Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásvásárlás Budapesten a XIII. és XIV. kerületben fórum

Lakásvásárlás Budapesten a XIII. és XIV. kerületben (beszélgetős fórum)


22. Salzburg1 (válaszként erre: 17. - Kangaroo Island)
2015. aug. 6. 16:22
A Béke tér környéke miért gáz? Ott van a polgármesteri hivatal,de valóban ott mintha olcsóbbak lennének a lakások.
21. Salzburg1 (válaszként erre: 12. - NemOxi)
2015. aug. 6. 16:20
Téglaépítésű v. panel is lehet,ha panelprogramos és alacsony a rezsi.A többi rész,akkor nagyon rossz területek közé tartoznak?
2015. aug. 6. 16:12
Köszönjük ez hasznos,jó tudni ezt a XIII-ról,nagyon hasznos válasz,mert igen magasak a lakásárak,megnéztünk pár körfolyósóst,ott valóban többnél voltak a lakóközösséggel problémák,de nem gondoltuk,hogy Újlipótvároson kívül minden más részen is lehetnek a lakóközösséggel problémák.
19. Salzburg1 (válaszként erre: 17. - Kangaroo Island)
2015. aug. 6. 16:12
Köszönjük ez hasznos,jó tudni ezt a XIII-ról,ilyen válaszokat mert igen magasak a lakásárak,megnéztünk pár körfolyósóst,ott valóban többnél voltak a lakóközösséggel problémák,de nem gondoltuk,hogy Újlipótvároson kívül minden más részen is lehetnek a lakóközösséggel problémák.
18. Tuksika (válaszként erre: 16. - Emagdi)
2015. júl. 22. 14:06
Oksi, akkor én voltam figyelmetlen ;)
2015. júl. 22. 08:50

13.kerületben Újlipótváros jó, a többi tele van kisebbséggel, a Béke tér környéke gáz, hiába új építésű ház. Újlipótvárosban meg meg kell szokni a sznobokat...mert ott azok laknak többségében.


Én ha tehetném XIV.kerületbe költöznék a Bosnyák-Örs közötti részen kifelé vannak jó részek, a pataknál.


A rokon utcák a 13.kerületben amit NemOxi is írt, azok nagyon jók, de 60 millió alatt nem veszel házat, és a villamos felé már kezdődik a gettó...

16. emagdi (válaszként erre: 14. - Tuksika)
2015. júl. 21. 13:15

ez teljesen így van!

csak valahogy a kérdésből úgy éreztem, hogy a fórumindító nem panellakást szeretne.

2015. júl. 21. 12:58

Sziasztok! Én is lecsapok erre a kérdésre:)


Valaki ismerős Zuglóban az Ógyalla tér környékén? Szőnyi út, Tengerszem utca.... Milyen a környék, közbiztonság, közlekedés..?

2015. júl. 21. 12:35
Én Rákosfalván lakom a "paneldzsungelben" :), szerintem az is nagyon jó környék, nyugodt, nincsenek gáz arcok... közel az Örs... Viszont sajnos légifolyosó is van felettünk, szóval néha hangosak a repcsik, de nem vészes :)
13. emagdi (válaszként erre: 11. - Salzburg1)
2015. júl. 21. 10:41

törökőr és herminamező részeken is vannak pont ugyanolyan zöld, családi házas v kis társasházas utcák.

előnye ezeknek, hogy közelebb vannak a városhoz. (persze kinek mi az előny:))


nagyban függ, hogy azért ott is konkrétan melyik utcát és melyik házat nézitek ki, hogy merre járnátok jellemzően a városban (írtad, hogy bkv-val közlekednétek, szóval hogy épp az ott nektek mennyire jó), illetve hogy mennyire fontos, hogy egyéb üzletek, bevásárlóközpontok, egyéb helyek közel legyenek.


érdemes a google street view-ban nézegetni az utcákat, főleg, ha van valami konkrét ajánlat ami tetszik.

12. NemOxi
2015. júl. 21. 08:58

Én laktam a XIII. kerületben. Jellemzően a VI. kerülethez közelebb eső része a Dunapart felé a Váci úttól jobb. És ami hangulatos még az "esküvős" utcák (Menyecske, Vőlegény, Násznagy, stb.) részen lévő házacskák. Vannak nagyon rossz területei a kerületnek sajnos.

Az is kérdés, milyet szeretnétek...

11. Salzburg1 (válaszként erre: 10. - Emagdi)
2015. júl. 20. 20:33

Az nagyon jó benyomást tett...szerintem ez a legjobb...aztán Törökőr,Herminamező?


A XIII-ról valaki valami pontosabbat,konkrétumot?

10. emagdi (válaszként erre: 9. - Salzburg1)
2015. júl. 19. 18:50
az az Alsórákos városrészben van
9. Salzburg1 (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2015. júl. 19. 15:11
A XIV-ben a jeszenák János u zöldövezeti része tett jó benyomást, amikor régebben arra voltam...annak a környéknek nem tudod mi a neve? BKV-val közlekednénk...
8. emagdi (válaszként erre: 6. - Salzburg1)
2015. júl. 19. 14:40

azoknak bizonyos részei (jellemzően amiket lent írtam)


de persze nagyban függ attól is, hogy mik az igényeitek, milyen jellegű lakást szeretnétek vásárolni, és mennyire szempont a tömegközlekedés, vagy inkább autóval közlekedtek-e.


vannak nagyon kellemes hangulatú szép utcák, környékek zuglóban.


(én mondjuk a 13. kerületbe nem nagyon költöznék, hacsak nem muszáj valami miatt)

7. virgilius (válaszként erre: 6. - Salzburg1)
2015. júl. 19. 14:15
Utcánként más és más. Konkrét utcát kérdezz. Laknak ott sokan innen, én is évekig laktam arra, kb minden utcát ismerünk.
6. Salzburg1 (válaszként erre: 2. - Emagdi)
2015. júl. 19. 14:01
Köszönjük az infot,tehát Herminamező,Törökőr,Alsórákos a legjobbak.
5. Salzburg1 (válaszként erre: 2. - Emagdi)
2015. júl. 19. 13:59
Igen,emiatt is nehéz,mert kis távolságon is lehetnek nagy eltérések...pl:Vágány utca környékén néztünk lakást XIII-dik kerületben,az elég gáz volt,aztán kicsit beljebb a Béke tér közelében,ahol az új építésűek vannak,nem újépiésüt néztünk,de ég és föld volt szinte a különbség,emiatt is nehéz...
4. emagdi (válaszként erre: 3. - Virgilius)
2015. júl. 19. 13:50

hát nyilván :)))

ez mindenhol így van:))

3. virgilius (válaszként erre: 2. - Emagdi)
2015. júl. 19. 13:49
...ahogy árban is elég nagy különbségek vannak. :) Nagy általánosságban az ár-érték arány jellemzi is a környéket.
2015. júl. 19. 13:47

14. kerületben Herminamező és Törökőr egymás felé eső részei a legjobbak (kis társasházak, sok zöld), illetve Alsórákos külső része, ahol szintén családi házas, kis társasházas rész van.

De egyébként a többi rész sem rossz, nem jellemzőek a kisebbségiek, hajléktalanok. (Kivéve Bosnyák tér környéke, na az gáz.)


Egyébként jellemzően célszerű megnézni konkrétan a környéket, mert elég nagy különbségek lehetnek. :)

2015. júl. 19. 13:34
Lakásvásárlást tervezünk,Budán vagy a XIII-dik, XIV-dik kerületben,és szeretnénk kikerülni a rossz környékeket,de nem ismerjük a XIII-dik,XIV-dik kerületet elég jól.Az biztos,hogy nemrég néztünk 1 olyan házat,ahol a körfolyosón ételmaradékok voltak,és az emberek sem voltak bizalomgerjesztőek,ilyen házakat meg sem szeretnénk nézni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook