Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Lakást szeretnénk fórum

Lakást szeretnénk (beszélgetős fórum)


1 2
37. tip1
2013. okt. 18. 14:20

Természetesen a hitel futamideje alatt többet kell visszafizetni, mint amennyit az elején kapnál. Ez a kamat miatt van. Ha nem lenne kamat, ugyan miért kockáztatná bárki kölcsönadással a pénzét? Nem kapnál hitelt egyáltalán.


Hogy megéri-e a bank által ajánlott kamat, az a te döntésed. Ha nem éri meg neked 10M hitel után 25 év alatt 19M-t visszafizetni, akkor ne vedd fel a hitelt. Lehet, hogy közben megduplázódnak az ingatlanárak, és még a kamattal együtt is jól járnál, ha vennél. Persze az is lehet, hogy tovább csökkennek az ingatlanárak, és jó nagyot buknál. Egyiket sem tudja neked előre megígérni senki. Ha ezt a kockázatot nem akarod futni, akkor maradj bérelt lakásban.

2013. okt. 2. 18:44
A fundamentát mindenkinek ajánlani tudom, aki lakást akar hitelre venni. Nagyon alacsony a törlesztő részlet, és nem kell milliókkal többet vissza fizetni az évek folyamán.
35. nyecsus (válaszként erre: 34. - Patapucs)
2013. okt. 2. 14:52
köszi szépen
34. patapucs (válaszként erre: 30. - Nyecsus)
2013. okt. 2. 14:36
Egy Fundamentás ügynököt talán még érdemes lenne megkérdezni az ottani lehetőségekről, mert nekem tavaly ajánlottak egy olyat, ahol korábban hozzájutsz bizonyos feltételek mellett a szerződéses összeghez.
2013. okt. 2. 14:17
Értem. Akkor várnunk kell még. Köszönöm!
32. 7a3a05277b (válaszként erre: 26. - Nyecsus)
2013. okt. 2. 14:05

A másfél millió kevesebb, mint a 25%, így nem lesz belőle hitel. Az összes bevételetek 30 vagy 35%-nál nem lehet magasabb a törlesztőrészlet.

Így számolj.

31. nyecsus (válaszként erre: 29. - Bd55e3f068)
2013. okt. 2. 14:04
Nem tudok mindent. _Nem voltam benne!! Ezért akarok tapasztalatokat, h tudjam, hogyan működik a dolog. Információkat gyüjtök, hogy várjunk-e még, vagy mi legyen...Mindegy. Azt hiszem, nagyon meg vagyok indulva lakás témában.
30. nyecsus (válaszként erre: 27. - Bd55e3f068)
2013. okt. 2. 14:00
Azért mert nekem ilyen hülye természetem van és nem akarok 4 évig még albérletben szenvedni. Sokat akarok egyszerre. Azt hittem, h másfél millió Ft elég ahoz, h kezdjünk vele vmit és elinduljunk vmerre, de ezek szerint nem.
29. bd55e3f068 (válaszként erre: 26. - Nyecsus)
2013. okt. 2. 13:58
Bocs. Te már mindent tudsz, és kiszámoltál? Akkor mi itt a kérdés?
2013. okt. 2. 13:58
Ha igen akkor nem kezdünk bele, várunk még...nem tudom, hogy működik ez mert még soha nem vettem lakást...ezért indítottam a témát. Hogy ha vki vett már (mostanság, nem 10 éve) akkor az hogyan sikerült, milyen feltételekkel, mennyi önerővel, és mennyi havi törlesztővel :(
27. bd55e3f068 (válaszként erre: 25. - Nyecsus)
2013. okt. 2. 13:57
Ha eddig az egy fizetésből és a te GyES/GyED jövedelmedből kijöttetek nélkülözés nélkül, és tudtatok spórolni, akkor januártól gyorsabban fog gyűlni a pénz, vésztartalék már van, mi akadálya van annak, hogy innentől akár lekötve is gyűtsetek?
26. nyecsus (válaszként erre: 23. - Bd55e3f068)
2013. okt. 2. 13:56
Te mondtad, hogy ha össze kell húzni, akkor miből lenne hitel. Havi 80 ezer Ft-ot félre tudunk tenni. Csak nem több 80 ezer Ft-nál a törlesztő részlete egy 8 milliós lakásnak amibe benne van másfél millió önerő...vagy igen????
25. nyecsus (válaszként erre: 21. - 7a3a05277b)
2013. okt. 2. 13:51
Nem, félreértettetek. Nem élére raktuk, hanem amikor elkezdtünk gyűjtögetni, akkor megbeszéltük, h ahoz nem nyúlunk hozzá sohasem, csak ha vmire nagyon kell. És azóta sem nyúltunk hozzá. A nadrágszorítást meg úgy értettem, h nem költekezünk feleslegesen, hanem azt vesszük ami szükséges. Így tudtuk félretenni ezt a pénzt is. Én Januárban visszamegyek dolgozni...ha már erre is kitértünk. Akkor lesz a kisfiam 1 éves. Egy évig mindenképp vele akartam maradni, h lássam az első lépteit és halljam az első szavát :D
24. bd55e3f068 (válaszként erre: 22. - 7a3a05277b)
2013. okt. 2. 13:48
Ez lett volna az én köv. kérdésem is.
23. bd55e3f068 (válaszként erre: 19. - Nyecsus)
2013. okt. 2. 13:47
Feszegethetjük, hogy kinek mi a nadrágszíj húzás, bár azt hittem, a nyelvi fordulatoknál és személyes megéléseknél számodra érdekesebb a kiírt téma.
22. 7a3a05277b (válaszként erre: 20. - Nyecsus)
2013. okt. 2. 13:46
Ha ez a pénz a vésztartalékotok, akkor milyen pénzt akarok lakásra költeni?
21. 7a3a05277b (válaszként erre: 19. - Nyecsus)
2013. okt. 2. 13:46

Valószínűleg úgy értette, hogy ha már most élére rakjátok a forintokat, kicentizve, akkor mi lesz a hitelfizetéssel?


Egyébként körülbelül 25 éves lehetsz, nem mondhatni, hogy kifutottál volna az időből, ha később szülsz 3 gyereket.


A gyarapodás másik módja: menj el te is dolgozni és akkor többet lehet félretenni, nem?

2013. okt. 2. 13:43
Egyébként nem előtakarékosságot fizetünk, mert az le volna kötve, és ez a tartalékunk, ha hirtelen történne valami és hozzá kelljen nyúlni, de mivel már másfél millió összejött, gondoltuk befektetünk egy lakásvásárlásba.
19. nyecsus (válaszként erre: 18. - Bd55e3f068)
2013. okt. 2. 13:40
Nem teljesen értem...valaki más tud máshogy spórolni mint nadrágszorítással??? Meg van mindenünk, de nem dúskálunk. Nem értem, hogy lehetne másként spórolni. Egyikünk szülője sem gazdag sajnos így ők sem tudnak anyagilag támogatni.
18. bd55e3f068 (válaszként erre: 17. - Nyecsus)
2013. okt. 2. 13:37

Ha most nadrágszorítással tudtok spórolni, akkor gondolom, eléggé ki lenne centizve a törlesztés is. Emellett, ha még negyed rész önrészetek sincs, akkor türelemmel kellene lenni.

Előtakarékosságnak utána érdeklődtél? Esetleg ilyenben gyűjtitek a pénzt? Arra valamennyi támogatást is kapnátok, meg elég jó kondíciókkal hitelkeretet is.

2013. okt. 2. 13:30
Az a baj, hogy nem látom, h lenne saját lakásra remény. Egyszerűen én már nem akarok albérletben élni. Minden hónapban összeszorítjuk a nadrágot, h tudjunk spórolni, és nem látom h haladnánk előre. Sokan megvetnek, h miért vállaltunk 3 gyereket albérletre, de ha arra várok, mikor lesz lakásom, nem tudom, mikor szülnék...
16. nyecsus (válaszként erre: 9. - Zamila)
2013. okt. 2. 13:24

Szia!

Sajna szocpolt most csak új lakásra lehet igényelni. Ráadásul azt is csak úgy, ha van már saját lakás, azt kell eladni, és helyette venni nagyobb újépítésűt, de nincs lakásunk. Mi Székesfehérváron lakunk, itt egy új lakás kb 20 millió...

2013. okt. 2. 13:01
Nem tudom, hogy ma van-e biztosnak hihető munkahely. Még a 90-es évek közepén is azt gondoltam, hogy az akkori (első) munkahelyemről megyek majd nyugdíjba. Sajnos ez 1998-ban megdőlt, és a másodikról sikerült. Ha nem megyek el nyugdíjba, már nem lenne munkahelyem, és nem azért, mert nem jól tettem a dolgom, hanem azért, mert a sógor/komaság miatt kitették volna a szűrömet, ahogy azt tették mindenkivel.
14. 7a3a05277b (válaszként erre: 13. - Beu23)
2013. okt. 2. 12:47
Érdemes ott felvenni hitelt, ahol könnyen elő lehet a tőkét törleszteni és nem árt pár hónap tartalék sem.
13. Beu23
2013. okt. 2. 10:42
Mi is épp lakás/ ház vásárlásba vagyunk. illetve csak nézelődünk. mi vagy úgy szeretnénk, hogy csorobb lakást és felújítani vagy szintén ez csak házzal. a mi környékünkön egy full egyszerű lakás 8 milla, ház 12-13 ami úgy normálisnak mondható. multkor voltunk az otp-be 10 millio államilag támogatott hitel 25 évre vagy mennyire havi 80 kezdőre mondták. és kiszámoltam 19et fizetünk majd vissza egyszer. hát nem nagyszerű??? :D mi is nagyon félünk amúgy hitelt felvenni, nekem biztosnak mondható állásom van átlagkeresettel, a páromnak szintén biztos állása van átlagnál joval nagyobb keresettel, de igy is nehéz. belegondolni hogy mivan ha valami éri őt valami betegség és nem tudjuk fizetni? akkor buktuk az egészet. jelenleg albérletbe lakunk havi 40-ért de ez sem megoldás egész életünkben. mi kb. 70-80 at tudnánk hitelre szánni havonta. én nem mondom hogy ne legyen kamata de azért ez pofátlanság hogy duplát kell visszafizetni. azt mondom, hogy egy 10 millionál a reális az 15 lenne, amire azt mondom hogy oké, na de 19???? sok sikert nektek is, mi még várunk a szocpolra hátha lesz használt lakásra is.
12. 937a2a883a (válaszként erre: 7. - 1bb2e952a6)
2013. okt. 2. 10:35
Mi meg ebben leszünk majd pár év múlva.Mi is úgy vagyunk vele,hogy inkább legyen a végén a mienk a ház/lakás,ha már kb ugyanannyit fizetünk hitelre,mint amennyit albérletre.Ez csak terv,mert most megyünk majd albérletbe,szóval gyűjtöm a tapasztalatokat. :)
11. evamaria0803 (válaszként erre: 8. - Nyecsus)
2013. okt. 2. 10:17

Ja, persze, azt nem írtam, hogy nekünk is kb. 1 milla volt, a többi hitel (CHF). Lehet kérdezni, miért vettük fel CHF-ben? Miért is, mert egész egyszerűen nem is volt másról szó. Azt mondták, annyira kicsi a valószínűsége, hogy rossz irányba megy el az árfolyam, hogy el is hittük. 49 m2 a lakás, 10,5 volt, ebbő 6,6 millát kapott a lány, a többi a mi lakásunkra felvett devizahitel. Nekem már sikerült forintosítani, a lányom pedig annyira komoly konstrukcióban kapta, hogy 25 évig (vagyis már "csak" 20) csak kamatot fizet, kötelező volt életbiztosítást kötni, amiből majdan a tőke "kifizetődik". A kamat több mint duplájára emelkedett, az életbiztosításból pedig nyilvánvalóan nem lehet majd kifizetni a tőkét.

Egy fizetésből egy gyermeket nevelve, bizony iszonyatos teher.

Ez a mi esetünk, nagyon sokan ennél rosszabb helyzetbe kerültek, a forintban felvett CHF alapú hitel miatt. Lehet azt mondani, hogy nem abban kellett volna felvenni, de mint írtam, nem a mi választásunk volt, vagy ezt vetted fel, vagy ezt.

Mai eszemmel senkinek nem tanácsolnék semmilyen hitelfelvételt, hiszen a munkahely sem biztos.

10. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Nyecsus)
2013. okt. 2. 10:05
Amig nem mesz vissza dolgozni, es meg sporoltok ra, gyujthetnetek elotakarekossagi program kereteben.
9. Zamila (válaszként erre: 3. - Nyecsus)
2013. okt. 2. 09:41
Másfél milla + 3 gyerekre szocpol,+ első lakáshoz jutók támogatása(ha első saját lakás lesz)
8. nyecsus (válaszként erre: 6. - Evamaria0803)
2013. okt. 2. 09:34
Miért mi történt?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook