Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lakásvásárlás illetékére késedelmi kamatot számítanak? fórum

Lakásvásárlás illetékére késedelmi kamatot számítanak? (tudásbázis kérdés)

2011. okt. 23. 14:57

A válasz IGEN ugyanakkor NEM.

Nem kell kamatot fizetni.


Fizetési kedvezmény engedélyezése kizárólag kérelemre történhet.


Tehát ha lakásvásárlási illetéket szabtak ki, arra méltányosságból kérhető fizetési kedvezmény.


- részletfizetés

- halasztás

- csökkentés és törlés


És ez igaz a pótlék/késedelmi kamatra is.

Amennyiben illeték összegével rendelkezel, ennek a befizetése előtt kérelmezd a pótlék törlését.

Amennyiben kérelmezed a fizetési könnyítést, akkor azt ki kell terjeszteni a pótlék összegére is.


MINDEN ESETBEN, TÖRVÉNYES KERETEKEN BELÜL,VAN MÓD ÉS LEHETŐSÉG A FIZETÉSI KÖNNYÍTÉSRE !


De a fizetési könnyítés engedélyezése nem jogosultság, nem jár automatikusan, arra csak a törvényben meghatározott feltételek fennállásakor van lehetősége.

Ezen feltételek meglétét mindig a kérelmezőnek kell bizonyítani.


De figyelem !

Amennyiben kérelmedet hibásan, törvényt rosszul értelmezve,

innen-onnan szerzett tanácsok alapján adod be,elutasítás esetén egyösszegű befizetéssé változtatják az illetéket.

Ebben az esetben kifogásnak helye nincs( nincs pénzem, munkanélküli vagyok...stb. )

Mivel az adófizetés mindennél előbbre való, az összeget végrehajtásra teszik !


Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt:

[link]

Érdemes körűltekintően eljárni.

6. GSXR
2010. dec. 14. 05:17
én is megkértem részletre az illetéket,megis adták 2évre,nekem is felszámolták a kamatot,reklamáltam és mondták h nem kértem h elengedjék.igy irtam egy levet vagyis fellebeztem a határozat ellen ami 5000ft, és kértem h méltányossági alapon engedjék el,elengedték.mondjuk engem átrángattak csabára elbeszélésre mielött megadták volna a részletfizetést.......
5. Agines (válaszként erre: 3. - Dórika1980)
2010. dec. 13. 16:56

Hogy érted, hogy párhuzamosan fizettétek az illetékkel?

Amikor beadtam a kérvényt,direkt rákérdeztem és azt mondták, hogy ne fizessek egy fillért se be,amíg nincs meg a határozat, mert akkor minek adok be kérvényt, ha fizetek, mint a katonatiszt. Erre felszámolják a kamatot....

4. vatawna (válaszként erre: 1. - Agines)
2010. dec. 13. 16:53

ugyan nem vagyok jogász, de végigjátszottam hasonlót én is már velük vagy 2x..

ha jól értem, amikor kijött a levél, hogy mennyi illetéket kell fizetned, akkor írtál egy kérvényt, hogy méltányosságól engedjék el egy részét.. ennek remélhetőleg megvan az ajánlott feladási szelvénye, mert azal tudod igazolni. A hivatalnak 30 napon belül erre válaszolnia kell, akkor is ha elutasítja... ezt viszont nekik kell tudniuk igazolni..

ha ezt elmulasztották, akkor a 30 napon túli időre nem számolhatnak fel kamatot.. ha viszont kiküldték, és átvettétek, akkor jogos.. a 30 napos elbírásálsra elvileg kiróhatják a késedelmi kamatot mindenképpen..

telefonon keresztül nem nagyon tudod ezt elintézni, az csak tudakozódásra jó.. mindenképpen írásban beszélj velük!

ha nem jutsz velük semmire, mindenképpen beszélj ügyvéddel!!

2010. dec. 13. 16:44
nekünk van rá, már akkor kiszabták mikor részletfizetést kértünk rá és párhuzamosan fizettük a az illetékkel.
2. szimba (válaszként erre: 1. - Agines)
2010. dec. 13. 16:43

keress ingatlanokkal kapcsolatos jogászt, a neten is találsz olyat, aki ingyen ad tanácsot, ha kérdezel tőle!

ez így leírva abszolút nem tűnik jogosnak, de ki tudja, mit meg nem engedhetnek maguknak a hivatalok :(

2010. dec. 13. 16:38
Ha az illetékhivatal és az apeh évekig nem válaszol a lakásvásárlásom illetékének csökkentésére beadott kérelmemre és amikor többször beszélünk, tajékoztatnak, hogy nem kell semmit befizessek és kamatot sem kell fizessek, akkor mégis felszámítják évekre visszamenőleg a kamatot, mert nem válaszolnak csak évek múlva? Már réges rég befizethettem volna az illetéket és nem az lenne, hogy most az illeték kamata szinte annyi, mint a kamat....ez hogy is van? Többször rákérdeztem és többen mondták, hogy nem kell kamatot fizetni....de mégis felszámítják...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook