem az illeteket valamint be is koltozunk. Lényegében nekem 3.200.000 forintot rakok bele. O a maradekot veszi fel hitelbe. Sem a tulajdonjog felet nem akarja sem a haszonelvezetu jogot belefoglalni. Annyira hajlanfo h beleirjuk h majf ha lrjar a hitele akkor a haz fele automatikusan az enyém lesz. De ha elotte elvalnak utjaink akkor cseszhetem.
30. Nyamitörp (válaszként erre: 25. - 80ef20b7b0)
2019. jún. 10. 19:16
Ilyen nincs, viszont azért a banknál érdkelődjetek, hogy milyen feltételekkel adják meg a hitelt.
29. Mezei Virág (válaszként erre: 25. - 80ef20b7b0)
2019. jún. 10. 15:06

Ha jól belegondolsz, akkor az általad befizetett összeget is figyelembe kell venni, mert az a te külön vagyonod.

Szerződésbe kell foglalni, mert ha egyszer szétmennétek, lehet, hogy vissza sem kapod! A saját neveden fizesd be!

A szerelem vak, ne légy esetleg balek!!! Sohasem tudhatod, mit hoz a jövő!

28. Channa* (válaszként erre: 25. - 80ef20b7b0)
2019. jún. 10. 07:57
Nincs ilyen.
27. simple (válaszként erre: 25. - 80ef20b7b0)
2019. jún. 9. 21:02
Marika néni Karakószörcsögön is lehet a tulajdonos attól függetlenül, hogy ki fizeti a hitelt.
26. michelle.r (válaszként erre: 25. - 80ef20b7b0)
2019. jún. 9. 20:46
Mi nem volt érthető azon, amit többen is leírtunk, hogy a tulajdonos az lesz, akinek a neve szerepel az adásvételi szerződésen? 😜
25. 80ef20b7b0 (válaszként erre: 20. - Semleges)
2019. jún. 9. 20:22
Tehat akkor nincs olyan h o veszi fel a lakashitelt akkor csak o lehet s tulajdonos?
24. Channa* (válaszként erre: 21. - Semleges)
2019. jún. 9. 17:20

A nénikém rég elvált tőle, ő nem is örökölhetett volna. A közös gyerekek igen.


AZ élettárs nem örökölt. Sosem voltak bejegyezve, csak volt egy közös gyerek és abba a házban laktak, ami a férfi örökölt. Nem, nem volt haszonélvezet, és mivel örökölt volt az ingatlan, így nem is van senkinek köze hozzá, csak a gyerekeinek.

23. semleges (válaszként erre: 22. - F8db0709b8)
2019. jún. 9. 17:09

Támadni mindent lehet, az a kérdés, hogy érdemes-e.

Örökölni meg akkor lehet ha van mit.

22. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - Channa*)
2019. jún. 9. 16:33

Ez is kikerülhető...pl,férjem fizette a gyt-t mig kellett,bár a fiát évek óta nem engedte az anyja . Vettünk házat,7 év múlva nem lesz rajta adósság,ráiratjuk a 4 gyerekre,mi haszonélvezőj leszünk,ezáltal a fia innen ki van játszva..

Sogornöm betette a készbe a fenekét,odapottyantott egy gyereket,az se fog onnan kapni semmit,ott a pasi 2 gyereke örököl fele-felébe....

Beszéltünk ügyvéddel,mindez kivitelezhető ...persze lehet támadni,mert szenyák vagyunk,de nem vagyok hajlandó olyannak adni aki lekakilja az édesapját,holott 4 éve nagykorú a gyerek,nem az anyja irányítja

21. semleges (válaszként erre: 17. - Channa*)
2019. jún. 9. 16:01
De halálig tartó haszonélvezet volt rajta? Mármint a nénikédnek.
2019. jún. 9. 15:59
Szerintem sem kell ezért esküvő. Ügyvéd vagy közjegyző előtt elmondani ki mit akar és egyetértésben papírra vetni. Lehet 100%-ban a fórumindítóé is ha ebbe a párja is belemegy és mindketten így akarják.
19. semleges (válaszként erre: 1. - 80ef20b7b0)
2019. jún. 9. 15:53
Bárki lehet akinek a neve ott szerepel az adásvételin. A tulajdonhányadot is ott és akkor lehet leszögezni.
2019. jún. 9. 15:25

Tehát, a banknál nem lényeg a tulajdonviszony. A hitelt felvevőnek nem kell tulajdonosnak lennie, azaz mehet úgy, ahogy gondolod.

A legtisztább az, hogy 50-50%, így tuti nincs gond, hiszen akármeddig lesztek együtt a törlesztést gondolom ketten fizetitek, a felújításokat szintén, a háztartást gondolom te fogod vezetni, stb., azaz te is beleteszel majd annyit, mint ő, csak nem úgy, hogy hitelt veszel fel.

17. Channa* (válaszként erre: 14. - 12d083b51b)
2019. jún. 9. 15:22

Ha gyerekek vannak bárhonnan (volt élettárstól, élettárstól), azok mindenképp egyenlő részben örökölnek, az élettárs viszont semmit, hacsak nem úgy élettársak, hogy a jogszabály szerint bejelentett, stb.


Ez tapasztalat. A nénikémnek volt egy férje, akitől volt 2 gyerek, majd elváltak és a férjének lett egy élettársa, attól egy gyereke. Amikor meghalt a pasi, akkor a házát a 3 gyerek örökölte. Az élettárs semmit, hiába lakott vele több időt, mint a felesége és hiába lakott a házban. Bár az is lehet, hogy itt beleszólt az is, hogy a nénikém férje a szüleitől örökölte a házat, azaz sosem volt közös senkivel a ház.

2019. jún. 9. 12:35

Csak ismételni tudom a korábbit: a kiíró és a párja keressen közösen egy ügyvédet!

A banknál sem ártana utánnaérdeklődni, hogy ha ingatlan fedezetes jelzáloghitelben gondolkodnak, akkor mennyire tekinti fedezetnek a bank az olyan ingatlant ahol az adós nem 1/1 tulajdonos. Vagy -nagy eséllyel-minden tulajdonosnak adósnak kell lenni? (Ehhez sem élettársi, sem házastársi kapcsolat nem szükséges). Haszonélvezettel terhelten biztos kizárt az ingatlan fedezet.


Van ingatlan-nyilvántartáson kívüli tulajdonos, ez így rizikós.


Aztán van az a lehetőség, hogy a kiíró csak kötelmi igényt támaszt, dologit nem. Ennek is van előnye és persze hátránya is.


Én nem nagyon csináltam családjogot, és nagyon kevés az info is, de így is minimum 8 megoldás ugrott be. Egy családjogban jártas ügyvéd megfelelő információk birtokában tuti megtalálja a mindenki számára tökéletes megoldást, gondolva arra az esetre is, ha ne adj Isten már nem olyan nagy az egyetértés.


Szóval ügyvéd!

15. timycat (válaszként erre: 14. - 12d083b51b)
2019. jún. 9. 12:31
Erre még mindig nem megoldás a házasság. De mindegy.
14. 12d083b51b (válaszként erre: 13. - Timycat)
2019. jún. 9. 11:29

Mert az élettársi kapcsolatban létesített közös vagyonból bizonyítani a saját rész jogosságát, egy esetleges hagyatéki eljárás során, külön tortúra, ha az örökösök megpróbálják elperelni.

Persze azt nem tudjuk, hogy előző kapcsolatból származó örökösök vannak-e, egyáltalán milyen korosztály a kérdező és párja...

De azért ekkora összegeknél már alaposan meg kell fontolni minden lépést.

13. timycat (válaszként erre: 12. - 12d083b51b)
2019. jún. 9. 11:10

"Valóban tisztább sor, ha előtte megesküdnétek."


De miért megoldás erre a házasság? A konklúzióval van gond, nem a szövegértésemmel.

12. 12d083b51b (válaszként erre: 11. - Timycat)
2019. jún. 9. 10:27
Azért írtam, hogy ha a törlesztőt közösből fizetik, akkor az ő tulajdonrésze az 1,6 millió miatt még több is lesz, mint 50 %.
11. timycat (válaszként erre: 10. - 12d083b51b)
2019. jún. 9. 10:17

Házasság ide vagy oda attól az az 1,6M még különvagyon, ténylegesen.


Arról nem beszélve hogy 8M-ért gondolom olyan az ingatlan amire költeni is kell, vastagon.

2019. jún. 9. 10:12

Ha élettársak vagytok, a bank meglehet, hogy kéri az erre vonatkozó nyilatkozatot, (önkormányzati!) és akkor elfogad téged kezesnek. Persze a hitelt csak akkor adja meg, ha kettőtök jövedelme az általuk előírt összeget eléri.


50 %-os tulajdonjogot a nevedre csak akkor írnak bele az adás-vételi szerződésbe, ha a párod ebbe belemegy.

Máskülönben az általad adott önrész arányában illet meg a tulajdonjog, amit az ügyvéd az adásvételibe rögzít, és a többire haszonélvezeti jogot kérhetsz, kaphatsz, majd, amikor eljön annak az ideje.


Persze bonyolítja a dolgot, ha a havi törlesztőt közös kasszából fizetitek, mert akkor annak 50-át te fogod fizetni, + még ahhoz jön neked a befizetett önrész alapján megillető rész. Itt kezd bonyolódni a helyzet, mert akkor már meglehet, hogy nagyobb hányad fog neked járni, mint a párodnak!!!!! :))


Valóban tisztább sor, ha előtte megesküdnétek.

9. michelle.r (válaszként erre: 4. - LadyBird 2015)
2019. jún. 9. 10:10
Mivel nem ismerem a párja jövedelmi viszonyait, a ház hitelbiztosítéki értékét, nem tudom.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook