Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakástüzek - Miért történnek? Miért ilyen felelőtlenek az emberek? fórum

Lakástüzek - Miért történnek? Miért ilyen felelőtlenek az emberek? (beszélgetős fórum)


14. ab61752c45 (válaszként erre: 7. - Apeeng)
2018. dec. 12. 12:59
én csak a szomszédba mentem át.ott volt a tej a lábosban,hát kicsit ottfelejtettem magam.még jó,hogy csak a lábos égett szénné.
13. IceWolf (válaszként erre: 11. - Panna.33)
2018. dec. 12. 12:50
Á, ez gáz. Ezek szerint ez sem 100 %-os.
12. lewisc
2018. dec. 12. 12:32
Mert ilyen hülyék vagyunk.
11. Panna.33 (válaszként erre: 10. - IceWolf)
2018. dec. 12. 12:21
Volt. Ebben az esetben nem működött. Magyaráztak valami nagyon minimális nemtommit, hogy miért nem, de nem jegyeztem meg. ( valahogy a kémia mindig jobban ment)
10. IceWolf (válaszként erre: 9. - Panna.33)
2018. dec. 12. 11:26
Mi pont az elektromos tüzek ellen kötettük be a feerelét.
2018. dec. 12. 07:13
Öcsémék háza egy zárlat miatt égett le. A mosógép ledje volt zárlatos. Nem huzkodták ki minden mosás után, ennyit hibáztak.
8. IceWolf (válaszként erre: 7. - Apeeng)
2018. dec. 11. 21:56
Az olaj a legveszélyesebb. És hogy nem szabad vízzel locsolni? Hát ezt én sem tudtam. Illetve talán tudtam, de a pánikban a kerti slagot húztuk be, azzal locsoltam, mint az őrült, nem tudtam gondolkodni. Szerencsére a tűzhely felett volt a konyhaszekrény, így nem felfelé és szét, hanem előre robbant be, és nem volt előtte semmi. Aztán szép lassan átvette a víz az uralmat, és sikerült eloltani.
2018. dec. 11. 21:42

Régen történt..Anyám egy jó nagy lábas olajat tett a gázra, hogy lángost süt. Még hideg volt az olaj, mással foglalatoskodott...egyszercsak csengettek...kiment a távoli kapuhoz, ahol egy utcabelivel beszélgetésbe elegyedett (aki épp' nagyon sietett)..nem tudni mennyi idő múlva szól az asszony, hogy a nyitott lakásajtón fekete füst dől kifelé..


nos több hétbe tellett a lakást rendberakni..szerencsére a ház nem égett le.


Jónéhány évvel ezelőtt megjelent a neten a Lost. Baromi izgalmas, látványos volt az első két rész, amit letöltöttem, és elvittem egy haveromnak a lemezt. Az épp sütni készült valamit, már melegedett a lábasban az olaj, amikor betette a számítógépébe a dvd-t... másnap visszamenten a lemezért...akkor látom, hogy kiégett a lakása...nos annyira lenyűgözte a film, hogy mire a szomszédok zörögtek neki, hogy lángol a konyhája, már késő volt..


így is keletkezhetnek tüzek, nem csak adventkor.

6. IceWolf (válaszként erre: 5. - Channa*)
2018. dec. 11. 21:28

Nálunk is volt már tűz, mert a fiam krumplit sütött, és az olaj kifröccsent és meggyulladt. Szerencsére sikerült eloltani. Konkrétan azért indítottam indítottam el a fórumot, mert máris rengeteg tűz volt.

Szerencsétek volt, hogy a férjed és a barátnőd ott volt a közelben.

2018. dec. 11. 18:48

Elmondjam?


Néhány évvel ezelőtt karácsony szenteste égtek a gyertyák az adventi koszorún az étkező asztalon. Én bementem a gyerekekkel az egyik szobába és fecserésztünk, a férjem és a barátnőm kint maradt a nappaliban, egyszer csak hallottam, hogy nagy hanggal valamit csinál a barátnőm és a férjem. Kigyulladt a koszorú, a barátnőm meglátta, el kezdett sikongatni a férjem meg szentségelt és a terítővel együtt a mosogatóba dobta a koszorút és vizet engedett rá.


Hát ennyi. Pedig nem vagyunk felelőtlenek, nem felejtettük el, stb. Ha mindenki bejön a szobába, akkor ki tudja mikor vesszük észre....


A férjem csak annyit mondott: most már tudom, hogy keletkeznek a karácsonyi tüzek....


És van egy másik esetem is. Még gyerek voltam úgy 8 éves, a húgunk meg 4. suliba készültem épp, amikor megéreztem, hogy valami ég. Kérdeztem anyut, hogy mi ez a szag, de ő nem is érezte (épp főzött), de én erősködtem, hogy valami ég, így körbejártuk a lakást. Dőlt a füst a gardrób szekrényből, ami kulcsra volt zárva és rögtön rájöttünk, hogy a húgom csinált valamit. Alig tudtuk kiszedni belőle, hogy a kulcs, és nagy nehezen eloltottuk a tüzet. Csak kíváncsi volt, hogy miért nem szabad játszania a gyufával....


És még tudnák mesélni, ahogy az unokaöcsém szintén 3-4 évesen kipróbálta a gyufát a függönyön, vagy a barátnőm fia meggyújtotta a papírzsepit és betuszkolta a szőnyeg alá szerencsére, mert így elaludt, stb....

4. f66a7e48f9 (válaszként erre: 1. - IceWolf)
2018. dec. 11. 17:19
Ezt a kérdést már én is sokszor feltettem.
3. dd9dec5381 (válaszként erre: 1. - IceWolf)
2018. dec. 11. 17:06

Ezt én sem értem...

Mondjuk nálunk meg olyan parát oltottak belénk a szülők ez ügyben, hogy még egy tűzrakó helyet is egy kisebb tó mennyiségével öntök le. :)

Szerintem nem érzékelik a veszélyt.

2. gigi> (válaszként erre: 1. - IceWolf)
2018. dec. 11. 17:06
Figyelmetlenek,és feledékenyek.
2018. dec. 11. 17:02
Teljesen idióták az emberek? Még messze a karácsony, de már volt egy csomó lakástűz. Komolyan nem értem, mit csinálnak ezek. Egy tűz adventi koszorútól keletkezett. De könyörgöm, egy adventi koszorú, ami tele van díszekkel, masnikkal, tobozokkal, meg ki tudja még mikkel, nem arra való, hogy órákig égessék, hanem hogy pár percig. Én sem a doktori disszertációmat írom, de hogy lehetnek ennyire retardáltak, most komolyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook