Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakásvásárlás-alku-házközponti egyedi fűtés fórum

Lakásvásárlás-alku-házközponti egyedi fűtés (beszélgetős fórum)


22. 3532273647 (válaszként erre: 21. - 2a69f78972)
2012. márc. 2. 18:49
Köszönöm....most a Lakatostelepet nézem,egyenlőre még esélyes
21. 2a69f78972 (válaszként erre: 20. - 3532273647)
2012. márc. 2. 10:42
Sok szerencsét kívánok!:)
2012. márc. 1. 22:20
Valahogy dél Pest felé húz a szívem,elsősorban a suli és az orvosok(Rendelőintézet) miatt..úgy néz ki,találtam is,csak ezt a házközponti,egyedi méréssel-t kell kinyomozni.
19. 2a69f78972 (válaszként erre: 18. - 3532273647)
2012. febr. 28. 19:17

Mihez van messze?


A XIII.ker. egy része szinte már a belváros, de van kertvárosi része is, mindennel fel van szerelve, ott aztán mindent találsz. Kórházak, színház, iskolák, Tesco, Penny és az összes többi, minek is soroljam.

A közlekedése nagyon jó, a lakások viszonylag olcsók, csak rajtatok múlik, hogy ügyesen válasszatok.

Hát közelebb van a centrumhoz, mint Kispest, vagy Lőrinc.

Én nem kapok részesedést, ha oda költözöl, de szerintem jobb mint amiket Te keresel.

Ha megnézed, az még nem kerül pénzbe :):):)

2012. febr. 28. 18:37

Húú,az nagyon messze van,de rákeresek,mostanában úgyis keresgélek,igaz,eddig csak a környező kerületekben.

A jó tömegközlekedés nagyon fontos

2012. febr. 28. 18:32

Viszonylag friss információim vannak arról, hogy a XIII. kerület, Angyalföldön nagyon jó áron, nagyon jó lakásokat lehet kapni és állítólag elég jók a további fejlesztési perspektívák is.

Ha én most ilyesmin törném a fejem, ott keresnék.

16. secret! (válaszként erre: 6. - 3532273647)
2012. febr. 28. 18:26
A központi fűtéses, egyedi mérőórás rendszer azt jelenti, hogy van egy alap, amit a lakóközösség szavaz meg, pl. 80-20 % arány, ez azt jelenti, hogy az összes fűtés 20 %-át kell lakásonként légköbméterre számolva kifizetni, akkor is ha semmit nem fűtöttél, nullát mutat a mérőd. Ez az arány lakóközösségenként eltérhet, nálunk pl. 70-30 %. Ezen felül annyit fizetsz, amennyit fűtesz, ezt pedig egyedi szorzókkal korrigálják. Ha szélső lakás vagy, vagy garázs feletti, akkor pl. 0,9-es szorzója is lehet annak a radiátornak, ahol van, így arra kevesebbet fizetsz. Ebből áll össze a fizetendő díj. Kérd el a tavalyi fűtésösszesítőt, amit a fűtésmérőket készítő cég csinál, pl. Techem, azon minden rajta van. Van egy összes fizetett hődíj, van egy számolt hődíj, amit ténylegesen fizetsz. A lap alján szerepelnek a radiátorok, azonosítóval ellátva. És radiátoronként a leolvasott érték, és utána a szorzó, amivel azt kell számolni. Pl. 1. radiátor x 89 (leolvasott egység) x 0,8 (kompenzált szorzó, mert földszinti, sarki szoba)= fizetendő. Ha ez nulla, mert ki sem tekerted, akkor nulla az értéke. Ebből láthatod majd, hogy melyik szobában mennyire kellett fűteni. Remélem, sikerült érthetően leírnom.
15. 3532273647 (válaszként erre: 14. - 2a69f78972)
2012. febr. 28. 18:25

Ezért néztem ki Lőrincen,ez a Lakatos telep közel van Kispesthez,és vagy távfűtéses,vagy házközponti,egyedi méréses.Ami Lőrinc és egyedi,az nagyon kint van,már-már Vecsés határában-mi meg tömegközlekedünk.

Nagyon ajánlják Csepelt,ott csodálatos cirkós lakások vannak számomra megfizethető áron,de a legközelebbi Penny 8 buszmegálló..onnan indul Auchan v. Tesco busz.Az egész Sétányok részen 1db Spar,egy cukrászda és egy maszek hentes van.

Túl igényes vagyok,de a 65 éves 2 csípőprotézises anyukámmal meg a 12 éves gyerekemmel nem nagyon tudok arra mozdulni+arra kimentem BKV-val borzasztó távolságnak tűnt.Ráadásul 1 busz jár arra

14. 2a69f78972 (válaszként erre: 13. - 2a69f78972)
2012. febr. 28. 18:04

De az egyedi fűtés LEGYEN A SZEMPONT !!!


Így akartam írni:)

13. 2a69f78972 (válaszként erre: 12. - 2a69f78972)
2012. febr. 28. 18:03

Aztán jöhet Pesterzsébet, Lőrinc, azok is ott vannak a közelben és vannak ott is szép és élhető részek, csak ügyesen kell választani.

Se az egyedi fűtés LEGYEN A SZEMPONT !!!

Megértem, hogy esetleg érzelmileg Kispesthez ragaszkodsz, de én inkább azt nézném, hogy a közlekedés legyen minden irányba nagyon jó.

Metróval például nincs távolság.

2012. febr. 28. 17:58

Mivel Kispesten szeretnél maradni, első sorban ott szórnám szét a papírokat, azzal a záradékkal, hogy "panel kizárva!"

Frekventált helyeken, vagy azok közelében.

Orvosi rendelő, ABC, Piac, Bankok.

Feladnék az Expressz újságban hirdetést, mert nem mindenkinek van netje. Az idősek például, akik nagy(3 szobás) lakásból költöznének kisebbe, nem nagyon használnak számítógépet.

És aztán természetesen itt a net, pl. az Ingatlan.hu

de a gugliba beírod, hogy ingatlan, kijön kismillió hirdetési felület. Ebből mondjuk az első 10-et érdemes megcélozni, mert az emberek többsége annál tovább nem megy.

De hirdess, hirdess, hirdess!!!

Én így féláron vettem a házat ahol lakom, mert akik eladták nagyon megvoltak szorulva és a kp. lehetőségére levitték az igényüket addig az összegig, amire feltétlen szükségük volt.

11. 3532273647 (válaszként erre: 10. - 2a69f78972)
2012. febr. 28. 17:46

Wekerlétől 50méterre lakom a hosszú panelban..én Kispesten szeretnék maradni,de 3 szoba kell(3 generáció)Ami a Wekerlén 3 szobás,az tetőtér beépítéses, A Nagy L. körúton (4 emeletesek) 2szobásak.Most fizettem 35e fűtést,2 nyugdíjból élünk.+én a volt rokkantny, kategória vagyok,olyan mint a kutya vacsorája(és van egy csomó orvosi alkakmatlansági papírom,bizonyítva,hogy dolgoznék én,csak nem kellek senkinek)

Már szinte visszasírom,hogy nem sikerült a panelprogram..úgy vagyok vele(sajnos),ha nem lesz pénzem,nem fűtünk,hanem öltözködünk.Azért néztem ki ezt a Lakatos telepi 4 emeletest,12 lakó,dryvit,új ablak..van valamennyi közös díj,a többit meg kifagyoskodom.Most még van tartalékom,de 3 év múlva már csak egy lepukkant panelom marad,a többit felélem.

10. 2a69f78972 (válaszként erre: 8. - 3532273647)
2012. febr. 28. 17:36

Kispesten, pl. Wekerlén nem panelok vannak.


De hova szeretnél szíved (és lehetőségeid) szerint költözni?

9. 3532273647 (válaszként erre: 7. - 2a69f78972)
2012. febr. 28. 17:34
Előző hsz-ban leírtam,csak a topicindító elfelejtette megírni,hogy átadja..én vagyok a mindenre kíváncsi lakáskereső
8. 3532273647 (válaszként erre: 3. - Simple)
2012. febr. 28. 17:33

Ja,bocs,átvettem a tudásbázist a barátnőmtől,Ő nyitotta,nekem még nem telt le a 24 órám az előző óta.


Szerintetek hol hirdessek?Ki van nyomtatva egy csomó lakást keresek..szórólap,csak ragasztgatni kellene.Úgy tudom,itt a kerületben(Kispest) nem is igazán van 3 szobás csak a panelok-abból meg elegem van.

Ez Pestlőrinc lenne és erősen kényszermegoldás.

7. 2a69f78972 (válaszként erre: 6. - 3532273647)
2012. febr. 28. 17:29

Most én vagyok a skizofrén, vagy ketten vagytok?

Ildi vagy nana ?

6. 3532273647 (válaszként erre: 3. - Simple)
2012. febr. 28. 17:25

Házközponti,de egyedi mérőórákkal..ezt úgy magyarázták,van egy olyan alap,amit mindenki fizet-közös helyiségek,ezen felül annyit,amennyit használsz.Egyedire(gáz,cirkó) nincs pénzem,pedig tudom,hogy az lenne a legjobb.

A távfűtést már nem bírom fizetni,én berakattam a műanyag ablakokat,sokan nem.Nyomják a meleget,én 2 óránként szellőztetek és fizetek,szomszéd fázik,de szerintem december óta nem nyitotta ki az ablakot.

Volt szó panelprogramról,leszavazták.Itt is dryvit szigetelés lett volna és egyedi mérős rendszer,gondolom,hasonló mint ott.

5. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Efa0692f2e)
2012. febr. 28. 17:18

Annyira alacsonyan vannak most az ingatlanárak, hogy ennyi pénzért, már különbet is kaphatsz.


Javaslatom:

Ne Te nézegesd a hirdetéseket, hanem Te adj fel, hogy ennyi és ennyi kp.-vel, itt és itt, ilyen és ilyen lakást keresek.

Hidd el, rengetegen fognak jelentkezni olyanok is, akiknek sokkal többet ér az ingatlanuk, csak már régebben hirdetnek, és belefáradtak, ezért saját maguktól leengedik az árat a hirdetésed láttán. Én kocsit, házat így vettem!

4. CAT70. (válaszként erre: 2. - Efa0692f2e)
2012. febr. 28. 16:57

Ezt így nehéz megmondani, mennyire reális. A lakás állapotától függ. A lépcsőházat nagyon vedd szemügyre, a szanitereket, burkolólapokat, beépített bútorokat. Mivel manapság túlkínálat van, másfél millával kevesebbet kínálj. Nem kell pocskondiázni a lakást, ez nem kelt jó benyomást. Mondd meg az eladóknak, hogy neked ennyit ér. Aztán ők úgyis lefelé fognak mozdulni az árral, te meg felfelé.


De én a helyedben nem vennék meg egy házközponti fűtésű lakást. Csak egyedi fűtésűt, konvektorosat, vagy cirkokazánnal rendelkezőt. Mert így nem leszel a magad ura. Gondolom nincs rá szükséged, hogy mások esetleges tartozása miatt nálad se legyen fűtés- Az ember manapság nem tudhatja...

3. simple (válaszként erre: 2. - Efa0692f2e)
2012. febr. 28. 16:49
Házközponti fűtéssel? Szerintem semennyire nem lennél a magad ura.
2012. febr. 28. 16:33

Több ingatlanosnál láttam ugyanazt a lakást hirdetni10,5-10,8M-ig.

A 10,5M kinálóval felvettem a kapcsolatot,a jövő héten megyek lakásnézőbe.

Távfűtéses panelos vagyok,nem szeretnék a cseberből vödörbe esni..Azzal,hogy házközponti,egyedi fűtéssel mennyire vagyok a magam ura?El fogok kérni fűtésszámlákat,de kisgyerekes család lakik ott,tehát bőven az én hőigényem felett fizetnek.

Mire figyeljek,hogy és honnan kezdjem az alkut?

Amennyiben tetszik,műszaki ismerős van,aki szakszemmel fel tudja mérni-itt kössünk bele valamibe és ez legyen az alkualap??Vagy közöljem,hogy ennyi van és itt a vége?

9,2 körül reális?4 emeletes ház 2. emelete..

2012. febr. 28. 16:19
Lakásvásárlás-alku-házközponti egyedi fűtés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook